لوگوی کاردون

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

یکسره کار کردن یخچال
فهرست محتوا

یکی از وسایلی که هر روز با آن سر و کار داریم و شاید حتی بعضی اوقات بی دلیل به آن سر بزنیم یخچال است. یکسره کار کردن یخچال موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. پس برای نگهداری از آن و افزایش طول عمر دستگاه یکی از مواردی که باید حتما به آن دقت کنید استفاده از محافظ برق است.

تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که یخچال شما هر چند دقیقه یکبار به حالت خاموشی می‌رود؟ این موضوع در برندهای مختلف یخچال متفاوت می‌باشد و بستگی به یخچال دارد. اما در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، که نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود.شاید برای برخی از شما هم سوال باشد که چرا یخچال یکسره کار می کند و یا یکسره کار کردن یخچال طبیعی است؟

یکسره کار کردن

بیشتر بدانید : اگر در یخچال باز بماند چه کنیم

چرا یخچال اتومات نمی کند؟

حالا این سوال پیش می‌آید که چرا یخچال اتومات نمی‌کند. اگر یخچال شما اتومات نمی‌کند و یا به اصطلاح یکسره کار می کند، حتما باید عیب‌یابی شود و مشکل پیدا شود تا بتوانید آن را برطرف کنید. اکثرا علت بروز این مشکل را از ترموستات می‌دانند. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از این دلایل را بیابیم و با شما به اشتراک بگذاریم تا شما را از نگرانی‌های احتمالی آسوده خاطر نماییم.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که یخچال یکسره کار کند و خاموش نشود این نگرانی طبیعی است و باید به سرعت برطرف شود. یکی از دلایل احتمالی کمپرسور یخچال است که کار آن تبدیل گاز یخچال به سرماست. اگر کمپرسور یخچال درست عمل نکند سرما به ترموستات منتقل نخواهد شد. بنابراین برق کمپرسور قطع نمی‌شود و یخچال به طور مداوم کار می‌کند.

اتومات کار نکردن یخچال

این مشکل باید توسط متخصص آن بررسی شود زیرا کمپرسور جریان برق زیادی را به طرف خود می‌کشد. و این می‌تواند دلیل دیگری برا یکسره کار کردن یخچال باشد. تشخیصِ خرابی کمپرسور کار ساده‌ای نیست. بنابراین آن را به متخصص بسپارید تا در صورت خرابی تصمیم‌گیری نماید.

بیشتر بدانید : باز ماندن در یخچال

یخچال شما چه برندی است؟

اگر توضیحات کامل تر در رابطه با یخچال خودتان می خواهید با کاردون همراه باشید .

لازم است بدانید اگر ایراد از کمپرسور یخچال بود بهتر است آن را تعویض نمایید. زیرا تعمیر کردن آن به صرفه نخواهد بود و تضمینی به سالم کار کردن آن برای مدت طولانی نیست.

کاردون سرویس : تعمیر ساید

کار ترموستات تنظیم دمای داخل یخچال می‌باشد که در یخچال‌های امروزی دیگر ترموستات وجود ندارد و کار ترموستات به صورت دیجیتال و هوشمند توسط سنسورهای خاص انجام می‌شود. دریخچال‌های امروزی وقتی سنسورهای ترموستان دمای داخل یخچال را مناسب تشخیص دهند، برق به کمپرسور منتقل نمی‌شود در این صورت یخچال خاموش می‌شود.

حال تصور کنید در این مسیر یکی از قطعات کار خود را به درستی انجام ندهد و این فرآیند دچار مشکل شود، نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال خواهد شد.

بیشتر بدانید : علت گرم بودن داخل یخچال

یکسره کار کردن یخچال به دلیل نشتی گاز یخچال ؟!

گاز یخچال و یکسره کار کردن یخچال با هم رابطه مستقیم دارند. یکی از علت‌های اصلی در یخچال‌های ساید بای ساید نشتی گاز یخچال یا کم شدن آن با گذشت زمان می‌باشد. که منجر به یکسره کار کردن یخچال می‌شود. اگر بیشتر از 10 سال است که از یخچالتان استفاده می‌کنید مطمئن باشید مشکل از گاز یخچال است و سریعا برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

تعمیر یخچال

دانستن این نکات شاید از نظرتان پیش و پا افتاده بیاید ولی رعایت آن می‌تواند به شما کمک کند تا از اتفاقاتی که ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

حتما می‌دانید در جابه جایی و اسباب کشی نباید به یخچال ضربه وارد شود و یا یخچال وارونه شود، زیرا روغن وارد مدار گاز شده و این کار شما را به دردسر خواهد انداخت. همچنین در صورتیکه یخچال شما برفک می‌زند سعی نکنید با اشیا تیز برفک‌ها را از بین ببرید. پیشنهاد می‌کنیم یخچال را به مدت 2 ساعت خاموش کنید تا این پروسه مسیر طبیعی خود را طی کند. البته به این نکته هم توجه کنید که در صورت برفک زدن زیاد یخچال حتما از یک متخصص برای رفع نقص احتمالی کمک بخواهید.

دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال 

چند دلیل اصلی وجود دارد که باعث می شود یخچال یکسره کار کند و یا اتومات نکند. ما در اینجا این موارد را در اختیارتان قرار می دهیم تا از آن ها استفاده کنید: 

شاید جالب باشد ولی باید بگوییم این جمله معروف درب یخچال و ببند یخچال خراب شد واقعا در خراب شدن یخچال تاثیر گذار است و یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال خواهد بود. یکی دیگر از این دلایل گذاشتن غذای داغ در یخچال می باشد که باعث می شود به یخچال فشار زیادی وارد شود و یخچال اتومات نکند. سعی کنید موقعیت مکانی که برای یخچالتان در نظر می گیرید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و یخچال در معرض آفتاب قرار نگیرد. زیرا یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال همین موضوع است.

بیشتر بدانید : علت گرم شدن داخل یخچال چیست

بررسی دلایل اتومات نکردن یخچال و فریزر

۱. کثیف بودن لوله‌های کندانسور علت اتومات نکردن یخچال

اولین علت اتومات نکردن یخچال و فریزر کثیف شدن لوله های کندانسور می باشد. همان طور که می دانید لوله های کندانسور وظیفه گردش هوا برای خنک سازی یخچال را بر عهده دارند و در صورت کثیفی و یا ایجاد رسوبات گاز درون لوله ها نمی تواند به درستی فعالیت کند بنابراین یخچال برای خنک سازی باید فشار زیادی را متحمل شود بنابراین یکسره کار می کند و هر چند دقیق یکبار اومات نمی کند در این صورت باید برای تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی ها از روی لوله های کندانسور دست به کار شوید. برای این کار بهتر است از یک فرد متخصص کمک بخواهید زیرا ممکن است به لوله ها آسیب بزنید.

۲.خرابی تایمر یخ زدایی علت اتومات نکردن یخچال

دومین علت خرابی تایمر یخ زدایی است قطعه ای که از یخ زدگی و برفک در یخچال جلوگیری می کند و زمانی که دچار مشکل شود با ایجاد برفک به شما هشدار برای خرابی می دهد بهتر است از یک تعمیرکار یخچال بخواهید تا برای برطرف کردن مشکل شما را راهنمایی نماید.

۳.خرابی ترموستات علت اتومات نکردن یخچال

دلیل سوم اتومات نکردن یخچال خرابی ترموستات ذکر شد یکی از رایج ترین دلایل برای اومات نکردن یخچال که شاید همه ما اولین دلیل یکسره شدن یخچال را خرابی ترموستات بدانیم. درست است ترموستان یک قطعه حیاتی در یخچال می باشد زیرا با قطعات دیگر در ارتباط است و در صورت بروز مشکل در این قطعه عملکرد یخچال و سایر قطعات دچار مشکل خواهد شد بنابراین بهتر است هر چه زودتر از یک فرد متخصص برای برطرف کردن مشکل خرابی ترموستات کمک بخواهید.

بیشتر بدانید : یخچال فریزر هرچند دقیقه اتومات میکند

۴. خرابی فن اواپراتور علت اتومات نکردن یخچال

و اما دلیل چهارم خرابی فن اواپراتور است همه ما می دانیم که فن اوا پراتور وظیفه خنک سازی یخچال را بر عهده دارد هر گاه سر و صدا زیاد یخچال آزار دهنده شد و غیر طبیعی بود بدانید فن اواپراتور معیوب شده است و باید برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید.

۵. خرابی موتور فن کندانسور علت اتومات نکردن یخچال

دلیل پنجم اتومات نکردن یخچال ک خرابی موتور فن کندانسور می باشد. فن کندانسور در پایین یخچال قرار دارد و در صورت خراب شدن یخچال اتومات نمی کند و یکسره کار می کند برای تست سالم بودن فن نیاز به ابزار های خاص داریم که بهتر است کار را به کاردون بسپارید زیرا این کار نیاز به دانش فنی دارد.

۶.فرسودگی لاستیک درب علت اتومات نکردن یخچال

و اما آخرین دلیل فرسودگی لاستیک درب یخچال است که باعث عبور جریان گرم و سرد می شود و اجاز نمی دهد یخچال اتومات کند برای برطرف کردن این مشکل باید لاستیک دور درب یخچال را تعویض کنید. برای این کار حتما با کاردون در ارتباط باشید تا تیم مجرب و آموزش دیده کاردون برای برطرف کردن مشکل در محل شما اعزام شوند.

کاردون سرویس : تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچالی که یکسره کار می‌کند

اگر یخچال و فریزر شما یکسره کار می‌کند به علت هر کدام از دلایلی که در بالا آنها را نام بردیم، باید یک متخصص و سرویس کار دستگاه شما را بررسی کند و مشکل را عیب یابی و برطرف کند. برای رفع مشکل ‌تان می‌توانید از کاردون درخواست تعمیر یخچال در محل بدهید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

255 Comments
قدیمی‌ترین
تازه‌ترین بیشترین رأی
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
فریده
2 سال قبل

فن یخچال یکسره کارمیکنه

Support
پاسخ به  فریده
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که مدت زمان زیادی ابنطور هست و فقط طی یک روز و یک ساعت خاص به دلیل میزان مواد غذایی داخل دستگاه با نوع استفاده نبوده دستگاه شما نیاز به بررسی داره. لطفا برای بازدید دستگاه ثبت سفارش انجام بدید تا عملکرد موتور فن، کمپرسور ، ترموستات و قطعات مرتبط بررسی بشه.
موفق باشید

سهیل
پاسخ به  Support
1 سال قبل

سلام یخچال ما مداوم میره روی حالت برفک زدایی عالی کار میکنه ولی هی میره روی برفک زدایی مشکلش چیه؟

Support
پاسخ به  سهیل
1 سال قبل

خدمتتون پاسخ دادیم در پیغام قبلی

زهرا اسدی
پاسخ به  فریده
2 سال قبل

سلام من یه یخچال فریزر سامسونگ دارم مدلش قدیمیه بالاش فریزره از دیروز متوجه شدم هر دفعه می خواد استارت بزنه نمیتونه صدای استارت زدنش میاد ولی فقط یه تیک میزنه قطع میشه چراغش روشنه آبم خنک میکنه بعد از چند بار تیک زدن استارت میزنه دوباره کار میکنه مشکل چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی دوباره میخواد استارت بزنه اما نمی تونه چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی بعد از اولین استارت و تایم کار کردن دوباره موقع استارت چندبار تیک میزنه قطع میشه بعد دوباره کار میکنه لطفا راهنماییم کنین

Support
پاسخ به  زهرا اسدی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه نمیشه به این شکل در مورد ایراد دستگاه نظر داد. ممکنه ایراد برد، کمپرسور،جریان برق ورودی، ترموفیوز و یا اتصالات باشه.
موفق باشید

mohamad
پاسخ به  زهرا اسدی
1 سال قبل

سلام من یخچال فریز دارم، لوله های مسی ایرادداشت وگازخالی میکرد، بردم تعمیرگاهحالاکه دارم استفاده میکنم اتوماتش شده هردودقیقه زمان هم گرفتم باتوجه به اسنکع ترموستات هم خودم قبل ازاینکه ببرم تعمیرگاه عوض کردم، مشکل ازچی میتونه باشه

شهرام
پاسخ به  a.nazari
1 سال قبل

سلام
ببخشید یخچال جنرال داریم نمایشگر دما داره اما تنظیم دما از داخل یخچال میباشد وقتی روی 4 میگزاریم به صورت دقیق کار میکند و اتوماتیک کردنش هم سره جاشه حدودا 30 دقیقه کارمیکنه بعد اتومات و دمای یخچال هم 11 میشه. اما وقتی میزاریم درجه رو روی5 اتومات یخچال حدودا 4 ساعت طول میکشه و فقط برای برفک زدایی توقف میکنه دمای یخچال هم در عرض این 4 ساعت کم کم میاد پایین
الان این یخچال مشکل داره یا عادیه اینطور کار کردن؟؟
ضمنا فریزر هم در هر صورت کاملا خوب کار میکنه

رامین
2 سال قبل

سلام باز هم یکسره کارکردن یخچال فیلور بعداز تعوض کردن ترموستات جدید مشکل کجاست

writer
پاسخ به  رامین
2 سال قبل

سلام
یکسره کار کردن یخچال دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها خرابی ترموستات است.
خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
کم بودن گاز یخچال
خرابی فن های یخچال
خرابی برد الکترونیکی
همه این موارد باید بررسی شود.

Support
پاسخ به  رامین
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه کمپرسور و در صورت نیاز قطعات دیگه بررسی بشه. چک کردن کمپرسور از طرف کارشناس در اولویته. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

حمید
پاسخ به  Support
1 سال قبل

سلام.آیا نامیزان بودن یخچال باعث میشه که یخچال یکسره کار کنه؟

Support
پاسخ به  حمید
1 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
کار کردن یکسره‌ی دستگاه میتونه علل متفاوتی داشته باشه. اگر دستگاه مدت زیادی خاموش باشه و یا تازه نصب شده باشه. میزان مواد غذایی داخل دستگاه زیاد باشه و یا مواد غذایی خیلی گرم باشه. فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه. درب یخچال زیاد باز و بسته بشه و یا دستگاه کنار وسایل حرارت زا باشه معمولا بیش از حد معمول کار میکنه. اگر همه این موارد رعایت شده باشه، نیاز به بررسی دستگاه وجود داره و میتونید درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید

Pani
پاسخ به  Support
1 سال قبل

یخچال من فریزرش خنک میکنه ولی قسمت یخچالش گرمه حتی ابم خنک نمیکنه انگار کمده البته من دست به درجه هاش زدم چون زیادی سرد به حدی که سبزی یخ میزد الان هرکاری میکنه درست نمیشه هر نیم ساعت هم یه سری خیلی بدی میده از اول همین بود حتی زمانی که خنک بود به تعمیرکارم گفت گفت مشکلی نداره مثل صدای تراکتور به مدت 24ساعت هم از برق کشیدمش درست نشد

فاطمه
2 سال قبل

سلام وقت شما بخیر
ببخشید یخچال فارس چند دقیقه کار می‌کنه

writer
پاسخ به  فاطمه
2 سال قبل

مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد

aram
2 سال قبل

سلام یخچال من سی دقیقه طول میکشه که اتومات کنه مشکلی داره

writer
پاسخ به  aram
2 سال قبل

در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود. ولی در نظر داشته باشید مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد.

Support
پاسخ به  aram
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
طبق استاندارد 30 دقیقه روشن و 15 دقیقه خاموش خواهد بود بنابراین ایرادی نداره.
موفق باشید

Marzi
پاسخ به  aram
4 ماه قبل

سلام فریزر من ۵۰ دقیقه کار میکنه و ۱۰ الی ۱۵ دقیقه خاموشه مشکلش از چیه ؟

مهدی
2 سال قبل

سلام یخچالم مارک برین هست
موتور،ترموستات و…همه نو کردم
الان 30 تا45 کار میکنه حدودا 4تا5 دقیقه آف میشه
دماشم روی3.5 هست
بنظرتون خوبه یا مشکلی داره

Support
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
به نظر نمیرسه مشکل خاصی باشه اما در دماهای دیگه هم تست کنید و اگر مشکل خاصی در سرمایش یا میزان برفک دستگاه مشاهده می‌کنید لطفا اطلاع بدید.
موفق باشید

اسماعیل
2 سال قبل

با سلام یخچال الکترو استیل بدون برفک باید هر ۱۵ روز یه بار برفک زدایی کنم چون بعد ۱۵ روز یخچال کلن گرم میشود وفریزرش چند روز طول می کشه تا یخ بزنه المنت وترمودیسک هم سالمه چند تا تعمیر کار آمدن نتونستم درست کنن لطفا راهنمایی کنیدولی بعد از برف زدایی تا ۱۵ روز خیلی خوب یخ میزنه

Support
پاسخ به  اسماعیل
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
در صورتی که میزان برفک بیشتر از نیم سانت و به صورت یک تکه باشه نیاز به بررسی از طرف تکنسین داره و لازمه برای بازدید دستگاه ثبت سفارش کنید. البته باز و بستن زیاد درب دستگاه باعث میشه دستگاه شما بیشتر برفک بزنه.
موفق باشید

مرتضی
2 سال قبل

سلام ببخشید یخچال من نزدیک به سی و پنج تا چهل دقیقه کار میکنه نیم ساعت خاموش میشه درجه یخچالم روی 6 الان یخچال سالمه یا مشکلی داره؟

Support
پاسخ به  مرتضی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که میفرمایید درسته در بازه‌ی طبیعی نیست اما امکان داره به دلیل ایراد دستگاه هم نباشه. اگر غذای داغ داخل دستگاه گذاشته باشید یا افت ولتاژ برق وجود داشته باشه و باز و بسته کردن زیاد درب دستگاه ممکنه این بازه زمانی کمی تغییر پیدا کنه. آیا مشکل دیگه‌ای هم وجود داره؟ مثل برفک زدن یخچال یا مشکل سرمایش؟ درجه‌ی یخچال رو هم تغییر بدید و دستگاه رو تست کنید. معمولا در یخچال‌هایی که درجه ولومی هست هرچه عدد بالاتر بره دما گرمتره ولی در مدل‌هایی که درجه به صورت نقطه‌ای و … انتخاب میشه تفاوت داره.

یعقوب
پاسخ به  مرتضی
4 ماه قبل

سلام،یخچال من جنرال هستش روی یک که میذارم اتومات کار میکنه ولی روی دو یا سه می ذارم اتومات نمیکنه یکسره کار میکنه ،ترموستات هم تازه عوض کردم بازم مشکل همینه حل نشده

علی صارمی
2 سال قبل

سلام یخچال من همه چی اوکی هست سرماش خوبه فقط زمانی که کمپرسور به حالت استراحت میره دقیقا دوساعت زمان میبره استارت بخوره یعنی به اینصورت ۲۴ ساعت روشن و دو ساعت خاموش هست لطفا راهنمایی بفرمایید

Support
پاسخ به  علی صارمی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
مدت زمانی که اعلام کردید دستگاه روشن هست مدت زمان زیادیه و امکان داره مشکلی وجود داشته باشه که ترموستات دستگاه نمیتونه این رو تشخیص بده. بهتره برای بررسی دستگاه ثبت سفارش انجام بدید.
موفق باشید

علی صارمی
پاسخ به  Support
2 سال قبل

سلام مجدد خدمت استاد و مهندس عزیز
عرض کنم بنده تعریف نباشه شاگردی شمارو کنم انشالله ولی متخصص سیستمهای سرمایش و گرمایش تهویه مطبوع هستم و حتی در بعضی از دستگاها کهرمشکلات لا علاج دارند پیشرفت تعمیر قوی داشتم به نظر جنابعالی اگر ترموستات را تعویض کنم مشکل برطرف میشه البته با اجازه شما

مهدی
2 سال قبل

سلام
فریزر نیکسان ما مشکل پیدا کرده بود و تعمیرکار اومد بعد از برطرف کردن نشتی، شارژ گاز کرد
الان بعد از ۴۸ ساعت هنوز به روال طبیعی اتومات کردن نرسیده
خنکیش مشکلی نداره
چقدر زمان میبره تا به روال طبیعی اتومات برسه؟
سپاس

Support
پاسخ به  مهدی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
گاهی ممکنه تا 72 ساعت زمان ببره تا دستگاه طبق روال عادی کار کنه. بستگی به میزان مواد غذایی که داخل یخچال قرار میدید هم داره. در صورتی که روال کارکرد دستگاه عادی نمیشه لازمه دومرتبه بررسی بشه.
موفق باشید

صادق
2 سال قبل

سلام یخچال ما نیمه فریزر است مارکش دوناره یکسره کار میکنه و خاموش نمیشه ترموستاتشم عوض کردیم بازم فایده نداشت مشکل چی میتونه باشه؟؟

Support
پاسخ به  صادق
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
احتمالش هست که روند کارکردش کمی متفاوت باشه و بهتره خودتون ترموستات و ترموفیوز عوض نکنید. لازمه یه کارشنا روند کارکرد دستگاه رو بررسی کنن و نظر بدن.
موفق باشید

Parya
پاسخ به  Support
5 ماه قبل

سلام یخچال من دوقلو سوزان هستش.فریزرش ۲۰ دقیقه کار میکنه بعدش ۱۰ دقیقه خاموش میشه.دماش تا منفی ۲۳ میره خاموش میشه به منفی ۱۸ که میرسه باز روشن میشه .ایا مشکلی نداره؟؟؟زمان اتوماتش طبیعیه؟

مهدی
2 سال قبل

سلام
تعمیرکار مجدد مراجعه کرد و گفت سرما خوبه و طبیعتا باید اتومات کنه. میگفت چون دیفراست میکنه هر ۷یا ۸ساعت پس اتومات میکنه احتمالا. من با توجه به نمایشگر روشن بودن موتور و صدای موتور میگم خاموش نمیکنه. تعمیرکار میگه نمایشگر روشن بودن فن رو هم با روشن بودن موتور یکی در نظر میگیره
سنسور داخل رو اهم گرفتم در دمای ۱۵-برابر ۳.۸ کیلو اهم بود
نظر شما چیه مهندس؟
سپاس

س.ق
2 سال قبل

سلام. یخچال بنده جنرال استیل که قسنت بالایی یخچال و قسمت پایینی فریزر هست. چند روز پیش خاموش شد و دیگه کار نکرد و سرویس کار آمد و تعمیر شد. چند تا سئوال از خدمتتون داشتم.
۱.قبلا هر ۵ دقیقه کار ۵ دقیقه اتومات میکرد ولی الان هر ۶دقیقه کار سه دقیقه اتومات میکند! آیامشکلی ایجاد میکند؟
۲. جدیدا زمانی که کار میکند احساس میکنم صدایی مثل چکع قطره آب از سمت موتور می آید؟ آیا این صدا مرتبط با موتور هست؟
۳.بعد از تعمیر بویی شبیه گوشت آب شده هم در قسمت یخچال و هم در قسمت فریز می آید؟ البته فریز خالی و هیچ گوشتی درش نیست؟ اصولا چه بوهایی از یخچال مشکوک هستند؟
ممنون از راهنمایی تان

Support
پاسخ به  س.ق
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به اینکه بازه‌ی اتومات کردن دستگاه تغییر کرده بهتره مجدد بررسی بشه. صدایی که میفرمایید ممکنه به دلیل یخ زدایی دستگاه باشه. در مورد بو هم بهتره بررسی بشه که از برد یا اتصالات نباشه. معمولا بوی سیم سوخته اگه دستگاه نو نباشه مشکوک هست اما استثنا هم وجود داره مثل مورد شما که کمتر ممکنه پیش بیاد و نیاز به بررسی داره.
موفق باشید

شویدی
2 سال قبل

سلام
یخچال مت دیپونت هست بالا یخچال و پایین فریزر ده روزم هست راه اندازی شده چهار ساعت کار میکنه و فقط یه ربع خاموش میشه
زمانی ام که کار میکنه صدای وز وزمیده راهنمایی کنید

Support
پاسخ به  شویدی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه تا مطمئن بشید ترموستات یا ترموفیوز و کمپرسور دستگاه سالم باشه. همینطور قطعات مرتبط نیز ممکنه نیاز باشه بررسی بشه.
در مورد وز وز هم ترازبندی و موارد مرتبط لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

ارسلان الماسی
پاسخ به  شویدی
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من یه یخچال فیلور دارم که اتومات نمیکرد.تعمیر کار اومد و بعد از اینکه ترموستات آن را تعویض کرد ولی فایده ای نکرد و بهد از 24 ساعت دوباره تعمیر کار اومد و گفت باید گاز زده بشه و بعد از شارژ گاز و تعویض فیلتر آن بعد از هر 8 ساعت یکبار حدود 2 دقیقه اتومات میکنه .ممنون میشم مشکل یخچال ما را لزف کنین.سرما و یخ زدگیش هم عادی است.

مطهری.
2 سال قبل

سلام من فریزر تک دونار دارم موتورش بعد جا به جایی زدم به برق موتورش دائم کار میکنه و بدنه خود یخچال قسمت جلویی خیلی داغ میکنه مشکلش چیه ؟

Support
پاسخ به  مطهری.
2 سال قبل

سلام و وقت یه خیر؛
اگه بعد از مدت 48 ساعت هنوز همینطور کار میکنه لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه. اما اگه مدت یک یا دو روز اینطور باشه ممکنه برای تامین سرمای کافی باشه چون دستگاه مدتی خاموش بوده و کابین دستگاه سرمایشی نداشته.
موفق باشید

مصطفی
2 سال قبل

با سلام
عرض کنم ما یه یخچال فریز رنزو نو خریدیم یه ماه میشه اما ۱ ساعت کار میکنع ۲۰ دیقه استراحت مشکلی داره؟
طبقه فریزم کلا پره؟

Support
پاسخ به  مصطفی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
معمولا پس از هر نیم ساعت کارکرد دستگاه اتومات میکنه و یه ریع خاموش میشه. با توجه به اینکه طبقه دستگاه شما پر هست ممکنه به علت پر بودن فضای دستگاه باشه که دستگاه مدت زیادی کار میکنه. اگه براتون امکان داره طبقه رو یه مقدار خالی کنید و اگه باز دستگاه به همین شکل کار کرد بهتره از طرف یه کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

محمدرضا
2 سال قبل

سلام و خسته نباشید جناب مهندس، بنده فریزر را جهت تمیز کردن چند ساعتی خاموش کردم بعدش که به برق زدم حدود بیست ساعته داره کار میکنه و خاموش نشده، به نظرتون طبیعیه ؟

Support
پاسخ به  محمدرضا
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
بعد از روشن کردن مجدد طبیعی هست که مدتی بیشتر کار کنه تا سرمای از بین رفته رو تامین کنه اما این میزان که شما میفرمایین زیاد هست. بهتره اگه این روند هنوز ادامه داره درخواست ثبت کنید تا کارشناس برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
موفق باشید

سپیده
2 سال قبل

سلام سرویس کار ترموستات فریزر رو عوض کرد الان فریزر ۱۰ دقیقه کار میکنه ۵ دقیقه اف میشه درجه هم رو یک و نیم هست ایرادی داره ؟؟؟
ممنون میشم راهنمایی کنین.

Support
پاسخ به  سپیده
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
روال طبیعی کارکرد دستگاه به این شکل هست که دستگاه نیم ساعت کار کنه و یک ربع خاموش بشه و با توجه به بازه‌ای که شما میفرمایید لازمه دستگاهتون بررسی بشه.
موفق باشید

اکبری
2 سال قبل

سلام و عرض ادب
بنده یخچال فریجیدر دارم و از ترانس به عنوان محافظ برق استفاده کردیم اما متاسفانه به دلیل قطع برق ترانس سوخت میخواستم بدونم مشکلی نداره یخچال و مستقیم به برق وصل کنیم ؟

Support
پاسخ به  اکبری
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
همونطور که اطلاع دارید در صورت نوسان برق به دستگاه آسیب میرسه. لطفا از محافظ استفاده کنید.
موفق باشید

ناصری
2 سال قبل

البته سوال با اینکه سادس ولی هر چقدر که توی نت جستجو کردم چیزی نیافتم
بحث سر اینه که ما یکم مصرف برقمون بالاست و من وسایل خونه رو از لحاظ آمپراژ بررسی کردم.تقریبا همه چیز مطابق استانداردها بود
ولی در این بین فهمیدم یکی از یخچالها کمپرسورش (موتورش) بیش از حد (البته به نظر من) کار میکنه . مثلا فریزر کنار همین یخچال ظرف 20 دقیقه روشن و خاموش میشه ولی این یخچال حتی 2-3 ساعت هم روشن میمونه.البته متغیره ولی به نظرم کارکردش طبیعی نیست میخوام بدونم من درست فکر می کنم ؟

Support
پاسخ به  ناصری
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
به نظر میرسه روند کارکرد دستگاهتون طبیعی نباشه. بهتره از طرف کارشناس بررسی بشه.
موفق باشید

افسری
2 سال قبل

سلام.ساید کنوود دارم که یه هفته کار می کنه بعد سرماش کم میشه.هیتر المنتش رو هم عوض کردن.بُردش رو هم تعمیر کردن اما هنوز همون مشکل رو داره.تعمیر کار گاز موتور و مقدار اهم رو هم تست کرد مشکلی نداشت. ممنون میشم راهنمایی کنید.

Support
پاسخ به  افسری
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
قطعات زیادی باید بررسی بشه و نمیشه به طور قطعی نظر داد.لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

افشین
2 سال قبل

سلام خدمت استادگرامی،یخچال فربزر سامسونگ مدلRL46WBSWخودبخود شروع کردبه تغییرکردن عددنشانده ی دمای فریزر.پشت سرهم عددها هم تغییرمیکنن،هم چشمک وبوق.لطفاراهنمایی بفرماییدچاره چیه.سپاس

Support
پاسخ به  افشین
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
اگه تغییر دما پس از رفتن برق یا کشیدن دوشاخه از پریز رخ داده طبیعی هست و نیاز به تنظیم مجدد داره. سر راه دستگاه سیم سیار قرار ندید. بهتره يخچال به برق مستقيم وصل بشه که تست بشه. ممکنه به خاطر وصل شدن به سه راهی و با جابجايي ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشه و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشه. باید مجدد تنظیمات انجام بشه. همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک رو فعال کنید تا تنظیمات بصورت دستی تغییر پیدا نکنه. در صورت استفاده از محافظ، ممکنه این مورد زیاد مشاهده بشه. در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر میکنه درخواست ثبت کنید تا دستگاه بررسی بشه.
موفق باشید

پروانه
2 سال قبل

سلام یخچال ما سیلوانه الان درجه یخچالش روی ۱۲ هس منفی نداره گاهی اوقاتم صداش زیاد میشه چطوری باید تنظیمش کنم؟؟

Support
پاسخ به  پروانه
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
صدای دستگاه میتونه دلایل زیادی داشته باشه که برخی هم طبیعی هستن. مثلا اگه دستگاه تازه نصب شده و یا تازه روشن شده صدای کمپرسور بیشتره. ممکنه صدای فن دستگاه باشه. زمان دیفراست فوم‌های بدنه منقبض و منبسط میشه و به همین علت صدا میده. صدای جریان آب و صدای ریختن آب بر روی جسم داغ هم طبیعیه چون صدای تغییر حالت مبرد و یا دیفراست دستگاه هست. اما اگه فکر می‌کنید صدا غیر طبیعیه لازمه دستگاه بررسی بشه. درجه یخچال باعث ایجاد مشکل شده؟ لازمه مشکل رو بدونیم و بررسی کنیم.
موفق باشید

سحر
2 سال قبل

سلام اینکه فریزر بعد از تعویز ترموستات بیست دقیقه تا نیم ساعت کار کنه تایم اف ۸ دقیقه باشه طبیعی هست ؟

Support
پاسخ به  سحر
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
روال طبیعی اینه که نیم ساعت کار کنه و یک ربع اتومات کنه. با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن تماس بگیرید و موضوع رو به ایشون اطلاع بدید تا اعلام نظر کنن.
موفق باشید

مريم س
2 سال قبل

سلاميخچال ما سايد ميباشد قسمت يخچال شما بالا جايي كه هواكش داره سمت چپ يكم يخ زدگي داره دليل چي ميتونه باشه؟

Support
پاسخ به  مريم س
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه به دلیل سنسور باشه و یا دلایل دیگه که حتی عدم استفاده صحیح هم شاملش میشه. بهتره درب دستگاه رو کمتر باز و بسته کنید. اگه این روند ادامه پیدا کرد درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

سمیرا.کلانی
2 سال قبل

سلام ببخشید برای تنظیم یخچال مدل ترموستاتی که تنظیم دمای آن به صورت دایره تا شماره هفت هست، باید روی کدام عدد بگذارم تا درجه یخچال۴ درجه سانتیگراد شود؟

Support
پاسخ به  سمیرا.کلانی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
معمولا در این مدل‎های ولومی هرچی عدد کمتر باشه سرما کمتره و عدد بیشتر سرمای بیشتره. دمای نرمال رو انتخاب کنید که بین 3 تا 5 هست.
موفق باشید

فرید
2 سال قبل

سلام. ما یخچال دست دوم خریدیم و درجه اش رو روی 3 قرار دادیم. موقعی که روشن کردیم 4 ساعت یکسره کار کرد و اتومات نکرد. من درجه اش رو روی 2 قرار دادم فوری خاموش شد و بعد از یک ربع دوباره روشن شد.آیا مشکلی وجود داره؟

Support
پاسخ به  فرید
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
چون دستگاه قبلا خاموش بوده و الان باید تمام کابین و فریزر رو از ابتدا خنک کنه بهتره 72 ساعت صبر کنید و بعد عملکرد دستگاه رو ارزیابی کنید. الان با توجه به میزان مورد نیاز تامین سرما شاید کمی متفاوت با روند طبیعی کار کنه.
موفق باشید

bahram
2 سال قبل

با سلام خدمت شما عزیزان .من یخچال اریا شرق دارم که صفحه بالای یخچال و پشت یخچال برفک میزند و هر اماه یک بار تمیزی صورت میگیره .لطف میکنید بگید علت چیه ممنون میشم. باید کدوم قسمت از اجزای یخچال عوض بشه

Support
پاسخ به  bahram
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به سنسور یا سنسور دیفراست باشه. باید بررسی بشه تا بتونیم نظر قطعی بدیم. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
موفق باشید

محمد رضوانی
2 سال قبل

سلام. با تشکر از مطالب خوبتون.. پنل جلویی هیتر سوراخ شده و چون گرما به داخل یخچال میاد کمپرسور یکسره کار میکنه. میخواستم بدونم اگه هیتر رو کلا برداریم مشکلی در کارکرد یخچال پیش میاد یا نه؟ خیلی ممنون میشم جواب بدین.

Support
پاسخ به  محمد رضوانی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
دستگاه باید به طور اساسی تعمیر بشه این روش که میفرمایید روش صحیحی نیست. عدم وجود هیتر باعث میشه دستگاه نتونه دیفراست کنه و صد در صد برای دستگاه مشکل پیش میاد.
موفق باشید

صبا رضایی
2 سال قبل

با سلام یخچال من فیلکو دو در قدیمی هست چند روز پیش وقتی خاموش میکرد صدای تیک تیک میداد و دیگه روشن نشد تایمرش رو عوض کردیم الان ی چند ساعت کار میکنه دقیقا ۳ ساعت طول میکشه تا دوباره روشن شه تو کل روز ۳ بار هر ۳ بار ۳ ساعت طول میکشه دلیل اصلی مشکلش کحاست؟

Support
پاسخ به  صبا رضایی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
دز این مورد تا دستگاه بررسی نشه نمیشه نظر داد. لطفا سفارش ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

حسین
2 سال قبل

سلام وقتتون بخیر من یه یخچال دیپونت خریدم امروز از نمایندگی اومدن نصب کردن
ولی حدوداً 7ساعت هست که یکسره کار می کنه
ایا طبیعه یا مشکل داره با نمایندگی تماس بگیرم

Support
پاسخ به  حسین
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
با توجه به اینکه دستگاه تازه نصب شده این روند طبیعی هست و ایراد به حساب نمیاد.
موفق باشید

فاطمه
2 سال قبل

سلام خسته نباشید فریزر مارک سیلوان داریم چند روز پیش کشیدمش جلو تا درجه رو بیشتر کنم دیگه موتورش خاموش نشد گفتن گاز خالی کرده بردیم تعمیر گاه گاز زدیم الان که اوردیم دماش از -19 بالاتر نمیره و اب هم بعد بیست ساعت هنوز توش یخ نزده بعد یک روز تازه اتومات میکنه دما-19میشه موتور خاموش مبشه و بعد پنج دقیقه دما-14 میشه و موتور روشن میشه و ٢0 دقیقه کار میکنه اایا مشکلی داره؟؟

Support
پاسخ به  فاطمه
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه ایراد از اتصالات، سنسور یا شارژ گاز یخچال باشه. لازمه مجدد کارشناس مراجعه کنن و دستگاه شما رو بررسی کنن.
موفق باشید

لیلا
2 سال قبل

سلام.یخچال ما مارکyakhchavanهستش.قبلا یکسره کارمیکرد بعد که اتوماتشو عوض کردیم درست شد ولی بعد شیش ماه پشتش برفک میزد و یک ساعت کارمیکرد یک ساعت خاموش.دوباره کارشناس آوردیم ترموستاتش رو عوض کرد.درجه اش روی یک هست.الان نیم ساعت حدوداخاموش میشه ۱۸تا۲۵دقیقه کارمیکنه.بنظرتون مشکل نداره؟

Support
پاسخ به  لیلا
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه مجدد دستگاهتون بررسی بشه. ممکنه مجدد سنسور مشکل داشته باشه.بهتره درخواست ثبت کنید تا ایراد مشخص بشه.
موفق باشید

سیما
2 سال قبل

چرا یخ ها در در یخساز به هم می چسبند؟

Support
پاسخ به  سیما
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه یخچال مدتی خاموش بوده. قطعی برق داشتید و یا مصرف یخ کم بوده. بهتره باکس یخ رو خارج کنید و مجدد در محل خود قرار بدید و ببینید این مشکل تکرار میشه یا خیر؟
موفق باشید

هادی
2 سال قبل

سلام .فریزر من مارک یخساران بدون برفکه اما۲ماهی یکبار برفک شدیدی میزنه صفحه المنتشو چک کرده کار میکنه لاستیک درشم سالمه علت چی میتونه باشه .باتشکر

Support
پاسخ به  هادی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
علت برفک ممکنه مشکل سنسور دیفراست، اتصالات و برد باشه. برای اعلام نظر قطعی لازمه دستگاه بررسی بشه.
موفق باشید

