تصویر هدر
اصول تعمیر و نگهداری کولر گازی

اصول تعمیر و نگهداری کولر گازی

24 شهریور, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از لوازم خانگی پرکاربرد در فصل تابستان کولر می باشد که باید اصول تعمیر و نگهداری کولر گازی را بدانیم تا بتوانیم در شرایط خاص از آن استفاده نماییم. همان طور که می دانید در همه کولرها از فیلتر هایی برای تصفیه هوا استفاده شده است که باید هر چند وقت یکبار تعویض شوند زیرا آلودگی و گرد و خاک مانع از عبور هوا شده و راندمان کولر گازی را دچار اختلال خواهد نمود. بنابراین تا به اینجا می توان نتیجه گرفت سرویس کولر گازی یکی از موارد مهم و حیاتی در کولر گازی می باشد.

چرا کولر گازی باد گرم میزند

اصول تعمیر و نگهداری کولر گازی

شاید برخی از مشکلات و اتفاقاتی که برای کولر گازی رخ می دهد بسیار کوچک و ساده به نظر بیاید اما در حقیقت فشار زیادی با کولر وارد می شود که می تواند به عملکرد و کارایی کولر گازی آسیب بزند بنابراین بهتر است اشکالات کوچک را هم مهم تلقی کنید و برای برطرف کردن آن ها اقدام نمایید.

اگر به زمان سرویس دوره ای کولر گازی اهمیت ندهید کثیف شدن فیلتر ها و کندانسور مانع از خروج هوای خنک می شوند و این موضوع می تواند برایتان آزار دهنده باشد علاوه بر این فشار زیادی به کمپرسور وارد می شود به دلیل کار کردن بیش از حد و همین موضوع می تواند دلیلی برای خرابی آن باشد. توصیه می کنیم سرویس کولر گازی را در زمان تعیین شده جدی بگیرید و از آن غافل نشوید.

بهتر است هر سال قبل از روشن کردن کولر گازی به فن ها رسیدگی کنید زیرا در صورتی که فن ها خشک باشد و روغن کاری نشود امکان شکستن آن ها بسیار بالاست. پره های آلومینیومی را تمیز کنید زیرا هر چه این پره ها تمیز تر باشد قدرت خنک کنندگی هم بالاتر می رود در غیر این صورت خبری از باد خنک نخواهد بود. در کولر گازی یک شلنگ تخلیه تعبیه شده است که در صورت مسدود شدن این لوله آب درون لوله باق می ماند و منجر به ایجاد رطوبت می شود البته گاهی اوقات با دیدن نم زدگی در دیوار متوجه این موضوع خواهیم شد.

تنظیم باد گرم کولر گازی

چگونه از کولر گازی نگهداری کنیم ؟

کولر گازی سال هاست که محبوبیت زیادی در بین مردم یافته است و در بسیار از مناطق ایران از این وسیله استفاده می کنند. کولر گازی اینورتر این امکان را به شما می دهد که بدون روشن و خاموش شدن مداوم کمپرسور از هوای خنک و مطلوب بهره ببرید. خوشبختانه تمامی کولر های گازی با دارا بودن فیلتر هوا امکان تصفیه کردن هوا را فراهم می کنند و از وجود گرد و خاک و آلودگی در محیط در امان خواهید بود اما نکته قابل توجه نحوه نگهداری از این وسیله کاربردی می باشد.

قبل از خرید کولر گازی ابتدا باید به شرایط آب و هوایی منطقه ای که در آن زندگی می کنید توجه کنید البته که استفاده از کولر گازی در مناطق گرم و خشک هم مانند مناطق مرطوب بسیار کارایی دارد اما بهتر است با توجه به بودجه و شرایط آب و هوایی اقدام به خرید کولر نمایید.

بیشتر بدانید : کولر گازی چند ساعت روشن باشد ؟

بعد از خرید کولر گازی به دقت دفترچه راهنمای دستگاه را مطالعه نمایید تا از قابلیت ها و امکانات دستگاه خریداری شده مطلع شوید همین طور با استفاده از دفترچه راهنما با طرز کار و تنظیمات آن آشنا شوید هر چند که در هنگام نصب دستگاه همه این موارد برایتان باید بازگو شود.

اگر در طول شبانه روز در خانه نیستید از روشن گذاشتن کولر گازی خودداری نمایید و با این تصور اشتباه که روشن ماندن یکسره کولر گازی در فصل تابستان می تواند به خنک ماندن محیط کمک کند خداحافظی کنید. باید بگوییم شب ها که آفتابی در خانه نمی تابد و در و پنجره ها بسته هستند با روشن کردن کولر در بازه زمانی کوتاهی می توانید محیط خانه تان را خنک نمایید بنابراین از روشن گذاشتن کولر گازی شب ها خودداری کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.