لوگوی کاردون
علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

همان طور که می دانید برای شروع برنامه های شستشو در ماشین ظرفشویی دکمه هایی تعبیه شده است که کنترل ماشین ظرفشویی را بر عهده دارند. تعداد این دکمه ها کم است و می توانید به سادگی با استفاده از دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی از عملکرد و کارایی هر یک از دکمه ها برای فرآیند شستشو استفاده نمایید. اما ممکن است گاهی اوقات ممکن است متوجه کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی شوید که همین موضوع می تواند مانع از شروع فرآیند شستشو شود در این شرایط باید به دنبال علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی باشید. کاردون سعی دارد با انتشار مطالب و مقالات آموزشی در این باره سطح آگاهی و اطلاعات شما را افزایش دهد بنابراین با کاردون همراه شوید.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

علت کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی

کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد چرا که هر یک از قطعات به کار رفته در صفحه نمایش و پنل ماشین ظرفشویی می تواند دلیل بر خرابی و کار نکردن دکمه ها باشد بنابراین قبل از هر چیز لازم است ابتدا با قطعات به کار رفته در ماشین ظرفشویی آشنا شوید. اگر صفحه نمایش ماشین ظرفشویی شما کار می کند اما برخی از دکمه کار نمی کند باید تاچ پد را تعویض نمایید. شاید بهتر است بدانید در صورت کار نکردن تمامی دکمه های ماشین ظرفشویی مشکل از پنل فرمان می باشد و باید برای تعویض آن اقدام نمایید.

اگر ماشین ظرفشویی را به برق متصل کرده اید اما صفحه نمایش آن روشن نمی شود دلیل خرابی صفحه نمایش و یا صفحه لمسی می باشد اما اگر برخی از دکمه کار نکرد مشکل از تاچ پد می باشد. این قطعه فرمان اجرای برنامه ها را از برد الکترونیکی دریافت می کند بنابراین هنگامی که تاچ پد با اختلال مواجه شود دستورهای ارسال شده بی جواب می ماند و نتیجه آن کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی خواهد بود.

بیشتر بخوانید : معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

اما همان طور که اشاره کردیم برد الکترونیکی دستور و فرمان اجرای برنامه ها را صادر می کند بنابراین در صورت خراب شدن این قطعه نباید انتظار کار کردن دکمه ها را داشته باشید. همه ما می دانیم که برد الکترونیک مانند مغز دستگاه عمل می کند و اگر این قطعه دچار خرابی و مشکل شود هیچ یک از دکمه ها کار نخواهند کرد. پیشنهاد می کنیم در صورت تشخیص خرابی برد الکترونیکی دستگاه در صورت نداشتن دانش فنی و تخصصی در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی اقدام به تعمیر آن ننمایید زیرا این قطعه بسیار حساس می باشد و تعمیر آن نیاز به تجربه و دانش فنی دارد.

عیب یابی ماشین ظرفشویی ال جی

چرا دکمه های ماشین ظرفشویی کار نمی کند ؟

همیشه دلایل کار نکردن دکمه های ماشین ظرفشویی نمی تواند فنی باشد گاهی اوقات ممکن است دلایل ساده علت کار نکردن دکمه ها باشد بنابراین لازم است قبل از هر اقدامی ابتدا موارد ساده بررسی شود. شاید از قفل کودک استفاده کرده اید و فراموش کرده اید آن را غیر فعال کنید زیرا ماشین ظرفشویی هنگام روشن شدن براساس آخرین برنامه ای که بر روی آن تنظیم شده است شروع به کار می کند بنابراین اگر آخرین بار از قفل کودک استفاده کرده اید و آن را غیر فعال نکرده اید برای رفع این مشکل باید ماشین ظرفشویی را ریست نمایید. برای ریست کردن ماشین ظرفشویی توصیه می کنیم به دفترچه راهنمای ماشین ظرفشویی رجوع نمایید و یا اگر به دفترچه راهنما دسترسی ندارید با جستجو کردن مدل و برند ماشین ظرفشویی خود اقدام به ریست کردن دستگاه نمایید.

اگر خودتان نمی توانید مشکل ماشین ظرفشویی را تشخیص دهید و برای عیب یابی آن اقدام نمایید می توانید با مراجعه به وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون ثبت سفارش نمایید تا متخصصین ما در کوتاه ترین زمان در محل شما حاضر شوند و مشکل را برایتان عیب یابی نمایند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...