علت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی

خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی
فهرست محتوا

یکی از مشکلاتی که شاید برای شما هم پیش آمده باشد خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی است. شاید تعمیر تلویزیون ال جی بسیار نگران کننده باشد. اما هر مشکلی راه حلی دارد و این مساله هم قابل حل است ما در این مطلب قصد داریم به بررسی مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی بپردازیم و راه حل هایی را برای برطرف کردن این مشکل برایتان بازگو نماییم.

مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی خیلی خطرناک نیست و اگر به موقع بررسی شود قابل حل می باشد. در حین کار با تلویزیون گاهی اوقات جریان برق دچار نوسان می شود و شاهد خاموش شدن تلویزیون هستیم. همانطور که در مطالب قبلی هم اشاره کردیم گاهی اوقات ویروسی شدن تلویزیون هم می تواند دلیل خاموش شدن تلویزیون ال جی باشد.

تعمیر تلویزیون

علت مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی را می دانید؟

اگر تلویزیون شما به طور ناگهانی خاموش و روشن می شود ابتدا باید دلیل آن را شناسایی کنید و به موقع آن را برطرف کنید و برای تعمیر آن اقدام کنید تا مشکل تلویزیون شما برطرف شود زیرا در صورت نادیده گرفتن مشکل می تواند خرابی تلویزیون ال جی شما منجر به آسیب دیدن قطعات دیگر تلویزیون شود.

نوسانات برق اصلی ترین و مهم ترین دلیل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی است. تلویزیون ها با ولتاژ پایین کار می کنند بنابراین هنگامی که جریان برق دچار نوسان شود برد پاور ولتاژ مناسب را دریافت نخواهد کرد و تلویزیون به طور ناگهانی خاموش می شود و مجددا روشن می شود.

توصیه می کنیم برای وصل کردن دستگاه های بازی و سایر لوازم جانبی به تلویزیون از کابل HDMI مرغوب و با کیفیت استفاده کنید زیرا یکی از دلایل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی استفاده از کابل بی کیفیت است که مشکلاتی را در دستگاه ایجاد می کند و حتی باعث ایجاد اتصالی در دستگاه هم می شود.

تلویزیون سامسونگ

چرا تلویزیون خاموش و روشن می شود؟

همان طور که در مطالب قبلی هم به آن اشاره کردیم استفاده از اینترنت در تلویزیون های هوشمند می تواند دلیل اصلی ویروسی شدن تلویزیون ها باشد باید بگوییم یکی از دلایل خاموش شدن تلویزیون های ال جی استفاده نادرست از امکانات تلویزیون های هوشمند است. بنابراین هنگام استفاده از اینترنت به این موضوع دقت کنید تا با خاموش شدن ناگهانی تلویزیون ال جی خود مواجه نشوید.

مین برد یکی از قطعات اصلی در تلویزیون ها می باشد که با تمام بخش های تلویزیون سرو کار دارد و مشکل در این بخش به سایر بخش های تلویزیون مرتبط می شود و دچار اختلال در عملکرد تلویزیون می شود و می تواند در خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی ارتباط مستقیمی داشته باشد. جالب تر اینکه اگر مشکل سیستم شما خرابی مین برد یا برد اصلی تلویزیون باشد چراغ جلوی دستگاه چشمک زن می شود ولی دستگاه روشن نمی شود.

تعمیر تلویزیون

اگر تلویزیون ال جی دارید و نیاز به کمک دارید؟

اگر به تازگی تلویزیون ال جی خریداری کرده اید سعی کنید از متخصصین ال جی بخواهید تا برای نصب و راه اندازی دستگاه مراجعه کنند و سیستم را برایتان راه اندازی کنید و این کار را خودتان انجام ندهید زیرا در صورت آگاهی نداشتن کامل دستگاه شما در آینده به مشکل بر می خورد . البته باید یادآور شویم خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی در مدل های مختلف متفاوت است.

بنابراین سعی کنید در صورت خاموش و روشن شدن ناگهانی تلویزیون ال جی و مواجه شدن با این مشکل با متخصصان تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند. بهتر است بگوییم برای رفع این مشکل فقط در صورتی که مشکل نوسانات برقی است خودتان دست به کار شوید در غیر این صورت کار را به کاردون بسپارید تا از بروز مشکلات دیگر جلوگیری نمایید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها