لوگوی کاردون
نشت نمک در ماشین ظرفشویی

نشت نمک در ماشین ظرفشویی

برای شستشوی ظرف ها در ماشین ظرفشویی لازم است که مواد شوینده خاصی برای آن استفاده شود و انتخاب های متفاوتی وجود دارد گاهی اوقات از نمک یا پودر و گاهی اوقات هم از قرص برای این کار استفاده میشود ، بسته به سلیقه و نوع وسیله الکترونیکی میتوانید انتخاب کنید که کدام مواد شوینده بهتر است ، اما استفاده از این مواد شوینده از جمله نمک چگونه است ؟ در صورتیکه این مواد در ماشین ظرفشویی بماند چه مشکلی بوجود می آید و نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی چگونه است ؟ برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی چه کنیم؟ آیا باعث آسیب رساندن به این دستگاه میشود یا بصورت کامل تخلیه شده و بلامانع می باشد ؟

مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی

در صورتیکه برای شستن ظروف خود از ماشین استفاده میکند لازم است مواد شوینده ای را برای آن انتخاب کنید ، شما چندین انتخاب دارید  ، از جمله :

1)قرص ماشین ظرف شویی : رایج ترین ماده شوینده ای که برای ماشین ظرفشویی استفاده میشود قرص می باشد اما سالم بودن آن شرایطی دارد که لازم است به دقت آنرا بررسی کنید ابتدا بهتر است جایگاه قرار گرفتن قرص را بررسی کرده و هرگز ظروفی را در مقابل آن قرارندهید ، در رابطه با نگهداری این قرص ها باید بدانید که در دمایی کمتر از24 درجه و دور از نور آفتاب باید قرار داده شوند هرگز از قرص های نرم شده و قرص هایی که نم دار شده اند استفاده نکنید و همچنین در صورتی یک قرص کامل را در ماشین قراردهید که لازم باشد بصورت کامل یک روند شستشو را انجام دهد .

2)نمک : اگر قصد استفاده از نمک را دارید باید بدانید که بهتر است 1.5 یا 2 لیوان نمک را در این لیوان آب حل کرده و در جایگاه نمکی که در ماشین ظرف شویی قرار دارد بریزید در این زمان است که این نمک باعث بهبود روند شستشو و ضدعفونی کردن دستگاه میشود .

چگونگی فعالیت ماشین ظرفشویی با نمک

در صورت استفاده از نمک در ماشین ظرف شویی ابتدا لازم است درب مخصوص محفظه ای که برای ماشین ظرفشویی تعبیه شده است را باز کنید و و سپس درون کف ماشین ظرفشویی درب اصلی ای که بر روی آن اسم نمک به فارسی یا انگلیسی ذکر شده است را باز کنید سپس قیفی که برای این کار است را بر روی محفظه قرار دهید و نمک را به قدری بریزید که به اندازه دو یا سه بند انگشت باشد ، در صورتیکه مشاهده کردید این ظرف پر نشد حتما روند را دو یا سه باز انجام دهید تا به اندازه کافی نمک در جایگاه قرار گرفته شود.

همچنین باید بدانید در حالت نرمال داخل این ظرف را آب پر کرده است اگر نمک بریزید امکان خروج آب از آن وجود دارد که مشکلی نیست و لازم نیست نگران شوید در نهایت میتوانید درب جایگاه را بسته و نشانگر نمک مخصوص را خاموش نمائید ؛ زمانیکه دستگاه شروع به شستشو میکند آب وارد شده به ماشین ظرف شویی با این نمک ادغام میگردد و در نهایت فعالیت در زمان پایان و پس از یک شستشوی کامل از مخزن مربوطه تخلیه میشود ،باید بدانید که نیاز به تخلیه کردن این مخزن نیست زیرا پس از اتمام یک فعالیت نمک موجود درون مخزن استفاده شده و بصورت کامل تخلیه میگردد.

کف در ماشین ظرفشویی

برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

باید توجه داشته باشید که میزان این نمک همان قدر که اعلام شد باشد و همچنین پس از ریختن آن درون ظرف حتما آنرا هم بزنید تا جاهای خالی بوجود آمده پر شود ، هرگز نمک خوراکی یا دیگر نمک هایی که استفاده می شود را جایگزین نمک ماشین ظرفشویی نکنید زیرا این مواد مخصوص این دستگاه طراحی شده و با اصول آن قابل استفاده است و این موضوع در حالیست که اگر از نمک دیگری استفاده کنید امکان رسوب وآسیب رساندن به دستگاه وجود دارد ، نکته دیگری که باید بدانید این است که اگر کمتر از حد معمول نمک ریخت باشید و این میزان در بین کار به پایان برسد چراغ آن روشن شده و لازم است که حتما به آن نمک اضافه نمائید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...