لوگوی کاردون

چگونه تلویزیون را تمیز کنیم

چگونه تلویزیون را تمیز کنیم
فهرست محتوا

 

همیشه یکی از مواردی که می تواند برایتان مشکل ایجاد نماید نداشتن اطلاعات کافی درباره تمیز کردن تلویزیون می باشد همه ما می خواهیم که از تماشای برنامه تلویزیونی مورد علاقه مان لذت ببریم بنابراین لازم است بدانیم چگونه تلویزیون را تمیز کنیم تا از گرد و خاکی که مانع از تماشای تصویر می شود جلوگیری نماییم. اگر می خواهید دیگر آثاری از گرد و خاک و اثر انگشت بر روی صفحه نمایش تلویزیون شما نباشد بهتر است مطلب امروز کاردون را دنبال کنید زیرا این بار با ترفند های زیادی برای تمیز کردن تلویزیون شما را راهنمایی می کند.

چگونه تلویزیون را تمیز کنیم

شاید بهتر است در مورد نحوه تمیز کردن تلویزیون بیشتر بدانید چرا که بسیار از مشکلاتی که در مورد پنل تلویزیون ها رخ می دهد به دلیل تمیز کردن اشتباه شما رخ می دهد همان طور که می دانید یکی از قطعات با ارزش به کار رفته در تلویزیون ها پنل می باشد که در حقیقت بدون آن عملا نمی توان از تلویزیون استفاده نمود. پنل تلویزیون یا صفحه نمایش که نمایش تصویر را برعهده دارد در بیشتر مواقع قربانی خانم های خانه دار می شود.

اگر شما هم با اسپری کردن شیشه پاک کن بر روی صفحه نمایش تلویزیون قصد تمیز کردن آن را دارید باید بدانید که با این کار تلویزیون خود را از بین می برید. همان طور که می دانید تلویزیون های امروزی به دلیل استفاده از تکنولوژی های پیشرفته به کار رفته در آن ها از ظرافت و کیفیت بالاتری برخوردارند در صورتی که به خوبی از تلویزیون ها مراقبت نشود ممکن است به دستگاه آسیب وارد شود. در تمیز کردن تلویزیون لازم است بیش از هر چیز به صفحه نمایش دقت داشته باشید زیرا کوچکترین مشکلی می تواند منجر به از بین رفتن وضوح و روشنایی تصویر شود.

توصیه کاردون به شما این است که برای افزایش طول عمر تلویزیون و در امان ماندن این وسیله خانگی شرایطی را ایجاد نمایید که تمیز کردن تلویزیون را به حداقل برسانید.

بایدها و نبایدهای تمیز کردن تلویزیون

اگر می خواهید نحوه درست تمیز کردن تلویزیون را بدانید بهتر است قبل از هر چیز نباید ها را بدانید چرا که با دانستن آن ها می توانید به خوبی از تلویزیون خود نگهداری کنید. هرگز مایع تمیز کننده و یا شیشه پاک کن را به طور مستقیم بر روی صفحه نمایش تلویزیون اسپری نکنید زیرا با این کار می توانید به خرابی هر چه سریع تر تلویزیون کمک کنید. اگر دقت کرده باشید بر روی مواد شوینده و پاک کننده های تلویزیون هم تاکید شده از اسپری کردن مستقیم خودداری شود. شما باید برای این کار از یک دستمال استفاده کنید و با اسپری کردن محلول بر روی دستمال اقدام به تمیز کردن تلویزیون نمایید.

تلویزیون ها دارای یک قاب محافظ هستند که البته این روزها این قاب کوچکتر شده و تقریبا می توان گفت قابل مشاهده نیست اما بدانید که با اسپری کردن مستقیم پاک کننده ها محلول به داخل نمایشگر نفوذ می کند و در سطح زیرین پخش می شود در این شرایط به قطعات داخلی آسیب جدی وارد می شود. بنابراین اگر در تلویزیون شاهد لکه های سیاه هستید بدانید که به دلیل عدم مراقبت مناسب از تلویزیون این مشکل رخ داده است.

بیشتر بدانید : مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

از دستمال و حوله های کاغذی برای تمیز کردن صفحه نمایش تلویزیون استفاده نکنید این دستمال ها برای تمیز کردن سطوح داخل آشپزخانه مناسب می باشد و نمی توان از آن ها برای تمیز کردن سطوح ظریف استفاده نمود. همان طور که قبلا هم اشاره کردیم تلویزیون تهای امروزی از ظرافت و حساسیت بالایی برخوردارند و استفاده از دستمال زبر برای تمیز کردن سطح تلویزیون مانند استفاده از سنباده می مانند و حالت ساییدگی ایجاد می شود و ممکن است بر روی صفحه نمایش تلویزیون شما خش بیاندازد.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها