تعمیر ماشین لباسشویی بوش

تعمیر ماشین لباسشویی بوش با کاردون

وجود یک لباسشویی در هر خانه ای باعث صرفه جویی در انرژی و زمان افراد خانواده می شود بنابراین خرید آن می توانید بسیار کاربردی و ضروری باشد. اگر ماشین لباسشویی بوش را انتخاب کرده اید و امروز ماشین لباسشویی شما با مشکل مواجه شده است. اصلا جای نگرانی نیست چون جستجوی شما در اینترنت کار خودش را کرده است و شما را با دنیای تعمیرات کاردون آشنا کرده است. بهتر است نگران نباشید و به دنبال مشکل خود در بین تیتر های زیر باشید تا راهکار کاردون به کارتان بیاید.

لازم است بگوییم اگر فنی نیستید اقدام به تعمیر ماشین لباسشویی نکنید زیرا ماشین لباسشویی از قطعات داخلی پیچیده ای تشکیل شده است که نیاز به تخصص و آشنایی کامل با قطعات لباسشویی دارد بهتر است کار را به کاردون بسپارید و از اقداماتی که می تواند هزینه تعمیرات شما را افزایش دهد صرف نظر کنید. کاربرانی که از ماشین لباسشویی بوش استفاده می کنند سوالاتی را فروم های مختلف تعمیرات مطرح نموده اند که کاردن به مهم ترین و رایج ترین آن ها پاسخ داده است تا شاید بتواند از این طریق مشکل شما را برطرف نماید.

چرا ماشین لباسشویی بوش روشن نمی شود ؟

تشخیص علت روشن نشدن ماشین لباسشویی بوش می تواند کار دشواری باشد زیرا دلایل مختلفی می تواند مسبب روشن نشدن ماشین لباسشویی باشد. در صورتی که اقدام به روشن کردن ماشین لباسشویی نمودید اما متوجه شدید صفحه نمایش لباسشویی بوش خاموش است باید به خرابی پریز برق مشکوک شوید از یک فازمتر برای تست سالم بودن پریز برق می توانید کمک بگیرید. اگر موفق به اینکار نشدید می توانید از یک برقکار بخواهید تا شما را از سالم بودن پریز برق و رسیدن جریان برق به ماشین لباسشویی مطمئن نماید.

اما در صورتی که برخی از چراغ های صفحه نمایش ماشین لباسشویی روشن است و برخی خاموش مشکل از برق رسانی به دستگاه نخواهد بود و باید برد کنترلی صفحه نمایش را بررسی کنید گاهی اوقات با تعویض برد کنترلی مشکل برطرف شده و دیگر جای نگرانی نخواهد بود. اما اگر ماشین لباسشویی شما به طور کلی روشن نشده و عملیات شستشو انجام نمی شود باید از یک تعمیرکار ماشین لباسشویی برای تعمیر دستگاهتان کمک بخواهید زیرا روشن نشدن ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و باید یک فرد متخصص و باتجربه آن را عیب یابی نماید.

ماشین لباسشویی شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

دیگ ماشین لباسشویی بوش نمی چرخد ؟

گاهی اوقات برخی افراد از سر کنجکاوی عملیات شستشو ماشین لباسشویی را دنبال می کنند و همین کنجکاوی به آن ها کمک می کند تا عیب دستگاهشان را بیابند. هنگامی که احساس کردید دیگ ماشین لباسشویی نمی چرخد باید به دنبال دلیل آن باشید شاید علت آن خودتان باشید و باید مراقب باشید که دیگر این اتفاق تکرار نشود. شاید هر چند وقت یکبار به دلیل مشغله کاری فراموش کنید لباسشویی را روشن کنید و جمع شدن بیش از حد لباس ها علت اصلی نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش باشد. این نکته را به خاطر داشته باشید در صورتی که بیش از ظرفیت ماشین لباسشویی در آن لباس بریزید با این مشکل برخورد خواهید کرد و از طول عمر ماشین لباسشویی خود می کاهید.

البته این را هم بگوییم گاهی اوقات این موضوع نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی می تواند طبیعی باشد. گاهی اوقات انتخاب برنامه شستشو و یا تولید کف بیش از حد می تواند علت نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد که این امر کاملا طبیعی می باشد و جای نگرانی نخواهد بود .

در برخی مواقع پارگی تسمه در اثر ساییدگی و فرسودگی می تواند دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی باشد. برای اینکه مطمئن شوید دلیل نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی بوش پارگی تسمه است می توانید درب ماشین لباسشویی را باز نمایید و دیگ را با دست بچرخانید در صورتی که هنگام چرخاندن دیگ هیچ مقاومتی احساس نکردید باید اقدام به تعویض تسمه نمایید.

چرا ماشین لباسشویی بوش از آب پر نمی شود ؟

آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوش یکی از معضلات شستشوی لباس هاست. انسداد یا خم شدن شلنگ ورودی آب به داخل ماشین لباسشویی می تواند مهم ترین دلیل پر نشدن آب داخل دستگاه باشد بهتر است قبل از هر چیز شلنگ ورودی آب را بررسی نمایید. البته گاهی اوقات فشار آب منجر به این اتفاق خواهد شد و نگرانی در شما ایجاد خواهد نمود. اگر از نظر فنی بخواهیم مشکل را بررسی نماییم تنها دلیل برای پر نشدن آب در ماشین لباسشویی خرابی شیر برقی است که باید توسط تعمیرکار و متخصص عیب یابی شود.

چرا لباسشویی بوش لباس ها را خشک نمی کند؟

در فرآیند شستشو یکی از مهم ترین کارها خشک کردن و آبگیری لباس ها می باشد در صورتی که این روند به درستی انجام نشود نتیجه کار برای شما رضایت بخش نخواهد بود. تصور کنید لباسی را لازم دارید و به امید سالم بودن ماشین لباسشویی آن را داخل دستگاه انداخته و منتظر نشسته اید اما در انتها با یک لباس خیس روبرو می شود! این اتفاق می تواند بسیار ناراحت کننده باشد اما این مشکل غیر قابل حل نمی باشد و با دانستن دلایل خشک نشدن لباس ها می توانید آن ها را برطرف کنید.

اگر مسیر خروج آب مسدود شده باشد آب تخلیه نمی شود در نتیجه لباس ها خشک نمی شود دلیل گرفتگی مسیر آب می تواند وجود کثیفی و پرز لباس ها باشد بهتر است مسیر تخلیه آب دستگاه را بررسی کنید تا بتوانید این مشکل را حل کنید. حال امکان دارد پمپ تخلیه آب دچار خرابی شده باشد که در این صورت شما همیشه با این مشکل روبرو خواهید شد و باید برای برطرف کردن آن از یک فرد متخصص کمک بخواهید. البته شاید گاهی اوقات دستور خشک کردن لباس ها صادر نشود در این صورت باید خازن راه انداز دستگاه چک شود.

چرا لاستیک ماشین لباسشویی بوش سیاه شده است؟

شاید هیچ وقت به لاستیک ماشین لباسشویی دقت نکرده باشید و یا حتی متوجه سیاه شدن آن هم نشده باشید اما توصیه می کنیم بعد از خواندن این مطلب حتما آن را چک کنید. زیرا علت سیاه شدن لاستیک ماشین لباسشویی بوش قارچ زدگی و کپک می باشد که این مسئله می تواند برایتان بسیار دردسر ساز شود. این موضوع اگر جدی گرفته نشود در تمیز کردن لباس ها ها تاثیر مستقیم خواهد داشت.

شاید یکی از کارهایی که هیچ یک از ما به آن توجه نمی کنیم خشک کردن آب باقی مانده در دور لاستیک لباسشویی باشد. همان طور که می دانید محیط مرطوب یکی از بهترین مکان ها برای رشد قارچ و باکتری هاست بنابراین توصیه ما به شما این است که به نظافت لاستیک لباسشویی اهمیت دهید.

یکی از مواردی که باید به آن اهمیت دهید باز گذاشتن درب ماشین لباسشویی پس از هربار شستشو می باشد زیرا با این کار از رشد کپک و قارچ ها جلوگیری می کنید. یکی از روش های سنتی برای تمیز کردن لاستیک دور لباسشویی آب لیمو ترش است زیرا از بین برنده باکتری هاست و در ایجاد بوی خوش هم موثر است. می توانید از سرکه هم برای تمیز کردن سیاهی ها استفاده کنید.

میزان مصرف پودر برای لباسشویی بوش چقدر است ؟

یکی از موارد بسیار مهم و حائز اهمیت مقدار استفاده از پودر ماشین لباسشویی است. همه ما تصور می کنیم هر چه مقدار کف حاصل از فرآیند شستشو بیشتر باشد لباس ها تمیز تر خواهند شد و نتیجه رضایت بخش تر است اما این تفکر بسیار نادرست می باشد و همان طور که می دانید پودرهای دستی دارای کف بیشتری نسبت به پودر های ماشین لباسشویی می باشند.

بنابراین استفاده بیشتر از این پودرها در جاپودری کف بیشتری تولید نمی کند فقط مقدار زیادی از این پودر در جاپودری و زیر آن جمع خواهد شد و موجب هدر رفتن آن خواهد شد. بهتر است این را بدانید که حد مجاز ریختن پودر در لباسشویی 6 الی 7 کیلویی 30 گرم معادل 3 قاشق غذا خوری است و این اطمینان را به شما می دهیم که با این مقدار لباس های شما تمیز خواهد شد.

چرا درب ماشین لباسشویی بوش باز نمی شود؟

درب ماشین لباسشویی شما قفل شده است و باز نمی شود ؟ اگر به دنبال پاسخ این سوال هستید باید بگوییم اگر در هنگام کار لباسشویی به دستگیره و درب لباسشویی ضربه و فشاری وارد شود درب لباسشویی باز نخواهد شد و این موضوع کاملا طبیعی است زیرا درب لباسشویی آسیب دیده است. البته زمانی که پمپ لباسشویی بوش خراب شود و آب داخل لباسشویی باشد درب دستگاه باز نخواهد شد.

در صورتی که دستگیره درب لباسشویی دچار آسیب دیدگی و خرابی شود باید تعویض شود زیرا حالت فنری خود را از دست می دهد. البته این را بدانید در صورتی که ارور از سمت دستگاه صادر شود درب ماشین لباسشویی قفل شده و دیگر باز نمی شود در این حالت با تعویض دستگیره باز هم مشکل پابرجاست.

در لباسشویی های جدید بوش این قابلیت اضافه شده است که در شرایط اضطراری بتوانید با استفاده از یک دکمه درب ماشین لباسشویی را باز کنید. این کلید در پایین لباسشویی پشت پمپ تخلیه قرار گرفته است و به رنگ قرمز یا آبی می باشد و با کشیدن این ضامن به سمت پایین اگر لباسشویی در حین کار باشد می توانید درب را باز کنید.