تعمیرات ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ یا روشن می‌شود و کار نمی‌کند؟ خشک کن آن درست کار نمی‌کند؟ آب در دیگ می‌ماند و تخلیه نمی‌شود؟ همه‌ی این‌ها نشان دهنده‌ی این است که ماشین لباسشویی شما مشکل دارد و باید تعمیر شود. کاردون خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی را در منزل شما انجام می‌دهد. تعمیرات تخصصی ماشین لباسشویی کاردون ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. در ضمن قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

فهرست مطالب

تعمیر ماشین لباسشویی فوری در محل

در صورتی که ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده است،‌ لازم نیست نگران پیدا کردن تعمیرگاه لوازم خانگی و خراب ماندن دستگاه‌تان باشید. با درخواست خدمات تعمیر ماشین لباسشویی از کاردون،‌ پس از هماهنگی‌های لازم، سرویسکاران کاردون در اسرع وقت در محل شما حاضر می‌شوند، دستگاه شما را بررسی می‌کنند و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را با بالاترین کیفیت به شما ارائه می‌دهند.

تعمیر ماشین لباسشویی در منزل

پیدا کردن سرویسکار ماشین لباسشویی با تجربه و کاربلد، کاری دشوار است. اینکه از طریق اینترنت یا به صورت تلفنی بتوانید سرویسکار مورد نظر خود را پیدا و خدمات تعمیر را در منزل خود دریافت کنید، دغدغه‌ی تعمیر ماشین لباسشویی را برای شما برطرف می‌کند. در صورتی هم که نیاز باشد قطعه‌ای به صورت تخصصی‌تر در تعمیرگاه تعمیر شود،‌ تکنسین آن را با خود می‌برد و تعمیرات لازم را انجام می‌دهد و پس از انجام کار برای شما آن را پس می‌آورد.

تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران

برای تعمیر ماشین لباسشویی در تهران می‌توانید از کاردون درخواست دهید. با ثبت درخواست تعمیر ماشین لباسشویی در تهران، کارشناسان کاردون با شما تماس می‌گیرند و مشاوره‌های لازم را به شما می‌دهند. در صورتی که مشکل ماشین لباسشویی شما برطرف نشد، هماهنگی‌های لازم برای خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی در تهران انجام می شود و تکنسین در اسرع وقت در منزل و محل شما حاضر می‌شود.

مراحل تعمیر ماشین لباسشویی در کاردون

برای تعمیر ماشین لباسشویی در کاردون کافی است مراحل زیر را طی کنید:

۱- در وب اپلیکیشن کاردون درخواست و مشکل خود را ثبت کنید.

۲- کارشناسان کاردون به صورت تلفنی به شما برای برطرف کردن مشکل مشاوره می‌دهند.

۳- در صورت لزوم، هماهنگی‌های لازم برای حضور تکنسین در منزل شما انجام می‌شود.

۴- تکنسین پس از بازدید دستگاه، بر اساس قیمت‌های مصوب، برای تعمیرات به شما اعلام هزینه می‌کنند و در صورت موافقت شما، ماشین لباسشویی شما را تعمیر می‌کنند.

۵- پس از انجام تعمیرات از شما بابت تعمیرات ماشین لباسشویی نظرسنجی انجام می‌شود.

خدمات تخصصی تعمیرات ماشین لباسشویی در محل

تخصص کاردون تعمیرات لوازم خانگی است. کاردون از تجربه متخصصان گلدیران بهره می‌برد. تکنسین‌های کاردون با تجربه هستند و خدمات تعمیر ماشین لباسشویی را به صورت تخصصی انجام می‌دهند. اگر می‌خواهید ماشین لباسشویی باارزش شما به خوبی تعمیر شود و در تعمیرات حتماً از قطعات اصلی استفاده شود، از کاردون کمک بخواهید.

تعمیر ماشین لباسشویی

نصب و راه‌اندازی ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی جدیدی خریداری کرده‌اید و یا به دلیل جابه‌جایی نیاز به راه‌اندازی مجدد دستگاه دارید؟ کافیست درخواست خود را در سایت ثبت کنید یا به صورت تلفنی از کاردون سرویس بخواهید تا کار نصب و راه‌اندازی مجدد دستگاه شما را به وسیله متخصصان حرفه‌ای انجام دهد. در صورتی که دستگاه شما گارانتی ندارد نیز می‌توانید از خدمات کاردون گارانتی استفاده کنید. شما با پرداخت هزینه‌ی مناسب به صورت سالیانه از دستگاه‌تان در برابر مشکلات و خرابی‌های احتمالی در آینده حفاظت می‌کنید.

تعمیر ماشین لباسشویی در برندهای مختلف

کاردون تعمیر همه‌ی برندهای ماشین لباسشویی را انجام می‌دهد.

 • تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ
 • تعمیر ماشین لباسشویی ال جی
 • تعمیر ماشین لباسشویی کنوود
 • تعمیر ماشین لباسشویی بوش
 • تعمیر ماشین لباسشویی پاکشوما
 • تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا
 • تعمیر ماشین لباسشویی آاگ
 • تعمیر ماشین لباسشویی آریستون
 • تعمیر ماشین لباسشویی میله
 • تعمیر ماشین لباسشویی بکو
 • تعمیر ماشین لباسشویی کندی
 • تعمیر ماشین لباسشویی زیرووات
 • تعمیر ماشین لباسشویی دوو
 • تعمیر ماشین لباسشویی جنرال الکتریک
 • تعمیر ماشین لباسشویی ایندزیت
 • تعمیر ماشین لباسشویی هیتاچی
 • تعمیر ماشین لباسشویی حایر
 • تعمیر ماشین لباسشویی میدیا

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی

با سرویس‌‌ دوره‌ای ماشین لباسشویی عمر دستگاه خود را بالا می‌برید و عملکرد آن را بهبود می‌بخشید. سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی شامل جرم گيري، نظافت لاستيک دور درب و تراز ماشين لباسشويي می‌شود. جرم‌گیری ماشین لباسشویی کمک می‌کند رسوبات و باقی‌مانده‌های مواد شوینده از داخل درام به طور کامل برطرف شود و همچنین بوی بد ماشین لباسشویی از بین برود. هزینه‌ی سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی حدود ۱۵۰ تا ۲۰۰ هزار تومان است.

چرا برای تعمیرات ماشین لباسشویی از کاردون کمک بخواهیم؟

تعمیر ماشین لباسشویی در کاردون ضمانت دارد. یعنی ایرادی که به دلیل آن از کاردون درخواست خدمات کرده‌اید،‌ اگر در طول مدت ۳ ماه دوباره برای ماشین لباسشویی شما پیش‌ آمد، کاردون بدون دریافت هزینه آن ایراد را دوباره برطرف خواهد کرد. همچنین قطعات تعویضی در کاردون اصل هستند و سه ماه ضمانت دارند. همچنین تکنسین‌های کاردون با تجربه هستند و کیفیت کار آنها به صورت مداوم رصد می‌شود.

قیمت تعمیر لباسشویی در کاردون

عوامل موثر بر هزینه تعمیرات لباسشویی

حتما برای شما نیز پیش آمده است که هنگام دریافت خدمات تعمیرات از مراکز مختلف با قیمت‌های متنوع روبرو شوید. در قیمت‌های متفاوت عواملی تأثیر گذار هستند.

 • استفاده از قطعات اصل یا غیر اصل
 • کیفیت خدمات و میزان تجربه‌ی تکنسین
 • مدل و برند ماشین لباسشویی
تعمیر ماشین لباسشویی در محل

مشکلات متداول ماشین لباسشویی که منجر به تعمیر می شوند

لباس‌ها در ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوند

اگر لباس‌های شما در ماشین لباسشویی تمیز نمی‌شوند، این مشکل به نحوه‌ی استفاده‌ی شما از ماشین لباسشویی می‌تواند ارتباط داشته باشد. هنگام استفاده از ماشین لباسشویی حتماً این موارد را رعایت کنید تا از نتیجه‌ی شستشوی لباس‌های خود رضایت داشته باشید.

 • استفاده از مواد شوینده بی‌کیفیت: اگر پودر یا مایع ماشین لباسشویی که از آن استفاده می‌کنید، بی‌کیفیت باشد، لباس‌های شما به خوبی پاکیزه نمی‌شوند.
 • بار بیش از اندازه ماشین لباسشویی: اگر مقدار لباس‌های شما در ماشین لباسشویی بیش از اندازه باشد، لباس‌های شما به خوبی تمیز نمی‌شوند.
 • استفاده بیش از اندازه پودر: اگر پودر زیادی در ماشین لباسشویی می‌ریزید، لباس‌های شما به درستی تمیز نمی‌شوند. 
 • انتخاب برنامه اشتباه شستشو: برنامه‌های مختلف شستشوی ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌ها با جنس‌های مختلف است. برنامه شستشو را متناسب با جنس لباس خود انتخاب کنید.

البته این به این معنی نیست که تمیز نشستن لباس‌ها در ماشین لباسشویی هیچ ارتباطی به خود دستگاه ندارد. در صورتی که آب ماشین لباسشویی گرم نشود، ممکن است لباس‌های شما به خوبی شسته نشوند. یا گرفتگی رسوبات در قطعات ماشین لباسشویی، لباس‌های شما به خوبی تمیز نمی‌شوند. مشکل عدم تخلیه آب از ماشین لباسشویی نیز لباس‌های شما را کثیف نگه می‌دارد. اگر این علائم را در ماشین لباسشویی خود دیدید باید برای تعمیر لباسشویی خود اقدام کنید.

علت صدای زیاد لباسشویی

سروصدای ماشین لباسشویی می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد. چه صدای ماشین لباسشویی شما جیغ‌مانند باشد یا صدای تق تق باشد. هر زمان این صدا را شنیدید بهتر است، زودتر ریشه‌ی این صدا را بیابید تا دیر نشده است. شاید پیدا کردن علت‌ برخی از صداهای ماشین لباسشویی مانند صدای یک قطعه‌ی فلزی خارجی که در ماشین لباسشویی گیر کرده است،‌ آسان‌تر از برخی دیگر از صداهای ماشین لباسشویی مانند صدای ضربه زدن یا خرخر کردن باشد. 

سه نظام شل: یکی از دلایل صدای تق تق در ماشین لباسشویی سه‌نظام نگهدارنده شل ماشین لباسشویی می‌تواند باشد.

گیر کردن قطعات فلزی: ممکن است گیره‌ها و قطعات فلزی لباس‌ها داخل ماشین لباسشویی گیر کند و هنگام کار کردن آن سر و صدا ایجاد کند. این قطعات معمولاً در قسمت لاستیک دور درب ماشین به دام می‌افتند. همیشه این قسمت را چک کنید. اگر قطعات فلزی ما بین درام و محفظه‌ی بیرونی ماشین لباسشویی گیر کرده باشند، باید متخصص تعمیر ماشین لباسشویی دستگاه را بررسی کنید و آن قطعه را از آن خارج کند.

مشکل چکه کردن (نشت) آب در لباسشویی

نشت آب از ماشین لباسشویی، مشکلی جدی است که به محض مشاهده باید برای برطرف کردن آن اقدام کنید. اگر از زیر یا پشت ماشین لباسشویی آب نشت می‌کند، احتمالاً یکی از اتصالات ماشین لباسشویی ایراد پیدا کرده است. اتصال شیربرقی و لوله‌های داخل ماشین لباسشویی می‌توانند علت نشت آب از زیر یا پشت دستگاه باشند.

در صورتی که از درب جلوی ماشین لباسشویی آبریزش مشاهده می‌کنید، به احتمال زیاد لاستیک دور درب ماشین لباسشویی شما دچار پوسیدگی و خرابی شده است و باید آن را تعویض کنید.

اگر از قسمت فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی آب می‌ریزد، احتمالاً فیلتر تخلیه ماشین لباسشویی دچار شکستگی شده است یا به خوبی بسته نشده است.

مشکل روشن نشدن لباسشویی

ایراد روشن نشدن ماشین لباسشویی می‌تواند به علت برق ماشین لباسشویی باشد یا به یکی از قطعات اصلی دستگاه ارتباط پیدا کند. اگر برق به دستگاه شما نرسد، طبیعتاً ماشین لباسشویی شما روشن نمی‌شود. ابتدا بررسی کنید که پریز برق شما جریان برق دارد یا خیر. بعد از آن ممکن است سیم و دوشاخه ماشین لباسشویی شما دچار مشکل شده باشد.

یکی دیگر از مهم‌ترین قطعاتی که در صورت خرابی جلوی روشن شدن ماشین لباسشویی را می‌گیرد، برد الکترونیکی ماشین لباسشویی  است. برد ماشین لباسشویی قطعه‌ای است که فرمان را به قطعات مختلف دستگاه صادر می‌کند و در صورت خرابی با روشن نشدن دستگاه مواجه می‌شوید.

خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی می‌تواند از روشن شدن و شروع به کار ماشین لباسشویی جلوگیری کند. با زدن دکمه آغاز به کار ماشین لباسشویی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی فعال می‌شود و درب را قفل می‌کند. اگر درب ماشین لباسشویی قفل نشود، ماشین لباسشویی آغاز به کار نمی‌کند.

اگر صفحه کلید یا صفحه نمایش ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد نیز ممکن است با روشن نشدن ماشین لباسشویی مواجه شوید. برای بررسی این مشکل نیز باید ببینید که دکمه‌های ماشین لباسشویی شما کار می‌کند یا خیر و یا اینکه روی صفحه‌ نمایش دستگاه شما اطلاعات ظاهر می‌شود یا خیر.

مشکل دیگ ماشین لباسشویی

مشکل دیگ لباسشویی

ماشین لباسشویی از دو محفظه تشکیل شده است. یک دیگ ماشین لباسشویی آن قسمتی است که سوراخ‌های متعددی دارد با باز کردن درب ماشین لباسشویی می‌توانیم آن را مشاهده کنیم؛ برخی در اصطلاح به آن آبکش هم می‌گویند. این دیگ قسمتی است که در ماشین لباسشویی می‌چرخد. این محفظه داخل محفظه‌ی بیرونی قرار دارد. این محفظه‌ی بیرونی نمی‌چرخد و ثابت است. دیگ داخلی ماشین لباسشویی به وسیله سه‌نظام و شفت به محفظه‌ی بیرونی متصل است. 

ماشین لباسشویی‌های قدیمی با تسمه و فولی قدرت موتور را به دیگ انتقال می‌دهند و باعث چرخیدن آن می‌شوند. ماشین لباسشویی‌های جدید یا دایرکت درایو دیگر تسمه ندارند و تاخو و بوبین دارند. در ماشین لباسشویی‌های قدیمی خرابی تسمه، بلبرینگ، خرابی شفت یا فولی، ایراد در موتور یا برد الکتریکی دستگاه می‌تواند باعث نچرخیدن دیگ یا درام ماشین لباسشویی شود. 

در ماشین لباسشویی‌های جدید خرابی بلبرینگ، شفت، تاخو یا خرابی برد الکتریکی می‌تواند باعث نچرخیدن درام شود. این ایراد‌ها در نچرخیدن دیگ ماشین لباسشویی به قطعات مرتبط با خود دیگ یا درام مربوط بودند. ممکن است دیگ ماشین لباسشویی به دلایل دیگری نیز از آغاز به حرکت نکند. اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد،‌ یا ماشین لباسشویی آبگیری نکند نیز ماشین لباسشویی روشن می‌شود ولی شروع به حرکت و آغاز کار شستشو نمی‌کند.

در صورتی که دیگ ماشین لباسشویی شما نمی‌چرخد، باید از یک تعمیرکار و تکنسین با تجربه بخواهید تا دستگاه شما را بررسی و در صورت برای تعمیر ماشین لباسشویی شما اقدام کند.

مشکل تایمر لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی قطعه‌ای است که مراحل مختلف شستشوی ماشین لباسشویی را تنظیم و هماهنگ می‌کند. اگر تایمر ماشین لباسشویی گیر کند و جلو نرود، فرایند شستشوی ماشین لباسشویی با مشکل مواجه می‌شود. هنگامی که شما دکمه‌ی آغاز به کار ماشین لباسشویی را فشار می‌دهید، میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی درب را قفل می‌کند، شیربرقی آب را وارد دستگاه می‌کند و بعد دیگ ماشین لباسشویی می‌چرخد و چندین بار این مراحل طی می‌شود تا شستشو به مرحله خشک کن برسد.

اگر موتور تایمر دستگاه ایراد داشته باشد،‌ تایمر ماشین لباسشویی جلو نمی‌رود و ممکن است گیر کند. همچنین اگر در هر یک از مراحلی که در بالا نام بردیم ایرادی وجود داشته باشد، تایمر ماشین لباسشویی جلو نمی‌رود و گیر می‌کند. در ماشین لباسشویی‌های جدید عملکرد تایمر در برد الکتریکی دستگاه انجام می‌شود. پس اگر برد الکتریکی دستگاه ایراد داشته باشد،‌ تایمر جلو نمی‌رود. در ماشین لباسشویی‌های قدیمی‌تر تایمر مکانیکی است و خرابی در تایمر مکانیکی می‌تواند باعث جلو نرفتن تایمر باشد.

تایمر ماشین لباسشویی براساس برنامه شستشوی ماشین لباسشویی عمل می‌کند. این برنامه از طریق دستگیره برنامه ماشین لباسشویی که توسط کاربر می‌چرخد مشخص می‌شود. اگر این دستگیره خراب شده باشد نیز ممکن است در عملکرد ماشین لباسشویی مشکل به وجود آید و تایمر گیر کند. اگر در هر کدام از مراحل تایمر ماشین لباسشویی گیر کند،‌ باید زودتر برای تعمیر ماشین لباسشویی خود اقدام کنید.

مشکل تایمر ماشین لباسشویی

مشکل عدم آبگیری لباسشویی

اگر با شروع به کار ماشین لباسشویی، دستگاه شما شروع به آبگیری نمی‌کند، موارد زیر را بررسی کنید.

شیر آبی که شیلنگ ماشین لباسشویی به آن متصل شده است را بررسی کنید و ببینید که باز است و اصلا آب از آن می‌آید یا نه. بعد از آن شیلنگ آب ماشین لباسشویی را بررسی کنید. اگر این شیلنگ دچار تاخوردگی شده باشد،‌ آب را به سختی از خود عبور می‌دهد. بعد از آن فیلتر ورودی آب به ماشین لباسشویی است. قبل از شیر برقی ماشین لباسشویی یک فیلتر قرار دارد تا از ورود آلودگی‌ها به داخل دستگاه جلوگیری کند. اگر این فیلتر دچار انسداد شده باشد، آب را از خود عبور نمی‌دهد.

مورد دیگر که شاید مهم‌ترین عامل در عدم آبگیری ماشین لباسشویی باشد، خرابی شیر برقی دستگاه است. شیر برقی قطعه‌ای است که با فرمان برد جریان آب را باز و بسته می‌کند. اگر بوبین شیر برقی عمل نکند، یعنی شیر برقی خراب شده است و احتمالاً باید تعویض شد.

برای تعمیر ماشین لباسشویی خود که آبگیری نمی‌کند، حتماً باید از یک متخصص کاربلد کمک بخواهید.

مشکل متوقف نشدن آبگیری لباسشویی

یکی از مشکلات متداول ماشین لباسشویی‌ها متوقف نشدن آبگیری آنها در شروع کار آنها است. شیر برقی ماشین لباسشویی وظیفه قطع و وصل کردن آب ورودی به دستگاه را دارد. اگر شیر برقی آب را وارد دستگاه کند، اما قطع نکند،‌ با مشکل متوقف نشدن آبگیری ماشین لباسشویی مواجه خواهید شد.

هیدرواستات ماشین لباسشویی وظیفه دارد، سطح آب ماشین لباسشویی را بسنجد و این موضوع را اطلاع دهد تا شیربرقی آبگیری را متوقف کند. خرابی هیدرواستات ماشین لباسشویی می‌تواند عدم توقف آبگیری ماشین لباسشویی را به همراه داشته باشد.

اگر برد الکتریکی ماشین لباسشویی خراب باشد نیز ممکن است مشکلی در عملکرد رساندن فرمان به شیربرقی در توقف آب به وجود آید. پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی در مراحل مختلف شستشو آب را تخلیه می‌کند و آب جدید وارد دستگاه می‌شود. اگر پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی دچار مشکل شده باشد، آب درون دیگ ماشین لباسشویی می‌ماند.

برای عیب‌یابی مشکل متوقف نشدن آبگیری لباسشویی باید از تعمیرکار و سرویس کار ماشین لباسشویی برای تعمیر ماشین لباسشویی خود کمک بخواهید.

تعمیرات ماشین لباسشویی

مشکل باز نشدن درب لباسشویی

هنگامی که ماشین لباسشویی آغاز به کار می‌کند، میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی فعال می‌شود و درب ماشین لباسشویی قفل می‌شود. به این ترتیب در هنگام کار ماشین لباسشویی اگر دستگیره درب ماشین لباسشویی را فشار بدهید نیز، درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود. قفل درب ماشین لباسشویی از یک قلاب و دستگیره و میکروسوئیچ تشکیل شده است. پس از اتمام کار ماشین لباسشویی نیز باید قفل درب ماشین لباسشویی باز شود تا شما بتوانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید. اگر به هر دلیلی این قفل عمل نکند، شما نمی‌توانید درب ماشین لباسشویی را باز کنید. باز نشدن درب ماشین لباسشویی می‌تواند، چندین دلیل داشته باشد.

اولین دلیل باز نشدن درب ماشین لباسشویی پس از اتمام کار به میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی بازمی‌گردد. اگر میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی عمل نکند، قفل درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود. همچنین اگر دستگیره درب ماشین لباسشویی خراب باشد، با کشیدن دستگیره،‌ قلاب درب ماشین لباسشویی درب را باز نمی‌کند.

علاوه بر قطعات مربوط به درب ماشین لباسشویی قطعات دیگری نیز ممکن است، سبب باز نشدن درب ماشین لباسشویی شوند. اگر هیدرواستات ماشین لباسشویی به درستی کار نکند، پمپ تخلیه آب را به طور کامل تخلیه نمی‌کند و به همین دلیل درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود. به همین ترتیب اگر پمپ تخلیه ماشین لباسشویی خراب باشد، آب درون دیگ ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود و تا زمانی که درون دیگ ماشین لباسشویی آب باشد، قفل درب ماشین لباسشویی باز نمی‌شود.

برطرف کردن بوی سوختگی در لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است از ماشین لباسشویی بوی سوختگی به مشام ما برسد. این بو می‌تواند چندین منشأ داشته باشد و یک متخصص باید ماشین لباسشویی شما را بازدید کند و مشکل را عیب یابی کند. علت بوی سوختگی در ماشین لباسشویی می‌تواند به موارد زیر بازگردد.

خرابی دوشاخه یا پریز برق ماشین لباسشویی اولین دلیل بوی سوختگی ماشین لباسشویی شما می‌تواند باشد. گاهی اوقات ممکن است به دلیل نامناسب و قدیمی بودن پریز برق ماشین لباسشویی شما، سیم‌های آن دچار سوختگی شود. در این حالت باید پریز برق را عوض کنید. همچنین اگر دوشاخه برق ماشین لباسشویی شما ضعیف باشد، با مشکل سوختگی دوشاخه برق ماشین لباسشویی مواجه شوید. در این حالت نیز باید دوشاخه ماشین لباسشویی شما تعویض شود.

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تواند به سیم‌کشی داخلی ماشین لباسشویی نیز بازگردد. گاهی اوقات به دلیل کیفیت پایین سیم به کار رفته در ماشین لباسشویی یا نوسان برق ممکن است سیم‌کشی داخلی ماشین لباسشویی دچار سوختگی شود. در این حالت نیز حتما باید یک متخصص دستگاه را بازدید کند و سیم‌کشی داخلی دستگاه را در صورت نیاز تعویض کند.

سوختن یا نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی نیز می‌تواند علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی باشد. اگر موتور ماشین لباسشویی خیلی داغ شود، بوی سوختگی سیم‌پیچ از آن می‌آید. 

سوختن برد الکتریکی، پمپ تخلیه و المنت ماشین لباسشویی نیز از دیگر علت‌های بوی سوختگی ماشین لباسشویی است. در صورت بروز مشکل در هرکدام از این قسمت‌ها اگر قطعات پلاستیکی آنها داغ شوند، ممکن است،‌ بوی سوختگی ایجاد کنند.

در ماشین لباسشویی‌های قدیمی‌تر نیز که از تسمه در آنها استفاده شده است،‌ در صورتی که دچار پارگی شده باشد، ممکن است شما بوی سوختگی احساس کنید.

مشکل برق داشتن بدنه‌ی ماشین لباسشویی

اگر هنگام تماس دست با قسمت‌های فلزی ماشین لباسشویی برق ضعیفی را حس می‌کنید، به احتمال زیاد ماشین لباسشویی شما سیم ارث یا اتصال به زمین ندارد. اگر در ساختمان شما چاه ارث تعبیه شده باشد، این مشکل را حس نخواهید کرد. وصل کردن سیم ارث به شیر آب یا گاز کار اصولی نیست و آن نقاط را نیز دارای برق می‌کند. اگر هنگام برداشتن لباس‌ها از دیگ ماشین لباسشویی متوجه جریان برق ضعیفی ‌می‌شویم، این به دلیل خیس بودن دیگ ماشین لباسشویی است و طبیعی است.

در صورتی که برق بدنه و قسمت‌های ماشین لباسشویی قوی باشد، احتمالاً از قسمتی به بدنه برق منتقل می‌شود. فرسودگی سیم‌های داخل دستگاه و لخت شدن آنها و چسبیدن آنها به بدنه می‌تواند باعث این مشکل شود. برای برطرف کردن این مشکل حتماً از متخصص تعمیرات ماشین لباسشویی کمک بخواهید.

تعمیرکار ماشین لباسشویی

مشکل عدم تخلیه‌ی آب از ماشین لباسشویی

اگر آب از ماشین لباسشویی شما تخلیه نمی‌شود، چندین دلیل می‌تواند در این مشکل دخیل باشند.

 • کثیف بودن فیلتر پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی:

پمپ ماشین لباسشویی فیلتری دارد تا از ورود اشیا به پمپ جلوگیری کند. این فیلتر در قسمت پایین جلوی ماشین لباسشویی قرار دارد. هر از گاهی این فیلتر را باز و نظافت کنید.

 • مسدود بودن شیلنگ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی:

اگر شیلنگ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی دچار تا خوردگی یا گرفتگی شده باشد، آب از ماشین لباسشویی تخلیه نمی‌شود.

 • خرابی پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی:

یکی از شایع‌ترین دلایل تخلیه نکردن آب ماشین لباسشویی،‌ خرابی پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی است. در بیشتر موارد در صورت خرابی پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی باید آن را تعویض کنید.

 • خرابی برد یا تایمر ماشین لباسشویی:

فرمان انجام مراحل مختلف شستشوی ماشین لباسشویی را برد ماشین لباسشویی صادر می‌کند. اگر فرمان تخلیه آب از سمت برد به پمپ تخلیه صادر نشود، این مرحله انجام نمی‌شود.

خشک کن ماشین لباسشویی کار نمی‌کند

اگر ماشین لباسشویی شما روی دور تند نرود، لباس‌هایتان به خوبی خشک نمی‌شوند. خشک نشدن لباس‌ها در ماشین لباسشویی چندین دلیل می‌تواند داشته باشد.

 • اگر موتور ماشین لباسشویی شما ایراد پیدا کرده باشد و نتواند به دور تند برود،
 • عملیات تخیله آب در آن به درستی انجام نشود،
 • یا برد الکتریکی دستگاه شما ایراد پیدا کرده است که فرمان دور تند را صادر نمی‌کند.

که در هر صورت باید حتما توسط متخصص بررسی شود.

ماشین لباسشویی شما لرزش زیادی دارد و حرکت می‌کند؟​

اگر ماشین لباسشویی شما هنگام دور تند لرزش و صدای غیرعادی دارد و حتی راه می‌رود، ممکن است ماشین لباسشویی شما به درستی تراز نشده باشد. دلیل دیگر آن می‌تواند ایراد در کمک فنرهای ماشین لباسشویی شما باشد .

ماشین لباسشویی‌ها قطعات اصلی متعددی دارند که ایراد در عملکرد هرکدام از این قطعات می‌تواند در عملکرد کلی دستگاه تاثیر منفی بگذارد.

برای تعمیرات ماشین لباسشویی از کاردون کمک بخواهید. خیال‌تان راحت باشد که تعرفه‌ها منصفانه تعیین شده‌اند و شما هیچ هزینه‌ اضافه‌ای پرداخت نمی‌کنید.

ماشین لباسشویی آب را گرم نمی‌کند

ماشین لباسشویی‌ها یا ورودی آب گرم دارند و آب گرم را از بیرون دریافت می‌کنند، یا خودشان آب را گرم می‌کنند. اگر ماشین لباسشویی شما ورودی آب گرم دارد ولی شستشوی شما با آب گرم انجام نمی‌شود، ابتدا ورودی آب گرم را چک کنید و ببینید که آب گرم به دستگاه وارد می‌شود یا خیر. اما اگر ماشین لباسشویی شما ورودی آب گرم ندارد و شما دمای شستشو را بالا قرار می‌دهید ولی آب گرم نمی‌شود، به احتمال زیاد یکی از سه قطعه‌ی ماشین لباسشویی شما ایراد دارد:

 •  هیتر یا المنت
 • سنسور هیتر یا ترموستات
 • برد الکتریکی

 

المنت ماشین لباسشویی

معنی کد خطاها در ماشین لباسشویی

ممکن است هنگام کار با ماشین لباسشویی خود روی صفحه نمایش آن حروف انگلیسی به همراه اعداد مشاهده کنید. این حروف ارور یا خطایی است که سازنده برای ماشین لباسشویی تعریف کرده است و در صورت بروز مشکل نمایش داده می‌شود. در ادامه برخی از ارورهای پرتکرار ماشین لباسشویی‌ها را می‌خوانید.

ارورهای ماشین لباسشویی سامسونگ

کد خطای HE1 و HE2

کد خطای HE1 زمانی نمایش داده می‌شود که آب ماشین لباسشویی بیش از اندازه گرم شود. ارور HE2 زمانی به نمایش درمی‌آید که هیتر خشک کن دستگاه روشن نشود.

ارورهای E6 و E5 ماشین لباسشویی سامسونگ نیز به ایراد در المنت یا هیتر دستگاه مربوط می‌شود.

کد خطای UE و E4 و DC

این ارورها در ماشین لباسشویی‌های سامسونگ به نامتوازن بودن بار ماشین لباسشویی بازمی‌گردد. اگر آنها را مشاهده کردید، لباس‌ها را داخل دیگ ماشین لباسشویی پخش کنید.

