لوگوی کاردون

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

تقریبا 80 درصد افرادی که از ماشین ظرفشویی استفاده میکنند این تجربه را داشته اند که پس از اتمام کار شستشوی ظروف، بقایای قرص در آن باقی مانده است اما علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی چیست؟ آیا این مورد باعث بوجود آمدن آسیب میشود؟ آیا تا به حال به این موضوع فکر کرده اید که علت باز نشدن آن چیست و چه معایبی میتواند داشته باشد؟ در ادامه این متن این اطلاعات بصورت کامل در اختیار شما قرارداده خواهد شد.

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده نمایید.

علت باز نشدن قرص ماشین ظرفشویی و راه حل آن

یکی از دلایل اصلی این موضوع کیفیت پایین قرص های ماشین ظرفشویی است که با وجود برخورد حرارت بالا و قرار گرفتن در دیسپنسر باز نمی شوند. اما برای این موضوع یک راه حل وجود دارد،‌ آن هم قرار دادن قرص در کف ماشین ظرفشویی است. با این کار قرص حل شده و مشکل برطرف می شود.

۳ علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی؟

The reason for not dissolving the tablet in the dishwasher

برای هر مشکلی راه حلی وجود دارد و ما به دنبال برطرف کردن این مشکل هستیم به همین دلیل ابتدا به دنبال یافتن علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی خواهیم بود:

۱) استفاده از قرص های بی کیفیت

بدترین موردی که میتواند علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی، باشد استفاده از قرص بی کیفیت است زیرا باعث رسوب و ایجاد خرابی در ماشین خواهد شد، گاهی اوقات وجود ناخالصی در قرص ها باعث کاهش کیفیت آنها شده و در آب حل نشده و در راه ورود به مخزن رسوب میکنند که باعث مسدود شدن این راه میشود.

همچنین منقضی شدن، قدیمی بودن و عدم نگهداری قرص در جای خشک باعث این موضوع خواهد شد لازم به ذکر است که حتما باید شرایط نگهداری مطالعه شده و از آن پیروی شود؛ به خاطر داشته باشید حتما از قرص های تازه استفاده کنید که در جای خنک و خشک نگه داشته شده باشند.

۲) قطع فعالیت در حین شستشو و خراب شدن ماشین ظرفشویی

فعالیت ماشین ظرفشویی به گونه ایست که در زمان مشخصی قرص شروع به حل شدن خواهد کرد به همین دلیل اگر قبل از این زمان مانعی در ادامه فعالیت ماشین وجود داشته باید این قرص نیمه حل شده باقی خواهد ماند، تنها راه حل برای این مورد آنست که در صورتیکه مجبور به این کار شدید حتما یکبار فعالیت را کنسل کرده و درب ماشین را باز کنید ظرف را اضافه یا کم کنید و سپس درب را بسته و مجددا شروع به کار را بزنید، با این روند سیستم،  مجددا شروع به کار کرده و قرص بصورت کامل حل خواهد شد.

۳) خرابی درب جایگاه مواد شوینده

آخرین علت که میتوان برای این مورد ذکر کرد خرابی درب مخزن یا جایگاه مواد شوینده می باشد، حتما قبل از شروع فعالیت بررسی کنید که سوئیچ این بخش گیر نکرده و حتما آزاد باشد.

راه حل های فرعی برای علت حل نشدن قرص ماشین ظرفشویی

Sub-solutions for the cause of the dishwasher tablet not dissolving

علت های دیگری وجود دارد که برای رفع آن باید به نحوه قرار دادن ظروف در ماشین دقت فرمائید برای مثال:

  • دقت فرمائید سبد قاشق و چنگال را بصورت نادرست در مقابل محفظه قرص قرار ندهید که مانع باز شدن درب آن نشود.
  • چیدمان ظروف منظم و مناسب باشد.
  • هرگز از برنامه های کمتر از 45 دقیقه استفاده نشود چون در این حالت قرص حل نخواهد شد.
  • لازم به ذکر است محفظه قرص را قبل از استفاده خشک نمائید زیرا خیس یا مرطوب بودن آن مانع حل شدن خواهد شد.
  • همچنین مراقب باشید که بازوی شستشو به ظروف قرار داده شده گیر نکند که مانع فعالیت کامل خواهد شد.

نکته اول

دمایی که برای این شستشو استفاده میشود بسیار حائز اهمیت است ، بهترین دما برای بین 110 الی 150 درجه فارنهایت می باشد که دمایی کمتر از آن برای حل شدن قرص مناسب نمی باشد ؛ حتما قبل از شروع فعالیت بررسی فرمائید که دما روی گرمترین حالت دستگاه قرار گرفته شده باشد اما اگر موفق نشدید این دما را افزایش دهید حتما به تعمیرکار کاردون اطلاع دهید.

نکته دوم

در رابطه با اطمینان یافتن از سالم یا فاسد بودن قرص هم میتوانید آن را در لیوان آب گرم بیندازید در صورتیکه پس از مدت معلومی بین 7 الی 12 دقیقه در آب حل نشد این قرص فاسد یا تقلبی است و برای استفاده مناسب نمی باشد.

نکته سوم

امکان آن است که در مواد شوینده خود تفاوت و تغییر ایجاد نمائید میتوانید از مواردی از جمله : قرص ماشین ظرفشویی، نمک ماشین، مایع جلا دهنده، پودر یا ژل استفاده نمائید.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

نتیجه گیری

در نهایت پس از اطلاع یافتن از این موارد در صورتیکه مشکل کالای شما برطرف نشد حتما با متخصص مربوطه تماس حاصل نمائید و یا در مواد شوینده خود تفادت و تغییر ایجاد نمائید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

یکی از دلایل اصلی این موضوع کیفیت پایین قرص های ماشین ظرفشویی است که با وجود برخورد حرارت بالا و قرار گرفتن در دیسپنسر باز نمی شوند.

باعث رسوب و ایجاد خرابی در ماشین خواهد شد، گاهی اوقات وجود ناخالصی در قرص ها باعث کاهش کیفیت آنها شده و در آب حل نشده و در راه ورود به مخزن رسوب میکنند که باعث مسدود شدن این راه میشود.

بهترین دما برای بین 110 الی 150 درجه فارنهایت می باشد.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها