لوگوی کاردون

نشت نمک در ماشین ظرفشویی

نشت نمک در ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

برای شستشوی ظرف ها در ماشین ظرفشویی لازم است که مواد شوینده خاصی برای آن استفاده شود و انتخاب های متفاوتی وجود دارد گاهی اوقات از نمک یا پودر و گاهی اوقات هم از قرص برای این کار استفاده میشود، بسته به سلیقه و نوع وسیله الکترونیکی میتوانید انتخاب کنید که کدام مواد شوینده بهتر است، اما استفاده از این مواد شوینده از جمله نمک چگونه است؟ در صورتیکه این مواد در ماشین ظرفشویی بماند چه مشکلی بوجود می آید و نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی چگونه است؟ برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی چه کنیم؟ آیا باعث آسیب رساندن به این دستگاه میشود یا بصورت کامل تخلیه شده و بلامانع می باشد؟

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده نمایید.

مواد شوینده مناسب ماشین ظرفشویی

Detergents suitable for dishwashers

در صورتیکه برای شستن ظروف خود از ماشین استفاده میکند لازم است مواد شوینده ای را برای آن انتخاب کنید، شما چندین انتخاب دارید، از جمله:

۱) قرص ماشین ظرف شویی

رایج ترین ماده شوینده ای که برای ماشین ظرفشویی استفاده میشود قرص می باشد اما سالم بودن آن شرایطی دارد که لازم است به دقت آنرا بررسی کنید ابتدا بهتر است جایگاه قرار گرفتن قرص را بررسی کرده و هرگز ظروفی را در مقابل آن قرارندهید، در رابطه با نگهداری این قرص ها باید بدانید که در دمایی کمتر از 24 درجه و دور از نور آفتاب باید قرار داده شوند هرگز از قرص های نرم شده و قرص هایی که نم دار شده اند استفاده نکنید و همچنین در صورتی یک قرص کامل را در ماشین قراردهید که لازم باشد بصورت کامل یک روند شستشو را انجام دهد.

۲) نمک

اگر قصد استفاده از نمک را دارید باید بدانید که بهتر است 1.5 یا 2 لیوان نمک را در این لیوان آب حل کرده و در جایگاه نمکی که در ماشین ظرف شویی قرار دارد بریزید در این زمان است که این نمک باعث بهبود روند شستشو و ضدعفونی کردن دستگاه میشود.

چگونگی فعالیت ماشین ظرفشویی با نمک

How the dishwasher works with salt

در صورت استفاده از نمک در ماشین ظرف شویی ابتدا لازم است درب مخصوص محفظه ای که برای ماشین ظرفشویی تعبیه شده است را باز کنید و و سپس درون کف ماشین ظرفشویی درب اصلی ای که بر روی آن اسم نمک به فارسی یا انگلیسی ذکر شده است را باز کنید سپس قیفی که برای این کار است را بر روی محفظه قرار دهید و نمک را به قدری بریزید که به اندازه دو یا سه بند انگشت باشد، در صورتیکه مشاهده کردید این ظرف پر نشد حتما روند را دو یا سه باز انجام دهید تا به اندازه کافی نمک در جایگاه قرار گرفته شود.

همچنین باید بدانید در حالت نرمال داخل این ظرف را آب پر کرده است اگر نمک بریزید امکان خروج آب از آن وجود دارد که مشکلی نیست و لازم نیست نگران شوید در نهایت میتوانید درب جایگاه را بسته و نشانگر نمک مخصوص را خاموش نمائید؛ زمانیکه دستگاه شروع به شستشو میکند آب وارد شده به ماشین ظرف شویی با این نمک ادغام میگردد و در نهایت فعالیت در زمان پایان و پس از یک شستشوی کامل از مخزن مربوطه تخلیه میشود، باید بدانید که نیاز به تخلیه کردن این مخزن نیست زیرا پس از اتمام یک فعالیت نمک موجود درون مخزن استفاده شده و بصورت کامل تخلیه میگردد.

برای جلوگیری از نشت نمک در ماشین ظرفشویی چه کنیم؟

What to do to prevent salt leakage in the dishwasher

باید توجه داشته باشید که میزان این نمک همان قدر که اعلام شد باشد و همچنین پس از ریختن آن درون ظرف حتما آنرا هم بزنید تا جاهای خالی بوجود آمده پر شود، هرگز نمک خوراکی یا دیگر نمک هایی که استفاده می شود را جایگزین نمک ماشین ظرفشویی نکنید زیرا این مواد مخصوص این دستگاه طراحی شده و با اصول آن قابل استفاده است و این موضوع در حالیست که اگر از نمک دیگری استفاده کنید امکان رسوب وآسیب رساندن به دستگاه وجود دارد، نکته دیگری که باید بدانید این است که اگر کمتر از حد معمول نمک ریخت باشید و این میزان در بین کار به پایان برسد چراغ آن روشن شده و لازم است که حتما به آن نمک اضافه نمائید.

نشانگر نمک در ماشین ظرفشویی چیست؟

نشانگر نمک در ماشین ظرفشویی، یک سنسور الکترونیکی است که نشان دهنده میزان نمک در مخزن نمک ماشین ظرفشویی می باشد. وظیفه اصلی نمک در ماشین ظرفشویی، جلوگیری از تشکیل رسوبات و لکه های سفید روی ظروف و تمیز کردن بهتر آنهاست.

زمانی که سطح نمک در مخزن کم می شود، نشانگر نمک به کاربر اعلام می‌کند که باید نمک را در دستگاه قرار دهد. برای تکمیل سطح نمک، باید مخزن نمک را با نمک خالص پر کرده و سپس دستگاه را روشن کرده تا به طور خودکار نمک را به مخزن اضافه کند. در صورت عدم تکمیل سطح نمک، ممکن است رسوبات و لکه های سفید بر روی ظروف شما شکل بگیرند.

در بعضی از مدل های ماشین ظرفشویی، به جای نشانگر نمک، سنسور سختی آب نیز وجود دارد که نشان می دهد که آب وارد شده داخل ماشین ظرفشویی دارای چه میزان سختی است. سختی آب به میزان مواد معدنی حاوی در آب وابسته است و ممکن است در برخی مناطق بسیار بالا باشد. اگر سختی آب بسیار بالا باشد، ممکن است برای شستشوی ظروف مقدار نمک بیشتری نیاز باشد، بنابراین در این موارد نیز ماشین ظرفشویی به کاربر اعلام می کند که باید مقدار بیشتری نمک را به مخزن اضافه کند یا از محصولات نرم کننده آب استفاده کند.

جایگزین نمک ماشین ظرفشویی

اگر به دنبال جایگزینی برای نمک ماشین ظرفشویی هستید، می توانید از محصولات جایگزینی استفاده کنید که به عنوان نرم کننده آب شناخته می شوند. این محصولات شامل تبادل کننده های یونی، کربنات سدیم، سیتریک اسید و اسید لاکتیک هستند.

تبادل کننده های یونی در واقع محصولاتی هستند که به جای نمک در مخزن ماشین ظرفشویی قرار می‌گیرند و توسط آنها، یون‌های کلسیم و منیزیم در آب مورد استفاده جایگزین می شوند. این محصولات به راحتی در بازار یافت می شوند.

در رابطه با نگهداری این قرص ها باید بدانید که در دمایی کمتر از 24 درجه و دور از نور آفتاب باید قرار داده شوند هرگز از قرص های نرم شده و قرص هایی که نم دار شده اند استفاده نکنید و همچنین در صورتی یک قرص کامل را در ماشین قراردهید که لازم باشد بصورت کامل یک روند شستشو را انجام دهد.

اگر به دنبال جایگزینی برای نمک ماشین ظرفشویی هستید، می توانید از محصولات جایگزینی استفاده کنید که به عنوان نرم کننده آب شناخته می شوند. این محصولات شامل تبادل کننده های یونی، کربنات سدیم، سیتریک اسید و اسید لاکتیک هستند.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ستاره
3 ماه قبل

آیا میشه باقی مانده نمک ماشین ظرفشویی رو با جمع کنیم یا باید بذاریم توی آب کشی از بین بره؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  ستاره
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
شما باید با استفاده از قابلیت آبکشی باقی مانده نمک را از بین ببرید و استفاده از روش های دیگر توصیه نمی شود.