لوگوی کاردون

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی به دلیل مصرف کم آب و مواد شوینده برای شستشوی لباس ها در کو تاه ترین زمان می تواند یکی از بهترین انتخاب ها باشد به طوری که این روزها در بیشتر خانه ها می توان وجود آن را احساس نمود. اما با توجه به اینکه این وسیله برقی بسیار لازم و کاربردی است به دلیل استفاده زیاد از آن گاهی اوقات ممکن است به مشکل روبه رو شده و نیاز به تعمیرات داشته باشد. یکی از سوالاتی که اکثر کاربران پرسیده اند علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی است ! کاردون در این مطلب سعی دارد به طور کامل به بررسی این موضوع بپردازد.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی چیست؟

ابتدا لازم است بگوییم برند ماشین لباسشویی دلیل بر بروز این مشکل نیست نه تنها ال جی بلکه برندهای دیگر ماشین لباسشویی هم شاید با این ایراد مواجه شوند بنابراین فارغ از نوع برند به بررسی این مشکل خواهیم پرداخت. شاید شما هم با این موضوع برخورد کرده اید که ماشین لباسشویی شما خاموش است اما در دیگ آن آب جمع شده است!

همان طور که می دانید سیستم داخلی و در واقع عملکرد لباسشویی به این صورت می باشد که شیر آب ورودی به لباسشویی وصل شده و این شیر همیشه باز می باشد اما آب تا زمانی که شما دستور شستشو و کلید شروع را فشار ندهید وارد لباسشویی نمی شود. اما گاهی اوقات ممکن است لباسشویی خاموش باشد ولی در دیگ آب جمع شود علت چیست؟

ممکن است با خراب شدن یک قطعه مانند شیر الکتریکی عملکرد لباسشویی دچار اختلال شده باشد و شما را نگران کرده باشد در این حالت مشکل با تعویض کردن شیر الکتریکی برطرف خواهد شد. اگر لباسشویی شما به این ایراد شما را نگران کرده است شیر آب ورودی ماشین لباسشویی را ببندید و با کاردون تماس بگیرید تا در کوتاه ترین زمان تیم متخصص و مجرب خود را به محل شما برای تعمیر ماشین لباسشویی اعزام نمایید.

تعمیر لباسشویی

بررسی پنج علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

در صورتی که آب جمع شده در دیگ ماشین لباسشویی تمیز باشد مشکل از شیر برقی لباسشویی است و با تعویض آن مشکل برطرف می شود اما اگر آب جمع شده کثیف باشد نشان دهنده این است که آب داخل لباسشویی تخلیه نمی شود و شاید مشکل از انسداد فاضلاب باشد.

بهتر است به محض اینکه ماشین لباسشویی شما با این مشکل مواجه شد 5 مورد زیر را بررسی نمایید زیرا یکی از این موارد می تواند دلیل بر بروز این مشکل باشد.

1.فیلتر ماشین لباسشویی را چک کنید زیرا ممکن است با جمع شدن آشغال و کثیفی فیلتر عملکرد درستی نداشته باشد و در نتیجه آب داخل ماشین لباسشویی بماند. برای تعویض و یا تمیز کردن فیلتر پیشنهاد می کنیم از تعمیرکار لباسشویی کمک بخواهید و با کاردون تماس بگیرید.

2.خرطومی زیر دیگ ماشین لباسشویی اگر مسدود شود مانع از تخلیه آب لباسشویی می شود بنابراین بهتر است از هر گونه رسوب و کثیفی پاک شود.

جمع شدن آب در لباسشویی

3. گاهی اوقات ماندن اشیایی در لباس ها و جدا شدن آن ها در لباسشویی می تواند شما را به دردسر بیاندازد به عنوان مثال پروانه پمپ ماشین لباسشویی می تواند با گیر کردن اشیایی مانند دکمه، سکه و پوست پسته یا مواردی از این دست مسدود شود و عملکرد آن دچار اختلال شود و نتیجه آن عدم تخلیه آب لباسشویی باشد.

4. گاهی اوقات خرابی پمپ تخلیه لباسشویی می تواند علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی باشد بنابراین در صورتی که با بررسی موارد بالا مشکل برطرف نشد برای تعمیر پمپ تخلیه لباسشویی اقدام نمایید.

5.فاضلاب داخلی منزل را چک کنید امکان دارد راه آب مسدود باشد و امکان تخلیه آب وجود نداشته باشد.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی

جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، از جمله:

  • لوله خروجی آب: اگر لوله خروجی آب از ماشین لباسشویی به درستی نصب نشده یا خم شده باشد، ممکن است باعث جمع شدن آب در داخل ماشین شود.
  • فیلتر درب: فیلتر درب ماشین لباسشویی برای جلوگیری از ورود پارچه‌ها و ذرات جامد به داخل ماشین طراحی شده است. اگر فیلتر درب کثیف شده باشد، ممکن است باعث مسدود شدن آب در ماشین شود.
  • پمپ آب: پمپ آب در ماشین لباسشویی مسئول جابجایی آب در داخل ماشین است. اگر پمپ آب خراب شده باشد، ممکن است باعث جمع شدن آب در داخل ماشین شود.
  • سیستم خنک‌کننده: در برخی ماشین‌های لباسشویی، سیستم خنک‌کننده برای جلوگیری از گرم شدن آب در داخل ماشین وجود دارد. اگر این سیستم خراب شده باشد، ممکن است باعث جمع شدن آب در داخل ماشین شود.
  • سطح زیرین ماشین: ممکن است سطح زیرین ماشین لباسشویی شما کثیف شده باشد و سوراخ‌های آن مسدود شده باشد، در این صورت آب در داخل ماشین جمع می‌شود.

توصیه می‌شود که برای تشخیص دقیق علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش ال جی، یک تعمیرکار مجرب را به خانه خود دعوت کنید تا مشکل را بررسی کرده و راه‌حل مناسب را پیشنهاد دهد.

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی ضروری می باشد که یکی از شایع ترین مشکلات که ممکن است منجر به خرابی ماشین لباسشویی شود جمع شدن آب در ماشین لباسشویی می باشد. اگر برنامه شستشوی لباس ها به پایان رسیده اما هنوز آب از داخل ماشیت لباسشویی تخلیه نشده است باید به دنبال برطرف کردن مشکل باشید. ابتدا لازم است علت را بیابید در این شرایط لازم است بررسی نمایید که آب باقی مانده درون ماشین لباسشویی تمیز است یا کثیف!

اگر آب باقی مانده درون ماشین لباسشویی تمیز باشد مشکل از شیر برق ماشین لباسشویی می باشد که با تعمیر و یا تعویض این قطعه می توانید مشکل را برطرف نمایید. اما در صورت کثیف بودن آب درون ماشین لباسشویی دلیل اصلی مسدود شدن لوله فاضلاب می باشد. گاهی اوقات ممکن است هیچ یک از این دو مورد علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی نباشد در این شرایط باید چه کنیم ؟ بهتر است فیلتر ماشین لباسشویی را بررسی نمایید تا در صورت گرفتگی و یا خرابی اقدام به تعمیر و یا تعویض این قطعه نمایید.

همیشه این احتمال را در نظر بگیرید که ماندن اشیا و پول داخل جیب لباس هایتان می تواند در خرطومی زیر دیگ ماشین لباسشویی باقی بماند و در صورت بی توجهی شما بعد از مدتی مانع از خروج آب شود در نتیجه آب درون ماشین لباسشویی جمع خواهد شد. برای بررسی خرطومی ماشین لباسشویی می توانید در وب سایت و یا اپلیکییشن کاردون ثبت سفارش نمایید تا متخصصین ما در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی LG و دیگر برندها در کوتاه ترین زمان در محل شما حاضر شوند.

سوالات متداول

بله، ممکن است با جمع شدن آشغال و کثیفی فیلتر عملکرد درستی نداشته باشد و در نتیجه آب داخل ماشین لباسشویی بماند.

اگر لوله خروجی آب از ماشین لباسشویی به درستی نصب نشده یا خم شده باشد، ممکن است باعث جمع شدن آب در داخل ماشین شود.

پمپ آب در ماشین لباسشویی مسئول جابجایی آب در داخل ماشین است. اگر پمپ آب خراب شده باشد، ممکن است باعث جمع شدن آب در داخل ماشین شود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
میترا
1 سال قبل

سلام
ماشین لباسشویی من ال جی هست.
بعد از اینکه کار شستشو تمام میشود بعد خالی کردن لباس‌ها از داخلش بعد چند ساعت آب کثیف داخل دیگش جمع میشود.علتش چیست؟

a.nazari
مدیر
پاسخ به  میترا
1 سال قبل

سلام وقت بخیر
ایراد مربوط به برگشت فاضلاب به ماشین است.
برای برطرف کردن مشکل در سایت درخواست تون رو ثبت کنید یا با کارشناسان ما تماس بگیرید.
با تشکر

مریم بحیرایی
10 ماه قبل

سلام خسته نباشید ماشین لباس شویی من ال جی وقتی کارش تموم میشه وخاموش هم هست آب تمیز داخلش جمع میشه ممنون میشم مشکل ماشین رو بهم بگید

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  مریم بحیرایی
10 ماه قبل

سلام. شیربرقی دستگاه شما ایراد داره و نمی‌تونه آب رو پشت ورودی دستگاه نگه داره و باید تعمیر یا تعویض بشه.
موفق باشید.