زهرا
2 سال قبل

یخچال فریزر شاهین نیمه نوفراست یخچال بالا فریزر پایین دارم که فقط یک گوشه بالایی(سمت راست)صفحه تریزون یخچال برفک میزنه مشکل چیست وچکار باید کرد؟باتشکر از راهنمایی شما

Support
پاسخ به  زهرا
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به سنسور ، اتصالات ، اواپراتور و قطعات مرتبط باشه. لطفا برای بررسی دستگاه درخواست ثبت کنید.
موفق باشید

سعید
2 سال قبل

با عرض سلام و خسته نباشید .. یخچال پارس قسمت بالای آن ( صفحه اول ) داخل آن هر کاری میکنم دوباره یک صفحه بزرگ کاملاً ته یخچال رو در بر میگیرد . حدود ۵۰*۵۰ cm برفک میزند . ایراد از کجاست ؟

Support
پاسخ به  سعید
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
برفک زدن به میزان زیاد مربوط به مشکل در مجموعه‌ی دیفراسته مثل قطعاتی مانند سنسور دیفراست، برد، اتصالات و هیتر که لازمه دستگاه شما با شرایطی که میفرمایید هر چه سریع‌تر بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

سید جواد موسوی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر یخچال فریزر مادرم امرسان هست که بالا یخچال پایین فریزر.
الان مدت زیادی هست که داخل یخچال بر روی صفحه تریزون یک سمت کامل یخ می بندد و هر دفعه باید یخچالو خاموش کنیم تا اب شود و بعد روشن کنیم. پیش سرویس کارای مختلفی بردیم یکی میگه صفحه تریزون نشتی گاز داره یکی میگه المنت ان خوب یخو ذوب نمی کنه. خسته شدیم راهنمایی بفرمایید واقعا علت چیست و برای رفعش چکار کنیم. ممنون زحمات شما.

Support
پاسخ به  سید جواد موسوی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
میتونه مربوط به قطعات متفاوتی باشه که در یخ زدایی دستگاه موثر هستن مثل سنسور دیفراست، اتصالات برد و …. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

zari
2 سال قبل

سلام
ما یه یخچال جنرال پین داریم که براثر جابجایی جهت تامیرات و روشن کردن اون دیگه مثل سابق دمای فریزر پایین نیست و همش روی منفی ۵ و استفاده ازقسمت فریزر دمای اونو حتی به منفی ۲ هم میرسونه قسمت بالایی ام به همین شکل روی ۱۰ هستش و عمل یخسازی و خنک کردن بکندی صورت میگیره ، بامشاهده به صفحه پشتی درفریزر متوجه مقداری برفک شدم حتی درقسمت بالایی یخچال صفحه پشتی مقداری برفک زده میشه راهنمایی کنید ایراد ازچیه هرچقد بانمایندگی تماس گرفتیم کسی پاسخگو نبود.

Support
پاسخ به  zari
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
عدم برفک زدایی میتونه مربوط به سنسور دیفراست، المنت، برد و اتصالات باشه و در مورد دستگاه شما لازمه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لطفا برای بررسی دستگاه در همین سایت سفارش ثبت کنید، نماینده‌های ما حتما پاسخگو هستند.
موفق باشید

معصومه عبدی
2 سال قبل

سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟

Support
پاسخ به  معصومه عبدی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه به دلیل هدر رفتن سرما دستگاه بیش از اندازه کار میکنه البته ممکنه نیاز باشه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لاستیک دور درب در نگهداری سرمای دستگاه اهمیت زیادی دارد و در صورت آسیب دیدگی می‌بایست مشکل سریعا رفع بشه. بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
موفق باشید

موسی رمضانی
پاسخ به  Support
5 ماه قبل

سلام وقت بخیر فریزر پارس دارم دیجیتالش خراب شده ترموستات مکانیکی گذاشتم.اخیرا بعد از ده سال ترموستات خراب شد عوضش کردم.البته گاز فریزر رو هم عوض کردم الان تقریبا ۳ تا ۴ ساعت کار میکنه نیم ساعت اتومات میکنه آیا این عملکرد درست هست.تقریبا یک ماه میشه.یک تعمیر کاری گفته باید ترموستات بادی بگذارید.لطفا راهنمایی بفرمایید .متشکرم

مریم عزیزی
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
یخچال الکترو استیل دسته دوم خریدم نوفراست الان بعد جابه جایی که به برق زدم تا 1/5 ساعت اتوماتش کار نکرد و موتورش خیلی داغ کرد از پریز کشیدم
مشکلش چی هست یا زمان بیشتری برای اتومات میخواد؟

Support
پاسخ به  مریم عزیزی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
وقتی دستگاه مدتی خاموش بوده و سرمای کابین از بین رفته و مجدد دستگاه رو روشن میکنید برای مدتی اتومات نمیکنه تا سرمای داخل کابین به میزان کافی تامین بشه و این طبیعی هست.
موفق باشید

جواد
2 سال قبل

سلام فریزر پارس دارم تازه گازگیری شده که دماش هرچقدم میزاریمش روی منفی ۱۸ باز خودش همش میمونه روی منفی۱۴ و هربارم که موتورش خاموش میشه دماش تا منفی ۱۰ میره وقتی که روشن شد دوباره میره روی منفی ۱۴ موتورشم هر شش یا هفت ساعت یکبار خاموش میشه ولی مواد درونش از لحاظ یخ زدن اصلا مشکلی ندارن به نظر شما مشکلش چیه؟

Support
پاسخ به  جواد
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
قبلا اینطور نبوده؟ ممکنه مدل دستگاه طوری باشه که بعد از تنظیم دما، دمای کابین رو تشخیص میده و نشان میده و دیگه دمای تنظیمی رو نشان نمیده. در بعضی از دستگاه‌ها زمانی که به هر علتی برق قطع و وصل بشه دما بهم میریزه و در واقع به حالت کارخانه برمیگرده. بهتره دفترچه راهنمای دستگاه رو هم بررسی کنید، ممکنه در این مورد راهنما داشته باشه. اما در نهایت اگر فکر می‌کنید دستگاه مشکلی پیدا کرده لطفا درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
موفق باشید

امان
2 سال قبل

سلام درصفحه نمایش یخچال چرادرجه چن وقته اصلاخاموش نمیشه؟؟؟؟

Support
پاسخ به  امان
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه گزینه‌ی مربوط به روشن بودن نمایشگر رو انتخاب کرده باشید.
موفق باشید

حمید
2 سال قبل

باسلام فریزر پارس کارشناس امده جای سنسور عوض کرده قبلا 20دیقیقه کار 20 دیقیقه اف بود الان با جابجایی زمان کار رسیده7دقیقه روشن و7دقیقه خاموش ایا این کار مشکلی نداره لطفا راهنمایی فرمایید

Support
پاسخ به  حمید
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
بهتره این موضوع رو با کارشناسی که دستگاه شما رو تعمیر کردن مطرح کنید. استاندارد این هست که دستگاه 30 دقیقه کار کنه و یک ربع خاموش باشه.
موفق باشید

فاطمه احمدنژاد
2 سال قبل

سلام اگه یخچال یک.ساعت کار کنه و نیم ساعت بره حالت استراحت نرمال هست

Support
پاسخ به  فاطمه احمدنژاد
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
مشکلی هم در روند کارکرد دستگاه مشاهده کردید؟ ممکنه به میزان مواد غذایی که داخل دستگاه قرار دادید و همینطور فاصله‌های دستگاه تا اطراف و گرم شدن بیش از حد بدنه مربوط بشه. لطفا استانداردها رو طبق دستورالعمل دفترچه راهنما رعایت کنید.
موفق باشید

اسما طاهری نیا
2 سال قبل

سلام
وقت بخیر من یخچالم الکترو جنرال هست و الان چند روزی هست میبینم از داخل یخچال قطره ای نشتی آب داریم، میخوام ببینم مشکل کجاست ؟ لطفاپاسخ دهید

Support
پاسخ به  اسما طاهری نیا
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
نشتی آب از کدوم قسمته؟ ممکنه به دلیل آب شرن برفک در اون قسمت باشه اما بهتره دستگاهتون بررسی بشه.
موفق باشید

عرفان
2 سال قبل

سلام و وقت بخیر
یخچال فریزر سامسونگ ما حدود ۲ ماه پیش در فسمت فریزر یخ زدگی داشت و خوب یخ نمیزد . تعمیرکار تشخیصش گرفتگی لوله موئی گاز بود . کلاً لوله را عوض کرد و لوله را از داخل یخچال رد کرد و با سوراخ کردن بدنه لوله جدید را رد کرد . الان دو سه هفته ای است یخچال یکسره و با صدای نسبتاً بلند کار می کند . راهنمایی می فرمایین ؟

Support
پاسخ به  عرفان
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
نمیشه به طور قطع نظر داد ممکن باز هم گرفتگی وجود داشته باشه و یا لوله مویی استاندارد نباشه. بهتره با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن در این مورد صحبت کنید.
موفق باشید

آرش
پاسخ به  Support
2 سال قبل

سلام. وقت به خیر. خسته نباشید.
ممنون از پاسخ‌دهی‌تون.
دو تا سوال داشتم.
یه یخچال 12 فوت ایستکول تازه گرفتم. از ۶ درجه، درجه‌ش رو ۳ هست. سرما مشکلی نداره، اما زود خاموش و روشن میشه. تقریبا ۷ دقیقه روشنه و حدود ۱۰ دقیقه خاموش. آیا مشکلی داره؟ البته تق‌تق هم می‌کنه موقع روشن خاموش شدن.
دوم این که یه یخچال ۵ فوت از خونه بزادرم آوردیم، قبل از اینکه بیاره خواسته برفک رو پاک کنه زده سوراخ کرده جایخی رو. تعمیر کار هم کل جایخی رو برداشته، اما الان باوجودی‌که سرمایش خوبه، شاید بعد از ۵ ساعت خاموش میشه و وقتی هم خاموش میشه در عرض دو دقیقه روشن میشه. چه مشکلی می‌تونه باشه؟
پیشاپیش ممنون از پاسخ‌یی‌تون

Support
پاسخ به  آرش
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
نمیشه دقیق در مورد ایراد دستگاه نظر داد. موردی که میفرمایید حتما باید بازدید و بررسی باشه. ممکنه مربوط به سنسورها ، اتصالات، برد و یا قطعات دیگه باشه. میتونید درخواست ثبت کنید تا برای بررسی مراجعه بشه.
موفق باشید

خلیلی
2 سال قبل

سلام یخچال فریزر الکترواستیل دارم همه چیزش اوکی فقط چند وقت روزی یکبار کلا برق محافظش قطع و وصل میکنه یعنی درجا خاموش روشن میشه چیه؟

Support
پاسخ به  خلیلی
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
ممکنه مربوط به نوسان برق یا خود محافظ برق باشه. اگه مربوط به این دو مورد نبود بهتره کارشناس یخچال شما رو بررسی کنن.
موفق باشید

فائزه
1 سال قبل

سلام وقتتون بخیر.
ما یخچال امرسان داریم. و تازه ازش استفاده کردیم. دست دوم هستش.
یخچال موقعی که شروع به کار میکنه صدای زر زر میکنه انگار که لوله های پشتی دارن میلرزن. هرچقدر این طرف اون طرفش میکنیم تا تراز بشه بازم همین صدا رو میده.
همچینین فن داخل یخچال ابتدا که شروع به کار کرد گیر می‌کرد و نمی‌چرخد انگاری که گیرپاچ کرده. اونم روغن کاریش کردیم حالا دیگه تو جاش لق میخوره و میچرخه و صدا ایجاد میکنه؟ مشکلش چیه؟
علاوه بر این یخچال حدود 6 الی 7دقیقه کار میکنه و 5 دهمین مدت زمان خاموش میشه. ایرادی داره؟

Support
پاسخ به  فائزه
1 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاهتون بررسی بشه. شما چند مشکل رو مطرح کردید که میتونه تا حدی به هم مرتبط باشه اما امکان تشخیص دقیق ایراد بدون بررسی دستگاه وجود نداره. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
موفق باشید

ارسلان
1 سال قبل

با سلام. یخچال بنده ۶ دقیقه کار میکند و بعد سه دقیقه خاموش می شود؟ آیا این نوع کارکرد عادی هست؟

Support
پاسخ به  ارسلان
1 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
این مدت زمان استاندارد نیست و لازمه دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید که برای بررسی یخچال مراحجعه بشه.
موفق باشید

مولودی
1 سال قبل

سلام ببخشید یخچال من مارک امرسان هست امروز دچارمشکل شده یک دقیقه کار می‌کنه فوری اتوماتیک می‌کنه بعداز۱۰دقیقه دوباره فقط یک دقیقه کار می‌کنه دمای وسایل یخچال هم بالاست و وسایل فریزر هم یخ نمی بنده

Support
پاسخ به  مولودی
1 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لازمه دستگاه شما بررسی بشه. نمیشه اینطور در مورد ایراد دستگاه نظر داد. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
موفق باشید