یکسره کار کردن یخچال

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

7 فروردین, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از وسایلی که هر روز با آن سر و کار داریم و شاید حتی بعضی اوقات بی دلیل به آن سر بزنیم یخچال است. یکسره کار کردن یخچال موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. پس برای نگهداری از آن و افزایش طول عمر دستگاه یکی از مواردی که باید حتما به آن دقت کنید استفاده از محافظ برق است.

تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که یخچال شما هر چند دقیقه یکبار به حالت خاموشی می‌رود؟ این موضوع در برندهای مختلف یخچال متفاوت می‌باشد و بستگی به یخچال دارد. اما در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، که نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود.شاید برای برخی از شما هم سوال باشد که چرا یخچال یکسره کار می کند و یا یکسره کار کردن یخچال طبیعی است؟

یکسره کار کردن

حالا سوال پیش می آید که چرا یخچال اتومات کار نمی کند؟

اگر یخچال شما اتومات کار نمی‌کند و یا به اصطلاح یکسره کار می کند. حتما باید عیب‌یابی شود و مشکل پیدا شود تا بتوانید آن را برطرف کنید. اکثرا علت بروز این مشکل را از ترموستات می‌دانند. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از این دلایل را بیابیم و با شما به اشتراک بگذاریم تا شما را از نگرانی‌های احتمالی آسوده خاطر نماییم.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که یخچال یکسره کار کند و خاموش نشود این نگرانی طبیعی است و باید به سرعت برطرف شود. یکی از دلایل احتمالی کمپرسور یخچال است که کار آن تبدیل گاز یخچال به سرماست. اگر کمپرسور یخچال درست عمل نکند سرما به ترموستات منتقل نخواهد شد. بنابراین برق کمپرسور قطع نمی‌شود و یخچال به طور مداوم کار می‌کند.

اتومات کار نکردن یخچال

این مشکل باید توسط متخصص آن بررسی شود زیرا کمپرسور جریان برق زیادی را به طرف خود می‌کشد. و این می‌تواند دلیل دیگری برا یکسره کار کردن یخچال باشد. تشخیصِ خرابی کمپرسور کار ساده‌ای نیست. بنابراین آن را به متخصص بسپارید تا در صورت خرابی تصمیم‌گیری نماید.

یخچال شما چه برندی است؟

اگر توضیحات کامل تر در رابطه با یخچال خودتان می خواهید با کاردون همراه باشید .

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال ال جی

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

لازم است بدانید اگر ایراد از کمپرسور یخچال بود بهتر است آن را تعویض نمایید. زیرا تعمیر کردن آن به صرفه نخواهد بود و تضمینی به سالم کار کردن آن برای مدت طولانی نیست.

کار ترموستات تنظیم دمای داخل یخچال می‌باشد که در یخچال‌های امروزی دیگر ترموستات وجود ندارد و کار ترموستات به صورت دیجیتال و هوشمند توسط سنسورهای خاص انجام می‌شود. دریخچال‌های امروزی وقتی سنسورهای ترموستان دمای داخل یخچال را مناسب تشخیص دهند، برق به کمپرسور منتقل نمی‌شود در این صورت یخچال خاموش می‌شود.

حال تصور کنید در این مسیر یکی از قطعات کار خود را به درستی انجام ندهد و این فرآیند دچار مشکل شود، نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال خواهد شد.

یکسره کار کردن یخچال به دلیل نشتی گاز یخچال ؟!

گاز یخچال و یکسره کار کردن یخچال با هم رابطه مستقیم دارند. یکی از علت‌های اصلی در یخچال‌های ساید بای ساید نشتی گاز یخچال یا کم شدن آن با گذشت زمان می‌باشد. که منجر به یکسره کار کردن یخچال می‌شود. اگر بیشتر از 10 سال است که از یخچالتان استفاده می‌کنید مطمئن باشید مشکل از گاز یخچال است و سریعا برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

تعمیر یخچال

دانستن این نکات شاید از نظرتان پیش و پا افتاده بیاید ولی رعایت آن می‌تواند به شما کمک کند تا از اتفاقاتی که ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

حتما می‌دانید در جابه جایی و اسباب کشی نباید به یخچال ضربه وارد شود و یا یخچال وارونه شود، زیرا روغن وارد مدار گاز شده و این کار شما را به دردسر خواهد انداخت. همچنین در صورتیکه یخچال شما برفک می‌زند سعی نکنید با اشیا تیز برفک‌ها را از بین ببرید. پیشنهاد می‌کنیم یخچال را به مدت 2 ساعت خاموش کنید تا این پروسه مسیر طبیعی خود را طی کند. البته به این نکته هم توجه کنید که در صورت برفک زدن زیاد یخچال حتما از یک متخصص برای رفع نقص احتمالی کمک بخواهید.

دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال 

چند دلیل اصلی وجود دارد که باعث می شود یخچال یکسره کار کند و یا اتومات نکند. ما در اینجا این موارد را در اختیارتان قرار می دهیم تا از آن ها استفاده کنید: 

شاید جالب باشد ولی باید بگوییم این جمله معروف درب یخچال و ببند یخچال خراب شد واقعا در خراب شدن یخچال تاثیر گذار است و یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال خواهد بود. یکی دیگر از این دلایل گذاشتن غذای داغ در یخچال می باشد که باعث می شود به یخچال فشار زیادی وارد شود و یخچال اتومات نکند. سعی کنید موقعیت مکانی که برای یخچالتان در نظر می گیرید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و یخچال در معرض آفتاب قرار نگیرد. زیرا یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال همین موضوع است.

سوالی که ذهن بسیاری از کاربران کاردون را به خود مشغول کرده است دلایل اتومات نکردن یخچال می باشد که در این ویدئو آموزشی به بررسی آن پرداخته ایم پیشنهاد می کنیم حتما این ویدئو را مشاهده کنید تا پاسخ بسیاری از سوالات خود را پیدا کنید.

بررسی دلایل اتومات نکردن یخچال و فریزر

همان طور که در فیلم آموزشی بالا مشاهده کردید 6 علت اصلی اتومات نکردن و یا یکسره کار کردن یخچال را برایتان به تصویر کشیدیم اولین علت کثیف شدن لوله های کندانسور می باشد. همان طور که می دانید لوله های کندانسور وظیفه گردش هوا برای خنک سازی یخچال را بر عهده دارند و در صورت کثیفی و یا ایجاد رسوبات گاز درون لوله ها نمی تواند به درستی فعالیت کند بنابراین یخچال برای خنک سازی باید فشار زیادی را متحمل شود بنابراین یکسره کار می کند و هر چند دقیق یکبار اومات نمی کند در این صورت باید برای تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی ها از روی لوله های کندانسور دست به کار شوید. برای این کار بهتر است از یک فرد متخصص کمک بخواهید زیرا ممکن است به لوله ها آسیب بزنید.

دومین علت خرابی تایمر یخ زدایی است قطعه ای که از یخ زدگی و برفک در یخچال جلوگیری می کند و زمانی که دچار مشکل شود با ایجاد برفک به شما هشدار برای خرابی می دهد بهتر است از یک تعمیرکار یخچال بخواهید تا برای برطرف کردن مشکل شما را راهنمایی نماید.

دلیل سوم اتومات نکردن یخچال خرابی ترموستات ذکر شد یکی از رایج ترین دلایل برای اومات نکردن یخچال که شاید همه ما اولین دلیل یکسره شدن یخچال را خرابی ترموستات بدانیم. درست است ترموستان یک قطعه حیاتی در یخچال می باشد زیرا با قطعات دیگر در ارتباط است و در صورت بروز مشکل در این قطعه عملکرد یخچال و سایر قطعات دچار مشکل خواهد شد بنابراین بهتر است هر چه زودتر از یک فرد متخصص برای برطرف کردن مشکل خرابی ترموستات کمک بخواهید.

چه کار کنیم تا یخچال سالمی داشته باشیم ؟

و اما دلیل چهارم خرابی فن اواپراتور است همه ما می دانیم که فن اوا پراتور وظیفه خنک سازی یخچال را بر عهده دارد هر گاه سر و صدا زیاد یخچال آزار دهنده شد و غیر طبیعی بود بدانید فن اواپراتور معیوب شده است و باید برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید.

دلیل پنجم اتومات نکردن یخچال که در ویدئو بالا مشاهده کردید خرابی موتور فن کندانسور می باشد. فن کندانسور در پایین یخچال قرار دارد و در صورت خراب شدن یخچال اتومات نمی کند و یکسره کار می کند برای تست سالم بودن فن نیاز به ابزار های خاص داریم که بهتر است کار را به کاردون بسپارید زیرا این کار نیاز به دانش فنی دارد.

و اما آخرین دلیل که در این ویدئو به نمایش گذاشته شده است فرسودگی لاستیک درب یخچال است که باعث عبور جریان گرم و سرد می شود و اجاز نمی دهد یخچال اتومات کند برای برطرف کردن این مشکل باید لاستیک دور درب یخچال را تعویض کنید. برای این کار حتما با کاردون در ارتباط باشید تا تیم مجرب و آموزش دیده کاردون برای برطرف کردن مشکل در محل شما اعزام شوند.


209 دیدگاه

فریده
اردیبهشت 09, 1399

فن یخچال یکسره کارمیکنه

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که مدت زمان زیادی ابنطور هست و فقط طی یک روز و یک ساعت خاص به دلیل میزان مواد غذایی داخل دستگاه با نوع استفاده نبوده دستگاه شما نیاز به بررسی داره. لطفا برای بازدید دستگاه ثبت سفارش انجام بدید تا عملکرد موتور فن، کمپرسور ، ترموستات و قطعات مرتبط بررسی بشه.
موفق باشید

سهیل
شهریور 14, 1400

سلام یخچال ما مداوم میره روی حالت برفک زدایی عالی کار میکنه ولی هی میره روی برفک زدایی مشکلش چیه؟

Support
شهریور 27, 1400

خدمتتون پاسخ دادیم در پیغام قبلی

زهرا اسدی
مرداد 24, 1399

سلام من یه یخچال فریزر سامسونگ دارم مدلش قدیمیه بالاش فریزره از دیروز متوجه شدم هر دفعه می خواد استارت بزنه نمیتونه صدای استارت زدنش میاد ولی فقط یه تیک میزنه قطع میشه چراغش روشنه آبم خنک میکنه بعد از چند بار تیک زدن استارت میزنه دوباره کار میکنه مشکل چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی دوباره میخواد استارت بزنه اما نمی تونه چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی بعد از اولین استارت و تایم کار کردن دوباره موقع استارت چندبار تیک میزنه قطع میشه بعد دوباره کار میکنه لطفا راهنماییم کنین

Support
مرداد 25, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه نمیشه به این شکل در مورد ایراد دستگاه نظر داد. ممکنه ایراد برد، کمپرسور،جریان برق ورودی، ترموفیوز و یا اتصالات باشه.
موفق باشید

mohamad
مرداد 07, 1400

سلام من یخچال فریز دارم، لوله های مسی ایرادداشت وگازخالی میکرد، بردم تعمیرگاهحالاکه دارم استفاده میکنم اتوماتش شده هردودقیقه زمان هم گرفتم باتوجه به اسنکع ترموستات هم خودم قبل ازاینکه ببرم تعمیرگاه عوض کردم، مشکل ازچی میتونه باشه

پشتیبان
مرداد 19, 1400

سلام
قاعدتا اتومات هر دو دقیقه یکبار برای یخچال بسیار زیاد هست و باید توسط همان تعمیرکار مجدد بازدید شود در غیر اینصورت متخصصین کاردون در خدمت شما هستند. شماره تماس 02147100

شهرام
مرداد 25, 1400

سلام
ببخشید یخچال جنرال داریم نمایشگر دما داره اما تنظیم دما از داخل یخچال میباشد وقتی روی 4 میگزاریم به صورت دقیق کار میکند و اتوماتیک کردنش هم سره جاشه حدودا 30 دقیقه کارمیکنه بعد اتومات و دمای یخچال هم 11 میشه. اما وقتی میزاریم درجه رو روی5 اتومات یخچال حدودا 4 ساعت طول میکشه و فقط برای برفک زدایی توقف میکنه دمای یخچال هم در عرض این 4 ساعت کم کم میاد پایین
الان این یخچال مشکل داره یا عادیه اینطور کار کردن؟؟
ضمنا فریزر هم در هر صورت کاملا خوب کار میکنه

پشتیبان
مهر 03, 1400

سلام دوست عزیز موارد اعلامی طبیعی هستند اگر موردی دیگه ای بود در خدمت هستیم.

