لوگوی کاردون

پارگی لاستیک ماشین لباسشویی

پارگی لاستیک ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

شاید به نظر نرسد اما لاستیک دور ماشین لباسشویی یکی از حساس ترین و مهم ترین قطعات به کار رفته در لباسشویی است که ممکن است کاربران ماشین لباسشویی به دلیل عدم استفاده درست از دستگاه روزی شاهد پارگی لاستیک ماشین لباسشویی باشند و برای برطرف کردن این مشکل در اینترنت به دنبال علت باشند. به همین منظور کاردون سعی دارد با انتشار مطالب آموزشی و کاربردی در این زمینه همیشه همراه شما باشد. همان طور که می دانید لاستیک دور ماشین لباسشویی یکی از مناسب ترین مکان ها برای رشد باکتری هاست زیرا نم و رطوبت حاصل از شستن لباس ها در این بخش باقی می ماند و همین موضوع می تواند از عمر آن بکاهد.

پارگی لاستیک ماشین لباسشویی

برای از بین بردن فضای خالی بین بدنه و دیگ ماشین لباسشویی از لاستیک استفاده شده است تا در هنگام فعالیت ماشین لباسشویی از لرزش و صداهای اضافی جلوگیری نماید. همین موضوع سبب شده است تا لباسشویی نرم و بی صدا کار کند البته استفاده از جنس پلاستیک هم می تواند یکی از دلایل باشد زیرا اگر برای ساخت لاستیک دور لباسشویی از فلز استفاده می شد قطعا صداهای آزاردهنده ای به گوش شما می رسید. همان طور که می دانید استفاده از این لاستیک باعث شده است تا از نشت آب جلوگیری شود. البته لازم است بدانید از دلایل دیگر استفاده از متریال پلاستیک جلوگیری از شکسته شدن شیشه درب ماشین لباسشویی است.

تعمیرات، سرویس و نصب ​ماشین لباسشویی
+ ضمانت

گاهی اوقات ممکن است در اثر استفاده بیش از حد از دستگاه مشکلاتی برای ماشین لباسشویی ایجاد شود یکی از مهم ترین مشکلاتی که ممکن است برای دستگاه ایجاد شود خرابی لاستیک دور ماشین لباسشویی است زیرا به مرور زمان و با استفاده نادرست از ماشین لباسشویی ممکن است لاستیک دور درب پاره شود و یا سیاه شود. همه می دانیم که ماشین لباسشویی به دلیل کار کردن با آب محیط مرطوبی دارد و بعد از پایان فرآیند شستشو باید حتما برخی موارد را رعایت نمایید در غیر اینصورت در آینده شاهد خرابی های لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خواهید بود.

بهتر است بعد از پایان فرآیند شستشو تا دو ساعت درب ماشین لباسشویی را باز بگذارید تا رطوبت داخل دیگ خشک شود همین طور لازم است برای خشک کردن لاستیک دور درب ماشین لباسشویی از یک دستمال استفاده نمایید. با این کار جرم و کثیفی های باقی مانده دور درب ماشین لباسشویی را هم پاک می کنید و از سیاه شدن لاستیک دور درب جلوگیری می کنید.

3 علت کار نکردن ماشین لباسشویی

چرا لاستیک دور درب ماشین لباسشویی خراب می شود؟

همان طور که قبلا هم اشاره کردیم در صورت عدم توجه به برخی موارد می توانید از عمر لاستیک دور درب ماشین لباسشویی بکاهید و حتی زودتر از موعد مقرر مجبور به تعویض این قطعه شوید. اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل مشکلات فنی و ایجاد صدا شما مجبور به بررسی و تعمیر ماشین لباسشویی شوید در این صورت اگر از متخصصین کاردون کمک بخواهید در کوتاه ترین زمان مشکل شما را برطرف می کنند بنابراین می توانید با شماره گیری 47100-021 و یا ثبت سفارش در اپلیکیشن کاردون از خدمات کاردون استفاده نمایید.

بیشتر بدانید : علت تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی

برای تعویض لاستیک دور درب ماشین لباسشویی ابتدا لازم است دستگاه را از برق جدا کنید و با باز کردن پنل جلویی و درب بالایی لباسشویی به این قطعه دسترسی داشته البته قبل از باز کردن لاستیک باید جاپودری را خارج نمایید تا آسیبی به آن وارد نشود لازم است بدانید تعویض لاستیک نیاز به تخصص و دانش فنی دارد و در صورت نداشتن دانش فنی بهتر است از باز کردن قطعات ماشین لباسشویی خودداری نمایید زیرا در صورت آسیب رساندن به کابل های ارتباطی ممکن است خسارت های بیشتری برای شما به بار آید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها