لوگوی کاردون
تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش

تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش

زمانی که ماشین ظرفشویی خریداری می شود و برای نصب و راه اندازی دستگاه مراجعه می شود یکی از مواردی که برای تنظیم آن اقدام می کنند تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش است. البته لازم است قبل از نصب و راه اندازی دستگاه ابتدا دفترچه راهنمای دستکاه را به دقت مطالعه نمایید. اگر درباره عملکرد دستگاه اطلاعات کافی در اختیار داشته باشید می توانید این کار را بدون نقص انجام دهید بنابراین اگر خودتان می خواهید برای نصب ماشین ظرفشویی اقدام کنید لازم است حتما دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی بوش را مطالعه کنید سپس اقدام به نصب نمایید.

تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش

همان طور که در مطالب قبلی اشاره کردیم میزان سختی آب می تواند باعث کدر شدن ظروف و ایجاد خط و خش بر روی آن ها شود بنابراین لازم است سختی آب ماشین ظرفشویی تنظیم شود تا این مشکل در آینده برای ظروف رخ ندهد. با فشار مستقیم آب بر روی ظروف عملیات شستشو در ماشین ظرفشویی اجرا می شود حال تصور کنید تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش انجام نشود در این صورت پس از اتمام فرآیند شستشو شما شاهد ظروفی کدر خواهید بود شاید حتی در اینترنت به دنبال دلیل کدر شسته شدن ظروف باشید.

هنگامی که ماشین ظرفشویی را نصب می کنید باید براساس درجه سختی آب منطقه دستگاه را تنظیم کنید برای تنظیم سختی آب ماشین ظرفشویی بوش ابتدا لازم است میزان سختی آب لوله کشی را اندازه گیری کنید برای اینکار می توانید از دستگاه سختی سنج و یا نوار کاغذی سختی سنج استفاده کنید. شما با استفاده از این دستگاه دیجیتال می توانید میزان سختی آب را اندازه گیری کنید مقداری آب را درون یک لیوان بریزید و با استفاده از این دستگاه مقدار سختی را اندازه گیری کنید.

نوار کاغذی سختی سنج زمانی که ماشین ظرفشویی را خریداری می کنید به همراه دستگاه وجود دارد تا بتوانید با استفاده از این ابزار یکبار مصرف میزان سختی آب منطقه را اندازه گیری نمایید نوار کاغذی سختی سنج را درون یک لیوان آب قرار دهید بعد از تغییر رنگ کاغذ می توانید با کمک جدول رنگ سختی سنج عدد مورد نظر را بیابید.

چگونه سختی آب را در ماشین ظرفشویی تنظیم کنیم ؟

برای این کار لازم است طبق مراحل ذیل عمل کنید تا در آینده با ظروف خط و خش دار روبرو نشوید. ابتدا لازم است بعد از نصب ماشین ظرفشویی بوش دکمه خاموش و روشن را فشار دهید تا دستگاه راه اندازی شود. دکمه A که مربوط به انتخاب برنامه می باشد را فشار دهید و به طور همزمان دکمه استارت را نگه دارید تا زمانی که بر روی صفحه نمایش ماشین ظرفشویی عبارت H:0 را مشاهده نمایید حال دکمه ها را رها کنید یک چراغ چشمک زن قرمز کنار دکمه A تعبیه شده است که با فعال شدن آن عبارت H:4 بر روی صفحه نمایش نمایان می شود. در این مرحله شما وارد تنظیمات سختی آب شده اید.

برای انجام تنظیمات لازم است دکمه C  را فشار دهید با هر بار فشردن این دکم عدد سختی آب به سمت بالا شمارش می شود که این رنج بین H:00 تا H:07 می باشد لازم است با استفاده از دفترچه راهنما و جدول تنظیم سختی آب که در آن قرار داده شده است میزان سختی آب منطقه را که اندازه گیری کرده اید بررسی کنید تا تنظیمات ماشین ظرفشویی را لحاظ نمایید. در ادامه برای ذخیر تغییرات دکمه استارت را فشار دهید.

حال می توانید با خیال راحت از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید اما لازم است این نکته را خاطر نشان کنیم که استفاده از نک و مایع جلادهنده در پروسه سختی آب تاثیر بسزایی دارند بنابراین لازم است از این استفاده شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...