کد خطای E2 و 5E

کد خطای E2 زمانی در ماشین لباسشویی سامسونگ روی صفحه‌ی نمایش ظاهر می‌شود که تخلیه آب ماشین لباسشویی به درستی انجام نشود.

کد خطای 4C یا 4E

کد خطاهای 4C و 4E به ورودی آب مربوط می‌شود و هشدار می‌دهد که آب به دستگاه وارد نمی‌شود.

کد خطای UC

کد خطای UC نشان‌ دهنده‌ی ایراد در برق ماشین لباسشویی است.

ارورهای ماشین لباسشویی ال جی

خطای PF 

کد خطای PF در ماشین لباسشویی‌های ال جی نشان دهنده ایرادات برقی دستگاه است.

خطای dE1

خطای dE1 نشان می‌دهد که درب دستگاه به درستی بسته نشده است.

خطای CL

روشن بودن ارور CL به معنی فعال بودن Child Lock یا قفل کودک دستگاه است.

خطای UE

خطای UE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای نامتوازن بودن بار لباس‌ها داخل دیگ ماشین لباسشویی است. 

خطای OE

خطای OE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای عدم تخلیه آب از دستگاه است.

خطای IE 

خطای IE در ماشین لباسشویی ال جی به این دلیل روی صفحه‌ نمایش ماشین لباسشویی ظاهر می‌شود که آب وارد دستگاه نشده باشد.

خطای AE 

معنای خطای AE سنسور نشتی آب از ماشین لباسشویی است. 

خطای FE

ارور FE در ماشین لباسشویی ال جی به معنای این است که آب بیش از حد در ماشین لباسشویی وارد شده است.

خطای tE

ارور tE در ماشین لباسشویی ال جی به ایرادات گرمایش آب مربوط می‌شود.

ارورهای ماشین لباسشویی بوش

خطای E16 یا F16

خطای E16 و F16 در ماشین لباسشویی بوش به معنی خرابی میکروسوئیچ درب ماشین لباسشویی است.

خطای E17

ارور E17 در ماشین لباسشویی بوش به معنی عدم ورود آب به دستگاه است.

خطای E18

ارور E18 در ماشین لباسشویی بوش به معنای این است که آب در ماشین لباسشویی مانده است.

ارور F23 یا E23

این خطاها در ماشین لباسشویی بوش به معنای نشتی آب است.

خطای F26

زمانی ارور F26 در ماشین لباسشویی بوش ظاهر می‌شود که سطح آبگیری آن خیلی بالا باشد. 

در برخی از مدل‌های ماشین لباسشویی بوش ارور به صورت هشدار نمایش داده می‌شود.

هشدار CHILD LOCK ACTIVE

همانطور که مشخص است این ارور به معنای فعال بودن قفل کودک است. 

خطای OPEN TAP – CLOSE TAP

این ارور به معنای این است که آب به سیستم ماشین لباسشویی وارد نمی‌شود.

خطای NO DRAIN PUMP

این خطا به این معناست که پمپ تخلیه‌ی ماشین لباسشویی آب را تخلیه نمی‌کند.

مزایای استفاده از سرویس تعمیر ماشین لباسشویی در کاردون

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

سرویس‌کاران کاردون تجربه بالایی در تعمیر ماشین لباسشویی دارند

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

همه‌ی برندهای معتبر ماشین لباسشویی را پشتیبانی می‌کنیم

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

کیفیت تعمیر ماشین لباسشویی را ضمانت می‌کنیم

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

تعویض قطعات را با قطعات اصلی انجام می‌دهیم

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

قیمت‌ها و تعرفه‌ها را رقابتی تعیین کرده‌ایم

مناطق تحت پوشش تعمیرات ماشین لباسشویی کاردون

تعمیر ماشین لباسشویی را در شهرهای تهران،‌ مشهد، کرج، اصفهان، اهواز، تبریز، رشت، رودهن، شهریار، شهر قدس، اسلامشهر، بومهن، دماوند، رباط کریم، پردیس، شیراز، پاکدشت، قرچک، ورامین و پیشوا نیز انجام می‌دهیم و به زودی شهرهای دیگر را نیز پوشش خواهیم داد.

آیا تعمیر ماشین لباسشویی با ضمانت همراه است؟

تعمیر ماشین لباسشویی در کاردون ضمانت دارد. خدمات تعمیر لوازم خانگی در کاردون ۳ ماه ضمانت دارد. تعویض قطعات در کاردون نیز ۶ ماه ضمانت دارد.

آیا تعمیرات ماشین لباسشویی در منزل و در محل انجام می‌شود؟

یکی از مزایای تعمیرات ماشین لباسشویی در کاردون این است که در محل انجام می‌شود. پس از ثبت درخواست شما، تکنسین با هماهنگی‌ قبلی به محل و منزل شما می‌آید و تعمیرات را در منزل شما انجام می‌دهد. به این ترتیب نیازی نیست شما برای تعمیر ماشین لباسشویی خود از خانه خارج شوید.

تعمیر ماشین لباسشویی بهتر است یا تعویض آن؟

پاسخ به این سوال به دو فاکتور اساسی بستگی دارد. 