رامین
اردیبهشت 20, 1399

سلام باز هم یکسره کارکردن یخچال فیلور بعداز تعوض کردن ترموستات جدید مشکل کجاست

writer
تیر 01, 1399

سلام
یکسره کار کردن یخچال دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها خرابی ترموستات است.
خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
کم بودن گاز یخچال
خرابی فن های یخچال
خرابی برد الکترونیکی
همه این موارد باید بررسی شود.

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه کمپرسور و در صورت نیاز قطعات دیگه بررسی بشه. چک کردن کمپرسور از طرف کارشناس در اولویته. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

حمید
بهمن 20, 1399

سلام.آیا نامیزان بودن یخچال باعث میشه که یخچال یکسره کار کنه؟

Support
بهمن 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
کار کردن یکسره‌ی دستگاه میتونه علل متفاوتی داشته باشه. اگر دستگاه مدت زیادی خاموش باشه و یا تازه نصب شده باشه. میزان مواد غذایی داخل دستگاه زیاد باشه و یا مواد غذایی خیلی گرم باشه. فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه. درب یخچال زیاد باز و بسته بشه و یا دستگاه کنار وسایل حرارت زا باشه معمولا بیش از حد معمول کار میکنه. اگر همه این موارد رعایت شده باشه، نیاز به بررسی دستگاه وجود داره و میتونید درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

Pani
تیر 05, 1400

یخچال من فریزرش خنک میکنه ولی قسمت یخچالش گرمه حتی ابم خنک نمیکنه انگار کمده البته من دست به درجه هاش زدم چون زیادی سرد به حدی که سبزی یخ میزد الان هرکاری میکنه درست نمیشه هر نیم ساعت هم یه سری خیلی بدی میده از اول همین بود حتی زمانی که خنک بود به تعمیرکارم گفت گفت مشکلی نداره مثل صدای تراکتور به مدت 24ساعت هم از برق کشیدمش درست نشد

پشتیبان
تیر 23, 1400

با سلام
دوست عزیز احتمالا دمپر یخچال ایراد دارد که پیشنهاد می شود متخصص مراجعه کند و شما می توانید با شماره 02147100 تماس بگیرید .

فاطمه
خرداد 14, 1399

سلام وقت شما بخیر
ببخشید یخچال فارس چند دقیقه کار می‌کنه

writer
تیر 01, 1399

مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد

aram
تیر 03, 1399

سلام یخچال من سی دقیقه طول میکشه که اتومات کنه مشکلی داره

writer
تیر 03, 1399

در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود. ولی در نظر داشته باشید مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد.

Support
تیر 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
طبق استاندارد 30 دقیقه روشن و 15 دقیقه خاموش خواهد بود بنابراین ایرادی نداره.
موفق باشید

مهدی
تیر 07, 1399

سلام یخچالم مارک برین هست
موتور،ترموستات و…همه نو کردم
الان 30 تا45 کار میکنه حدودا 4تا5 دقیقه آف میشه
دماشم روی3.5 هست
بنظرتون خوبه یا مشکلی داره

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
به نظر نمیرسه مشکل خاصی باشه اما در دماهای دیگه هم تست کنید و اگر مشکل خاصی در سرمایش یا میزان برفک دستگاه مشاهده می‌کنید لطفا اطلاع بدید.
موفق باشید

اسماعیل
تیر 12, 1399

با سلام یخچال الکترو استیل بدون برفک باید هر ۱۵ روز یه بار برفک زدایی کنم چون بعد ۱۵ روز یخچال کلن گرم میشود وفریزرش چند روز طول می کشه تا یخ بزنه المنت وترمودیسک هم سالمه چند تا تعمیر کار آمدن نتونستم درست کنن لطفا راهنمایی کنیدولی بعد از برف زدایی تا ۱۵ روز خیلی خوب یخ میزنه

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که میزان برفک بیشتر از نیم سانت و به صورت یک تکه باشه نیاز به بررسی از طرف تکنسین داره و لازمه برای بازدید دستگاه ثبت سفارش کنید. البته باز و بستن زیاد درب دستگاه باعث میشه دستگاه شما بیشتر برفک بزنه.
موفق باشید

مرتضی
تیر 13, 1399

سلام ببخشید یخچال من نزدیک به سی و پنج تا چهل دقیقه کار میکنه نیم ساعت خاموش میشه درجه یخچالم روی 6 الان یخچال سالمه یا مشکلی داره؟

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که میفرمایید درسته در بازه‌ی طبیعی نیست اما امکان داره به دلیل ایراد دستگاه هم نباشه. اگر غذای داغ داخل دستگاه گذاشته باشید یا افت ولتاژ برق وجود داشته باشه و باز و بسته کردن زیاد درب دستگاه ممکنه این بازه زمانی کمی تغییر پیدا کنه. آیا مشکل دیگه‌ای هم وجود داره؟ مثل برفک زدن یخچال یا مشکل سرمایش؟ درجه‌ی یخچال رو هم تغییر بدید و دستگاه رو تست کنید. معمولا در یخچال‌هایی که درجه ولومی هست هرچه عدد بالاتر بره دما گرمتره ولی در مدل‌هایی که درجه به صورت نقطه‌ای و … انتخاب میشه تفاوت داره.

علی صارمی
تیر 21, 1399

سلام یخچال من همه چی اوکی هست سرماش خوبه فقط زمانی که کمپرسور به حالت استراحت میره دقیقا دوساعت زمان میبره استارت بخوره یعنی به اینصورت ۲۴ ساعت روشن و دو ساعت خاموش هست لطفا راهنمایی بفرمایید

Support
تیر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که اعلام کردید دستگاه روشن هست مدت زمان زیادیه و امکان داره مشکلی وجود داشته باشه که ترموستات دستگاه نمیتونه این رو تشخیص بده. بهتره برای بررسی دستگاه ثبت سفارش انجام بدید.
موفق باشید

علی صارمی
تیر 22, 1399

سلام مجدد خدمت استاد و مهندس عزیز
عرض کنم بنده تعریف نباشه شاگردی شمارو کنم انشالله ولی متخصص سیستمهای سرمایش و گرمایش تهویه مطبوع هستم و حتی در بعضی از دستگاها کهرمشکلات لا علاج دارند پیشرفت تعمیر قوی داشتم به نظر جنابعالی اگر ترموستات را تعویض کنم مشکل برطرف میشه البته با اجازه شما

مهدی
تیر 27, 1399

سلام
فریزر نیکسان ما مشکل پیدا کرده بود و تعمیرکار اومد بعد از برطرف کردن نشتی، شارژ گاز کرد
الان بعد از ۴۸ ساعت هنوز به روال طبیعی اتومات کردن نرسیده
خنکیش مشکلی نداره
چقدر زمان میبره تا به روال طبیعی اتومات برسه؟
سپاس

Support
تیر 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
گاهی ممکنه تا 72 ساعت زمان ببره تا دستگاه طبق روال عادی کار کنه. بستگی به میزان مواد غذایی که داخل یخچال قرار میدید هم داره. در صورتی که روال کارکرد دستگاه عادی نمیشه لازمه دومرتبه بررسی بشه.
موفق باشید

مهدی
مرداد 03, 1399

ثبت اولین سفارش
Menu
یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟
یکسره کار کردن یخچال
یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟
7 فروردین, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از وسایلی که هر روز با آن سر و کار داریم و شاید حتی بعضی اوقات بی دلیل به آن سر بزنیم یخچال است. یکسره کار کردن یخچال موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. پس برای نگهداری از آن و افزایش طول عمر دستگاه یکی از مواردی که باید حتما به آن دقت کنید استفاده از محافظ برق است.

تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که یخچال شما هر چند دقیقه یکبار به حالت خاموشی می‌رود؟ این موضوع در برندهای مختلف یخچال متفاوت می‌باشد و بستگی به یخچال دارد. اما در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، که نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود.شاید برای برخی از شما هم سوال باشد که چرا یخچال یکسره کار می کند و یا یکسره کار کردن یخچال طبیعی است؟

یکسره کار کردن
حالا سوال پیش می آید که چرا یخچال اتومات کار نمی کند؟
اگر یخچال شما اتومات کار نمی‌کند و یا به اصطلاح یکسره کار می کند. حتما باید عیب‌یابی شود و مشکل پیدا شود تا بتوانید آن را برطرف کنید. اکثرا علت بروز این مشکل را از ترموستات می‌دانند. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از این دلایل را بیابیم و با شما به اشتراک بگذاریم تا شما را از نگرانی‌های احتمالی آسوده خاطر نماییم.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که یخچال یکسره کار کند و خاموش نشود این نگرانی طبیعی است و باید به سرعت برطرف شود. یکی از دلایل احتمالی کمپرسور یخچال است که کار آن تبدیل گاز یخچال به سرماست. اگر کمپرسور یخچال درست عمل نکند سرما به ترموستات منتقل نخواهد شد. بنابراین برق کمپرسور قطع نمی‌شود و یخچال به طور مداوم کار می‌کند.

اتومات کار نکردن یخچال
این مشکل باید توسط متخصص آن بررسی شود زیرا کمپرسور جریان برق زیادی را به طرف خود می‌کشد. و این می‌تواند دلیل دیگری برا یکسره کار کردن یخچال باشد. تشخیصِ خرابی کمپرسور کار ساده‌ای نیست. بنابراین آن را به متخصص بسپارید تا در صورت خرابی تصمیم‌گیری نماید.

یخچال شما چه برندی است؟
اگر توضیحات کامل تر در رابطه با یخچال خودتان می خواهید با کاردون همراه باشید .

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال ال جی

تعمیر یخچال جنرال الکتریک

لازم است بدانید اگر ایراد از کمپرسور یخچال بود بهتر است آن را تعویض نمایید. زیرا تعمیر کردن آن به صرفه نخواهد بود و تضمینی به سالم کار کردن آن برای مدت طولانی نیست.

کار ترموستات تنظیم دمای داخل یخچال می‌باشد که در یخچال‌های امروزی دیگر ترموستات وجود ندارد و کار ترموستات به صورت دیجیتال و هوشمند توسط سنسورهای خاص انجام می‌شود. دریخچال‌های امروزی وقتی سنسورهای ترموستان دمای داخل یخچال را مناسب تشخیص دهند، برق به کمپرسور منتقل نمی‌شود در این صورت یخچال خاموش می‌شود.

حال تصور کنید در این مسیر یکی از قطعات کار خود را به درستی انجام ندهد و این فرآیند دچار مشکل شود، نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال خواهد شد.

یکسره کار کردن یخچال به دلیل نشتی گاز یخچال ؟!
گاز یخچال و یکسره کار کردن یخچال با هم رابطه مستقیم دارند. یکی از علت‌های اصلی در یخچال‌های ساید بای ساید نشتی گاز یخچال یا کم شدن آن با گذشت زمان می‌باشد. که منجر به یکسره کار کردن یخچال می‌شود. اگر بیشتر از 10 سال است که از یخچالتان استفاده می‌کنید مطمئن باشید مشکل از گاز یخچال است و سریعا برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

تعمیر یخچال
دانستن این نکات شاید از نظرتان پیش و پا افتاده بیاید ولی رعایت آن می‌تواند به شما کمک کند تا از اتفاقاتی که ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

حتما می‌دانید در جابه جایی و اسباب کشی نباید به یخچال ضربه وارد شود و یا یخچال وارونه شود، زیرا روغن وارد مدار گاز شده و این کار شما را به دردسر خواهد انداخت. همچنین در صورتیکه یخچال شما برفک می‌زند سعی نکنید با اشیا تیز برفک‌ها را از بین ببرید. پیشنهاد می‌کنیم یخچال را به مدت 2 ساعت خاموش کنید تا این پروسه مسیر طبیعی خود را طی کند. البته به این نکته هم توجه کنید که در صورت برفک زدن زیاد یخچال حتما از یک متخصص برای رفع نقص احتمالی کمک بخواهید.

دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال
چند دلیل اصلی وجود دارد که باعث می شود یخچال یکسره کار کند و یا اتومات نکند. ما در اینجا این موارد را در اختیارتان قرار می دهیم تا از آن ها استفاده کنید:

شاید جالب باشد ولی باید بگوییم این جمله معروف درب یخچال و ببند یخچال خراب شد واقعا در خراب شدن یخچال تاثیر گذار است و یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال خواهد بود. یکی دیگر از این دلایل گذاشتن غذای داغ در یخچال می باشد که باعث می شود به یخچال فشار زیادی وارد شود و یخچال اتومات نکند. سعی کنید موقعیت مکانی که برای یخچالتان در نظر می گیرید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و یخچال در معرض آفتاب قرار نگیرد. زیرا یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال همین موضوع است.

بعد قبلی

چگونه صدای جاروبرقی را کم کنیم؟
پست بعدی

برای شستن ماشین از چه شوینده ای استفاده کنیم؟
24 دیدگاه
پاسخ
فریده
اردیبهشت 09, 1399
فن یخچال یکسره کارمیکنه

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که مدت زمان زیادی ابنطور هست و فقط طی یک روز و یک ساعت خاص به دلیل میزان مواد غذایی داخل دستگاه با نوع استفاده نبوده دستگاه شما نیاز به بررسی داره. لطفا برای بازدید دستگاه ثبت سفارش انجام بدید تا عملکرد موتور فن، کمپرسور ، ترموستات و قطعات مرتبط بررسی بشه.
موفق باشید

پاسخ
رامین
اردیبهشت 20, 1399
سلام باز هم یکسره کارکردن یخچال فیلور بعداز تعوض کردن ترموستات جدید مشکل کجاست

پاسخ
writer
تیر 01, 1399
سلام
یکسره کار کردن یخچال دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها خرابی ترموستات است.
خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
کم بودن گاز یخچال
خرابی فن های یخچال
خرابی برد الکترونیکی
همه این موارد باید بررسی شود.

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
لازمه کمپرسور و در صورت نیاز قطعات دیگه بررسی بشه. چک کردن کمپرسور از طرف کارشناس در اولویته. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

پاسخ
فاطمه
خرداد 14, 1399
سلام وقت شما بخیر
ببخشید یخچال فارس چند دقیقه کار می‌کنه

پاسخ
writer
تیر 01, 1399
مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد

پاسخ
aram
تیر 03, 1399
سلام یخچال من سی دقیقه طول میکشه که اتومات کنه مشکلی داره

پاسخ
writer
تیر 03, 1399
در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود. ولی در نظر داشته باشید مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد.

پاسخ
Support
تیر 28, 1399
سلام و وقت به خیر؛
طبق استاندارد 30 دقیقه روشن و 15 دقیقه خاموش خواهد بود بنابراین ایرادی نداره.
موفق باشید

پاسخ
مهدی
تیر 07, 1399
سلام یخچالم مارک برین هست
موتور،ترموستات و…همه نو کردم
الان 30 تا45 کار میکنه حدودا 4تا5 دقیقه آف میشه
دماشم روی3.5 هست
بنظرتون خوبه یا مشکلی داره

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
به نظر نمیرسه مشکل خاصی باشه اما در دماهای دیگه هم تست کنید و اگر مشکل خاصی در سرمایش یا میزان برفک دستگاه مشاهده می‌کنید لطفا اطلاع بدید.
موفق باشید

پاسخ
اسماعیل
تیر 12, 1399
با سلام یخچال الکترو استیل بدون برفک باید هر ۱۵ روز یه بار برفک زدایی کنم چون بعد ۱۵ روز یخچال کلن گرم میشود وفریزرش چند روز طول می کشه تا یخ بزنه المنت وترمودیسک هم سالمه چند تا تعمیر کار آمدن نتونستم درست کنن لطفا راهنمایی کنیدولی بعد از برف زدایی تا ۱۵ روز خیلی خوب یخ میزنه

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که میزان برفک بیشتر از نیم سانت و به صورت یک تکه باشه نیاز به بررسی از طرف تکنسین داره و لازمه برای بازدید دستگاه ثبت سفارش کنید. البته باز و بستن زیاد درب دستگاه باعث میشه دستگاه شما بیشتر برفک بزنه.
موفق باشید

پاسخ
مرتضی
تیر 13, 1399
سلام ببخشید یخچال من نزدیک به سی و پنج تا چهل دقیقه کار میکنه نیم ساعت خاموش میشه درجه یخچالم روی 6 الان یخچال سالمه یا مشکلی داره؟

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که میفرمایید درسته در بازه‌ی طبیعی نیست اما امکان داره به دلیل ایراد دستگاه هم نباشه. اگر غذای داغ داخل دستگاه گذاشته باشید یا افت ولتاژ برق وجود داشته باشه و باز و بسته کردن زیاد درب دستگاه ممکنه این بازه زمانی کمی تغییر پیدا کنه. آیا مشکل دیگه‌ای هم وجود داره؟ مثل برفک زدن یخچال یا مشکل سرمایش؟ درجه‌ی یخچال رو هم تغییر بدید و دستگاه رو تست کنید. معمولا در یخچال‌هایی که درجه ولومی هست هرچه عدد بالاتر بره دما گرمتره ولی در مدل‌هایی که درجه به صورت نقطه‌ای و … انتخاب میشه تفاوت داره.

پاسخ
علی صارمی
تیر 21, 1399
سلام یخچال من همه چی اوکی هست سرماش خوبه فقط زمانی که کمپرسور به حالت استراحت میره دقیقا دوساعت زمان میبره استارت بخوره یعنی به اینصورت ۲۴ ساعت روشن و دو ساعت خاموش هست لطفا راهنمایی بفرمایید

پاسخ
Support
تیر 22, 1399
سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که اعلام کردید دستگاه روشن هست مدت زمان زیادیه و امکان داره مشکلی وجود داشته باشه که ترموستات دستگاه نمیتونه این رو تشخیص بده. بهتره برای بررسی دستگاه ثبت سفارش انجام بدید.
موفق باشید

پاسخ
علی صارمی
تیر 22, 1399
سلام مجدد خدمت استاد و مهندس عزیز
عرض کنم بنده تعریف نباشه شاگردی شمارو کنم انشالله ولی متخصص سیستمهای سرمایش و گرمایش تهویه مطبوع هستم و حتی در بعضی از دستگاها کهرمشکلات لا علاج دارند پیشرفت تعمیر قوی داشتم به نظر جنابعالی اگر ترموستات را تعویض کنم مشکل برطرف میشه البته با اجازه شما

پاسخ
مهدی
تیر 27, 1399
سلام
فریزر نیکسان ما مشکل پیدا کرده بود و تعمیرکار اومد بعد از برطرف کردن نشتی، شارژ گاز کرد
الان بعد از ۴۸ ساعت هنوز به روال طبیعی اتومات کردن نرسیده
خنکیش مشکلی نداره
چقدر زمان میبره تا به روال طبیعی اتومات برسه؟
سپاس

پاسخ
Support
تیر 28, 1399
سلام و وقت به خیر؛
گاهی ممکنه تا 72 ساعت زمان ببره تا دستگاه طبق روال عادی کار کنه. بستگی به میزان مواد غذایی که داخل یخچال قرار میدید هم داره. در صورتی که روال کارکرد دستگاه عادی نمیشه لازمه دومرتبه بررسی بشه.
موفق باشید

پاسخ
صادق
تیر 29, 1399
سلام یخچال ما نیمه فریزر است مارکش دوناره یکسره کار میکنه و خاموش نمیشه ترموستاتشم عوض کردیم بازم فایده نداشت مشکل چی میتونه باشه؟؟

پاسخ
Support
تیر 31, 1399
سلام و وقت به خیر؛
احتمالش هست که روند کارکردش کمی متفاوت باشه و بهتره خودتون ترموستات و ترموفیوز عوض نکنید. لازمه یه کارشنا روند کارکرد دستگاه رو بررسی کنن و نظر بدن.
موفق باشید

پاسخ
مهدی
مرداد 03, 1399
سلام
تعمیرکار مجدد مراجعه کرد و گفت سرما خوبه و طبیعتا باید اتومات کنه. میگفت چون دیفراست میکنه هر ۷یا ۸ساعت پس اتومات میکنه احتمالا. من با توجه به نمایشگر روشن بودن موتور و صدای موتور میگم خاموش نمیکنه. تعمیرکار میگه نمایشگر روشن بودن فن رو هم با روشن بودن موتور یکی در نظر میگیره
سنسور داخل رو اهم گرفتم در دمای ۱۵-برابر ۳.۸ کیلو اهم بود
نظر شما چیه جناب مهندس؟
سپاس

صادق
تیر 29, 1399

سلام یخچال ما نیمه فریزر است مارکش دوناره یکسره کار میکنه و خاموش نمیشه ترموستاتشم عوض کردیم بازم فایده نداشت مشکل چی میتونه باشه؟؟

Support
تیر 31, 1399

سلام و وقت به خیر؛
احتمالش هست که روند کارکردش کمی متفاوت باشه و بهتره خودتون ترموستات و ترموفیوز عوض نکنید. لازمه یه کارشنا روند کارکرد دستگاه رو بررسی کنن و نظر بدن.
موفق باشید

مهدی
مرداد 03, 1399

سلام
تعمیرکار مجدد مراجعه کرد و گفت سرما خوبه و طبیعتا باید اتومات کنه. میگفت چون دیفراست میکنه هر ۷یا ۸ساعت پس اتومات میکنه احتمالا. من با توجه به نمایشگر روشن بودن موتور و صدای موتور میگم خاموش نمیکنه. تعمیرکار میگه نمایشگر روشن بودن فن رو هم با روشن بودن موتور یکی در نظر میگیره
سنسور داخل رو اهم گرفتم در دمای ۱۵-برابر ۳.۸ کیلو اهم بود
نظر شما چیه مهندس؟
سپاس

س.ق
مرداد 04, 1399

سلام. یخچال بنده جنرال استیل که قسنت بالایی یخچال و قسمت پایینی فریزر هست. چند روز پیش خاموش شد و دیگه کار نکرد و سرویس کار آمد و تعمیر شد. چند تا سئوال از خدمتتون داشتم.
۱.قبلا هر ۵ دقیقه کار ۵ دقیقه اتومات میکرد ولی الان هر ۶دقیقه کار سه دقیقه اتومات میکند! آیامشکلی ایجاد میکند؟
۲. جدیدا زمانی که کار میکند احساس میکنم صدایی مثل چکع قطره آب از سمت موتور می آید؟ آیا این صدا مرتبط با موتور هست؟
۳.بعد از تعمیر بویی شبیه گوشت آب شده هم در قسمت یخچال و هم در قسمت فریز می آید؟ البته فریز خالی و هیچ گوشتی درش نیست؟ اصولا چه بوهایی از یخچال مشکوک هستند؟
ممنون از راهنمایی تان

Support
مرداد 07, 1399

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به اینکه بازه‌ی اتومات کردن دستگاه تغییر کرده بهتره مجدد بررسی بشه. صدایی که میفرمایید ممکنه به دلیل یخ زدایی دستگاه باشه. در مورد بو هم بهتره بررسی بشه که از برد یا اتصالات نباشه. معمولا بوی سیم سوخته اگه دستگاه نو نباشه مشکوک هست اما استثنا هم وجود داره مثل مورد شما که کمتر ممکنه پیش بیاد و نیاز به بررسی داره.
موفق باشید

شویدی
مرداد 10, 1399

سلام
یخچال مت دیپونت هست بالا یخچال و پایین فریزر ده روزم هست راه اندازی شده چهار ساعت کار میکنه و فقط یه ربع خاموش میشه
زمانی ام که کار میکنه صدای وز وزمیده راهنمایی کنید

Support
مرداد 12, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه تا مطمئن بشید ترموستات یا ترموفیوز و کمپرسور دستگاه سالم باشه. همینطور قطعات مرتبط نیز ممکنه نیاز باشه بررسی بشه.
در مورد وز وز هم ترازبندی و موارد مرتبط لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

ارسلان الماسی
مرداد 03, 1400

سلام وقتتون بخیر من یه یخچال فیلور دارم که اتومات نمیکرد.تعمیر کار اومد و بعد از اینکه ترموستات آن را تعویض کرد ولی فایده ای نکرد و بهد از 24 ساعت دوباره تعمیر کار اومد و گفت باید گاز زده بشه و بعد از شارژ گاز و تعویض فیلتر آن بعد از هر 8 ساعت یکبار حدود 2 دقیقه اتومات میکنه .ممنون میشم مشکل یخچال ما را لزف کنین.سرما و یخ زدگیش هم عادی است.

پشتیبان
مرداد 09, 1400

سلام
اگر سرمایش دستگاه مشکلی ندارد کاملا طبیعی میباشد. در خدمتتون هستیم

مطهری.
مرداد 11, 1399

سلام من فریزر تک دونار دارم موتورش بعد جا به جایی زدم به برق موتورش دائم کار میکنه و بدنه خود یخچال قسمت جلویی خیلی داغ میکنه مشکلش چیه ؟

Support
مرداد 12, 1399

سلام و وقت یه خیر؛
اگه بعد از مدت 48 ساعت هنوز همینطور کار میکنه لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه. اما اگه مدت یک یا دو روز اینطور باشه ممکنه برای تامین سرمای کافی باشه چون دستگاه مدتی خاموش بوده و کابین دستگاه سرمایشی نداشته.
موفق باشید

مصطفی
مرداد 11, 1399

با سلام
عرض کنم ما یه یخچال فریز رنزو نو خریدیم یه ماه میشه اما ۱ ساعت کار میکنع ۲۰ دیقه استراحت مشکلی داره؟
طبقه فریزم کلا پره؟

Support
مرداد 12, 1399

سلام و وقت به خیر؛
معمولا پس از هر نیم ساعت کارکرد دستگاه اتومات میکنه و یه ریع خاموش میشه. با توجه به اینکه طبقه دستگاه شما پر هست ممکنه به علت پر بودن فضای دستگاه باشه که دستگاه مدت زیادی کار میکنه. اگه براتون امکان داره طبقه رو یه مقدار خالی کنید و اگه باز دستگاه به همین شکل کار کرد بهتره از طرف یه کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

محمدرضا
مرداد 13, 1399

سلام و خسته نباشید جناب مهندس، بنده فریزر را جهت تمیز کردن چند ساعتی خاموش کردم بعدش که به برق زدم حدود بیست ساعته داره کار میکنه و خاموش نشده، به نظرتون طبیعیه ؟

Support
مرداد 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
بعد از روشن کردن مجدد طبیعی هست که مدتی بیشتر کار کنه تا سرمای از بین رفته رو تامین کنه اما این میزان که شما میفرمایین زیاد هست. بهتره اگه این روند هنوز ادامه داره درخواست ثبت کنید تا کارشناس برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
موفق باشید

سپیده
مرداد 14, 1399

سلام سرویس کار ترموستات فریزر رو عوض کرد الان فریزر ۱۰ دقیقه کار میکنه ۵ دقیقه اف میشه درجه هم رو یک و نیم هست ایرادی داره ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

Support
مرداد 14, 1399

سلام و وقت به خیر؛
روال طبیعی کارکرد دستگاه به این شکل هست که دستگاه نیم ساعت کار کنه و یک ربع خاموش بشه و با توجه به بازه‌ای که شما میفرمایید لازمه دستگاهتون بررسی بشه.
موفق باشید

اکبری
مرداد 14, 1399

سلام و عرض ادب
بنده یخچال فریجیدر دارم و از ترانس به عنوان محافظ برق استفاده کردیم اما متاسفانه به دلیل قطع برق ترانس سوخت میخواستم بدونم مشکلی نداره یخچال و مستقیم به برق وصل کنیم ؟

Support
مرداد 14, 1399

سلام و وقت به خیر؛
همونطور که اطلاع دارید در صورت نوسان برق به دستگاه آسیب میرسه. لطفا از محافظ استفاده کنید.
موفق باشید

ناصری
مرداد 14, 1399

البته سوال با اینکه سادس ولی هر چقدر که توی نت جستجو کردم چیزی نیافتم
بحث سر اینه که ما یکم مصرف برقمون بالاست و من وسایل خونه رو از لحاظ آمپراژ بررسی کردم.تقریبا همه چیز مطابق استانداردها بود
ولی در این بین فهمیدم یکی از یخچالها کمپرسورش (موتورش) بیش از حد (البته به نظر من) کار میکنه . مثلا فریزر کنار همین یخچال ظرف 20 دقیقه روشن و خاموش میشه ولی این یخچال حتی 2-3 ساعت هم روشن میمونه.البته متغیره ولی به نظرم کارکردش طبیعی نیست میخوام بدونم من درست فکر می کنم ؟

Support
مرداد 14, 1399

سلام و وقت به خیر؛
به نظر میرسه روند کارکرد دستگاهتون طبیعی نباشه. بهتره از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

افسری
مرداد 15, 1399

سلام.ساید کنوود دارم که یه هفته کار می کنه بعد سرماش کم میشه.هیتر المنتش رو هم عوض کردن.بُردش رو هم تعمیر کردن اما هنوز همون مشکل رو داره.تعمیر کار گاز موتور و مقدار اهم رو هم تست کرد مشکلی نداشت. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Support
مرداد 16, 1399

سلام و وقت به خیر؛
قطعات زیادی باید بررسی بشه و نمیشه به طور قطعی نظر داد.لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

افشین
مرداد 21, 1399

سلام خدمت استادگرامی،یخچال فربزر سامسونگ مدلRL46WBSWخودبخود شروع کردبه تغییرکردن عددنشانده ی دمای فریزر.پشت سرهم عددها هم تغییرمیکنن،هم چشمک وبوق.لطفاراهنمایی بفرماییدچاره چیه.سپاس

Support
مرداد 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
اگه تغییر دما پس از رفتن برق یا کشیدن دوشاخه از پریز رخ داده طبیعی هست و نیاز به تنظیم مجدد داره. سر راه دستگاه سیم سیار قرار ندید. بهتره يخچال به برق مستقيم وصل بشه که تست بشه. ممکنه به خاطر وصل شدن به سه راهی و با جابجايي ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشه و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشه. باید مجدد تنظیمات انجام بشه. همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک رو فعال کنید تا تنظیمات بصورت دستی تغییر پیدا نکنه. در صورت استفاده از محافظ، ممکنه این مورد زیاد مشاهده بشه. در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر میکنه درخواست ثبت کنید تا دستگاه بررسی بشه.
موفق باشید

پروانه
مرداد 21, 1399

سلام یخچال ما سیلوانه الان درجه یخچالش روی ۱۲ هس منفی نداره گاهی اوقاتم صداش زیاد میشه چطوری باید تنظیمش کنم؟؟

Support
مرداد 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
صدای دستگاه میتونه دلایل زیادی داشته باشه که برخی هم طبیعی هستن. مثلا اگه دستگاه تازه نصب شده و یا تازه روشن شده صدای کمپرسور بیشتره. ممکنه صدای فن دستگاه باشه. زمان دیفراست فوم‌های بدنه منقبض و منبسط میشه و به همین علت صدا میده. صدای جریان آب و صدای ریختن آب بر روی جسم داغ هم طبیعیه چون صدای تغییر حالت مبرد و یا دیفراست دستگاه هست. اما اگه فکر می‌کنید صدا غیر طبیعیه لازمه دستگاه بررسی بشه. درجه یخچال باعث ایجاد مشکل شده؟ لازمه مشکل رو بدونیم و بررسی کنیم.
موفق باشید

سحر
مرداد 22, 1399

سلام اینکه فریزر بعد از تعویز ترموستات بیست دقیقه تا نیم ساعت کار کنه تایم اف ۸ دقیقه باشه طبیعی هست ؟

Support
مرداد 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
روال طبیعی اینه که نیم ساعت کار کنه و یک ربع اتومات کنه. با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن تماس بگیرید و موضوع رو به ایشون اطلاع بدید تا اعلام نظر کنن.
موفق باشید

مريم س
مرداد 27, 1399

سلاميخچال ما سايد ميباشد قسمت يخچال شما بالا جايي كه هواكش داره سمت چپ يكم يخ زدگي داره دليل چي ميتونه باشه؟

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه به دلیل سنسور باشه و یا دلایل دیگه که حتی عدم استفاده صحیح هم شاملش میشه. بهتره درب دستگاه رو کمتر باز و بسته کنید. اگه این روند ادامه پیدا کرد درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

سمیرا.کلانی
مرداد 27, 1399

سلام ببخشید برای تنظیم یخچال مدل ترموستاتی که تنظیم دمای آن به صورت دایره تا شماره هفت هست، باید روی کدام عدد بگذارم تا درجه یخچال۴ درجه سانتیگراد شود؟

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
معمولا در این مدل‎های ولومی هرچی عدد کمتر باشه سرما کمتره و عدد بیشتر سرمای بیشتره. دمای نرمال رو انتخاب کنید که بین 3 تا 5 هست.
موفق باشید

فرید
مرداد 27, 1399

سلام. ما یخچال دست دوم خریدیم و درجه اش رو روی 3 قرار دادیم. موقعی که روشن کردیم 4 ساعت یکسره کار کرد و اتومات نکرد. من درجه اش رو روی 2 قرار دادم فوری خاموش شد و بعد از یک ربع دوباره روشن شد.آیا مشکلی وجود داره؟

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
چون دستگاه قبلا خاموش بوده و الان باید تمام کابین و فریزر رو از ابتدا خنک کنه بهتره 72 ساعت صبر کنید و بعد عملکرد دستگاه رو ارزیابی کنید. الان با توجه به میزان مورد نیاز تامین سرما شاید کمی متفاوت با روند طبیعی کار کنه.
موفق باشید

bahram
مرداد 27, 1399

با سلام خدمت شما عزیزان .من یخچال اریا شرق دارم که صفحه بالای یخچال و پشت یخچال برفک میزند و هر اماه یک بار تمیزی صورت میگیره .لطف میکنید بگید علت چیه ممنون میشم. باید کدوم قسمت از اجزای یخچال عوض بشه

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به سنسور یا سنسور دیفراست باشه. باید بررسی بشه تا بتونیم نظر قطعی بدیم. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

محمد رضوانی
مرداد 27, 1399

سلام. با تشکر از مطالب خوبتون.. پنل جلویی هیتر سوراخ شده و چون گرما به داخل یخچال میاد کمپرسور یکسره کار میکنه. میخواستم بدونم اگه هیتر رو کلا برداریم مشکلی در کارکرد یخچال پیش میاد یا نه؟ خیلی ممنون میشم جواب بدین.

