تصویر هدر
آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

15 اردیبهشت, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

صادقانه هر روز از سال را از ماشین ظرفشویی استفاده می کنید شاید حتی دو بار در روز از آن استفاده کنید به خصوص زمانی که مهمان دارید و کلی ظرف کثیف ! یکی از سخت ترین کارها برای خانم ها شستن ظروف با دست است که خوشبختانه این روزها این کار را ماشین ظرفشویی انجام می دهد. بنابراین ، مسئله این است که آیا ماشین ظرفشویی خراب می شود ؟ چه زمانی ماشین ظرفشویی نیاز به تعمیر دارد ؟ آیا آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی کاربردی است ؟ قبل از اینکه با یک تکنسین برای تعمیر لوازم خانگی تماس بگیرید ، آیا می دانید بسیاری از تعمیرات ماشین ظرفشویی را می توانید خودتان انجام دهید؟ گرچه به نظر می رسد وسیله ای ترسناک باشد، اما ماشین ظرفشویی در قلب خود یک وسیله ساده است که می توانید به تنهایی تعمیر کنید.

ظرف کثیف در ظرفشویی

آشنایی با نحوه کار ماشین ظرفشویی

قبل از شیرجه زدن در تعمیر ماشین ظرفشویی ، بهتر است با نحوه کار ماشین ظرفشویی آشنا شوید. ماشین ظرفشویی با عنصر حرارتی فلزی، آب را در حوض پایین (منطقه زیر رک) تا 140 درجه فارنهایت گرم می کند. بازوهای اسپری در حین توزیع مواد شوینده آب را روی ظروف پمپاژ می کنند. پس از دومین اسپری شستشو ، عنصر گرمایشی دوباره شروع به خشک کردن ظروف می کند. درجه حرارت بالا و فشار آب به این معنی است که درب و سایر نقاط احتمالی باید کاملا بسته شده باشند.

بیشتر مسائل مربوط به ماشین ظرفشویی حول همان عملکردهای اساسی و اصلی است و فقط به ابزارهای ساده و مهارت های اساسی برای رفع آن احتیاج دارید. در بسیاری از موارد ، فقط باید تنظیمات دستی انجام شود. ماشین ظرفشویی در هنگام باز بودن درب و برداشتن پایه های دستگاه از سنگینی برخوردار است. قبل از کار روی ماشین ظرفشویی مطمئن شوید که سیم برق از پریز برق کاملاً جدا شده و همه شیلنگ ها جدا شده اند. هنگامی که درب ماشین ظرفشویی باز است ، برای پشتیبانی به آن تکیه نکنید. همین طور اگر دانش فنی در زمینه تعمیرات ندارید اصلا اقدام به تعمیر ننمایید.

چرا ماشین ظرفشویی کثیف میشوره

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی

ماشین ظرفشویی سرریز می کند : مجموعه شناور که در حوضه ماشین ظرفشویی قرار دارد ، دستگاهی بشقابی شکل است که با بالا آمدن آب در حوضچه، بلند می شود. هنگامی که آب به یک مقدار مشخص می رسد ، سوئیچ شناور متصل شده به ماشین ظرفشویی علامت می دهد تا آب را قطع کند. اگر شناور در حال حرکت نباشد یا سوئیچ کار نکند ، آب تا سرریز ادامه خواهد داشت.

غالباً ، تعمیر شناور گیر کرده یک کار ساده است که با بالا بردن و پایین آوردن آن با دست چند بار می توان مشکل را برطرف نمود. شناور برای فعال کردن سوئیچ باید آزادانه حرکت کند. اگر این اتفاق نمی افتد یا اگر شناور به وضوح آسیب دیده است، کل مجموعه شناور را تعویض کنید.

سوئیچ Overfill Float را بررسی کنید، سوئیچ شناور یک سوئیچ رله کوچک است که جریان الکتریکی ولتاژ پایین را قطع و وصل می کند. شناور را بلند کرده و با دقت گوش دهید. اگر یک کلیک فلزی سخت می شنوید ، احتمال اینکه سوئیچ به درستی کار کند وجود دارد. در غیر این صورت ، این قطعه ارزان را تعویض کنید. نقاط دسترسی به سوئیچ شناور در مدل های مختلف متفاوت است. بسته به مدل دستگاه ، ممکن است در پشت دستگاه یا جلو قرار داشته باشد. پس از انجام مراحل خاموش کردن ، کلید رله را پیدا کنید. جایگزینی ساده است.

اگر درب ماشین ظرفشویی نشت می کند چه کنیم؟

اگر آب از پایین یا کناره های درب ماشین ظرفشویی چکه می کند ، به احتمال زیاد درزگیر درب دیگر به درستی کار نمی کند و باید تعویض شود. ممکن است درب ظرفشویی نشت کند حتی اگر دستگاه به خوبی کار کند. پس از اینکه ابتدا انسداد درب را بررسی کردید ، ممکن است لازم باشد درب را تعویض کنید، به مرور زمان در اثر تماس با گرما و آب تخریب می شود ، این قسمت مورد انتظار از چرخه عمر ماشین ظرفشویی است. لاستیک دور درب ظرفشویی ارزان است و جایگزینی آن آسان است.

انسداد درب را بررسی کنید اگر درب در زمان های تصادفی نشت می کند ، ممکن است به این دلیل باشد که دستگاه را به طور نامناسب بارگیری کرده اید. ممکن است وسایل بزرگی که به سمت کناره ها در قفسه پایین قرار گرفته اند به طور نامحسوس از بسته شدن محکم درب جلوگیری کنند. در نتیجه ممکن است آب نشت کند. وسایل بزرگ را خیلی دور از درب قرار دهید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.