تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ با کاردون

روزی را متصور شوید که بعد از اتمام یک روز شلوغ کاری به خانه آمده اید به امید پخت غذا اما با مواد غذایی فاسد شده مواجه شوید ! بله این اتفاق ممکن است برای شما هم پیش آمده باشد کار نکردن ناگهانی یخچال می تواند شما را غافلگیر نماید. اما سوال اینجاست چرا یخچال سامسونگ کار نمی کند ؟

گاهی اوقات ممکن است یخچال روشن نشود و این موضوع شما را بسیار نگران نماید اگر به دنبال علت روشن نشدن یخچال سامسونگ هستید باید بگوییم دلایل مختلفی می تواند این مشکل را ایجاد نماید. یکی از ساده ترین دلایل روشن نشدن یخچال سامسونگ ایجاد مشکل در سیم برق و دو شاخه می باشد. بهتر است سیم برق یا دوشاخه را با یک مولتی متر و یا اهم متر تست نمایید تا در صورت خرابی آن را تعویض نمایید. یخچال های امورزی و قدیمی سامسونگ همگی دارای برد الکترونیکی می باشد که در صورت خرابی برد الکترونیکی یخچال روشن نمی شود. یکی دیگر از دلایل روشن نشدن یخچال سامسونگ خرابی موتور یا کمپرسور یخچال است که ما همیشه این احتمال را به عنوان آخرین احتمال در نظر می گیریم.

چرا موتور یخچال سامسونگ داغ می کند ؟

در واقع داغ شدن موتور یخچال تا حدی طبیعی می باشد اما اگر به صورت غیر طبیعی موتور یخچال داغ شود و برای عیب یابی آن اقدام نکنید ممکن است به موتور یخچال آسیب برسد و هزینه تعمیرات بالایی را برای شما رقم بزند بهتر است هر مشکلی را جدی بگیرید و برای عیب یابی آن حداقل از مشاوره رایگان کاردون استفاده نمایید. اگر موتور یخچال شما به طور یکسره کار می کند علت داغ شدن موتور یخچال کاملا مشخص است گاهی اوقات به دلیل نگهداری حجم زیاد مواد غذایی در یخچال و باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال این مشکل به وجود می آید. اما اگر شما سال هاست از یخچال خود استفاده می کنید این موضوع هم مزید بر علت خواهد بود آسیب دیدن قطعات داخلی یخچال به دلیل فرسودگی منجر به گرم شدن بیش از حد موتور یخچال خواهد شد. البته یکی از مواردی که به عنوان اولین مورد توسط تعمیرکار یخچال چک می شود میزان گاز یخچال است گاهی اوقات کم شدن گاز یخچال منجر به گرم شدن موتور یخچال خواهد شد. بنابراین بهترین راه حل برای جلوگیری از این اتفاقات سانجام سرویس های دوره ای یخچال سامسونگ می باشد.

یخچال و فریزر شما نیاز به تعمیر دارد؟

همین الان سفارش خود را ثبت کنید !

دلیل صدای زیاد یخچال سامسونگ چیست ؟

یکی از مشکلاتی که در هر خانه ای که یخچال وجود دارد شایع می باشد تولید سرو صدا از یخچال است. خوشبختانه با پیشرفت علم و تکنولوژی به کار رفته در یخچال های امروزی بسیار از فرآیندهای سنتی که در یخچال انجام می شد از بین رفته اند به عنوان مثال در گذشته باید برای تمیز کردن یخچال و فریزر از برفک به صورت دستی اقدام می کردیم اما این روزها با طراحی سیستم های هوشمند تعبیه شده در یخچال ها این مورد به طور خودکار و اتومات انجام خواهد شد شاید تا به امروز متوجه شده باشید که این مورد با تولید صدا همراه است ولی نه صدایی که آزاردهنده باشد ! بنابراین در صورتی که این اقدام همراه با صدا های غیر طبیعی و بیش از حد همراه شد باید نگران شوید و به دنبال راه حل برای برطرف نمودن آن باشید. دلایل مختلفی می تواند موجب تولید صدای زیاد یخچال باشد بنابراین بهتر است کار را به کاردون بسپارید زیرا این کار نیاز به تخصص و دانش فنی دارد بنابراین اگر در این مورد تخصص ندارید اقدام به تعمیر یخچال نکنید زیرا با این کار مشکل را بیشتر خواهید نمود.

صفحه نمایش یخچال ساید سامسونگ

بسیاری از خانواده های ایرانی از ساید سامسونگ در خانه های خود استفاده می کنند اما یکی از مشکلاتی که شاید بسیار از ما با آن برخورد کرده باشیم تنظیم صفحه نمایش یخچال ساید سامسونگ است. هر چند کار بسیار ساده می باشد اما باید اطلاعات کلی درباره دکمه های نمایش داده شده بر روی صفحه نمایش یخچال داشته باشید.

Energy saver : با استفاده از این دکمه می توانید انرژی را ذخیره کنید.

Power freeze : اگر از این دکمه استفاده کنید میزان سرمایش داخل یخچال فریزر را افزایش داده اید و مواد غذایی با سرعت بیشتری منجمد می شوند.

Alarm / Reset Filter : با کمک این دکمه می توانید آلارم را فعال و غیر فعال کنید و یا اینکه بعد از تعویض فیلتر یخچال آن را ریست کنید.  همان طور که می دانید فیلتر یخچال باید هر 6 ماه یکبار تعویض شود.

Lighting : با فشردن این دکمه می توانید لامپ قسمت آبسرد کن یخچال را روشن کنید و یا می توانید آن را طور تنظیم کنید که موقع فشردن پدال آبسرد کن روشن شود.

Power cool : برای ایجاد سرمای بیشتر دورن یخچال استفاده می شود.

Ice off / Child lock : در صورتی که از این دکمه استفاده کنید قابلیت یخریزی را غیرفعال کرده اید. بهتر است در فصل زمستان از این دکمه استفاده کنید.

Ice cube / Crushed Ice : اگر می خواهید یخ ها به شکل قالبی یا خرد شده باشند از این دکمه استفاده کنید.

چرا درجه یخچال سامسونگ چشمک می زند؟

اگر یخچال سامسونگ دارید و متوجه چشمک زدن درجه یخچال شده اید باید بدانید خرابی برخی قطعات یخچال می تواند منجر به بروز این مشکل شود در ادامه خواهیم گفت خراب شدن کدام قطعات می تواند باعث شمک زدن درجه یخچال شود.

اگر درجه یخچال شما چشمک می زند باید از سالم بودن قطعات داخلی یخ ساز مطمئن شوید اگر سنسور و یا قطعات یخ ساز دچار خرابی شود درجه یخچال سامسونگ چشمک می زند. خرابی سنسور فریزر هم می تواند یکی از دلایل باشد اگر فن یخچال دچار خرابی شود صفحه نمایش پیغام خطا را نمایش می دهد. حال یکی از مهم ترین مسائل علت چشمک زدن درجه یخچال سامسونگ است اگر دمای یخچال شما به طور ناگهانی تغییر کند و یا یخچال خود را بنا به هر دلیلی ریست کنید با چشمک زدن درجه یخچال مواجه می شوید.

علت خرابی آبریز یا دیسپنسر یخچال چیست ؟

شاید نام دیسپنسر را شنیده باشید و همیشه به دنبال معنی آن باشید. دیسپنسر یا آبریز یخچال یکی از قصعات و یا امکانات موجود در یخچال است که در تابستان کاربرد زیادی داشته و شما را از قرار دادن بطری آب برای خنک شدن نجات داده است. شاید یکی از عالی ترین امکاناتی که در یخچال های امروزی مشاهده می کنیم اضافه شدن دیسپنسر باشد. امان از روزی که دیسپنسر خراب شود! باید به دنبال دلیل خرابی آن باشید. کاردون برخی از این دلایل را برایتان به اشتراک گذاشته است.

اگر درجه یخچال شما پایین باشد لوله ورودی آب یخ می زند و دیگر امکان ورود آب به داخل آبسرد کن وجود ندارد باید برای تعویض لوله ورودی آب اقدام کنید. گاهی اوقات پایین بودن فشار آب می تواند یکی از دلایل خرابی آبریز شود. همان طور که می دانید برخی از مشکلات را نباید ساده گرفت و برای برطرف کردن ان ها باید از یک متخصص کمک گرفت.

علت روشن نشدن لامپ یخچال سامسونگ چیست ؟

شاید تا زمانی که لامپ یخچال شما سالم است به اهمیت آن پی نبرده باشید اما زمانی که یخچال شما می سوزد حتما به این موضوع پی خواهید برد که این قطعه چقدر کاربردی و مهم است. گاهی اوقات لازم است بدانید چگونه می توان لامپ یخچال را تعویض کرد؟ و یا چطور می توانی از سوختن آن مطمئن شویم ؟ برای این کار ابتدا باید از جای لامپ در یخچال خود مطمئن شوید در برخی مدل ها در محفظه ترموستات تعبیه شده است که معمولا از لامپ های رشته ای استفاده شده است و اما در برخی مدل ها در سقف یخچال قرار داده شده است.

اگر بعد از باز کردن لامپ متوجه سیاه شدن لامپ شدید باید لامپ را تعویض کنید زیرا لامپ سوخته است. البته لازم است بگوییم در یخچال های امروزی از لامپ های ال ای دی استفاده می شود زیرا این کار به کاهش دما و مصرف برق کمک زیادی خواهد کرد. در بیشتر یخچال ها از لامپ های ال ای دی در بدنه و دیواره یخچال استفاده شده است. تعویض لامپ ال ای دی کار بسیار حساسی می باشد بنابراین بهتر است در صورت نداشتن دانش و اطلاعات کافی در این رابطه اقدام به تعویض آن نکنید و از کاردون کمک بخواهید. جالب است بدانید لامپ های ال ای دی قابلیت تعمیر را دارند ولی در صورتی که در هنگام جداسازی آن ال ای دی ها شکسته شوند دیگر نمی توان آن را تعمیر کرد.