تلویزیون ال جی

عیب یابی تلویزیون ال جی

5 خرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

بعد از یک روز کاری شلوغ و پر دردسر وقتی به خانه می آید دوست دارید تلویزیون را روشن کنید و از دیدن برنامه های تلویزیون و سرگرم شدن با آن خستگی روز را فراموش کنید. اما تلویزیون روشن نمی شود! آیا تلویزیون ال جی شما نیاز به تعمیر دارد؟ آیا برق رفته است که تلویزیون روشن نمی شود ؟ اینها سوالاتی است که ذهنمان را درگیر خواهد کرد به دنبال راه چاره هستید و از طرفی هم عصبانی از اینکه این مشکل برایتان به وجود آمده است. نگران نباشید کاردون برای کمک رسانی و رفع مشکل شما در کمترین زمان ممکن در محل حاضر می شود و مشکل شما را برطرف خواهد نمود.

شرکت کاردون به واسطه تجربه بالایی که در زمینه تعمیرات لوازم خانگی به خصوص تلویزیون ال جی و سایر برند ها داشته است می تواند در این مطلب به شما از پرتکرار ترین تا پیش پا افتاده ترین علت خرابی ها صحبت کند بنابراین در ادامه مطلب با ما باشید تا بتوانید مشکل تلویزیون ال جی خود را به ما اطلاع دهید.

تعمیر تلویزیون

چرا تلویزیون ال جی روشن نمی شود؟

اگر تلویزیون ال جی دارید و در هنگام دیدین یک فیلم هیجان انگیز تلویزیون شما خاموش روشن می شود، چراغ پاور تلویزیون چشمک زن است ، بعد از چند ساعت استفاده از آن خاموش می شود و یا به صورت ناگهانی خاموش می شود باید بگوییم مشکل نوسانات برقی است و یا در عملکرد برق رسانی به دستگاه مشکلاتی وجود دارد البته در برخی مواقع هم مشکل در سخت افزار تلویزیون است که باید بررسی گردد.

شاید اکثرا فکر می کنیم در صورت خاموش شدن ناگهانی تلویزیون کاری از ما بر نمی آید و باید از یک تکنسین با تجربه کمک بخواهیم ولی باید بگوییم در برخی مواقع خودتان می توانید مشکل را برطرف نمایید. در صورتی که تلویزیون ال جی شما روشن نمی شود اولین کاری که باید انجام دهید تست کردن محافظ برق است تلویزیون را به برق مستقیم وصل کنید تا مطمئن شوید مشکل از تلویزون است یا محافظ برق ؟ اگر فقط تصویر لوگوی ال جی بر روی صفحه نمایش ظاهر می شود حتما با کاردون تماس بگیرید تا با اعزام تکنسین های مجرب شما را راهنمایی کنند.

تلویزیون سامسونگ

چرا تلویزیون ال جی تصویر دارد ولی صدا ندارد ؟

در صورتی که تلویزیون ال جی شما با تصویر ندارد باید علت خرابی را در قطعاتی جستجو کنید که تولید تصویر می کنند اما اگر تلویزیون LED شما تصویر دارد ولی صدا ندارد این مشکل به دلیل خرابی نور پس زمینه است. همان طور که می دانید در تلویزیون های LED علت دیده شدن تصویر نوری است که از پشت به صفحه نمایش تلویزیون تابیده می شود. حال اگر لامپ های ال ای دی دستگاه دچار خرابی یا سوختگی شود شما تصویری نخواهید داشت اما بقیه عملکردهای تلویزیون دچار مشکل نخواهد شد و به صورت عادی کار خواهد کرد بنابراین قطعی تصویر ناشی از خرابی بک لایت ها می باشد.

تلویزیون و تعمیرات

با بررسی های انجام شده بر روی تلویزیون های ال جی به این نتیجه رسیده ایم که برخی سری های این تلویزیون با بیشترین میزان قطعی تصویر مواجه خواهند شد. لازم است بدانید قطع شدن تصویر در هر یک از این سری های به اشکال مختلفی اتفاق خواهد افتاد که ما در این مطلب برایتان توضیخ خواهیم داد :

اگر تلویزیون ال جی شما از سری LN است اتصالی کوتاه لامپ موجب قطع شدن اولین لامپ در سری مدارات بک لایت می شود و در نتیجه تصویر در یک لحظه به صورت چشمک زن روشن می شود و سپس قطع می شود.

اگر تلویزیون شما از سری LB و LY است بسیار شبیه به سری LN می باشد با این تفاوت که در این سری اتصالی سبب خاموش شدن لامپ می شود و در نهایت بقیه لامپ ها روشن مانده و لکه تاریکی در تصویر ایجاد می شود.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.