Support
مرداد 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
دستگاه باید به طور اساسی تعمیر بشه این روش که میفرمایید روش صحیحی نیست. عدم وجود هیتر باعث میشه دستگاه نتونه دیفراست کنه و صد در صد برای دستگاه مشکل پیش میاد.
موفق باشید

صبا رضایی
مرداد 28, 1399

با سلام یخچال من فیلکو دو در قدیمی هست چند روز پیش وقتی خاموش میکرد صدای تیک تیک میداد و دیگه روشن نشد تایمرش رو عوض کردیم الان ی چند ساعت کار میکنه دقیقا ۳ ساعت طول میکشه تا دوباره روشن شه تو کل روز ۳ بار هر ۳ بار ۳ ساعت طول میکشه دلیل اصلی مشکلش کحاست؟

Support
مرداد 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
دز این مورد تا دستگاه بررسی نشه نمیشه نظر داد. لطفا سفارش ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

حسین
مرداد 30, 1399

سلام وقتتون بخیر من یه یخچال دیپونت خریدم امروز از نمایندگی اومدن نصب کردن
ولی حدوداً 7ساعت هست که یکسره کار می کنه
ایا طبیعه یا مشکل داره با نمایندگی تماس بگیرم

Support
شهریور 01, 1399

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به اینکه دستگاه تازه نصب شده این روند طبیعی هست و ایراد به حساب نمیاد.
موفق باشید

فاطمه
شهریور 02, 1399

سلام خسته نباشید فریزر مارک سیلوان داریم چند روز پیش کشیدمش جلو تا درجه رو بیشتر کنم دیگه موتورش خاموش نشد گفتن گاز خالی کرده بردیم تعمیر گاه گاز زدیم الان که اوردیم دماش از -19 بالاتر نمیره و اب هم بعد بیست ساعت هنوز توش یخ نزده بعد یک روز تازه اتومات میکنه دما-19میشه موتور خاموش مبشه و بعد پنج دقیقه دما-14 میشه و موتور روشن میشه و ٢0 دقیقه کار میکنه اایا مشکلی داره؟؟

Support
شهریور 03, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه ایراد از اتصالات، سنسور یا شارژ گاز یخچال باشه. لازمه مجدد کارشناس مراجعه کنن و دستگاه شما رو بررسی کنن.
موفق باشید

لیلا
شهریور 03, 1399

سلام.یخچال ما مارکyakhchavanهستش.قبلا یکسره کارمیکرد بعد که اتوماتشو عوض کردیم درست شد ولی بعد شیش ماه پشتش برفک میزد و یک ساعت کارمیکرد یک ساعت خاموش.دوباره کارشناس آوردیم ترموستاتش رو عوض کرد.درجه اش روی یک هست.الان نیم ساعت حدوداخاموش میشه ۱۸تا۲۵دقیقه کارمیکنه.بنظرتون مشکل نداره؟

Support
شهریور 04, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه مجدد دستگاهتون بررسی بشه. ممکنه مجدد سنسور مشکل داشته باشه.بهتره درخواست ثبت کنید تا ایراد مشخص بشه.
موفق باشید

سیما
شهریور 04, 1399

چرا یخ ها در در یخساز به هم می چسبند؟

Support
شهریور 04, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه یخچال مدتی خاموش بوده. قطعی برق داشتید و یا مصرف یخ کم بوده. بهتره باکس یخ رو خارج کنید و مجدد در محل خود قرار بدید و ببینید این مشکل تکرار میشه یا خیر؟
موفق باشید

هادی
شهریور 10, 1399

سلام .فریزر من مارک یخساران بدون برفکه اما۲ماهی یکبار برفک شدیدی میزنه صفحه المنتشو چک کرده کار میکنه لاستیک درشم سالمه علت چی میتونه باشه .باتشکر

Support
شهریور 10, 1399

سلام و وقت به خیر؛
علت برفک ممکنه مشکل سنسور دیفراست، اتصالات و برد باشه. برای اعلام نظر قطعی لازمه دستگاه بررسی بشه.
موفق باشید

زهرا
شهریور 10, 1399

یخچال فریزر شاهین نیمه نوفراست یخچال بالا فریزر پایین دارم که فقط یک گوشه بالایی(سمت راست)صفحه تریزون یخچال برفک میزنه مشکل چیست وچکار باید کرد؟باتشکر از راهنمایی شما

Support
شهریور 10, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به سنسور ، اتصالات ، اواپراتور و قطعات مرتبط باشه. لطفا برای بررسی دستگاه درخواست ثبت کنید.
موفق باشید

سعید
شهریور 10, 1399

با عرض سلام و خسته نباشید .. یخچال پارس قسمت بالای آن ( صفحه اول ) داخل آن هر کاری میکنم دوباره یک صفحه بزرگ کاملاً ته یخچال رو در بر میگیرد . حدود ۵۰*۵۰ cm برفک میزند . ایراد از کجاست ؟

Support
شهریور 10, 1399

سلام و وقت به خیر؛
برفک زدن به میزان زیاد مربوط به مشکل در مجموعه‌ی دیفراسته مثل قطعاتی مانند سنسور دیفراست، برد، اتصالات و هیتر که لازمه دستگاه شما با شرایطی که میفرمایید هر چه سریع‌تر بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

سید جواد موسوی
شهریور 10, 1399

سلام وقت بخیر یخچال فریزر مادرم امرسان هست که بالا یخچال پایین فریزر.
الان مدت زیادی هست که داخل یخچال بر روی صفحه تریزون یک سمت کامل یخ می بندد و هر دفعه باید یخچالو خاموش کنیم تا اب شود و بعد روشن کنیم. پیش سرویس کارای مختلفی بردیم یکی میگه صفحه تریزون نشتی گاز داره یکی میگه المنت ان خوب یخو ذوب نمی کنه. خسته شدیم راهنمایی بفرمایید واقعا علت چیست و برای رفعش چکار کنیم. ممنون زحمات شما.

Support
شهریور 10, 1399

سلام و وقت به خیر؛
میتونه مربوط به قطعات متفاوتی باشه که در یخ زدایی دستگاه موثر هستن مثل سنسور دیفراست، اتصالات برد و …. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

zari
شهریور 10, 1399

سلام
ما یه یخچال جنرال پین داریم که براثر جابجایی جهت تامیرات و روشن کردن اون دیگه مثل سابق دمای فریزر پایین نیست و همش روی منفی ۵ و استفاده ازقسمت فریزر دمای اونو حتی به منفی ۲ هم میرسونه قسمت بالایی ام به همین شکل روی ۱۰ هستش و عمل یخسازی و خنک کردن بکندی صورت میگیره ، بامشاهده به صفحه پشتی درفریزر متوجه مقداری برفک شدم حتی درقسمت بالایی یخچال صفحه پشتی مقداری برفک زده میشه راهنمایی کنید ایراد ازچیه هرچقد بانمایندگی تماس گرفتیم کسی پاسخگو نبود.

Support
شهریور 10, 1399

سلام و وقت به خیر؛
عدم برفک زدایی میتونه مربوط به سنسور دیفراست، المنت، برد و اتصالات باشه و در مورد دستگاه شما لازمه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لطفا برای بررسی دستگاه در همین سایت سفارش ثبت کنید، نماینده‌های ما حتما پاسخگو هستند.
موفق باشید

معصومه عبدی
شهریور 11, 1399

سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟

Support
شهریور 11, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه به دلیل هدر رفتن سرما دستگاه بیش از اندازه کار میکنه البته ممکنه نیاز باشه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لاستیک دور درب در نگهداری سرمای دستگاه اهمیت زیادی دارد و در صورت آسیب دیدگی می‌بایست مشکل سریعا رفع بشه. بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

مریم عزیزی
شهریور 20, 1399

سلام وقت بخیر
یخچال الکترو استیل دسته دوم خریدم نوفراست الان بعد جابه جایی که به برق زدم تا 1/5 ساعت اتوماتش کار نکرد و موتورش خیلی داغ کرد از پریز کشیدم
مشکلش چی هست یا زمان بیشتری برای اتومات میخواد؟

Support
شهریور 20, 1399

سلام و وقت به خیر؛
وقتی دستگاه مدتی خاموش بوده و سرمای کابین از بین رفته و مجدد دستگاه رو روشن میکنید برای مدتی اتومات نمیکنه تا سرمای داخل کابین به میزان کافی تامین بشه و این طبیعی هست.
موفق باشید

جواد
شهریور 21, 1399

سلام فریزر پارس دارم تازه گازگیری شده که دماش هرچقدم میزاریمش روی منفی ۱۸ باز خودش همش میمونه روی منفی۱۴ و هربارم که موتورش خاموش میشه دماش تا منفی ۱۰ میره وقتی که روشن شد دوباره میره روی منفی ۱۴ موتورشم هر شش یا هفت ساعت یکبار خاموش میشه ولی مواد درونش از لحاظ یخ زدن اصلا مشکلی ندارن به نظر شما مشکلش چیه؟

Support
شهریور 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
قبلا اینطور نبوده؟ ممکنه مدل دستگاه طوری باشه که بعد از تنظیم دما، دمای کابین رو تشخیص میده و نشان میده و دیگه دمای تنظیمی رو نشان نمیده. در بعضی از دستگاه‌ها زمانی که به هر علتی برق قطع و وصل بشه دما بهم میریزه و در واقع به حالت کارخانه برمیگرده. بهتره دفترچه راهنمای دستگاه رو هم بررسی کنید، ممکنه در این مورد راهنما داشته باشه. اما در نهایت اگر فکر می‌کنید دستگاه مشکلی پیدا کرده لطفا درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
موفق باشید

امان
شهریور 23, 1399

سلام درصفحه نمایش یخچال چرادرجه چن وقته اصلاخاموش نمیشه؟؟؟؟

Support
شهریور 23, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه گزینه‌ی مربوط به روشن بودن نمایشگر رو انتخاب کرده باشید.
موفق باشید

حمید
شهریور 29, 1399

باسلام فریزر پارس کارشناس امده جای سنسور عوض کرده قبلا 20دیقیقه کار 20 دیقیقه اف بود الان با جابجایی زمان کار رسیده7دقیقه روشن و7دقیقه خاموش ایا این کار مشکلی نداره لطفا راهنمایی فرمایید

Support
شهریور 29, 1399

سلام و وقت به خیر؛
بهتره این موضوع رو با کارشناسی که دستگاه شما رو تعمیر کردن مطرح کنید. استاندارد این هست که دستگاه 30 دقیقه کار کنه و یک ربع خاموش باشه.
موفق باشید

فاطمه احمدنژاد
شهریور 29, 1399

سلام اگه یخچال یک.ساعت کار کنه و نیم ساعت بره حالت استراحت نرمال هست

Support
شهریور 30, 1399

سلام و وقت به خیر؛
مشکلی هم در روند کارکرد دستگاه مشاهده کردید؟ ممکنه به میزان مواد غذایی که داخل دستگاه قرار دادید و همینطور فاصله‌های دستگاه تا اطراف و گرم شدن بیش از حد بدنه مربوط بشه. لطفا استانداردها رو طبق دستورالعمل دفترچه راهنما رعایت کنید.
موفق باشید

اسما طاهری نیا
مهر 03, 1399

سلام
وقت بخیر من یخچالم الکترو جنرال هست و الان چند روزی هست میبینم از داخل یخچال قطره ای نشتی آب داریم، میخوام ببینم مشکل کجاست ؟ لطفاپاسخ دهید

Support
مهر 03, 1399

سلام و وقت به خیر؛
نشتی آب از کدوم قسمته؟ ممکنه به دلیل آب شرن برفک در اون قسمت باشه اما بهتره دستگاهتون بررسی بشه.
موفق باشید

عرفان
مهر 03, 1399

سلام و وقت بخیر
یخچال فریزر سامسونگ ما حدود ۲ ماه پیش در فسمت فریزر یخ زدگی داشت و خوب یخ نمیزد . تعمیرکار تشخیصش گرفتگی لوله موئی گاز بود . کلاً لوله را عوض کرد و لوله را از داخل یخچال رد کرد و با سوراخ کردن بدنه لوله جدید را رد کرد . الان دو سه هفته ای است یخچال یکسره و با صدای نسبتاً بلند کار می کند . راهنمایی می فرمایین ؟

Support
مهر 05, 1399

سلام و وقت به خیر؛
نمیشه به طور قطع نظر داد ممکن باز هم گرفتگی وجود داشته باشه و یا لوله مویی استاندارد نباشه. بهتره با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن در این مورد صحبت کنید.
موفق باشید

آرش
مهر 09, 1399

سلام. وقت به خیر. خسته نباشید.
ممنون از پاسخ‌دهی‌تون.
دو تا سوال داشتم.
یه یخچال 12 فوت ایستکول تازه گرفتم. از ۶ درجه، درجه‌ش رو ۳ هست. سرما مشکلی نداره، اما زود خاموش و روشن میشه. تقریبا ۷ دقیقه روشنه و حدود ۱۰ دقیقه خاموش. آیا مشکلی داره؟ البته تق‌تق هم می‌کنه موقع روشن خاموش شدن.
دوم این که یه یخچال ۵ فوت از خونه بزادرم آوردیم، قبل از اینکه بیاره خواسته برفک رو پاک کنه زده سوراخ کرده جایخی رو. تعمیر کار هم کل جایخی رو برداشته، اما الان باوجودی‌که سرمایش خوبه، شاید بعد از ۵ ساعت خاموش میشه و وقتی هم خاموش میشه در عرض دو دقیقه روشن میشه. چه مشکلی می‌تونه باشه؟
پیشاپیش ممنون از پاسخ‌یی‌تون

Support
مهر 09, 1399

سلام و وقت به خیر؛
نمیشه دقیق در مورد ایراد دستگاه نظر داد. موردی که میفرمایید حتما باید بازدید و بررسی باشه. ممکنه مربوط به سنسورها ، اتصالات، برد و یا قطعات دیگه باشه. میتونید درخواست ثبت کنید تا برای بررسی مراجعه بشه.
موفق باشید

خلیلی
مهر 13, 1399

سلام یخچال فریزر الکترواستیل دارم همه چیزش اوکی فقط چند وقت روزی یکبار کلا برق محافظش قطع و وصل میکنه یعنی درجا خاموش روشن میشه چیه؟

Support
مهر 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به نوسان برق یا خود محافظ برق باشه. اگه مربوط به این دو مورد نبود بهتره کارشناس یخچال شما رو بررسی کنن.
موفق باشید

فائزه
مهر 20, 1399

سلام وقتتون بخیر.
ما یخچال امرسان داریم. و تازه ازش استفاده کردیم. دست دوم هستش.
یخچال موقعی که شروع به کار میکنه صدای زر زر میکنه انگار که لوله های پشتی دارن میلرزن. هرچقدر این طرف اون طرفش میکنیم تا تراز بشه بازم همین صدا رو میده.
همچینین فن داخل یخچال ابتدا که شروع به کار کرد گیر می‌کرد و نمی‌چرخد انگاری که گیرپاچ کرده. اونم روغن کاریش کردیم حالا دیگه تو جاش لق میخوره و میچرخه و صدا ایجاد میکنه؟ مشکلش چیه؟
علاوه بر این یخچال حدود 6 الی 7دقیقه کار میکنه و 5 دهمین مدت زمان خاموش میشه. ایرادی داره؟

Support
مهر 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه. شما چند مشکل رو مطرح کردید که میتونه تا حدی به هم مرتبط باشه اما امکان تشخیص دقیق ایراد بدون بررسی دستگاه وجود نداره. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

ارسلان
مهر 22, 1399

با سلام. یخچال بنده ۶ دقیقه کار میکند و بعد سه دقیقه خاموش می شود؟ آیا این نوع کارکرد عادی هست؟

Support
مهر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
این مدت زمان استاندارد نیست و لازمه دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید که برای بررسی یخچال مراحجعه بشه.
موفق باشید

مولودی
مهر 28, 1399

سلام ببخشید یخچال من مارک امرسان هست امروز دچارمشکل شده یک دقیقه کار می‌کنه فوری اتوماتیک می‌کنه بعداز۱۰دقیقه دوباره فقط یک دقیقه کار می‌کنه دمای وسایل یخچال هم بالاست و وسایل فریزر هم یخ نمی بنده

Support
مهر 29, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاه شما بررسی بشه. نمیشه اینطور در مورد ایراد دستگاه نظر داد. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

اسی
آبان 03, 1399

سلام یه دستگاه روی یخچال ما هست منفی۱۰تاسی.ومثبت ۱۰تا سی داره .باید روی چند بزارم .؟

Support
آبان 03, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لطفا برند و مدلش رو بفرمایید؟ پون با توجه به برند و مدل نمایش دما فرق داره.
موفق باشید

مهران
آبان 11, 1399

سلام وقت بخیر یخچال ما ال جی ساید هستش درجه یخچال ۴وفیریز۱۶_هستش ولی دقیق نیم ساعت کار میکنه ۲۰ دقیقه خاموش میکنه ولی احساسم تازگی بیشتر کار میکنه چند وقت قبل هم سرویس کار اومدش دور موتور سرویس کرد خاک و پروز گرفتش میشه راهنمایی بکنید

Support
آبان 11, 1399

سلام و وقت به خیر؛
در شرایطی که دستگاه برای مدتی خاموش بوده باشه، میزان مواد غذایی داخل یخچال زیاد باشه، درب دستگاه زیاد باز و بسته بشه، غذای گرم داخل دستگاه قرار بگیره، محیط قرارگیری دستگاه گرم باشه و فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه ممکنه این مشکل پیش بیاد. لطفا بررسی کنید آیا روند کارکرد دستگاه طبیعی هست یا خیر؟ برفک و سرمایش ضعیف ممکنه نشانه ایراد باشه.
موفق باشید

جلال
آبان 15, 1399

سلام وقت بخیر.یخچال من جنرال هستش ۱۰دقیقه روشن میمونه.و ۱۰ دقیقه خاموش.این حالت عادیه؟؟

Support
آبان 17, 1399

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به استاندارد روند طبیعی دستگاه این مدت زمان تقاوت داره. دستگاهتون از نظر کارکرد مشکلی هم داره؟ بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی و در صورت نیاز تعمیرات دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

آزاده ابراهیمی
آبان 19, 1399

سلام یخچال ما ارج هستش وقتی موتورش کار میکنه و اتومات خاموش میشه موتور دوباره خنک نمیشه و داغ میمونه تا وقتی که دوباره اتومات روشن بشه سرمای یخچال و فریزر درسته و لوله های پشت دستگاه هم مشکلی نداره و خنک میشه فقط موتور داغ میمونه مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

Support
آبان 19, 1399

سلام و وقت به خیر؛
موتور تا حدی داغ میشه و این طبیعی هست و برخی موارد هم باعث میشه موتور بیشتر داغ بشه. به طور کلی کارکرد موتور بالا بردن فشار گاز هست و با بالا رفتن فشار دما هم بالا میره. دقت داشته باشید فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف هم باید رعایت شده باشه. اگه گرما بیش از حد و غیر طبیعی به نظر میرسه لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

صالح
آبان 28, 1399

با سلام فریز ما سونیل است و چهار پنج ماهه زدیمش به برق خودم زدم به برق متخصص نیاوردم چند وقتی هست که دو دقیقه ای یه بار روشن میشه سه دقیقه کار میکنه بعد خاموش میشه دو دقیقه بعد روشن میشه بعضی وقتا هم صداها غیر عادی میده دوسه بار هم درجه اش به صفر رسیده که صداش بیشتر میشه به صفر میرسه بعد کم کم درجه اش میره بالا و صداش کم میشه تا تموم شه زیادم درش باز نمیشه ممنون میشم راهنمایم کنید

Support
آبان 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاه شما بررسی بشه موردی که میفرمایید ممکنه مربوط به قطعات متفاوتی باشه و به این شکل امکان تشخیص ایراد وجود نداره.
موفق باشید

صادقی
آبان 28, 1399

با سلام و وقت بخیر
یخچال فریزر سامسونگ No Frost مدل RL46WBSW چند روزی است پس از سرد کردن خاموش شده و بصورت اتومات روشن نمیشود مگر اینکه مجددا برق را قطع و وصل کنیم که باز پس از سرد کردن کامل خاموش میشود لطفا بفرمایید اشکال از چیست؟ با تشکر

Support
آبان 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه ایراد از سنسور، رله استارت، برد، اتصالات مرتبط و … باشه. لازمه دستگاهتون بررسی بشه تا بتونیم نظر قطعی اعلام کنیم. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

میثم
آبان 30, 1399

سلام روز بخیر ببخشید یخچال ما دوقلو هستش جنسش سینور الان فریزرش حدودا 8دقیقه خاموش میشه و حدودا 15دقیقه موتور کار میکنه ایراد نداره در این وسط دما میاد رو منفی23خاموش و رو منفی 19بازم یخچال روشن میشه

Support
آذر 01, 1399

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به اینکه زمان روشن و خاموش شدن دستگاه با مدت زمان استاندارد تفاوت داره بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

میثم
آبان 30, 1399

سلام روز بخیر ببخشید یخچال ما دوقلو سینور اسمش حدودا 8دقیقه موتور خاموشه و 16دقیقه موتور روشنه این مشکل نداره عادیه و در این مدت هم دما از منفی 23خاموش میشه و از منفی19موتور دوباره شروع به کار میکنه؟

Support
آذر 01, 1399

سلام و وقت به خیر؛
معمولا استاندارد با این دقیقه‌هایی که شما فرمودید تفاوت داره. دستگاه شما از نظر کارکرد ایرادی هم داره؟ بهتره دستگاهتون از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

رضا
آذر 02, 1399

سلام
یخچال نو را پس از چند ساعت باید به برق وصل کنیم؟باتشکر

Support
آذر 03, 1399

سلام و وقت به خیر؛
پس از 48 ساعت میتونید به برق وصل کنید.
موفق باشید

مینا
آذر 14, 1399

سلام ما فریزر هیوندای داریم. حدود 30 دقیقه کار می کنه و 30 دقیقه خاموش هست حالا با تلر انس 5 دقیقه کم و زیاد می‌خواستم ببینم این میزان کارکرد نرمال هست؟. و اینکه نیاز است که سالانه درب پشت رو باز کنیم و پشت دستگاه رو تمیز کاری کنیم؟

Support
آذر 15, 1399

سلام و وقت به خیر؛
بازه‌ای که اعلام میفرمایید با روند نرمال دستگاه تفاوت داره. بهتره دستگاهتون بررسی بشه. میتونید درخواست ثبت کنید تا برای بازدید دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

محمد
آذر 21, 1399

باسلام یخچال سامسونگ دارم (بالا یخچال پایین فریزر)مدتیه احساس میکنم زیاد کار میکنه (بین 40تا60دقیقه )کارمیکنه (20تا30دقیقه)خاموشه از نظر سروصدا وسرما هیچ مشکلی نیست. آیا این زمان نرمال است؟
باتشکر فراوان

Support
آذر 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
این مدت زمان با مدت استاندارد کارکرد دستگاه مغایرت داره. بهتره دستگاهتون از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

رضا
آذر 29, 1399

سلام خدمت جنابعالی ببخشید سوالی داشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
من یخچال فریزر ساید ال جی دارم که مدت 11سال به خوبی کار میکرد ولی چند روز پیش متوجه شدم که موتور یکسره کار میکند با نمایندگان گلدیران تماس گرفتم و آنها تکنیسین خود را فرستادن و آنها فن کمپرسور و سیم سنسور اکسیژن را عوض کردند ولی باز یخچال یکسره کار میکرد بعد با تماس مجدد آنها مراجعه کردند وبرد یخچال را برای تعمیر بردند و تعمیر کردند ولی باز مشکل یخچال درست نشده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

Support
آذر 29, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لطفا مجدد به کارشناس تعمیر اطلاع بدید ممکنه نیاز به بررسی قطعات دیگه‌ای باشه و امکان اعلام نظر به این شکل برای ما وجود نداره.
موفق باشید

محمد محمدی
دی 12, 1399

سلام
وقت بخیر
موتور یخچال فریزر من سوخت عوض کردم الان یخچال در طول روز چند بار خاموش و روشن میشود ولی فریزر در طول روز 3الی4روز خاموش و روشن میشود هنوز ۷2ساعت هست که تعمیر شده میخواستم مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید یخچال فریزر من اسنوا هستش

Support
دی 13, 1399

سلام و وقت به خیر؛
روال کارکرد دستگاه شما با استاندارد تفاوت داره. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه. و یا اینکه با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن در این مورد صحبت کنید.
موفق باشید

ف
بهمن 15, 1399

باسلام وقت بخیر
یخچال فریزر کوبی جی سان تاچ پنلش یه سره روشنه H2میزنه دلیلش چیه

Support
بهمن 15, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لازم هست دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی و تشخیص ایراد دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

Aziz
بهمن 19, 1399

با سلام
یخچال الکترو استیل دارم که ۱۲ ساعت یکبار اتومات میکنه دلیلش چیه آیا عیبی داره؟!

Support
بهمن 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
کار کردن یکسره‌ی دستگاه میتونه علل متفاوتی داشته باشه. اگر دستگاه مدت زیادی خاموش باشه و یا تازه نصب شده باشه. میزان مواد غذایی داخل دستگاه زیاد باشه و یا مواد غذایی خیلی گرم باشه. فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه. درب یخچال زیاد باز و بسته بشه و یا دستگاه کنار وسایل حرارت زا باشه معمولا بیش از حد معمول کار میکنه. اگر همه این موارد رعایت شده باشه، نیاز به بررسی دستگاه وجود داره و میتونید درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

سیدداود محمددوست
بهمن 23, 1399

سلام فریزر پارس هر چند دقیقه باید قطع کند و دوباره راه اندازی شود با احترام فراوان

Support
بهمن 25, 1399

سلام و وقت به خیر؛
معمولا به این شکل هست که بعد از هر 30 دقیقه که یخچال کار میکنه نیاز هست که 15 دقیقه اتومات کنه و این معمولا در برندهای مختلف تقریبا یکسانه. در این مورد میتونید به مطلب لینک زیر مراجعه کنید:
https://kardoon.ir/2020/03/26/%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82%d9%87-%db%8c%da%a9%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%86%d8%af%d8%9f/
موفق باشید

سجاد
اسفند 02, 1399

سلام وقت بخیر. آقا من دو سه روز پیش موتور یخچال رو عوض کردم و شارژ گاز هم انجام شد. هنوز اتوماتیک نکرده و فقط روی درجه ۲ اتوماتیک میکنه که اونم خیلی دیر به دیر. مثلا یک ساعت روشنه بعدش حدود ۴۰ دقیقه آف میکنه.

Support
اسفند 02, 1399

سلام و وقت به خیر؛
تا چند روز ممکنه این روند ادامه داشته باشه و بعد به حالت عادی برمیگرده. لطفا در صورتی که مشکل رفع نشد، برای مراجعه‌ی کارشناس، درخواست تعمیرات ثبت کنید.
موفق باشید

یاسمن
اسفند 04, 1399

سلام یخچال سایت دوو دارم که برای استراحت و تمیز کردن 24 ساعت خاموش کردم از وقتی روشن کردم اتومات نمیزنه تقریبا 10 ساعت شده لطفا راهنمایی کنید داخلش خوب سرد شده

Support
اسفند 04, 1399

سلام و وقت به خیر؛
لطفا بفرمایید آیا دستگاه سرمایش داره؟ اگر سرما داره و خاموش نمیشه مشکلی نداره و معمولا وقتی دستگاه مدتی خاموش بوده، زمانی که مجدد روشن میشه ممکنه تا مدتی طبق استاندارد حالت عادی اتومات نکنه چون میزان سرمایش داخل دستگاه از بین رفته و نیاز هست سرمایش کل کابین تامین بشه.
موفق باشید

کامبیز
اسفند 21, 1399

یخچال من سامسونگه
یخچال من 10دقیقه کار میکنه و 15دقیقه خاموش میشه درجه هم از سه خط روی اولینه یا همون کمترینشه
ایا مشکل داره؟؟؟؟

Support
اسفند 22, 1399

سلام و وقت به خیر؛
روند کارکرد دستگاهتون کمی با روال عادی تفاوت داره. بهتر هست دستگاه بررسی بشه. اگه تمایل دارید لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

۰۹۱۸۶۰۲۱۵۱۱
اسفند 26, 1399

سلام درب فریزربه مدت پنج ساعت باز بوده اس الان بیشتر از ۲۴ ساعت هس که فریزراتوماتیک نمیکند ایا خراب شده است

Support
اسفند 27, 1399

سلام و وقت به خیر؛
اگر یخچال برای مدتی خاموش باشه و یا به طور کلی سرمای کابین خارج بشه و از بین بره، برای تامین مجدد سرمایش و هوای خنک مدت بیشتری زمان لازم هست و دستگاه دائم کار میکنه. این مورد طبیعی هست. در صورتی خاموشی دستگاه ممکنه تا 72 ساعت هم تامین سرمایش زمان ببره.
موفق باشید

داود واحدی
فروردین 05, 1400

سلام
بعد از اینکه یخچال فریزر قدیمی امرسان را برای آب شدن برفک خاموش کردیم پس از روشن شدن مجدد چند ساعت طول می کشد ترموستات عمل کند و به حال اتومات در بیاید؟

Support
فروردین 05, 1400

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه تا ۷۲ ساعت زمان ببره تا کابین کاملا خنک بشه و به وضعیت عادی برگرده.
موفق باشید

نادیا
فروردین 12, 1400

سلام یخچال تعمیر شده ولی رو حالت اتومات نمیزی پ یکسره داره کار میکنه علتش چیه؟ممنون

Support
فروردین 12, 1400

سلام و وقت به خیر؛
به دلیل اینکه دستگاه مدتی برای تعمیر خاموش بوده، حدود 72 ساعت زمان میبره تا کامل کابین دستگاه خنک بشه و به حالت عادی برگرده.
موفق باشید

عارف
فروردین 28, 1400

سلام وقت بخیر
1. ترموفیوز یخچال دوو ما خراب شده بود، تعمیرکار ترموفیوز رو یه جوری نصب کرد که سر اون به لوله های ضخیم تر چسبیده و از لوله های نازکتر دوره، بنظرتون ترموفیوز درست نصب شده؟
2. بعد از تعمیر به موتور یخچال که دست میزنم خیلی داغه، این طبیعیه؟

پشتیبان
فروردین 31, 1400

سلام دوست عزیز ترموفیوز رو لطفا چک کنید که به اواپراتور یخچال نصب شده باشد و گرمای موتور تا حدی طبیعی هست اگر فن پشت موتور که حالت پروانه ایی دارد کار نکند داغی موتور اتفاق افتاده که باید متخصص مراجعه کند درصورت راهنمایی بیشتر لطفا با شماره ۰۲۱۴۷۱۰۰ تماس بگیرید.

امیر
فروردین 31, 1400

با سلام ، یخچال من دوو هست ، دیروز یک دفعه کار نکرد ، امروز از ساعت ۱۲ ظهر شروع به کار کرده تا همین الان که ۹ شب هست داره کار میکنه ، دقیقا نمی‌دونم برای اولین بار که روشن میشه بعد از ۱ روز ،به حالت نورمال باید چند ساعت کار کنه ،توقف هم نداشته

پشتیبان
اردیبهشت 01, 1400

سلام باتوجه به اینکه سوال شما تخصصی هست لازم که با همکاران بنده در بخش کاردون با شماره 47100 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. پیروز باشید

اشنا
اردیبهشت 05, 1400

سلام خسته نباشید من ابسرد کن رو بعد از چند ماه دوباره دارم استفاده میکنم میله های پشت ابسرد کن خیلی داغ میشن دلیلش چیه!؟

پشتیبان
اردیبهشت 26, 1400

سلام احتمالا فاصله آبسرد کن تا دیوار کم است یک مقدار فاصله بدهید.

اسماعیل شیردل
اردیبهشت 13, 1400

سلام یخچال ساید سامسونگ قسمت یخچال سرماش خوب هستش ولی قسمت فریزر سرما داره ولی منجمد کامل نمی کنه دمای یخچال روی 3هستش فریزر 20من زمان گرفتم 5دقیقه خاموش 4الی 5دقیقه روشن وقتی موتور یخچال هم خاموش می شه فن پشت موتور یک سره کار می کند

پشتیبان
اردیبهشت 18, 1400

سلام
دوست عزیز احتمالا شما چیدمان مواد غذایی رو طوری چیدید که راه برودت هوا رو بستید یک مقدارحجم مواد غذایی را کم کنید و امتحان کنید اگر مشکل برطرف نشد که با 02147100تماس بگیرید.

علی اکبر جعفری
اردیبهشت 31, 1400

سلام. روز به خیر. فریزر شش فوت آزمایش دست دومی خریداری کردم، ده دقیقه کار می کند، پنج دقیقه آف می شود… روی منفی هجده آف و روی منفی چهارده مجددا روشن میشود… آیا این علائم منطقی هستند؟

پشتیبان
خرداد 09, 1400

سلام اگر سرمایش یخچالتون هیچ مشکلی براش پیش نیومده و مواد غذایی خوب منجمد می‌شوند این روند طبیعی و مشکلی ندارد در غیر اینصورت با همکارهای ما میتوانید تماس بگیرید 02147100

رضا صادقیان
خرداد 04, 1400

سلام یخچال من از وقتی برق رفت قطع شد برق که اومد وصل شده الان ساعات هاست که داره یکسره کار می‌کنه موتورش خیلی داغ شده باید چیکار کنیم

پشتیبان
خرداد 08, 1400

سلام زمانی که برق قطع میشود سرمایش یخچال کم میشود و به محض اینکه برق میاد موتور یخچال باید مدام کار کند تا سرمایش از دست رفته برگرد اگر چند روزه که مدام کار می کند و قطع نشده نیاز به بازدید دارد شما می توانید با شماره ۰۲۱۴۷۱۰۰ تماس بگیرید.

امیرارتاویل
خرداد 07, 1400

سلام یخچال ازمایش گرفتم اتومات نمیکنه امکانش هست مشکل از محافظ باشه ؟چون محافظ یکبار ضربه دیده ولی چراغش سبز هست !

پشتیبان
خرداد 09, 1400

یخچالهای آزمایش یا مکانیکی هستند یا الکترونیکی اگر سرما یخچال خوب باشه و مکانیکی باشه ایراد از ترموستات است و اگر الکترونیکی باشه ایراد از سنسور محیط می باشد که می توانید با شماره 02147100 تماس بگیرید برای راهنمایی بیشتر

رضا
خرداد 07, 1400

سلام
ساید دیپوینت پنج سال بدون مشکل کار می کرده تا اینکه یکباره دمای فریزر بالا رفت. کارشناس ایراد رو از مم بودن گاز تشخیص داد و بعد از شارژ گاز و تمیز کردن لوله ها یخچال حدود سه روزه که هر یک ساعت فقط حدود سه دقیقه خاموشه و بعد روشن میشه. دمای داخل طبیعیه و محل نصب هم تغییری نکرده. به نظر شما از کارشناس بخوام که دوباره بیاد برای رفع مشکل یا نه؟
سپاس

پشتیبان
خرداد 09, 1400

سلام دوست عزیز بالا رفتن دمای یخچال به خاطر این هست که خوب شارژ گاز انجام نشده از فردی که مراجعه کردند بخواهید که مراجعه کنند و از دستگاه بازدید کنند. در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.

علی
خرداد 29, 1400

سلام. یخچال فریزر سامسونگ 25فوت دارم 17سال دارم چهار کوشه پایین و بالا یخچال، این یخچال دو ساعت خاموش و سه ساعت کار می کنه، فکر کنم غیر عادیه اینجور کار کردن کمپرسور را خراب می کند؟

پشتیبان
تیر 23, 1400

با سلام
اگر تو این چند سال سرویس انجام نشده بهتر است جهت چک و بازدید کندانسور دستگاه شما یک متخصص مراجعه کند جهت سرویس دستگاه لطفا با شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکاران بنده رسیدگی کنند.

محسن
تیر 04, 1400

درود یک یخچال قدیمی دارم
۸ دقیقه روشن میمونه و ۴ دقیقه استراحت
این طبیعیه؟
موتورشم خیلی داغه
خنکی و یخ زدن بالاشم طبیعیه
فقط موتورش خیلی داغه میترسم بسوزه

پشتیبان
تیر 23, 1400

با سلام
دستگاه شما نیاز به بازدید دارد بهتر است که یک سرویس انجام شود
با شماره02147100 تماس بگیرید تا همکارانم شما را راهنمایی کنند.

هستی
تیر 07, 1400

سلام،وقت بخیر،ببخشیدمن یخچالمون رو بعداز ۳ماه به برق زدم تقریبا یک ساعت ونیم هست کارمیکنه واتومات نمیکنه،به نظرتون طبیعیه یا مشکلی داره؟؟

پشتیبان
تیر 23, 1400

با سلام
بله طبیعی هست در صورت مشکل و ادامه داشتن به شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکاران بنده راهنماییتون کنند.

سعید
تیر 27, 1400

سلام وقت بخیر.یدونه یخجال نیم فریزر داریم مارکش سوزان هست بابرفک. بالا یخجال پایین فریزر.پشت یخجال که یدونه لوله ازموتورمیادمیره بالا.موقع کارکردن یعنی روشن بودن یخجال برف میزنه.بعداینکه اتواتیک کردشروع به ذوب شدن میکنه کف زمین پشت یخجال آب میشه.میخواستم بدونم مشکل چیه.؟؟بعداین یخجالها چقدر تو اتوماتیک میمونن یعنی حالت خاموش میمونن. احساس میکنم زمان بیشتری خاموش میمونه. درجه دمای یخجال هم گذاشتیم رو2 .. ممنون میشم مشکلشوبگین مرسی…

پشتیبان
مرداد 19, 1400

سلام وقتتون بخیر
برفکی که اب میشود با توجه از لوله ای به نام درین هدایت میشود و بر روی یک کاسه مانند که برروی کمپرسور قرار دارد میریزد که گرمای کمپرسور ام را بخار میکند اینکه برای شما بر روی زمین میریزد احتمالا شیلنگ پشت کمی جا به جا شده است
در جه دمای یخچال معقول میباشد و مشک خاصی ندارد

محمد حسین
تیر 29, 1400

سلام یخچال فیلور بعد از تعویض موتور اتومات نمیکنه
تعمیر کار میگه ۲۴ ساعت باید کار کنه تا اتومات کنه
دمای یخچال از یک کمتره بنظرتون طبیعیه

پشتیبان
مرداد 04, 1400

سلام دماریخچال نباید زیر یک باشد
اینکه موتور ۲۴ساعت کارمیکند و بعد خاموش شود
ایراد دارد
و باید توسط کارشناس بازدیدشود.
با شماره 02147100 تماس بگیریئد

سعید
تیر 31, 1400

سلام وقت بخیر یخچال من الجی مدل اینورتر لاینر هست ۲ ساعت یکسره کار میکنه و اتوماتیک نمیشه این مدل یخچال ها خودشون آیا تشخیص خطا رو میگن یا نه

پشتیبان
مرداد 04, 1400

سلام وقت بخیر
در مورد اینکه دو ساعت کار میکند و بعد خاموش میشود بستگی به بازو بسته کردن درب دستگاه دارد
در این مورد که این دستگاه ها خودشون ایراد رو میگن اینطور نیست

امیر حیدری
مرداد 02, 1400

باعرض سلام وخسته نباشید ۳روز پیش یخچال فریزر کمپرسور سوخت درضمن نام برندش بکو هست تعمیر کار آوردم کمپرسور جیاسیپرا مداN1111Y2 نصب کرد ولی متاسفانه اون سرمای کمپرسور اول را ندارد وخیلی طول می‌کشد که اتومات کند وبه تعمیرکار میگم میگه هیچ مشگلی نیست می خواستم ازتون خواهش کنم اگر مشگل از کمپرسور ویا جای دیگری هست بگید در ضمن طبق قرارمون هر موقع به روال شد من باایشان تسویه کنم خواهشمنداست راهنمایی کنید ممنون

پشتیبان
مرداد 09, 1400

سلام
شما میتوانید با توجه به درجه تنظیم و درج شده روی دیسپلی یک عددد ترنومتر داخل یخچال و فریزر قرار دهید و سرمایش رو چک کنید. در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی با شماره تماس 02147100 تماس بگیرید.

تاتار
مرداد 25, 1400

سلام خسته نباشید یخچال الکترواستیل داریم صبح واخرشب اتوماتش خوب کار میکتد ولی بعدظهر ها هر ۵ ساعت یکبار اتومات میکند
فریزر و بالای یخچال هم از لحاظ سرمایش خوب هستند
البته درجه اش رو هرچند هم که بذاریم هیچ فرقی نمیکنه و اگر روی صفر بزاریم خاموش میشه

Support
شهریور 27, 1400

در مورد بعد از ظهر عر ۵ساعت یکبار
بعد از ظهر اگر از ساعت ۱۵حساب کنیم ۵ساعت بعد میشود ساعت ۲۰یکبار این اتفاق میفتد دلیل کلمه هر ۵ساعت اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید ممنونم در ساعتی که اعلام میکنید خوب کار میکند هر چند ساعت اتومات میشود و مشکل سر چند ساعت و دقیقه هست که باعث سوال برای شما شده است
اگر روی ۰میزارید خاموش میشود ایراد هست
نباید خاموش شود
در این مورد نیاز به بررسی تکنسین دارد
با شماره 02147100 تماس بگیرید

سهیل
شهریور 14, 1400

یخچال ما مدا‌وم میره روی حالت df همون برفک زدایی کجاش خرابه خوب کار میکنه ولی کلا هی میره رو حالت برفک زدایی

Support
شهریور 27, 1400

حالت dfحالت دیفراست و یا همان یخ زدایی میباد
برند یخچال و زمان به دقیقه و یا ساعت اعلام شود تا راهنمایی درستی صورت بگیرد ولی در حالت کلی
👇👇👇
نوفراست از کلمه انگلیسی NoFrost گرفته شده است و به معنی بدون برفک می باشد. در یخچال های بدون برفک یا نوفراست برفکی در داخل یخچال دیده نمی شود. اما این بدان معنا نیست که برفک وجود ندارد.

در این مدل یخچال‌های نوفراست در اصل رادیاتورهای خنک کننده یا همان کویل اواپراتور توسط روکش پوشانده شده‌اند که دیده نشوند بداین صورت هوای خنک توسط فن به داخل کابین هدایت می‌شود و طوری طراحی شده‌اند که برفک حاصله از رطوبت، توسط دستور برد الکتریکی یا تایمر با روشن شدن المنت برفک‌ها آب می‌شوند و از طریق یک مسیر به یک محفظه روی کمپرسور هدایت می‌شود و آنجا نیز توسط گرمای کمپرسور (موتور یخچال) تبخیر می‌شود. که این عمل باعث کمک به خنک‌سازی کمپرسور هم می‌شود.

و شما در این سیستم هیچگونه برفکی نمی‌بینید به این سیستم نوفراست می‌گویند.
آب شدن برفک‌های یخچال به دو دلیل زیر الزامی است:
لایه‌های برفک بر روی لوله‌ها خنک‌کننده به حکم عایق انتقال برودت خواهند بود و ضریب انتقال برودت را کاهش می‌دهد در نتیجه سرما کم می‌شود.
در اواپراتورهای فن‌دار برای انتفال جریان هوا، وجود برفک در روی لوله‌ها مقدار هوای جریانی را کاهش می‌دهند، در نتیجه سرما کم می‌شود.

ارباب زاده
شهریور 15, 1400

درود بر شما، یخچال فریزر ویرپول دو درب قدیمی دارم سمت راست یخچال سمت چپ فریزر، بعد از چندسال ماه پیش روشن کردم، سرماش عالیه منتها بعد متوجه شدم یه سره کار می‌کرد، ترموستات تعویض شد و چون ترموستات خودش پیدا نشد یه ترموستات نوع هوایی مشابه انداخته شد، الان حدودا 1دقیقه کار میکنه و 15ثانیه خاموش میشه و سریع روشن میشه، از اونجایی که شهرستان محل زندگی بنده تعمیرکار مجرب نیست به نظر شما مشکل از کجاست، ناگفته نمونه تایمر مکانیکی هست و با دست که میچرخونم قطع میکنه و کار برفک زدایی صورت میگیره و به نظرم موردی نداره

Support
شهریور 27, 1400

در مورد اینکه یک دقیقه کار میکند و سپس خاموش دو باره روشن میشود
یعنی در طول روز بالای ۱۰۰۰بار با ۱۵ثانبع استراحت روشن خاموش میشود که قاعدتا هم از لحاظ مصرف برق و هم استهلاک موتور دستگاه رو به شدت افزایش میدهد
باید توسط کارشناس بازدید بشه
چون اعلام کردید محل زندگی شما احتمالا نمایندگی مجرب ندارد
از طریق تماس با ۴۷۱۰۰طبق سوال سایت خود شماره تماس بکذارید کارشناسان با شما تماس بگیرند و راهنمایی نماید

مهدی
شهریور 31, 1400

سلام‌یخچال‌۲درب‌الکترواستیل‌۵تا۶ساعت‌کارمبکنه‌ونیم‌ساعت‌خاموش‌میشه،صدای‌موتورشم‌مدتیه‌زیادشده.ترموستات‌تعویض‌کردیم‌فرقی‌نداشته
اگه‌میشه‌راهنمایی‌کنین؟

پشتیبان
مهر 03, 1400

با توجه یه طول عمر دستگاه و احتمالا ضعیف شدن کمپرسور و کیپی سیکل طبیعی میباشد

علي
مهر 01, 1400

با سلام يخچال ما موقعي كه ميخواد كار بكنه دو ثانيه طول نميكشه كه خاموش ميشه بعد ١رب باز هم به همين شكل…

پشتیبان
مهر 03, 1400

احتمالا رله و اورلود ایراد داشته باشه یا کمپرسور در صورت نیاز به راهنمایی و ثبت سفارش با شماره 02147100 تماس بگیرید

Leili
مهر 26, 1400

سلام خسته نباشین مایخچال دست دوم خریدیم فریزرش خوب بودولی کابینش خنک نمیشداتوماتشم طبیعی بود تعمیرکارآوردیم گفت فن سوخته تعویضش کردالان یخچال هفت هشت ساعت کارمیکنه ۴ساعت استراحت داره مشکلش چیه دجه روگذاشتیم روی ۱چرابعدازتعویض فن اینطورشده ممنون

پشتیبان
مهر 27, 1400

سلام . در حال حاضر اگر با تعویض این قطعه سرمایش یخچال و فریزر نرمال شده طبیعی میباشد

مهدی
مهر 30, 1400

باسلام موتور یخچال من کار نمی‌کرد مدل یخچال سونیا هستش تعمیر کاد اومده پشت یخچال قطعه تایمر مکزیکی عوض کرده ولی فن داخل فریزر کار نمی‌کرد اونو یکسره کرده وموتور هم اتومات نمیکنه مشکلش چیه ?آیا فن فریزر یکسره کار کنه مشکل داره

پشتیبان
آبان 01, 1400

سلام . حتما تعمیر دستگاهتون رو متخصصین کار بلد بسپارید . چون ممکنه به دستگاه آسیب برسونن . حتما نیازمند بررسی متخصص میباشد
در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.

کمالی
آبان 02, 1400

سلام
یخجال ساید ویرپول دارم
صدای فن زیاد است.آیا میتوانم فن یخچال را خاموش کنم.جای یخجال خیلی خنکه و در جای سردسیر هست.
ممنون

پشتیبان
آبان 04, 1400

سلا . فن دستگاه حتما باید کار انجام بده . در غیر ایصورت موتور آسیب میبینه در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.