لوگوی کاردون

برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی {ارائه راه حل آن}

Inverting the LG TV image

آنچه در این مطلب خواهید خواند

مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی، معمولا زمانی رخ می‌دهد که نمایشگر وارونه یا آینه‌ای ظاهر شود. این مشکل، ممکن است پس از تعویض برد اصلی یا به دلیل تنظیمات نادرست در منوی مخفی تلویزیون به وجود آید. برای حل این مشکل، باید با استفاده از کنترل از راه دور یا کلید ترکیبی خاص به منوی مخفی تلویزیون دسترسی پیدا کرد. همچنین، بررسی اتصالات، به‌روزرسانی فریمور تلویزیون ال جی و تنظیمات تصویر توصیه می‌شود.

بررسی گام به گام راه‌حل‌های مشکل وارونگی تصویر در تلویزیون ال جی

Step-by-step review of solutions to the image inversion problem on LG TV

اگر با مشکل ناامیدکننده ظاهر شدن تصاویر وارونه روی صفحه‌نمایش تلویزیون ال جی خود مواجه هستید، تنها نیستید. این مشکل می‌تواند ناشی از عوامل مختلفی باشد و تنظیم ساده تا مشکل سخت افزاری پیچیده‌تری را در بر بگیرد. با این حال، تعدادی راه‌حل بالقوه برای این مشکل وجود دارد که می‌توانید آن‌ها را قبل از کمک حرفه‌ای تکنسین امتحان کنید.

۱) تنظیمات تصویر

یکی از رایج‌ترین دلایل وارونه ظاهر شدن تصاویر در تلویزیون ال جی، بروز خطایی ساده در تنظیمات تصویر است. برای رفع این مشکل، در منوی تنظیمات تلویزیون خود گزینه‌های «چرخش تصویر» یا «نسبت ابعاد» را تغییر دهید تا ببینید آیا مشکل حل می‌شود یا خیر. همچنین، می‌توانید تنظیمات تصویر را به حالت پیش‌فرض برگردانید.

۲) بررسی اتصالات

راه‌حل بالقوه دیگر برای مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی، بررسی ارتباط بین تلویزیون و منبع تصاویر است. کابل تلویزیون باید به‌طور ایمن به برق وصل شود و آسیب‌دیده یا معیوب نباشد. اگر از دستگاه پخش خارجی استفاده می‌کنید، آن را جدا سازید و مجددا وصل کنید تا ببینید آیا با این کار مشکل حل می‌شود یا خیر.

۳) به‌روزرسانی سیستم عامل

اگر مشکل همچنان ادامه داشت، ممکن است لازم باشد تا سیستم عامل تلویزیون ال جی خود را به‌روز کنید. به‌روزرسانی فریمور در تلویزیون‌های هوشمند ال جی، می‌تواند باگ‌ها و مشکلاتی را برطرف کند که احتمالا به وارونه ظاهر شدن تصاویر منجر شده‌اند.

۴) برگشت به تنظیمات کارخانه

گاهی اوقات لازم است تا تلویزیون را به تنظیمات کارخانه برگردانید. برای انجام این کار، گزینه «Reset» را در منوی تنظیمات برگزینید و دستورالعمل‌های روی صفحه را دنبال کنید. به‌خاطر داشته باشید که برگشت به تنظیمات کارخانه، تنظیمات و داده‌های شخصی را پاک می‌کند.

۵) تماس با تکنسین باتجربه

در برخی موارد، مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی ممکن است ناشی از یک قطعه سخت‌افزاری معیوب مانند بک لایت یا مدار داخلی باشد. اگر هیچ یک از راه‌حل‌های قبلی جواب نداد و به مشکل سخت‌افزاری مشکوک هستید، وقت آن رسیده است تا برای کمک با پشتیبانی مشتریان LG یا یک تکنسین حرفه‌ای تماس بگیرید.

بررسی اتصالات و یافتن راه‌حل برای وارونگی تصویر

برای بررسی اتصالات و حل مشکل برعکس شدن تصاویر تلویزیون ال جی مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا به ساکن تلویزیون خود را خاموش کرده و دوشاخه آن را از پریز برق جدا کنید.
 • تمام کابل‌های متصل به تلویزیون خود اعم از HDMI و AV را مورد بررسی قرار دهید تا دچار آسیب نشده باشند.
 • از پورت‌ها و کابل‌های HDMI مختلف استفاده کنید تا اتصالات معیوب تلویزیون شناسایی شوند.
 • اگر کابل‌ها مشکلی ندارند، یک تکنسین باید پنل پشتی تلویزیون را با دقت بردارد و اتصالات داخلی به‌خصوص کابل‌های متصل به برد اصلی و صفحه‌نمایش را بررسی کند.

اگر پس از بررسی اتصالات، مشکل وارونگی تصویر همچنان ادامه داشت، باید راه‌حل بعدی یعنی آپدیت فریمور را امتحان کنید.

فریمور تلویزیون ال جی: به‌روزرسانی و رفع ایرادات احتمالی برای بازگشت به تصویر صحیح

به‌روزرسانی فریمور می‌تواند به رفع مشکلات مختلف ازجمله برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی و بهبود عملکرد آن کمک کند. در این بخش، نحوه به‌روزرسانی فریمور تلویزیون ال جی به دو روش رایج آمده است:

۱) به‌روزرسانی خودکار

 • اتصال به اینترنت: تلویزیون شما باید به یک شبکه وای فای خانگی یا اترنت پایدار متصل شده باشد.
 • دسترسی به تنظیمات: دکمه «تنظیمات» یا «Settings» روی کنترل از راه دور تلویزیون فشار دهید.
 • به گزینه همه تنظیمات یا All Settings بروید: به آدرس «همه تنظیمات» > «عمومی» > «درباره این تلویزیون» بروید.
 • بررسی به‌روزرسانی‌ها: گزینه «Check for Updates» را برگزینید و دستورالعمل‌های روی صفحه را برای دانلود و نصب به‌روزرسانی‌های موجود دنبال کنید.

۲) به‌روزرسانی دستی از طریق USB

 • دانلود فریمور: با مراجعه به وب‌سایت پشتیبانی ال جی، آخرین فریمور مناسب با مدل تلویزیون خود را دانلود کنید.
 • درایو USB را آماده سازید: یک درایو USB را به FAT32 فرمت کنید و یک پوشه با نام “LG_DTV” در آن بسازید. فایل سیستم عامل یا فریمور دانلود شده را در این پوشه قرار دهید.
 • نصب سیستم عامل: درایو USB را در درگاه مخصوص آن در تلویزیون قرار دهید. تلویزیون باید به‌طور خودکار به‌روزرسانی را شناسایی کرده و از شما بخواهد تا آن را نصب کنید. دستورالعمل‌های روی صفحه را تا پایان به‌روزرسانی فریمور دنبال نمایید.

آپدیت فریمور تلویزیون ال جی اشکالات نرم‌افزاری مختلفی که ممکن است به رفتار غیرمنتظره و برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی منجر شود را برطرف می‌سازد. به‌روزرسانی منظم فریمور تلویزیون، می‌تواند بهترین عملکرد و آخرین ویژگی‌ها را برای آن دانلود کند. اگر در طول فرآیند به‌روزرسانی با مشکلی مواجه شدید، از یک تکنسین واجد شرایط کمک بخواهید.

تنظیمات تصویر: بررسی تنظیمات و یافتن راه‌حل برای مشکل وارونگی تصویر

Image Settings Check settings and find solutions for image inversion problem

در این بخش، یک راهنمای گام به گام برای حل مشکل برعکس شدن تصاویر تلویزیون ال جی با بررسی تنظیمات تصویر آمده است.

 1. تلویزیون ال جی خود را روشن کنید و عدد 0413 را روی ریموت ال جی وارد نمایید. این کد فورا منوی سرویس را در اکثر تلویزیون‌های ال جی ظاهر می‌کند تا بتوانید تنظیمات دلخواه را انجام دهید.
 2. روش دیگر این است که دکمه «OK» را روی کنترل از راه دور و تلویزیون به‌طور همزمان برای حدود 5 تا 10 ثانیه فشار دهید و نگه دارید تا منوی مخفی ظاهر شود.
 3. برای پیمایش در منوی مخفی از ریموت کنترل دستگاه استفاده کنید.
 4. به دنبال گزینه‌های مربوط به «Mirror Mode» یا «Panel Settings» باشید.
 5. تنظیم Mirror Mode را با جابجایی بین گزینه‌هایی مانند «Normal» و «Inverted» به جهت صحیح تغییر دهید.
 6. تغییرات ایجاد شده را در منوی مخفی ذخیره کرده و از آن خارج شوید و تلویزیون را خاموش کنید.
 7. برای بررسی اینکه آیا مشکل وارونگی تصویر حل شده است یا خیر تلویزیون را دوباره روشن کنید.

فراموش نکنید که دسترسی غیرمسئولانه به منوی مخفی تلویزیون می‌تواند گارانتی دستگاه را از بین ببرد. ضمنا هرگونه تنظیمات اشتباه در این منو می‌تواند مشکلات بیشتری را به وجود آورد. بنابراین، بهتر است برای این کار حتما به مشورت با یک تکنسین واجد شرایط بپردازید.

جمع بندی

مشکل وارونه شدن تصویر تلویزیون ال جی می‌تواند ناامیدکننده باشد، اما راه‌حل‌های ساده‌ای هم برای آن وجود دارد. به‌طور کلی، با کمی عیب‌یابی، توجه به جزییات و کمک تکنسین‌های خبره می‌توان مشکل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی را به‌سرعت برطرف کرد. در صورتی که ساکن تهران هستید می توانید از سرویس تعمیرات تلویزیون در تهران مجموعه کاردون بهره مند شوید.

سوالات متداول

تصویر تلویزیون ال جی، ممکن است به علت بر هم خوردن تنظیمات تصویر، قدیمی شدن فریمور، خراب بودن اتصالات و مشکلات قطعات داخلی برعکس شود.

عواملی مانند تنظیمات تصویر، اتصالات و کابل‌ها، به‌روزرسانی فریمور، اشکالات قطعات داخلی و به هم خوردن تنظیمات منو مخفی می‌توانند دلیل برعکس شدن تصویر تلویزیون ال جی باشند.

آخرین مطالب مرتبط

دیدگاه ها

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها