تصویر هدر
تعمیر کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

تعمیر کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

12 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

گاهی اوقات ممکن است مشکلی در کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ شما وجود داشته باشد و این واقعا آزاردهنده است، زیرا شما به راحتی نمی توانید از همه ویژگی های تلویزیون بدون ریموت استفاده نمایید. بسیاری از افراد قصد خرید یک کنترل جدید را دارند اما معمولاً مشکلات و تعمیر کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ را می توانید در خانه انجام دهید. اول از همه ، باید بدانید که ریموت هوشمند Samsung TV اولین باری که تلویزیون را روشن می کنید و از راه دور استفاده می کنید ، به طور خودکار با تلویزیون شما جفت می شود یا خیر ؟ بهترین راه این است که ریموت را کنار تلویزیون قرار دهید و دکمه ای را فشار دهید تا با تلویزیون شما جفت شود. توجه داشته باشید که فقط کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ به جفت شدن احتیاج دارد، اما یک کنترل استاندارد اصلاً به جفت شدن احتیاج ندارد.

علت پرش تصویر تلویزیون

تعمیر کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

امروزه تلویزیون ها فقط یک صفحه نمایش و فرستنده نیستند، بلکه یک رایانه کامل هستند، بنابراین مشکلات نرم افزاری در آن ها رایج شده است. رایج ترین مسئله، مشکل عدم پاسخ دادن به دستورات از راه دور است. ریموت شما فقط به دکمه روشن / خاموش پاسخ می دهد، اما به هیچ دکمه دیگری پاسخ نمی دهد. از آنجا که تلویزیون رایانه است ، گاهی اوقات ممکن است مشکلات نرم افزاری رخ دهد. اکثر تلویزیون های سامسونگ بعد از مدتی با کنترل هوشمند خود مشکل دارند و بعد از مدتی کنترل از راه دور فقط می تواند تلویزیون را روشن یا خاموش کند. دیگر هیچ فرمان از راه دور به تلویزیون پاسخ نمی دهد.

بیشتر بدانید : چرا تلویزیون سیگنال ندارد

دلیل آن این است که دکمه روشن / خاموش از طریق سیگنال مادون قرمز کار می کند ، بنابراین شما باید کنترل هوشمند را به سمت تلویزیون قرار دهید سپس دکمه روشن / خاموش را فشار دهید. پس از خاموش شدن تلویزیون ، کنترل هوشمند از طریق اتصال بلوتوث شروع به کار می کند ، بنابراین اگر در اتصال بلوتوث مشکلی وجود داشته باشد کنترل کار نمی کند.

با این حال، مشکلات اتصال تنها دلیلی نیست که ممکن است کنترل هوشمند، از راه دور کار نکند. به طور کلی ، چهار دلیل وجود دارد که می تواند باعث عملکرد نامناسب کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ شود:

• باتری خراب است.

• یک ایراد الکترونیکی در ریموت.

• یک ریموت معیوب.

• یک سنسور از راه دور معیوب در تلویزیون

علت کار نکردن کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ

چگونه می توانیم مشکل کنترل تلویزیون را حل کنیم؟

برای آنکه مشکل کنترل تلویزیون سامسونگ را تشخیص دهید، این مراحل را دنبال کنید:

1) محفظه باتری پشت ریموت را باز کرده و هر دو باتری را جدا کنید.

2) هر دکمه از راه دور را به مدت 20 ثانیه فشار دهید و نگه دارید.

3) دکمه را رها کرده و باتری ها را به درستی وارد کنید.

مهم: حتماً باتری ها را به درستی وارد کنید.

4) اگر ریموت کار می کند، خطایی در ریموت وجود دارد که هنگام تخلیه ریموت در مرحله 2 رفع خواهد شد. اگر ریموت کار نمی کند ، مرحله 5 را ادامه دهید.

5) باتری ها را تعویض کنید.

6) اگر ریموت کار می کند ، باتری های اصلی شما از بین رفته است. استفاده از باتری های جدید را ادامه دهید. اگر ریموت کار نمی کند ، ممکن است مشکلی در ریموت یا سنسور ریموت تلویزیون وجود داشته باشد. به همین منظور مرحله 7 را اجرا کنید.

7) برای آزمایش سلامت سنسور از راه دور ، آزمایش زیر را انجام دهید:

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

اگر دوربین دیجیتال (مانند دوربین گوشی همراه) دارید ، می توانید هر کنترل هوشمندی را تست کنید. برای آزمایش از راه دور ، این مراحل را دنبال کنید:

دوربین خود را روشن کنید.

فاصله ریموت را از لنز دوربین از حدود 6-10 اینچ دور کنید.

هر دکمه ای را از راه دور فشار دهید. در صورت عملکرد صحیح ریموت ، چشمک چشم فروسرخ از راه دور را روی صفحه LCD دوربین مشاهده خواهید کرد.

سخن پایانی

اگر آزمایش فوق نشان داد که کنترل هوشمند تلویزیون سامسونگ در حال کار است ، مشکل در سنسور ریموت تلویزیون است. اگر آزمایش فوق نشان داد که ریموت کار نمی کند ، یک ریموت معیوب دارید. بنابراین ریموت دیگری را در این تلویزیون تست کنید. اگر تلویزیون دارای یک ریموت دیگر است که برای کار با این تلویزیون شناخته شده است ، می توانید آن ریموت را روی تلویزیون تست کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.