لوگوی کاردون

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم
فهرست محتوا

یکی از مشکلاتی که شاید در یخچال شما هم رخ داده باشد داغ شدن بیش از حد موتور یخچال است حتما می گویید چگونه موتور یخچال را خنک کنیم برای پاسخ به این سوال باید با کاردون همراه شوید زیرا لازم است ابتدا دلیل داغ شدن بیش از حد موتور را بدانید تا بتوانید از بروز این مشکل جلوگیری نمایید. برای خنک کردن موتور یخچال بهتر است علت بروز این مشکل را شناسایی نمایید زیرا در صورت عدم توجه و پیگیری شما ممکن است موتور یخچال بسوزد و یا از طول عمر یخچال شما کاسته شود.

در صورتی که قصد تعمیر یخچال خود در منزل را دارید، کافیست از سرویس تعمیر یخچال در منزل کاردون استفاده کنید.

چگونه موتور یخچال را خنک کنیم؟

How to cool the refrigerator motor

با توجه به اینکه یخچال از جمله وسایل برقی می باشد که در 24 ساعت شبانه روز در حال فعالیت است در نتیجه داغ شدن موتور می تواند تا حدودی طبیعی به نظر برسد اما اگر این داغ شدن بیش از حد باشد. باید درباره علت آن کنجکاو شوید و به دنبال یک راه حل برای برطرف کردن این مشکل باشید. شاید بارها و بارها در این باره خوانده و یا شنیده اید که یکسره کار کردن یخچال و یا به عبارتی اتومات نکردن آن می تواند یکی از دلایل داغ شدن بیش از حد موتور یخچال باشد و این موضوع یکی از مشکلاتی است که باید جدی گرفته شود.

مشکل یکسره کار کردن یخچال در مطالب قبلی کاردون به طور کامل بررسی و عیب یابی شده است به همین منظور با مطالعه آیا فن یخچال باید یکسره کار کند می توانید علت یکسره کار کردن یخچال و برطرف کردن آن را جویا شوید. از دیگر مواردی که می تواند دلیل داغ شدن بیش از حد موتور یخچال باشد کم بودن گاز یخچال و یا خرابی سیستم خنک کننده هوا خواهد بود البته گاهی اوقات مشکل در تنظیمات دمایی ترموستات هم می تواند برایتان دردسر ایجاد نماید.

فن خنک کننده که در پشت یخچال به منظور خنک کردن کمپرسور تعبیه شده است ممکن است خراب شود بنابراین لازم است برای خنک کردن موتور هر چه سریع تر برای برطرف کردن مشکل فن خنک کننده اقدام نمایید. خراب و کثیف شدن فیلتر یخچال که می تواند دلیل داغ شدن موتور یخچال باشد همان طور که می دانید فیلتر ها با تصفیه هوا مانع ورود و گرد و خاک و چربی ها می شوند اگر برای تمیز کردن و یا تعویض فیلتر یخچال اقدام نکنید به موتور یخچال فشار زیادی وارد می شود و ممکن است موتور آسیب ببیند.

گرم شدن بیش از حد موتور یخچال چه بلایی سر دستگاه می آورد؟

What harm does overheating of the refrigerator motor do to the device

همان طور که می دانید تب در سیستم دفاعی بدن انسان مانند یک هشدار عمل می کند همین موضوع در مورد وسایل و لوازم برقی هم صادق می باشد داغ شدن بیش از حد موتور یخچال مانند یک هشدار برای جلوگیری از سوختن موتور عمل می کند و لازم است بررسی شود. اگر این مشکل را جدی نگیرید خیلی زود قطعات دیگر هم درگیر شده و یخچال شما از کار می افتد. حتما از خودتان سوال می کنید این گرما تا چه اندازه طبیعی می باشد ؟ دمای طبیعی موتور یخچال 300 درجه فارنهایت است اگر این دما حتی تا 350 درجه فارنهایت برسد باید موضوع را بررسی نمایید زیرا در این شرایط روغن کمپرسور از بین می رود و اثرات منفی به بار می آورد و در نهایت همه این موارد می تواند منجر به کثیف شدن کمپرسور شود.

کثیف شدن ناشی از گردو غبار یا چربی بر روی کندانسور اجازه خروج حرارت گاز را به کندانسور نمی دهد در نتیجه گاز یخچال نمی تواند به خوبی به مایع تبدیل شود و این موضوع می تواند کل فرآیند را با اختلال روبرو کند زیرا با ماندن حرارت گاز در داخل کندانسور دمای یخچال بالا می رود در نتیجه فشار زیادی به موتور یخچال وارد می شود.

سوالات متداول

فن خنک کننده که در پشت یخچال به منظور خنک کردن کمپرسور تعبیه شده.

خراب و کثیف شدن فیلتر یخچال می تواند دلیل داغ شدن موتور یخچال باشد.

داغ شدن بیش از حد موتور یخچال مانند یک هشدار برای جلوگیری از سوختن موتور عمل می کند و لازم است بررسی شود.

اگر از یخچال برند پارس استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیرات یخچال پارس کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها