تعمیر یخچال ال جی

تعمیر یخچال ال جی با

یکی از بزرگترین معضلات و مشکلات خانم های خانه دار خرابی یخچال و فریزر است زیرا همیشه نگران این هستند که مواد غذایی موجود در یخچال فاسد نشود. باید بگوییم زمانی که یخچال شما به درستی کار نمی کند شاید مشکل آنقدرها هم که فکر می کنید جدی و بزرگ نباشد ! قبل از آنکه نگران شوید و به فکر پیدا کردن یک تعمیر کار باشید بهتر است با بررسی موارد احتمالی در اینترنت خودتان دست به کار شوید شاید بتوانید خودتان مشکل را برطرف نمایید.

اگر یخچال شما هم ال جی است و با جستجو در اینترنت به صفحه ما رسیده اید باید بدانید که خیلی خوش شانس هستید زیرا ما به کمک تیم متخصص و تعمیرکاران حرفه ای مجموعه کاردون بسیاری از  مشکلات یخچال ال جی را بررسی نموده ایم و با مطرح کردن سوال و پاسخ آن به شما این نوید را می دهیم که دیگر برای تعمیر یخچال ال جی خود نگران نباشید.

آیا برفک زدن در یخچال ال جی طبیعی است ؟

خیر باید بگوییم برفک زدن در یخچال ال جی طبیعی نمی باشد و باید به دنبال علت این موضوع باشید البته که استثنا هم وجود دارد گاهی اوقات کاربران منظورشان از برفک، ذرات ریزی است که داخل مواد غذایی به صورت برفک ایجاد می شود  باید بگوییم این حالت طبیعی می باشد و به دلیل رطوبت موجود در مواد غذایی است. اگر بخواهیم به صورت جزئی موضوع را بررسی نماییم باید زمانی نگران شوید که قطر یخ زدگی بین نیم تا یک سانتی متر باشد. در این حالت بهتر است قبل از هر اقدامی از یک متخصص کمک بخواهید.

یکی از دلایل اصلی برفک زدن یخچال در فصل تابستان به خصوص زمانی که هوا شرجی است نشت هوای سرد از داخل به بیرون یخچال می باشد البته در برخی مواقع هم بسته نشدن کامل درب یخچال ال جی می تواند دلیل خوبی برای ایجاد برفک در یخچال باشد. اگر روزی به طور غیر منتظره با برفک های زیادی در یخچال روبرو شدید مطمئن باشید یا درب یخچال را نبسته اید یا درب یخچال به طور کامل بسته نمی شود بهتر است لاستیک درب یخچال را تعویض نمایید تا مشکلتان برطرف شود.

یخچال و فریزر شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

چرا یخچال ال جی یکسره کار می کند و خاموش نمی شود؟

 خاموش نشدن یخچال ال جی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد اما به هر حال یکسره کار کردن یخچال می تواند علاوه بر ایجاد سر و صدا در انتهای ماه برایتان هزینه بالای برق را نیز داشته باشد. بنابراین بهتر است این موضوع را بررسی نمایید و برای برطرف نمودن آن از یک متخصص راهنمایی بخواهید. گاهی اوقات وجود گردو خاک اطراف یخچال منجر به کثیف شدن لوله های کندانسور می شود به طوری که شاهد کارد زیاد و یکسره کار کردن یخچال ال جی خواهیم بود. البته برخی از خانم های خانه دار با تغییر تنظیمات دمایی یخچال باعث بروز این مشکل می شوند بهتر است بدانید تنظیم دمای یخچال بر روی مقادیر پایین منجر به یکسره کار کردن موتور خواهد شد و همین موضوع می تواند از عمر یخچال ال جی شما بکاهد و اتفاق مهم تر اینکه موجب یخ زدن مواد غذایی درون یخچال شود.

چرا یخچال ال جی یخ ساخته شده را بیرون نمی دهد ؟

یکی از مشکلاتی که برای همه ما شاید اتفاق افتاده باشد همین است انتظار برای بیرون آمدن یخ از درون یخ ساز یخچال ! اما چرا ؟ در برخی از مدل های یخچال ال جی پدال یخ و آب به صورت تکی می باشد و با فشردن دکمه مربوطه می توانید از هر کدام استفاده نمایید ساده ترین راه بررسی دکمه هاست که جابه جا زده نشده باشد. اما اگر بخواهید به طور کلی علت را بررسی نمایید باید بگوییم در صورتی که یخ در باکس یخ وجود داشته باشد فقط خاموش بودن یخچال ، قطع جریان برق و کم بودن مصرف یخ می تواند دلیل خارج نشدن یخ باشد.

برای برطرف کردن مشکل بهتر است جایخی را خارج نموده و یخ های ساخته شده را بررسی نمایید در صورتی که یخ ها بهم چسبیده اند آن ها را با دست جدا نمایید و مجدد در جایگاه خود قرار دهید و نکته مهم اینجاست که از نشتی آب در باکس یخ مطمئن شوید و برای برطرف کردن این مورد حتما از کاردون کمک بخواهید.

چرا مواد غذایی در یخچال ال جی زود خراب می شود ؟

باید این را بدانید که برخی مشکلات هیچ ارتباطی به برند و مدل یخچال شما ندارد به عنوان مثال عدم رعایت نکات استاندار برای نگهداری از مواد غذایی می تواند منجر به خراب شدن زود هنگام مواد غذایی شود بنابراین این موضوع نمی تواند به برند یخچال شما ارتباط داشته باشد.همان طور که می دانید اگر میوه و سبزیجات شسته شود و داخل یخچال قرار گیرد باید سریع تر مصرف شود زیرا به دلیل تعرق عمر کوتاه تری دارد. بهتر است میوه های ناسالم را از بقیه میوه ها جدا کنید زیرا باعث خرابی همه میوه ها خواهد شد. بهتر است برای جلوگیری از این اتفاق از دفترچه راهنمای یخچال استفاده کنید.

چرا یخچال ال جی بوق می زند ؟

شاید برای شما هم پیش آمده باشد که درب یخچال را بسته اید اما با آلارم باز بودن درب یخچال مواجه شده اید حتما اولین کاری که می کنید اطمینان از بسته بودن کامل درب یخچال است. بررسی می کنید تا اشیایی مانع از بسته شدن درب یخچال نشده باشد پیشنهاد کاردون به شما این است که اگر یخچالتان ساید بای ساید است یک بار درب یخچال را باز و بسته کنید در صورتی که همچنان بوق درب یخچال را می شنوید بهتر است از کاردون کمک بخواهید زیرا باید این مورد توسط یک متخصص بررسی شود.

اما شاید گاهی اوقات مشکل برعکس شود و از باز بودن درب یخچال به شما آلارمی ندهد در این حالت هم باید به دنبال دلیل باشید. برخی از مدل های یخچال ال جی دارای آلارم برای باز بودن درب یخچال هستند که با علامت بلندگو در صفحه نمایش یخچال نمایش داده می شود در صورتی که آن را فعال کنید در صورت باز بود درب یخچال بوق می زند بنابراین از فعال و غیر فعال بودن آن اطمینان حاصل نمایید. حال سوال اینجاست چگونه می توان آلارم را فعال کرد ؟ در برخی از مدل های یخچال ال جی با فشردن چند ثانیه ای دکمه بلندگو آلارم فعال می شود و اگر می خواهید صدای بوق را متوقف کنید باز هم با فشردن این دکمه می توانید این کار را انجام دهید.

لازم است بدانید اگر بیش از یک دقیقه درب یخچال ال جی باز بماند با صدای بوق به شما آلارم می دهد تا برای بستن آن اقدام کنید. حال اگر نمی توانید به تنهایی این مشکل را برطرف کنید بهتر است از یک فرد متخصص و با تجربه کمک بخواهید. همان طور که می دانید لوازم خانگی مانند انسان ها نیاز به توجه و نگهداری دارند اگر می خواهید سال ها از لوازم خانگی خود استفاده کنید و بر طول عمر دستگاهتان بیافزایید باید برای نگهداری و سرویس آن وقت بگذارید.

چگونه می توانیم از یخچال ال جی نگهداری کنیم؟

برخی مواقع با رعایت نکات ساده و داشتن آگاهی های لازم از خرابی یخچال و فریزر می توانید از بروز مشکلات احتمالی جلوگیری نمایید. شما با این کار می توانید به راحتی و بدون نگرانی از هزینه تعمیرات سال ها از یخچال خود استفاده کنید در واقع با رعایت آن ها می توانید به طول عمر یخچال خود بیافزایید.

1.اگر به تازگی یخچال خریداری کرده اید دقت کنید جای مناسب را برای نصب آن انتخاب کنید زیرا با قرار دادن یخچال در کنار وسایل گرمایشی به موتور یخچال آسیب وارد می کنید.

2.اگر می خواهید یخچال خود را به جای دیگری انتقال دهید حتما آن را س ساعت قبل خاموش کنید تا گاز یخچال از جریان بایستد.

3.در یخچال های امروزی برای موتور یا کمپرسور پوششی در نظر گرفته شده است اگر موتور یخچال شما بدون پوشش است بهتر است هر چند وقت یکبار اقدام به تمیز کردن آن نمایید تا گرد و غبار و کثیفی ها را پاک کنید.

4.اگر عادت به باز و بسته کردن بی مورد درب یخچال دارید خودتان را متقاعد کنید که با این کار به دستگاه خود آسیب می زنید زیرا ورود هوای گرم به داخل یخچال و خروج هوای سرد می تواند یکی از آسیب های بزرگ به یخچال باشد.

5.بهتر است به ظاهر یخچال خود اهمیت دهید بنابراین برای جلوگیری از ایجاد خط و خش بر روی بدنه یخچال از دستمال های ضد خش و مواد شوینده مناسب استفاده کنید. پیشنهاد کاردون به شما این است که از محلول آب و سرکه برای پاکسازی بیرون یخچال استفاده کنید.

6.برای آنکه گردش هوا در پشت یخچال جریان داشته باشد حداقل 20 سانتی متر فاصله ایجاد کنید تا موتور یخچال را از گرم شدن بیش از حد نجات دهید.

7.در صورت مشاهده برفک از یک متخصص برای عیب یابی دستگاهتان کمک بخواهید و هرگز از اشیای نوک تیز بای از بین بردن برفک ها استفاده نکنید.

8.از قرار دادن مواد غذایی داغ درون یخچال خودداری کنید شما با این کار انرژی زیادی از موتور یخچال می گیرید.

9.بهتر است هر 2 ماه یک بار لایتیک دور درب یخچال را بررسی کنید تا در صورت پارگی و یا فرسودگی تعویض شود. همان طور که می دانید اگر لاستیک دور درب یخچال آسیب ببیند موتور یخچال باید فشار زیادی را تحمل کند.

10.از پر کردن بیش از حد مواد غذایی درون یخچال خودداری کنید زیرا با این کار مانع گردش و جریان هوا داخل یخچال می شوید بنابراین برخی از قسمت های یخچال به خوبی خنک نمی شود.