 • عمر ماشین لباسشویی: اگر از عمر ماشین لباسشویی شما بیش از ۱۰ سال می‌گذرد،‌ تعمیر ماشین لباسشویی خیلی به صرفه نیست. چون با فرض بر اینکه قطعه‌ای از ماشین لباسشویی را تعویض کردید، ممکن است قطعات دیگر ماشین لباسشویی نیز به زودی دچار مشکل شوند و دوباره برای شما هزینه‌تراشی شود. پس هنگام تعمیر ماشین لباسشویی خود که عمر آن بالاست این نکته را مدنظر قرار دهید. اگر از عمر دستگاه شما مدت زمان زیادی نمی‌گذرد، تعمیر ماشین لباسشویی گزینه‌ی بهتر است. 
 • گارانتی داشتن ماشین لباسشویی: اگر ماشین لباسشویی شما گارانتی دارد، یا اینکه شما گارانتی آن را تمدید کرده‌اید، استفاده از گارانتی ماشین لباسشویی منطقی‌ترین گزینه به نظر می‌رسد.
نگه‌داری از ماشین لباسشویی

راه های افزایش طول عمر ماشین لباسشویی

میزان لباس‌ها:‌

هنگامی که لباس‌های خود را داخل ماشین لباسشویی می‌ریزید، به وزن لباس‌ها دقت کنید. ظرفیت وزن ماشین لباسشویی‌ها که تولید کننده معرفی می‌کند، وزن لباس‌های خیس است. هنگام ریختن لباس‌ها داخل لباسشویی، لباس‌ها را تا خطی که روی در ماشین لباسشویی مشخص شده است، بریزید.

نظافت لاستیک دور درب:

لاستیک دور درب ماشین لباسشویی را پس از هر بار استفاده خشک کنید. ماندن رطوبت به مدت طولانی و به مرور در این لاستیک به آن آسیب می‌رساند.

فیلتر تخلیه‌ی ماشین لباسشویی را نظافت کنید:

هر چند وقت یک‌بار فیلتر تخلیه‌ی ماشین لباسشویی را خارج کنید و آن را خوبی نظافت کنید.

عدم استفاده از ماشین لباسشویی در ساعات اوج مصرف:

از ماشین لباسشویی در ساعات اوج مصرف برق استفاده نکنید، ممکن است برق ورودی به ماشین نوسان داشته باشد.

سرویس دوره‌ای ماشین لباسشویی:

اما یکی از مهم‌ترین‌ راه‌های افزایش طول عمر ماشین لباسشویی سرویس دوره‌ای است. سرویس دوره‌ای مرتب ماشین لباسشویی عملکرد ماشین لباسشویی را بهبود می‌بخشد و باعث افزایش طول عمر آن می‌شود.

کاردون نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی

کاردون نمایندگی تعمیر ماشین لباسشویی همه‌ی برندها است. فرقی نمی‌کند ماشین لباسشویی شما چه برندی است. در ضمن کاردون با خدمت تمدید گارانتی ماشین لباسشویی همه‌ی دستگاه‌های ماشین لباسشویی که عمر آنها کمتر از ۱۰ سال باشد را گارانتی می‌کند. بنابراین اگر می‌خواهید هر بار برای تعمیر ماشین لباسشویی هزینه‌ پرداخت نکنید، می‌توانید با کاردون ماشین لباسشویی خود را گارانتی کنید.

چطور در کاردون درخواست خدمات تعمیر بدهید؟

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...

تعمیر ماشین لباسشویی,تعمیرات ماشین لباسشویی,تعمیرکار ماشین لباسشویی,سرویس ماشین لباسشویی,نصب ماشین لباسشویی,تعمیر ماشین لباسشویی در خانه,تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو,تعمیر ماشین لباسشویی قدیمی,تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ,آموزش تصویری تعمیر ماشین لباسشویی تعمیر ماشین لباسشویی

سوالات پرتکرار

هزینه تعمیرات ماشین لباسشویی بسته به ایراد و مدل ماشین لباسشویی ممکن است متفاوت باشد. هزینه‌های تعمیر لباسشویی از ۱۵۰ هزار تومان تا ۶۰۰ هزار تومان است.

بله. ماشین لباسشویی‌های قدیمی نیز قابل تعمیر هستند. اما اگر ماشین لباسشویی خیلی قدیمی باشد تعمیر آن به صرفه نیست. چون امکان دارد خیلی زود قطعات دیگر لباسشویی نیز دچار مشکل شوند.

تعمیرات کاردون سرویس تا ۳ ماه ضمانت دارند. قطعات تعویضی نیز تا ۶ ماه ضمانت خواهند داشت. در طی این مدت هر مشکلی برای ماشین لباسشویی شما به وجود آمد، کاردون موظف به ارائه خدمات به شما خواهد بود.

کاردون یکی از زیرمجوعه‌های گروه گلدیران است و از تجربه بیست ساله‌ی متخصصان گلدیران استفاده می‌کند.

ما اصل بودن قطعات ماشین لباسشویی را برای شما تضمین می‌کنیم و قطعات را از نمایندگی‌های معتبر تهیه می‌کنیم.

ما در کاردون همه‌ی برندهای ماشین لباسشویی را تعمیر می‌کنیم.

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر می‌خواهید برای تعمیر لوازم خانگی خود اطلاعات کسب کنید، کافیست درخواست خود را در فرم آنلاین پر کنید یا فقط با ما تماس تلفنی بگیرید.