تعمیر کولر گازی سامسونگ با

کولر گازی یکی از وسایل سرمایشی پرکاربرد و محبوب در فصل تابستان است که می تواند مناسب برای خانه ها و یا اداره جات باشد. همان طور که می دانید این وسیله سرمایشی آخر هر ماه شما را با هزینه های بالای برق غافلگیر می نماید اما نکته قابل توجه اینجاست که در ازای باد خنکی که به نسبت سایر وسایل سرمایشی از این وسیله دریافت می کنیم ترجیح می دهیم هزینه برق را نیز متحمل شویم. اما باید دقت داشته باشید که هزینه های برق گاهی اوقات ناشی از خرابی کولر گازی می باشد و در اثر سهل انگاری و توجه نکردن شما این هزینه افزایش می یابد.

چرا کولر گازی سامسونگ یکسره کار می کند؟

یکی از مشکلات فنی در کولر گازی یکسره کار کردن است اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم یکسره کار کردن کولر گازی یعنی زمانی که کولر دیگر به طور خودکار خاموش و روشن نمی شود و در طول شبانه روز روشن است. این حالت علاوه بر افزایش هزینه برق در آخر ماه باعث کاهش عمر دستگاه هم می شود. حالا سوال اصلی این است که چرا کولر گازی سامسونگ یکسره کار می کند ؟ برای برطرف کردن این مشکل باید چه کاری انجام داد؟ آیا برای رفع و تعمیر این مشکل نیاز به تخصص داریم ؟

برای پاسخ به سوالات بهتر است با کاردون همراه شوید تا شمار را به طور کامل راهنمایی نماید. ابتدا می خواهیم به علت یکسره کار کردن کولر گازی سامسونگ بپردازیم .

کولر گازی شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

شاید هیچ وقت به موضوع اهمیت ندهید اما باید بگوییم همین موضوع ساده می تواند منجر به اتفاقاتی از این دست شود و شما را در آینده به نگرانی بیاندازد. هنگام خرید کولر گازی یکی از مواردی که باید به آن توجه داشته باشید سایز کولر گازی براساس متراژ می باشد اگر سایز کولر گازی که انتخاب می کنید برای متراژی که می خواهید کولر را نصب کنید کوچکتر باشد قطعا در آینده با مشکل یکسره کار کردن کولر گازی روبرو خواهید شد. در این حالت به موتور کولر و یا کمپرسور فشار زیادی وارد خواهد شد و منجر به داغ شدن کمپرسور می شود.

البته گاهی اوقات هم پیش می آید در انتخاب سایز کولر گازی زیاده روی می کنید و برای متراژ مورد نظر سایز کولر گازی شما بزرگتر خواهد بود در این صورت نیز کولر گازی نمی تواند برایتان مفید باشد زیرا به دلیل خنک شدن بیش از حد محیط از روشن کردن کولر گازی پرهیز می کنید در نتیجه هوای محیط همیشه مرطوب است و کولر گازی برای از بین بردن رطوبت به طور یکسره کار می کند بنابراین یکی از نکات مهم هنگام خرید کولر گازی دقت در انتخاب سایز کولر گازی است. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 75 درصد مشکلات ایجاد شده برای کولر های گازی در اثر انتخاب نادرست سایز این دستگاه می باشد.

اگر شما جزو این 75 درصد نیستید و به دنبال علت یکسره کار کردن کولر گازی هستید باید بگوییم کثیف بودن فیلترهای هوا می تواند دلیل دیگر یکسره کار کردن کولر گازی باشد. از آخرین باری که سرویس کولر گازی را انجام داده اید چه مدت می گذرد ؟ آیا فیلتر هوا در سرویس آخر تعویض شده است ؟ اینها سوالاتی است که به شما کمک می کند تا از این مشکل در امان باشید. اگرتا به حال فیلتر هوای کولر گازی را تعویض نکرده اید بهتر است سریع تر برای تعویض آن اقدام نمایید. به دلیل وجود گرد و خاک و آلودگی در محیط بهتر است هر چند وقت یکبار فیلتر هوای کولر گازی را تعویض نمایید زیرا در عملکرد کولر تاثیر بسزایی دارد.

لازم است بدانید برخی از فیلتر های هوا قابلیت شستشو دارند و نیاز به تعویض آن ها نمی باشد . بنابراین هرگاه احساس کردید کولر گازی سامسونگ شما یکسره کار می کند ابتدا اقدام به تعویض و یا تمیز کردن فیلتر هوا نمایید زیرا کثیف بودن فیلتر هوا می تواند فشار زیادی به دستگاه وارد نماید و منجر به یکسره کار کردن کولر گازی شود.

چه زمانی کولر گازی سامسونگ نیاز به سرویس دارد؟

یکی از سوالات رایج و متداول، زمان انجام سرویس کولر گازی می باشد. همه کسانی که از کولر گازی استفاده می کنند به دلیل گران بودن این کالای خانگی به نگهداری از این دستگاه اهمیت می دهند. همان طور که می دانید سرویس دوبار در سال باید انجام شود یکی از قبل از شروع فصل گرما و دیگری قبل از شروع فصل سرما در صورتی که این سرویس ها به طور منظم صورت گیرد دستگاه شما بازدهی بالای خواهد داشت و هیچ گاه شما را به صورت ناگهانی غافلگیر نخواهد کرد. در صورتی که فیلتر ها همیشه تمیز باشد شما می توانید از هوای خنک لذت ببرید. خوشبختانه این روزها هنگامی که برای سرویس کولر گازی مراجعه می کنند همه موارد را بررسی می کنند و در صورت نیاز به تعمیر و یا تعویض یک قطعه شما را در جریان قرار داده واقدامات لازم صورت می گیرد.

همان طور که می دانید هر وسیله برقی یک بازه زمانی عمر می کند و استفاده بیش از حد آن می تواند مشمول هزینه های بالای تعمیرات باشد. بهتر است تا جایی که می توانید از تعمیر وسیله ای که دیگر کارایی لازم را ندارد پرهیز کنید اما برای تشخیص این مورد بهتر است از یک فرد متخصص در زمینه تعمیرات راهنمایی بخواهید.