لوگوی کاردون

علت روشن شدن خودکار کولر گازی

علت روشن شدن خودکار کولر گازی
فهرست محتوا

روشن شدن خودکار کولر گازی مشکلی است که نباید نادیده گرفته شود. اگرچه این یک مسئله رایج است اما نباید ساده از کنار آن بگذریم، بنابراین آماده سازی کولر گازی و سرویس دستگاه برای شروع فصل تابستان بسیار مهم است. اگر کولر گازی شما مرتباً خاموش و روشن می شود، یکی از رایج ترین مشکلات خرابی کولر گازی در میان صاحبان خانه است. همچنین ممکن است پرهزینه ترین باشد یعنی اگر به موقع تشخیص داده نشود و رفع نگردد. در اینجا به بررسی علت روشن شدن خودکار کولر گازی می پردازیم.

سیکل سرمایش کولر گازی

علت خاموش و روشن شدن خودکار کولر گازی

شما می توانید ترموستات را مغز کولر گازی بدانید. مانند انواع تجهیزات الکتریکی ، ترموستات ها نیز گاهی اوقات ممکن است عملکرد نامناسبی داشته باشند و باعث شود دستگاه خطا دهد. قطع و وصل شدن اتصالات در سیم کشی می تواند باعث خاموش و یا روشن شدن خودکار کولر گازی در مواقعی شود که قرار نیست. برای بررسی ترموستات و تعویض سیمهای معیوب باید با یک متخصص تماس بگیرید.

تنظیم تایمر کولر گازی علت روشن شدن خودکار کولر  گازی

اگر کولر گازی شما راس ساعت مشخصی روشن می‌شود، حتماً شما ناخواسته تایمر برای دستگاه تنظیم کرده‌اید. تنظیم کردن تایمر برای کولر گازی در مدل‌های مختلف تفاوت دارد. اما معولاْ روی ریموت کنترلر کولر گازی دکمه‌ای به نام تایمر وجود دارد که می‌توانید زمان روشن یا خاموش شدن کولر گازی را روی آن مشخص کنید. برای اطلاع از نحوه‌ی دقیق تنظیم کردن تایمر برای کولر گازی به دفترچه راهنمای دستگاه خود مراجعه کنید.

عدم جریان هوا علت خاموش شدن خودکار کولر گازی

به منظور خنک سازی خانه، کولر گازی باید جریان ثابت هوای گرم را از خانه دریافت کند. اگر کولر گازی هوای کافی دریافت نکند، اجزایی مانند دمنده برای خنک کردن خانه فعالیت بیشتری می کنند. در نهایت، این قطعات می توانند بیش از حد گرم شوند و کولر گازی را خاموش کنند. یکی از بزرگترین محدود کننده های جریان هوا ، فیلتر هوای کثیف است. از آنجا که تمام هوایی که به جریان برق متناوب شما وارد می شود باید از فیلتر عبور کند ، اگر فیلتر آلوده به خاک باشد ، هوا نمی تواند از آن عبور کند. فیلتر هوای کولر گازی را بررسی کنید تا از تمیز بودن آن اطمینان حاصل کنید. اگر می بینید که فیلتر آلوده است ، آن را با فیلتر جدید جایگزین کنید.

از دیگر دلایل جریان کم هوا عبارتند از دریچه های مسدود شده: اطمینان حاصل کنید که تمام منافذ منزل شما باز و بدون مانع هستند ، بنابراین هوا می تواند به راحتی به دریچه های برگشت وارد شده و از دریچه های تأمین خارج شود. مشکلات فن: اگر موتور فن دمنده خراب باشد ، کولر گازی در جذب مقدار کافی هوا مشکل دارد. یک متخصص باید فن را بررسی کند و در صورت خرابی فن ممکن است آن را تعویض کند. کانالهای نشتی: شما می توانید مجاری کانال را بررسی کنید و به دنبال نشتی یا مجاری جدا شده باشید. سرویس دوره‌ای کولر گازی می‌تواند از این مشکلات جلوگیری کند.

علت خرابی خازن کولر گازی

چرا کولر گازی خاموش می شود؟

کولر گازی یا تهویه هوا، رطوبت هوای گرم خانه را جذب می کند. این رطوبت (به نام تراکم) از طریق لوله از خانه خارج می شود تا به خانه نشت نکند. گاهی اوقات ممکن است آلودگی، وارد لوله میعانات شده و گرفتگی ایجاد کند. این تراکم به جای اینکه در خارج از خانه تخلیه شود ، پشت در یک ظرف تخلیه قرار می گیرد. اگر آب به سطح مشخصی برسد ، می تواند سوئیچ ای را فعال کند که کولر گازی را خاموش می کند. اگر گرفتگی ادامه پیدا کرد یا کولر گازی به خودی خود خاموش شد ، برای کمک بیشتر با یک متخصص در زمینه تعمیرات کولر گازی تماس بگیرید.

مبرد ماده ای است که هوای خانه را خنک می کند. اگر مبرد کولر گازی کم است (که به این معنی است که جایی نشت می کند)، در نتیجه تغییر فشار می تواند باعث ایجاد یک سوئیچ ایمنی شود که قسمت مهمی به نام کمپرسور را خاموش کند. اگر کمپرسور خاموش شود، کولر گازی، خنک کننده هوای خانه را متوقف می کند. پس از بازگشت فشار به سطح ایمن، کمپرسور دوباره روشن خواهد شد. گفته شد، شما باید یک بررسی حرفه ای برای نشت داشته باشید و مبرد را به کولر گازی اضافه کنید، در غیر این صورت دستگاه به خودی خود خاموش می شود.

سوالات متداول

اگر کولر گازی شما راس ساعت مشخصی روشن می‌شود، حتماً شما ناخواسته تایمر برای دستگاه تنظیم کرده‌اید.

اگر مبرد کولر گازی کم است (که به این معنی است که جایی نشت می کند)، در نتیجه تغییر فشار می تواند باعث ایجاد یک سوئیچ ایمنی شود که قسمت مهمی به نام کمپرسور را خاموش کند. اگر کمپرسور خاموش شود ، کولر گازی، خنک کننده هوای خانه را متوقف می کند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
حسین
1 سال قبل

سلام
پنل داخلی با ریموت خاموش میکنم بعداز مدتی کمپرسور خودبخود روشن میشه وبالرزش شدید خاموش میشه
علتش چی میتونه باشه

a.nazari
پاسخ به  حسین
1 سال قبل

سلام
وقتی شما دستگاه رو خاموش میکنین همون لحظه دستگاه خاموش نمی شه. اگه کمپرسور اینورتر نباشه ممکنه با ضربه خاموش بشه. اما اگه فکر میکنین خیلی شدیده باید دستگاه تون رو متخصص بررسی کنه. شاید برد دستگاه ایراد داشته باشه.

حمیدی
8 ماه قبل

سلام کولریهو برفک زد بعدخاموش کردم بعدیهو روشن شد

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  حمیدی
7 ماه قبل

با سلام
برفک روی کندانسور است یا اواپراتور؟