لوگوی کاردون

علت رطوبت داخل یخچال

فهرست محتوا

یخچال یکی از لوازم خانگی پرمصرف می باشد شما با استفاده از یخچال می توانید مواد غذایی را تازه نگه دارید و همین موضوع می تواند بر وجود یخچال در هر خانه ای الزام ایجاد نماید. اما گاهی اوقات ممکن است برای یخچال مشکلاتی به وجود آید که اسباب نگرانی شما را فراهم بیاورد. اگر به دنبال علت رطوبت داخل یخچال هستید بهتر است با کاردون همراه شوید. همان طور که می دانید مشکلاتی که در حوزه تعمیرات برای یخچال به وجود می آید دلیل مشخصی ندارد و به دلایل مختلفی مربوط می شود.

بسیاری از ما همیشه نگران خراب شدن یخچال هستیم زیرا یخچال یکی از لوازم کاربردی در هر خانه ای است و همه ما طریقه استفاده از این کالای سرمایه ای را می دانیم. اما با همه این اوصاف گاهی اوقات مشکلاتی به صورت ناگهانی اتفاق می افتد که باید برای تعمیر یخچال دست به کار شوید. اما همیشه نیاز به تعمیر کار و متخصص برای برطرف کردن مشکل ندارید.

بیشتر بدانید : علت گرم بودن داخل یخچال

علت رطوبت داخل یخچال چیست ؟

یکی از مسائلی که از گذشته تا به امروز بسیار حائز اهمیت بوده است باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال است شاید در نگاه اول این اتفاق ساده باشد اما اگر آن را نادیده بگیرید می تواند برایتان دردسر ایجاد کند. باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال باعث ورود هوای گرم به داخل یخچال شده و برخورد هوای سرد و گرم درون یخچال تبدیل به رطوبت و نم خواهد شد و به صورت قطرات آب بر روی بدنه یخچال قرار می گیرد.


بیشتر بدانید : تعمیر موتور یخچال


در ضمن، حواس‌تان به لاستیک درب یخچال باشد؛ بسته نشدن کامل درب می‌تواند باعث افزایش دمای داخل شود؛ برای اطمینان از این موضوع، توجه کنید که لاستیک به طور کامل به دیواره بچسبد و امکان ورود و خروج هوا از یخچال وجود نداشته باشد.

اگر یخچال شما در کنار وسیله گرمایشی مانند شوفاژ و یا اجاق گاز قرار دارد به راحتی می توانید علت رطوبت داخل یخچال را متوجه شوید. بنابراین راه حل این است که در هنگام نصب و راه اندازی یخچال به این موارد دقت کنید تا در آینده از این اتفاقات احتمالی نگران نشوید.


بیشتر بدانید : بعد از جابجایی یخچال چند ساعت بعد آن به برق بزنیم


علائم سوختن موتور یخچال

دلیل دیگر رطوبت یخچال ، مسدود شدن لوله تخلیه یخچال است. لوله‌ی یخچال وظیفه‌ی تبخیر قطرات آب را بر عهده دارد و مسدود شدنش می‌تواند باعث افزایش رطوبت شود. در این صورت می‌توانید با بررسی لوله تخلیه متوجه مشکل شوید؛ هم‌چنین شاید نیاز باشد با یک تعمیرکار مشورت کنید.

در ضمن گاهی برای رفع رطوبت یخچال ، تنها کافی‌ست دمای یخچال را تنظیم کنید؛ دمای یخچال به‌طور استاندارد باید بین ۰ تا ۵ درجه باشد. بالا بودن دمای یخچال باعث فشار به کمپرسور می‌شود و در نهایت رطوبت ایجاد می‌کند؛ همچنین ممکن است به قطعات دیگر یخچال هم آسیب بزند. بنابراین همیشه به دمای استاندارد یخچال دقت کنید.


بیشتر بدانید : علت سرد نشدن قسمت بالای یخچال


توصیه می‌کنیم از گذاشتن غذاهای گرم در یخچال خودداری کنید؛ غذاهای گرم باعث بالا رفتن دمای یخچال و در نتیجه رطوبت می‌شوند؛ هم‌چنین غذاهای گرم می‌توانند به قطعات دیگر یخچال هم آسیب‌های زیادی وارد کنند.

علائم سوختن موتور یخچال

از دیگر دلایل ایجاد رطوبت داخل یخچال می توان به خراب شدن لاستیک دور درب یخچال اشاره کرد در صورتی که سال هاست از یخچال خود استفاده می کنید و تا به امروز برای سرویس آن زمان نگذاشته اید باید بگوییم حتما لاستیک درب یخچال را تست کنید که سالم باشد زیرا خرابی و فرسودگی لاستیک دور درب یخچال می تواند باعث ایجاد رطوبت داخل یخچال شود.

چرا داخل یخچال رطوبت دارد ؟

اگر نگران رطوبت داخل کابین یخچال هستید باید بگوییم این اتفاق در برخی شرایط طبیعی است و نیاز به نگرانی نیست. اگر عجله دارید برای رفتن به بیرون از خانه و برای خراب نشدن غذا آن را داغ داخل یخچال قرار می دهید هنگام بازگشت به خانه باید انتظار رطوبت و قطرات آب درون یخچال را داشته باشید. یک از موارد که شاید هیچ وقت به اهمیت آن توجه نکرده اید همین است اما این را بدانید که توجه به این موارد می تواند در افزایش عمر و کارکرد بهتر یخچالتان نقش داشته باشد. اما اگر حضور قطرات آب روی دیواره‌ی یخچال در زمان‌های متنوع تکرار شد، نشانه‌ی بالا بودن بیش از حد رطوبت است و باید برطرف شود.


کاردون سرویس : تعمیر یخچال ال جی


اگر در فصل تابستان با این اتفاق روبرو شده اید به دلیل اختلاف دمای بیرون و داخل یخچال خواهد بود که تا حدی این رطوبت طبیعی است و باید با آن کنار بیایید اما اگر این رطوبت بیش از حد می باشد و به مراتب تکرار می شود بهتر است از یک کارشناس در زمینه تعمیرات یخچال کمک بخواهید تا برای بررسی یخچال مراجعه کند. البته لازم است بگوییم این اتفاق در مناطق مرطوب که دمای هوا شرجی است بیشتر حس می شود.

اگر یخچال را نزدیک کانال کولر آبی نصب کرده اید شما فضای مرطوب را برای یخچال ایجاد کرده اید درست مانند مناطق مرطوب ! یکی دیگر از مواردی که شاید اصلا به آن اهمیت نمی دهید محل نصب یخچال است اگر به تازگی یخچچال خریده اید با رعایت این موارد اقدام به نصب و راه اندازی دستگاه نمایید.


بیشتر بدانید : علت زیاد کار کردن یخچال


کار با کاردون

یخچال‌ها از مهم‌ترین و کابردی‌ترین اعضای آشپزخانه هستند، هم‌چنین قیمت بالایی دارند، بنابراین مراقب از یخچال‌ها صرفه‌جویی در هزینه‌هاست. رطوبت داخل یخچال یک مشکل نسبتاً کوچک است که اگر حل نشود به مشکلات بزرگی منجر می‌شود و حتی ممکن است نیاز به تعمیرکار یخچال داشته باشید. بنابراین به محض مشاهده این مشکل به دنبال علت رطوبت داخل بگردید، دلایل را بررسی کنید و برطرف کنید؛ با این حال اگر رطوبت برطرف نشد، کاردون با تعمیر یخچال در منزل در کنار شماست.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها