لوگوی کاردون
یکسره کار کردن یخچال

یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

یکی از وسایلی که هر روز با آن سر و کار داریم و شاید حتی بعضی اوقات بی دلیل به آن سر بزنیم یخچال است. یکسره کار کردن یخچال موضوعی است که در این مقاله به آن می پردازیم. پس برای نگهداری از آن و افزایش طول عمر دستگاه یکی از مواردی که باید حتما به آن دقت کنید استفاده از محافظ برق است.

تا به حال به این موضوع دقت کرده‌اید که یخچال شما هر چند دقیقه یکبار به حالت خاموشی می‌رود؟ این موضوع در برندهای مختلف یخچال متفاوت می‌باشد و بستگی به یخچال دارد. اما در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، که نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود.شاید برای برخی از شما هم سوال باشد که چرا یخچال یکسره کار می کند و یا یکسره کار کردن یخچال طبیعی است؟

یکسره کار کردن

حالا سوال پیش می آید که چرا یخچال اتومات کار نمی کند؟

اگر یخچال شما اتومات کار نمی‌کند و یا به اصطلاح یکسره کار می کند. حتما باید عیب‌یابی شود و مشکل پیدا شود تا بتوانید آن را برطرف کنید. اکثرا علت بروز این مشکل را از ترموستات می‌دانند. ما در این مقاله سعی کردیم برخی از این دلایل را بیابیم و با شما به اشتراک بگذاریم تا شما را از نگرانی‌های احتمالی آسوده خاطر نماییم.

حتما برای شما هم اتفاق افتاده که یخچال یکسره کار کند و خاموش نشود این نگرانی طبیعی است و باید به سرعت برطرف شود. یکی از دلایل احتمالی کمپرسور یخچال است که کار آن تبدیل گاز یخچال به سرماست. اگر کمپرسور یخچال درست عمل نکند سرما به ترموستات منتقل نخواهد شد. بنابراین برق کمپرسور قطع نمی‌شود و یخچال به طور مداوم کار می‌کند.

اتومات کار نکردن یخچال

این مشکل باید توسط متخصص آن بررسی شود زیرا کمپرسور جریان برق زیادی را به طرف خود می‌کشد. و این می‌تواند دلیل دیگری برا یکسره کار کردن یخچال باشد. تشخیصِ خرابی کمپرسور کار ساده‌ای نیست. بنابراین آن را به متخصص بسپارید تا در صورت خرابی تصمیم‌گیری نماید.

یخچال شما چه برندی است؟

اگر توضیحات کامل تر در رابطه با یخچال خودتان می خواهید با کاردون همراه باشید .

تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال ال جی

لازم است بدانید اگر ایراد از کمپرسور یخچال بود بهتر است آن را تعویض نمایید. زیرا تعمیر کردن آن به صرفه نخواهد بود و تضمینی به سالم کار کردن آن برای مدت طولانی نیست.

کار ترموستات تنظیم دمای داخل یخچال می‌باشد که در یخچال‌های امروزی دیگر ترموستات وجود ندارد و کار ترموستات به صورت دیجیتال و هوشمند توسط سنسورهای خاص انجام می‌شود. دریخچال‌های امروزی وقتی سنسورهای ترموستان دمای داخل یخچال را مناسب تشخیص دهند، برق به کمپرسور منتقل نمی‌شود در این صورت یخچال خاموش می‌شود.

حال تصور کنید در این مسیر یکی از قطعات کار خود را به درستی انجام ندهد و این فرآیند دچار مشکل شود، نتیجه آن یکسره کار کردن یخچال خواهد شد.

یکسره کار کردن یخچال به دلیل نشتی گاز یخچال ؟!

گاز یخچال و یکسره کار کردن یخچال با هم رابطه مستقیم دارند. یکی از علت‌های اصلی در یخچال‌های ساید بای ساید نشتی گاز یخچال یا کم شدن آن با گذشت زمان می‌باشد. که منجر به یکسره کار کردن یخچال می‌شود. اگر بیشتر از 10 سال است که از یخچالتان استفاده می‌کنید مطمئن باشید مشکل از گاز یخچال است و سریعا برای برطرف کردن آن اقدام نمایید.

تعمیر یخچال

دانستن این نکات شاید از نظرتان پیش و پا افتاده بیاید ولی رعایت آن می‌تواند به شما کمک کند تا از اتفاقاتی که ممکن است پیش آید جلوگیری کنید.

حتما می‌دانید در جابه جایی و اسباب کشی نباید به یخچال ضربه وارد شود و یا یخچال وارونه شود، زیرا روغن وارد مدار گاز شده و این کار شما را به دردسر خواهد انداخت. همچنین در صورتیکه یخچال شما برفک می‌زند سعی نکنید با اشیا تیز برفک‌ها را از بین ببرید. پیشنهاد می‌کنیم یخچال را به مدت 2 ساعت خاموش کنید تا این پروسه مسیر طبیعی خود را طی کند. البته به این نکته هم توجه کنید که در صورت برفک زدن زیاد یخچال حتما از یک متخصص برای رفع نقص احتمالی کمک بخواهید.

دلایل اصلی یکسره کار کردن یخچال 

چند دلیل اصلی وجود دارد که باعث می شود یخچال یکسره کار کند و یا اتومات نکند. ما در اینجا این موارد را در اختیارتان قرار می دهیم تا از آن ها استفاده کنید: 

شاید جالب باشد ولی باید بگوییم این جمله معروف درب یخچال و ببند یخچال خراب شد واقعا در خراب شدن یخچال تاثیر گذار است و یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال خواهد بود. یکی دیگر از این دلایل گذاشتن غذای داغ در یخچال می باشد که باعث می شود به یخچال فشار زیادی وارد شود و یخچال اتومات نکند. سعی کنید موقعیت مکانی که برای یخچالتان در نظر می گیرید از تابش مستقیم نور خورشید دور باشد و یخچال در معرض آفتاب قرار نگیرد. زیرا یکی از دلایل یکسره کار کردن یخچال همین موضوع است.

بررسی دلایل اتومات نکردن یخچال و فریزر

۱. کثیف بودن لوله‌های کندانسور علت اتومات نکردن یخچال

اولین علت اتومات نکردن یخچال و فریزر کثیف شدن لوله های کندانسور می باشد. همان طور که می دانید لوله های کندانسور وظیفه گردش هوا برای خنک سازی یخچال را بر عهده دارند و در صورت کثیفی و یا ایجاد رسوبات گاز درون لوله ها نمی تواند به درستی فعالیت کند بنابراین یخچال برای خنک سازی باید فشار زیادی را متحمل شود بنابراین یکسره کار می کند و هر چند دقیق یکبار اومات نمی کند در این صورت باید برای تمیز کردن گرد و غبار و آلودگی ها از روی لوله های کندانسور دست به کار شوید. برای این کار بهتر است از یک فرد متخصص کمک بخواهید زیرا ممکن است به لوله ها آسیب بزنید.

۲.خرابی تایمر یخ زدایی علت اتومات نکردن یخچال

دومین علت خرابی تایمر یخ زدایی است قطعه ای که از یخ زدگی و برفک در یخچال جلوگیری می کند و زمانی که دچار مشکل شود با ایجاد برفک به شما هشدار برای خرابی می دهد بهتر است از یک تعمیرکار یخچال بخواهید تا برای برطرف کردن مشکل شما را راهنمایی نماید.

۳.خرابی ترموستات علت اتومات نکردن یخچال

دلیل سوم اتومات نکردن یخچال خرابی ترموستات ذکر شد یکی از رایج ترین دلایل برای اومات نکردن یخچال که شاید همه ما اولین دلیل یکسره شدن یخچال را خرابی ترموستات بدانیم. درست است ترموستان یک قطعه حیاتی در یخچال می باشد زیرا با قطعات دیگر در ارتباط است و در صورت بروز مشکل در این قطعه عملکرد یخچال و سایر قطعات دچار مشکل خواهد شد بنابراین بهتر است هر چه زودتر از یک فرد متخصص برای برطرف کردن مشکل خرابی ترموستات کمک بخواهید.

۴. خرابی فن اواپراتور علت اتومات نکردن یخچال

و اما دلیل چهارم خرابی فن اواپراتور است همه ما می دانیم که فن اوا پراتور وظیفه خنک سازی یخچال را بر عهده دارد هر گاه سر و صدا زیاد یخچال آزار دهنده شد و غیر طبیعی بود بدانید فن اواپراتور معیوب شده است و باید برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید.

۵. خرابی موتور فن کندانسور علت اتومات نکردن یخچال

دلیل پنجم اتومات نکردن یخچال ک خرابی موتور فن کندانسور می باشد. فن کندانسور در پایین یخچال قرار دارد و در صورت خراب شدن یخچال اتومات نمی کند و یکسره کار می کند برای تست سالم بودن فن نیاز به ابزار های خاص داریم که بهتر است کار را به کاردون بسپارید زیرا این کار نیاز به دانش فنی دارد.

۶.فرسودگی لاستیک درب علت اتومات نکردن یخچال

و اما آخرین دلیل فرسودگی لاستیک درب یخچال است که باعث عبور جریان گرم و سرد می شود و اجاز نمی دهد یخچال اتومات کند برای برطرف کردن این مشکل باید لاستیک دور درب یخچال را تعویض کنید. برای این کار حتما با کاردون در ارتباط باشید تا تیم مجرب و آموزش دیده کاردون برای برطرف کردن مشکل در محل شما اعزام شوند.

تعمیر یخچالی که یکسره کار می‌کند

اگر یخچال و فریزر شما یکسره کار می‌کند به علت هر کدام از دلایلی که در بالا آنها را نام بردیم، باید یک متخصص و سرویس کار دستگاه شما را بررسی کند و مشکل را عیب یابی و برطرف کند. برای رفع مشکل ‌تان می‌توانید از کاردون درخواست تعمیر یخچال در محل بدهید.

245 پاسخ

  1. سلام و وقت به خیر؛
   در صورتی که مدت زمان زیادی ابنطور هست و فقط طی یک روز و یک ساعت خاص به دلیل میزان مواد غذایی داخل دستگاه با نوع استفاده نبوده دستگاه شما نیاز به بررسی داره. لطفا برای بازدید دستگاه ثبت سفارش انجام بدید تا عملکرد موتور فن، کمپرسور ، ترموستات و قطعات مرتبط بررسی بشه.
   موفق باشید

   1. سلام یخچال ما مداوم میره روی حالت برفک زدایی عالی کار میکنه ولی هی میره روی برفک زدایی مشکلش چیه؟

  2. سلام من یه یخچال فریزر سامسونگ دارم مدلش قدیمیه بالاش فریزره از دیروز متوجه شدم هر دفعه می خواد استارت بزنه نمیتونه صدای استارت زدنش میاد ولی فقط یه تیک میزنه قطع میشه چراغش روشنه آبم خنک میکنه بعد از چند بار تیک زدن استارت میزنه دوباره کار میکنه مشکل چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی دوباره میخواد استارت بزنه اما نمی تونه چیه یه بار از برق در آوردم دوباره زدم شروع کرد به کار کردن ولی بعد از اولین استارت و تایم کار کردن دوباره موقع استارت چندبار تیک میزنه قطع میشه بعد دوباره کار میکنه لطفا راهنماییم کنین

   1. سلام و وقت به خیر؛
    لازمه دستگاهتون بررسی بشه نمیشه به این شکل در مورد ایراد دستگاه نظر داد. ممکنه ایراد برد، کمپرسور،جریان برق ورودی، ترموفیوز و یا اتصالات باشه.
    موفق باشید

   2. سلام من یخچال فریز دارم، لوله های مسی ایرادداشت وگازخالی میکرد، بردم تعمیرگاهحالاکه دارم استفاده میکنم اتوماتش شده هردودقیقه زمان هم گرفتم باتوجه به اسنکع ترموستات هم خودم قبل ازاینکه ببرم تعمیرگاه عوض کردم، مشکل ازچی میتونه باشه

    1. سلام
     قاعدتا اتومات هر دو دقیقه یکبار برای یخچال بسیار زیاد هست و باید توسط همان تعمیرکار مجدد بازدید شود در غیر اینصورت متخصصین کاردون در خدمت شما هستند. شماره تماس 02147100

     1. سلام
      ببخشید یخچال جنرال داریم نمایشگر دما داره اما تنظیم دما از داخل یخچال میباشد وقتی روی 4 میگزاریم به صورت دقیق کار میکند و اتوماتیک کردنش هم سره جاشه حدودا 30 دقیقه کارمیکنه بعد اتومات و دمای یخچال هم 11 میشه. اما وقتی میزاریم درجه رو روی5 اتومات یخچال حدودا 4 ساعت طول میکشه و فقط برای برفک زدایی توقف میکنه دمای یخچال هم در عرض این 4 ساعت کم کم میاد پایین
      الان این یخچال مشکل داره یا عادیه اینطور کار کردن؟؟
      ضمنا فریزر هم در هر صورت کاملا خوب کار میکنه

     2. سلام دوست عزیز موارد اعلامی طبیعی هستند اگر موردی دیگه ای بود در خدمت هستیم.

 1. سلام باز هم یکسره کارکردن یخچال فیلور بعداز تعوض کردن ترموستات جدید مشکل کجاست

  1. سلام
   یکسره کار کردن یخچال دلایل مختلفی دارد که یکی از آن ها خرابی ترموستات است.
   خرابی موتور یا کمپرسور یخچال
   کم بودن گاز یخچال
   خرابی فن های یخچال
   خرابی برد الکترونیکی
   همه این موارد باید بررسی شود.

  2. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه کمپرسور و در صورت نیاز قطعات دیگه بررسی بشه. چک کردن کمپرسور از طرف کارشناس در اولویته. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
   موفق باشید

    1. سلام و وقت به خیر؛
     کار کردن یکسره‌ی دستگاه میتونه علل متفاوتی داشته باشه. اگر دستگاه مدت زیادی خاموش باشه و یا تازه نصب شده باشه. میزان مواد غذایی داخل دستگاه زیاد باشه و یا مواد غذایی خیلی گرم باشه. فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه. درب یخچال زیاد باز و بسته بشه و یا دستگاه کنار وسایل حرارت زا باشه معمولا بیش از حد معمول کار میکنه. اگر همه این موارد رعایت شده باشه، نیاز به بررسی دستگاه وجود داره و میتونید درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
     موفق باشید

   1. یخچال من فریزرش خنک میکنه ولی قسمت یخچالش گرمه حتی ابم خنک نمیکنه انگار کمده البته من دست به درجه هاش زدم چون زیادی سرد به حدی که سبزی یخ میزد الان هرکاری میکنه درست نمیشه هر نیم ساعت هم یه سری خیلی بدی میده از اول همین بود حتی زمانی که خنک بود به تعمیرکارم گفت گفت مشکلی نداره مثل صدای تراکتور به مدت 24ساعت هم از برق کشیدمش درست نشد

    1. با سلام
     دوست عزیز احتمالا دمپر یخچال ایراد دارد که پیشنهاد می شود متخصص مراجعه کند و شما می توانید با شماره 02147100 تماس بگیرید .

  1. در حالت معمول هر 30 دقیقه که یخچال کار می‌کند، نیاز است 15 دقیقه به حالت خاموش برود. ولی در نظر داشته باشید مدت زمان اتومات یخچال به دمایی که برای یخچال تنظیم می شود بستگی دارد.

  2. سلام و وقت به خیر؛
   طبق استاندارد 30 دقیقه روشن و 15 دقیقه خاموش خواهد بود بنابراین ایرادی نداره.
   موفق باشید

 2. سلام یخچالم مارک برین هست
  موتور،ترموستات و…همه نو کردم
  الان 30 تا45 کار میکنه حدودا 4تا5 دقیقه آف میشه
  دماشم روی3.5 هست
  بنظرتون خوبه یا مشکلی داره

  1. سلام و وقت به خیر؛
   به نظر نمیرسه مشکل خاصی باشه اما در دماهای دیگه هم تست کنید و اگر مشکل خاصی در سرمایش یا میزان برفک دستگاه مشاهده می‌کنید لطفا اطلاع بدید.
   موفق باشید

 3. با سلام یخچال الکترو استیل بدون برفک باید هر ۱۵ روز یه بار برفک زدایی کنم چون بعد ۱۵ روز یخچال کلن گرم میشود وفریزرش چند روز طول می کشه تا یخ بزنه المنت وترمودیسک هم سالمه چند تا تعمیر کار آمدن نتونستم درست کنن لطفا راهنمایی کنیدولی بعد از برف زدایی تا ۱۵ روز خیلی خوب یخ میزنه

  1. سلام و وقت به خیر؛
   در صورتی که میزان برفک بیشتر از نیم سانت و به صورت یک تکه باشه نیاز به بررسی از طرف تکنسین داره و لازمه برای بازدید دستگاه ثبت سفارش کنید. البته باز و بستن زیاد درب دستگاه باعث میشه دستگاه شما بیشتر برفک بزنه.
   موفق باشید

 4. سلام ببخشید یخچال من نزدیک به سی و پنج تا چهل دقیقه کار میکنه نیم ساعت خاموش میشه درجه یخچالم روی 6 الان یخچال سالمه یا مشکلی داره؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   مدت زمانی که میفرمایید درسته در بازه‌ی طبیعی نیست اما امکان داره به دلیل ایراد دستگاه هم نباشه. اگر غذای داغ داخل دستگاه گذاشته باشید یا افت ولتاژ برق وجود داشته باشه و باز و بسته کردن زیاد درب دستگاه ممکنه این بازه زمانی کمی تغییر پیدا کنه. آیا مشکل دیگه‌ای هم وجود داره؟ مثل برفک زدن یخچال یا مشکل سرمایش؟ درجه‌ی یخچال رو هم تغییر بدید و دستگاه رو تست کنید. معمولا در یخچال‌هایی که درجه ولومی هست هرچه عدد بالاتر بره دما گرمتره ولی در مدل‌هایی که درجه به صورت نقطه‌ای و … انتخاب میشه تفاوت داره.

  2. سلام،یخچال من جنرال هستش روی یک که میذارم اتومات کار میکنه ولی روی دو یا سه می ذارم اتومات نمیکنه یکسره کار میکنه ،ترموستات هم تازه عوض کردم بازم مشکل همینه حل نشده

   1. سلام. وقتی دما رو بیشتر می‌ذارین باید یخچال بیشتر کار کنه و این طبیعیه.

 5. سلام یخچال من همه چی اوکی هست سرماش خوبه فقط زمانی که کمپرسور به حالت استراحت میره دقیقا دوساعت زمان میبره استارت بخوره یعنی به اینصورت ۲۴ ساعت روشن و دو ساعت خاموش هست لطفا راهنمایی بفرمایید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   مدت زمانی که اعلام کردید دستگاه روشن هست مدت زمان زیادیه و امکان داره مشکلی وجود داشته باشه که ترموستات دستگاه نمیتونه این رو تشخیص بده. بهتره برای بررسی دستگاه ثبت سفارش انجام بدید.
   موفق باشید

   1. سلام مجدد خدمت استاد و مهندس عزیز
    عرض کنم بنده تعریف نباشه شاگردی شمارو کنم انشالله ولی متخصص سیستمهای سرمایش و گرمایش تهویه مطبوع هستم و حتی در بعضی از دستگاها کهرمشکلات لا علاج دارند پیشرفت تعمیر قوی داشتم به نظر جنابعالی اگر ترموستات را تعویض کنم مشکل برطرف میشه البته با اجازه شما

 6. سلام
  فریزر نیکسان ما مشکل پیدا کرده بود و تعمیرکار اومد بعد از برطرف کردن نشتی، شارژ گاز کرد
  الان بعد از ۴۸ ساعت هنوز به روال طبیعی اتومات کردن نرسیده
  خنکیش مشکلی نداره
  چقدر زمان میبره تا به روال طبیعی اتومات برسه؟
  سپاس

  1. سلام و وقت به خیر؛
   گاهی ممکنه تا 72 ساعت زمان ببره تا دستگاه طبق روال عادی کار کنه. بستگی به میزان مواد غذایی که داخل یخچال قرار میدید هم داره. در صورتی که روال کارکرد دستگاه عادی نمیشه لازمه دومرتبه بررسی بشه.
   موفق باشید

 7. سلام یخچال ما نیمه فریزر است مارکش دوناره یکسره کار میکنه و خاموش نمیشه ترموستاتشم عوض کردیم بازم فایده نداشت مشکل چی میتونه باشه؟؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   احتمالش هست که روند کارکردش کمی متفاوت باشه و بهتره خودتون ترموستات و ترموفیوز عوض نکنید. لازمه یه کارشنا روند کارکرد دستگاه رو بررسی کنن و نظر بدن.
   موفق باشید

   1. سلام یخچال من دوقلو سوزان هستش.فریزرش ۲۰ دقیقه کار میکنه بعدش ۱۰ دقیقه خاموش میشه.دماش تا منفی ۲۳ میره خاموش میشه به منفی ۱۸ که میرسه باز روشن میشه .ایا مشکلی نداره؟؟؟زمان اتوماتش طبیعیه؟

 8. سلام
  تعمیرکار مجدد مراجعه کرد و گفت سرما خوبه و طبیعتا باید اتومات کنه. میگفت چون دیفراست میکنه هر ۷یا ۸ساعت پس اتومات میکنه احتمالا. من با توجه به نمایشگر روشن بودن موتور و صدای موتور میگم خاموش نمیکنه. تعمیرکار میگه نمایشگر روشن بودن فن رو هم با روشن بودن موتور یکی در نظر میگیره
  سنسور داخل رو اهم گرفتم در دمای ۱۵-برابر ۳.۸ کیلو اهم بود
  نظر شما چیه مهندس؟
  سپاس

 9. سلام. یخچال بنده جنرال استیل که قسنت بالایی یخچال و قسمت پایینی فریزر هست. چند روز پیش خاموش شد و دیگه کار نکرد و سرویس کار آمد و تعمیر شد. چند تا سئوال از خدمتتون داشتم.
  ۱.قبلا هر ۵ دقیقه کار ۵ دقیقه اتومات میکرد ولی الان هر ۶دقیقه کار سه دقیقه اتومات میکند! آیامشکلی ایجاد میکند؟
  ۲. جدیدا زمانی که کار میکند احساس میکنم صدایی مثل چکع قطره آب از سمت موتور می آید؟ آیا این صدا مرتبط با موتور هست؟
  ۳.بعد از تعمیر بویی شبیه گوشت آب شده هم در قسمت یخچال و هم در قسمت فریز می آید؟ البته فریز خالی و هیچ گوشتی درش نیست؟ اصولا چه بوهایی از یخچال مشکوک هستند؟
  ممنون از راهنمایی تان

  1. سلام و وقت به خیر؛
   با توجه به اینکه بازه‌ی اتومات کردن دستگاه تغییر کرده بهتره مجدد بررسی بشه. صدایی که میفرمایید ممکنه به دلیل یخ زدایی دستگاه باشه. در مورد بو هم بهتره بررسی بشه که از برد یا اتصالات نباشه. معمولا بوی سیم سوخته اگه دستگاه نو نباشه مشکوک هست اما استثنا هم وجود داره مثل مورد شما که کمتر ممکنه پیش بیاد و نیاز به بررسی داره.
   موفق باشید

 10. سلام
  یخچال مت دیپونت هست بالا یخچال و پایین فریزر ده روزم هست راه اندازی شده چهار ساعت کار میکنه و فقط یه ربع خاموش میشه
  زمانی ام که کار میکنه صدای وز وزمیده راهنمایی کنید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه دستگاهتون بررسی بشه تا مطمئن بشید ترموستات یا ترموفیوز و کمپرسور دستگاه سالم باشه. همینطور قطعات مرتبط نیز ممکنه نیاز باشه بررسی بشه.
   در مورد وز وز هم ترازبندی و موارد مرتبط لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه.
   موفق باشید

  2. سلام وقتتون بخیر من یه یخچال فیلور دارم که اتومات نمیکرد.تعمیر کار اومد و بعد از اینکه ترموستات آن را تعویض کرد ولی فایده ای نکرد و بهد از 24 ساعت دوباره تعمیر کار اومد و گفت باید گاز زده بشه و بعد از شارژ گاز و تعویض فیلتر آن بعد از هر 8 ساعت یکبار حدود 2 دقیقه اتومات میکنه .ممنون میشم مشکل یخچال ما را لزف کنین.سرما و یخ زدگیش هم عادی است.

 11. سلام من فریزر تک دونار دارم موتورش بعد جا به جایی زدم به برق موتورش دائم کار میکنه و بدنه خود یخچال قسمت جلویی خیلی داغ میکنه مشکلش چیه ؟

  1. سلام و وقت یه خیر؛
   اگه بعد از مدت 48 ساعت هنوز همینطور کار میکنه لازمه از طرف کارشناس بررسی بشه. اما اگه مدت یک یا دو روز اینطور باشه ممکنه برای تامین سرمای کافی باشه چون دستگاه مدتی خاموش بوده و کابین دستگاه سرمایشی نداشته.
   موفق باشید

 12. با سلام
  عرض کنم ما یه یخچال فریز رنزو نو خریدیم یه ماه میشه اما ۱ ساعت کار میکنع ۲۰ دیقه استراحت مشکلی داره؟
  طبقه فریزم کلا پره؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   معمولا پس از هر نیم ساعت کارکرد دستگاه اتومات میکنه و یه ریع خاموش میشه. با توجه به اینکه طبقه دستگاه شما پر هست ممکنه به علت پر بودن فضای دستگاه باشه که دستگاه مدت زیادی کار میکنه. اگه براتون امکان داره طبقه رو یه مقدار خالی کنید و اگه باز دستگاه به همین شکل کار کرد بهتره از طرف یه کارشناس بررسی بشه.
   موفق باشید

 13. سلام و خسته نباشید جناب مهندس، بنده فریزر را جهت تمیز کردن چند ساعتی خاموش کردم بعدش که به برق زدم حدود بیست ساعته داره کار میکنه و خاموش نشده، به نظرتون طبیعیه ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   بعد از روشن کردن مجدد طبیعی هست که مدتی بیشتر کار کنه تا سرمای از بین رفته رو تامین کنه اما این میزان که شما میفرمایین زیاد هست. بهتره اگه این روند هنوز ادامه داره درخواست ثبت کنید تا کارشناس برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
   موفق باشید

 14. سلام سرویس کار ترموستات فریزر رو عوض کرد الان فریزر ۱۰ دقیقه کار میکنه ۵ دقیقه اف میشه درجه هم رو یک و نیم هست ایرادی داره ؟؟؟
  ممنون میشم راهنمایی کنین.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   روال طبیعی کارکرد دستگاه به این شکل هست که دستگاه نیم ساعت کار کنه و یک ربع خاموش بشه و با توجه به بازه‌ای که شما میفرمایید لازمه دستگاهتون بررسی بشه.
   موفق باشید

 15. سلام و عرض ادب
  بنده یخچال فریجیدر دارم و از ترانس به عنوان محافظ برق استفاده کردیم اما متاسفانه به دلیل قطع برق ترانس سوخت میخواستم بدونم مشکلی نداره یخچال و مستقیم به برق وصل کنیم ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   همونطور که اطلاع دارید در صورت نوسان برق به دستگاه آسیب میرسه. لطفا از محافظ استفاده کنید.
   موفق باشید

 16. البته سوال با اینکه سادس ولی هر چقدر که توی نت جستجو کردم چیزی نیافتم
  بحث سر اینه که ما یکم مصرف برقمون بالاست و من وسایل خونه رو از لحاظ آمپراژ بررسی کردم.تقریبا همه چیز مطابق استانداردها بود
  ولی در این بین فهمیدم یکی از یخچالها کمپرسورش (موتورش) بیش از حد (البته به نظر من) کار میکنه . مثلا فریزر کنار همین یخچال ظرف 20 دقیقه روشن و خاموش میشه ولی این یخچال حتی 2-3 ساعت هم روشن میمونه.البته متغیره ولی به نظرم کارکردش طبیعی نیست میخوام بدونم من درست فکر می کنم ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   به نظر میرسه روند کارکرد دستگاهتون طبیعی نباشه. بهتره از طرف کارشناس بررسی بشه.
   موفق باشید

 17. سلام.ساید کنوود دارم که یه هفته کار می کنه بعد سرماش کم میشه.هیتر المنتش رو هم عوض کردن.بُردش رو هم تعمیر کردن اما هنوز همون مشکل رو داره.تعمیر کار گاز موتور و مقدار اهم رو هم تست کرد مشکلی نداشت. ممنون میشم راهنمایی کنید.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   قطعات زیادی باید بررسی بشه و نمیشه به طور قطعی نظر داد.لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
   موفق باشید

 18. سلام خدمت استادگرامی،یخچال فربزر سامسونگ مدلRL46WBSWخودبخود شروع کردبه تغییرکردن عددنشانده ی دمای فریزر.پشت سرهم عددها هم تغییرمیکنن،هم چشمک وبوق.لطفاراهنمایی بفرماییدچاره چیه.سپاس

  1. سلام و وقت به خیر؛
   اگه تغییر دما پس از رفتن برق یا کشیدن دوشاخه از پریز رخ داده طبیعی هست و نیاز به تنظیم مجدد داره. سر راه دستگاه سیم سیار قرار ندید. بهتره يخچال به برق مستقيم وصل بشه که تست بشه. ممکنه به خاطر وصل شدن به سه راهی و با جابجايي ، برق دستگاه قطع و وصل شده باشه و تنظیمات به حالت اولیه برگشته باشه. باید مجدد تنظیمات انجام بشه. همیشه بعد از تنظیم دما قفل کودک رو فعال کنید تا تنظیمات بصورت دستی تغییر پیدا نکنه. در صورت استفاده از محافظ، ممکنه این مورد زیاد مشاهده بشه. در صورتی که غیر از موارد فوق تنظیمات خود به خود تغییر میکنه درخواست ثبت کنید تا دستگاه بررسی بشه.
   موفق باشید

 19. سلام یخچال ما سیلوانه الان درجه یخچالش روی ۱۲ هس منفی نداره گاهی اوقاتم صداش زیاد میشه چطوری باید تنظیمش کنم؟؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   صدای دستگاه میتونه دلایل زیادی داشته باشه که برخی هم طبیعی هستن. مثلا اگه دستگاه تازه نصب شده و یا تازه روشن شده صدای کمپرسور بیشتره. ممکنه صدای فن دستگاه باشه. زمان دیفراست فوم‌های بدنه منقبض و منبسط میشه و به همین علت صدا میده. صدای جریان آب و صدای ریختن آب بر روی جسم داغ هم طبیعیه چون صدای تغییر حالت مبرد و یا دیفراست دستگاه هست. اما اگه فکر می‌کنید صدا غیر طبیعیه لازمه دستگاه بررسی بشه. درجه یخچال باعث ایجاد مشکل شده؟ لازمه مشکل رو بدونیم و بررسی کنیم.
   موفق باشید

 20. سلام اینکه فریزر بعد از تعویز ترموستات بیست دقیقه تا نیم ساعت کار کنه تایم اف ۸ دقیقه باشه طبیعی هست ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   روال طبیعی اینه که نیم ساعت کار کنه و یک ربع اتومات کنه. با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن تماس بگیرید و موضوع رو به ایشون اطلاع بدید تا اعلام نظر کنن.
   موفق باشید

 21. سلاميخچال ما سايد ميباشد قسمت يخچال شما بالا جايي كه هواكش داره سمت چپ يكم يخ زدگي داره دليل چي ميتونه باشه؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه به دلیل سنسور باشه و یا دلایل دیگه که حتی عدم استفاده صحیح هم شاملش میشه. بهتره درب دستگاه رو کمتر باز و بسته کنید. اگه این روند ادامه پیدا کرد درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 22. سلام ببخشید برای تنظیم یخچال مدل ترموستاتی که تنظیم دمای آن به صورت دایره تا شماره هفت هست، باید روی کدام عدد بگذارم تا درجه یخچال۴ درجه سانتیگراد شود؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   معمولا در این مدل‎های ولومی هرچی عدد کمتر باشه سرما کمتره و عدد بیشتر سرمای بیشتره. دمای نرمال رو انتخاب کنید که بین 3 تا 5 هست.
   موفق باشید

 23. سلام. ما یخچال دست دوم خریدیم و درجه اش رو روی 3 قرار دادیم. موقعی که روشن کردیم 4 ساعت یکسره کار کرد و اتومات نکرد. من درجه اش رو روی 2 قرار دادم فوری خاموش شد و بعد از یک ربع دوباره روشن شد.آیا مشکلی وجود داره؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   چون دستگاه قبلا خاموش بوده و الان باید تمام کابین و فریزر رو از ابتدا خنک کنه بهتره 72 ساعت صبر کنید و بعد عملکرد دستگاه رو ارزیابی کنید. الان با توجه به میزان مورد نیاز تامین سرما شاید کمی متفاوت با روند طبیعی کار کنه.
   موفق باشید

 24. با سلام خدمت شما عزیزان .من یخچال اریا شرق دارم که صفحه بالای یخچال و پشت یخچال برفک میزند و هر اماه یک بار تمیزی صورت میگیره .لطف میکنید بگید علت چیه ممنون میشم. باید کدوم قسمت از اجزای یخچال عوض بشه

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه مربوط به سنسور یا سنسور دیفراست باشه. باید بررسی بشه تا بتونیم نظر قطعی بدیم. میتونید برای بررسی دستگاه سفارش ثبت کنید.
   موفق باشید

 25. سلام. با تشکر از مطالب خوبتون.. پنل جلویی هیتر سوراخ شده و چون گرما به داخل یخچال میاد کمپرسور یکسره کار میکنه. میخواستم بدونم اگه هیتر رو کلا برداریم مشکلی در کارکرد یخچال پیش میاد یا نه؟ خیلی ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   دستگاه باید به طور اساسی تعمیر بشه این روش که میفرمایید روش صحیحی نیست. عدم وجود هیتر باعث میشه دستگاه نتونه دیفراست کنه و صد در صد برای دستگاه مشکل پیش میاد.
   موفق باشید

 26. با سلام یخچال من فیلکو دو در قدیمی هست چند روز پیش وقتی خاموش میکرد صدای تیک تیک میداد و دیگه روشن نشد تایمرش رو عوض کردیم الان ی چند ساعت کار میکنه دقیقا ۳ ساعت طول میکشه تا دوباره روشن شه تو کل روز ۳ بار هر ۳ بار ۳ ساعت طول میکشه دلیل اصلی مشکلش کحاست؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   دز این مورد تا دستگاه بررسی نشه نمیشه نظر داد. لطفا سفارش ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 27. سلام وقتتون بخیر من یه یخچال دیپونت خریدم امروز از نمایندگی اومدن نصب کردن
  ولی حدوداً 7ساعت هست که یکسره کار می کنه
  ایا طبیعه یا مشکل داره با نمایندگی تماس بگیرم

  1. سلام و وقت به خیر؛
   با توجه به اینکه دستگاه تازه نصب شده این روند طبیعی هست و ایراد به حساب نمیاد.
   موفق باشید

 28. سلام خسته نباشید فریزر مارک سیلوان داریم چند روز پیش کشیدمش جلو تا درجه رو بیشتر کنم دیگه موتورش خاموش نشد گفتن گاز خالی کرده بردیم تعمیر گاه گاز زدیم الان که اوردیم دماش از -19 بالاتر نمیره و اب هم بعد بیست ساعت هنوز توش یخ نزده بعد یک روز تازه اتومات میکنه دما-19میشه موتور خاموش مبشه و بعد پنج دقیقه دما-14 میشه و موتور روشن میشه و ٢0 دقیقه کار میکنه اایا مشکلی داره؟؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه ایراد از اتصالات، سنسور یا شارژ گاز یخچال باشه. لازمه مجدد کارشناس مراجعه کنن و دستگاه شما رو بررسی کنن.
   موفق باشید

 29. سلام.یخچال ما مارکyakhchavanهستش.قبلا یکسره کارمیکرد بعد که اتوماتشو عوض کردیم درست شد ولی بعد شیش ماه پشتش برفک میزد و یک ساعت کارمیکرد یک ساعت خاموش.دوباره کارشناس آوردیم ترموستاتش رو عوض کرد.درجه اش روی یک هست.الان نیم ساعت حدوداخاموش میشه ۱۸تا۲۵دقیقه کارمیکنه.بنظرتون مشکل نداره؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه مجدد دستگاهتون بررسی بشه. ممکنه مجدد سنسور مشکل داشته باشه.بهتره درخواست ثبت کنید تا ایراد مشخص بشه.
   موفق باشید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه یخچال مدتی خاموش بوده. قطعی برق داشتید و یا مصرف یخ کم بوده. بهتره باکس یخ رو خارج کنید و مجدد در محل خود قرار بدید و ببینید این مشکل تکرار میشه یا خیر؟
   موفق باشید

 30. سلام .فریزر من مارک یخساران بدون برفکه اما۲ماهی یکبار برفک شدیدی میزنه صفحه المنتشو چک کرده کار میکنه لاستیک درشم سالمه علت چی میتونه باشه .باتشکر

  1. سلام و وقت به خیر؛
   علت برفک ممکنه مشکل سنسور دیفراست، اتصالات و برد باشه. برای اعلام نظر قطعی لازمه دستگاه بررسی بشه.
   موفق باشید

 31. یخچال فریزر شاهین نیمه نوفراست یخچال بالا فریزر پایین دارم که فقط یک گوشه بالایی(سمت راست)صفحه تریزون یخچال برفک میزنه مشکل چیست وچکار باید کرد؟باتشکر از راهنمایی شما

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه مربوط به سنسور ، اتصالات ، اواپراتور و قطعات مرتبط باشه. لطفا برای بررسی دستگاه درخواست ثبت کنید.
   موفق باشید

 32. با عرض سلام و خسته نباشید .. یخچال پارس قسمت بالای آن ( صفحه اول ) داخل آن هر کاری میکنم دوباره یک صفحه بزرگ کاملاً ته یخچال رو در بر میگیرد . حدود ۵۰*۵۰ cm برفک میزند . ایراد از کجاست ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   برفک زدن به میزان زیاد مربوط به مشکل در مجموعه‌ی دیفراسته مثل قطعاتی مانند سنسور دیفراست، برد، اتصالات و هیتر که لازمه دستگاه شما با شرایطی که میفرمایید هر چه سریع‌تر بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 33. سلام وقت بخیر یخچال فریزر مادرم امرسان هست که بالا یخچال پایین فریزر.
  الان مدت زیادی هست که داخل یخچال بر روی صفحه تریزون یک سمت کامل یخ می بندد و هر دفعه باید یخچالو خاموش کنیم تا اب شود و بعد روشن کنیم. پیش سرویس کارای مختلفی بردیم یکی میگه صفحه تریزون نشتی گاز داره یکی میگه المنت ان خوب یخو ذوب نمی کنه. خسته شدیم راهنمایی بفرمایید واقعا علت چیست و برای رفعش چکار کنیم. ممنون زحمات شما.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   میتونه مربوط به قطعات متفاوتی باشه که در یخ زدایی دستگاه موثر هستن مثل سنسور دیفراست، اتصالات برد و …. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 34. سلام
  ما یه یخچال جنرال پین داریم که براثر جابجایی جهت تامیرات و روشن کردن اون دیگه مثل سابق دمای فریزر پایین نیست و همش روی منفی ۵ و استفاده ازقسمت فریزر دمای اونو حتی به منفی ۲ هم میرسونه قسمت بالایی ام به همین شکل روی ۱۰ هستش و عمل یخسازی و خنک کردن بکندی صورت میگیره ، بامشاهده به صفحه پشتی درفریزر متوجه مقداری برفک شدم حتی درقسمت بالایی یخچال صفحه پشتی مقداری برفک زده میشه راهنمایی کنید ایراد ازچیه هرچقد بانمایندگی تماس گرفتیم کسی پاسخگو نبود.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   عدم برفک زدایی میتونه مربوط به سنسور دیفراست، المنت، برد و اتصالات باشه و در مورد دستگاه شما لازمه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لطفا برای بررسی دستگاه در همین سایت سفارش ثبت کنید، نماینده‌های ما حتما پاسخگو هستند.
   موفق باشید

 35. سلام.یخچال ماهیمالیاست که طبقه بالا یخچال وطبقه پایین فریزر هست .قسمت بالای یخچال پایین فن یخ زده شده که یک باربازکردیم یخشرو اب کردیم که حدودا دوهفته بعد دوباره یخ زده به نظرتون مشکلش چی هست؟۱۱ساله کارمیکنه ولاستیکش عوض نشده امکان داره از لاستیک باشه؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه به دلیل هدر رفتن سرما دستگاه بیش از اندازه کار میکنه البته ممکنه نیاز باشه قطعات دیگه‌ای هم بررسی بشه. لاستیک دور درب در نگهداری سرمای دستگاه اهمیت زیادی دارد و در صورت آسیب دیدگی می‌بایست مشکل سریعا رفع بشه. بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
   موفق باشید

   1. سلام وقت بخیر فریزر پارس دارم دیجیتالش خراب شده ترموستات مکانیکی گذاشتم.اخیرا بعد از ده سال ترموستات خراب شد عوضش کردم.البته گاز فریزر رو هم عوض کردم الان تقریبا ۳ تا ۴ ساعت کار میکنه نیم ساعت اتومات میکنه آیا این عملکرد درست هست.تقریبا یک ماه میشه.یک تعمیر کاری گفته باید ترموستات بادی بگذارید.لطفا راهنمایی بفرمایید .متشکرم

    1. سلام . وقت شما هم بخیر.
     دستگاه قدیمیه و با توجه به تعمیرات مسلما مثل اول کار نمی‌کنه. ولی در حال حاضر با این عملکرد طبیعی است.
     موفق باشید

 36. سلام وقت بخیر
  یخچال الکترو استیل دسته دوم خریدم نوفراست الان بعد جابه جایی که به برق زدم تا 1/5 ساعت اتوماتش کار نکرد و موتورش خیلی داغ کرد از پریز کشیدم
  مشکلش چی هست یا زمان بیشتری برای اتومات میخواد؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   وقتی دستگاه مدتی خاموش بوده و سرمای کابین از بین رفته و مجدد دستگاه رو روشن میکنید برای مدتی اتومات نمیکنه تا سرمای داخل کابین به میزان کافی تامین بشه و این طبیعی هست.
   موفق باشید

 37. سلام فریزر پارس دارم تازه گازگیری شده که دماش هرچقدم میزاریمش روی منفی ۱۸ باز خودش همش میمونه روی منفی۱۴ و هربارم که موتورش خاموش میشه دماش تا منفی ۱۰ میره وقتی که روشن شد دوباره میره روی منفی ۱۴ موتورشم هر شش یا هفت ساعت یکبار خاموش میشه ولی مواد درونش از لحاظ یخ زدن اصلا مشکلی ندارن به نظر شما مشکلش چیه؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   قبلا اینطور نبوده؟ ممکنه مدل دستگاه طوری باشه که بعد از تنظیم دما، دمای کابین رو تشخیص میده و نشان میده و دیگه دمای تنظیمی رو نشان نمیده. در بعضی از دستگاه‌ها زمانی که به هر علتی برق قطع و وصل بشه دما بهم میریزه و در واقع به حالت کارخانه برمیگرده. بهتره دفترچه راهنمای دستگاه رو هم بررسی کنید، ممکنه در این مورد راهنما داشته باشه. اما در نهایت اگر فکر می‌کنید دستگاه مشکلی پیدا کرده لطفا درخواست ثبت کنید تا کارشناسان ما برای بررسی دستگاه مراجعه کنن.
   موفق باشید

 38. باسلام فریزر پارس کارشناس امده جای سنسور عوض کرده قبلا 20دیقیقه کار 20 دیقیقه اف بود الان با جابجایی زمان کار رسیده7دقیقه روشن و7دقیقه خاموش ایا این کار مشکلی نداره لطفا راهنمایی فرمایید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   بهتره این موضوع رو با کارشناسی که دستگاه شما رو تعمیر کردن مطرح کنید. استاندارد این هست که دستگاه 30 دقیقه کار کنه و یک ربع خاموش باشه.
   موفق باشید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   مشکلی هم در روند کارکرد دستگاه مشاهده کردید؟ ممکنه به میزان مواد غذایی که داخل دستگاه قرار دادید و همینطور فاصله‌های دستگاه تا اطراف و گرم شدن بیش از حد بدنه مربوط بشه. لطفا استانداردها رو طبق دستورالعمل دفترچه راهنما رعایت کنید.
   موفق باشید

 39. سلام
  وقت بخیر من یخچالم الکترو جنرال هست و الان چند روزی هست میبینم از داخل یخچال قطره ای نشتی آب داریم، میخوام ببینم مشکل کجاست ؟ لطفاپاسخ دهید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   نشتی آب از کدوم قسمته؟ ممکنه به دلیل آب شرن برفک در اون قسمت باشه اما بهتره دستگاهتون بررسی بشه.
   موفق باشید

 40. سلام و وقت بخیر
  یخچال فریزر سامسونگ ما حدود ۲ ماه پیش در فسمت فریزر یخ زدگی داشت و خوب یخ نمیزد . تعمیرکار تشخیصش گرفتگی لوله موئی گاز بود . کلاً لوله را عوض کرد و لوله را از داخل یخچال رد کرد و با سوراخ کردن بدنه لوله جدید را رد کرد . الان دو سه هفته ای است یخچال یکسره و با صدای نسبتاً بلند کار می کند . راهنمایی می فرمایین ؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   نمیشه به طور قطع نظر داد ممکن باز هم گرفتگی وجود داشته باشه و یا لوله مویی استاندارد نباشه. بهتره با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن در این مورد صحبت کنید.
   موفق باشید

   1. سلام. وقت به خیر. خسته نباشید.
    ممنون از پاسخ‌دهی‌تون.
    دو تا سوال داشتم.
    یه یخچال 12 فوت ایستکول تازه گرفتم. از ۶ درجه، درجه‌ش رو ۳ هست. سرما مشکلی نداره، اما زود خاموش و روشن میشه. تقریبا ۷ دقیقه روشنه و حدود ۱۰ دقیقه خاموش. آیا مشکلی داره؟ البته تق‌تق هم می‌کنه موقع روشن خاموش شدن.
    دوم این که یه یخچال ۵ فوت از خونه بزادرم آوردیم، قبل از اینکه بیاره خواسته برفک رو پاک کنه زده سوراخ کرده جایخی رو. تعمیر کار هم کل جایخی رو برداشته، اما الان باوجودی‌که سرمایش خوبه، شاید بعد از ۵ ساعت خاموش میشه و وقتی هم خاموش میشه در عرض دو دقیقه روشن میشه. چه مشکلی می‌تونه باشه؟
    پیشاپیش ممنون از پاسخ‌یی‌تون

    1. سلام و وقت به خیر؛
     نمیشه دقیق در مورد ایراد دستگاه نظر داد. موردی که میفرمایید حتما باید بازدید و بررسی باشه. ممکنه مربوط به سنسورها ، اتصالات، برد و یا قطعات دیگه باشه. میتونید درخواست ثبت کنید تا برای بررسی مراجعه بشه.
     موفق باشید

 41. سلام یخچال فریزر الکترواستیل دارم همه چیزش اوکی فقط چند وقت روزی یکبار کلا برق محافظش قطع و وصل میکنه یعنی درجا خاموش روشن میشه چیه؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه مربوط به نوسان برق یا خود محافظ برق باشه. اگه مربوط به این دو مورد نبود بهتره کارشناس یخچال شما رو بررسی کنن.
   موفق باشید

 42. سلام وقتتون بخیر.
  ما یخچال امرسان داریم. و تازه ازش استفاده کردیم. دست دوم هستش.
  یخچال موقعی که شروع به کار میکنه صدای زر زر میکنه انگار که لوله های پشتی دارن میلرزن. هرچقدر این طرف اون طرفش میکنیم تا تراز بشه بازم همین صدا رو میده.
  همچینین فن داخل یخچال ابتدا که شروع به کار کرد گیر می‌کرد و نمی‌چرخد انگاری که گیرپاچ کرده. اونم روغن کاریش کردیم حالا دیگه تو جاش لق میخوره و میچرخه و صدا ایجاد میکنه؟ مشکلش چیه؟
  علاوه بر این یخچال حدود 6 الی 7دقیقه کار میکنه و 5 دهمین مدت زمان خاموش میشه. ایرادی داره؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه دستگاهتون بررسی بشه. شما چند مشکل رو مطرح کردید که میتونه تا حدی به هم مرتبط باشه اما امکان تشخیص دقیق ایراد بدون بررسی دستگاه وجود نداره. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 43. با سلام. یخچال بنده ۶ دقیقه کار میکند و بعد سه دقیقه خاموش می شود؟ آیا این نوع کارکرد عادی هست؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   این مدت زمان استاندارد نیست و لازمه دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست ثبت کنید که برای بررسی یخچال مراحجعه بشه.
   موفق باشید

 44. سلام ببخشید یخچال من مارک امرسان هست امروز دچارمشکل شده یک دقیقه کار می‌کنه فوری اتوماتیک می‌کنه بعداز۱۰دقیقه دوباره فقط یک دقیقه کار می‌کنه دمای وسایل یخچال هم بالاست و وسایل فریزر هم یخ نمی بنده

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه دستگاه شما بررسی بشه. نمیشه اینطور در مورد ایراد دستگاه نظر داد. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
   موفق باشید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لطفا برند و مدلش رو بفرمایید؟ پون با توجه به برند و مدل نمایش دما فرق داره.
   موفق باشید

 45. سلام وقت بخیر یخچال ما ال جی ساید هستش درجه یخچال ۴وفیریز۱۶_هستش ولی دقیق نیم ساعت کار میکنه ۲۰ دقیقه خاموش میکنه ولی احساسم تازگی بیشتر کار میکنه چند وقت قبل هم سرویس کار اومدش دور موتور سرویس کرد خاک و پروز گرفتش میشه راهنمایی بکنید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   در شرایطی که دستگاه برای مدتی خاموش بوده باشه، میزان مواد غذایی داخل یخچال زیاد باشه، درب دستگاه زیاد باز و بسته بشه، غذای گرم داخل دستگاه قرار بگیره، محیط قرارگیری دستگاه گرم باشه و فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه ممکنه این مشکل پیش بیاد. لطفا بررسی کنید آیا روند کارکرد دستگاه طبیعی هست یا خیر؟ برفک و سرمایش ضعیف ممکنه نشانه ایراد باشه.
   موفق باشید

 46. سلام وقت بخیر.یخچال من جنرال هستش ۱۰دقیقه روشن میمونه.و ۱۰ دقیقه خاموش.این حالت عادیه؟؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   با توجه به استاندارد روند طبیعی دستگاه این مدت زمان تقاوت داره. دستگاهتون از نظر کارکرد مشکلی هم داره؟ بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی و در صورت نیاز تعمیرات دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 47. سلام یخچال ما ارج هستش وقتی موتورش کار میکنه و اتومات خاموش میشه موتور دوباره خنک نمیشه و داغ میمونه تا وقتی که دوباره اتومات روشن بشه سرمای یخچال و فریزر درسته و لوله های پشت دستگاه هم مشکلی نداره و خنک میشه فقط موتور داغ میمونه مشکل از چیه لطفا راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام و وقت به خیر؛
   موتور تا حدی داغ میشه و این طبیعی هست و برخی موارد هم باعث میشه موتور بیشتر داغ بشه. به طور کلی کارکرد موتور بالا بردن فشار گاز هست و با بالا رفتن فشار دما هم بالا میره. دقت داشته باشید فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف هم باید رعایت شده باشه. اگه گرما بیش از حد و غیر طبیعی به نظر میرسه لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 48. با سلام فریز ما سونیل است و چهار پنج ماهه زدیمش به برق خودم زدم به برق متخصص نیاوردم چند وقتی هست که دو دقیقه ای یه بار روشن میشه سه دقیقه کار میکنه بعد خاموش میشه دو دقیقه بعد روشن میشه بعضی وقتا هم صداها غیر عادی میده دوسه بار هم درجه اش به صفر رسیده که صداش بیشتر میشه به صفر میرسه بعد کم کم درجه اش میره بالا و صداش کم میشه تا تموم شه زیادم درش باز نمیشه ممنون میشم راهنمایم کنید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازمه دستگاه شما بررسی بشه موردی که میفرمایید ممکنه مربوط به قطعات متفاوتی باشه و به این شکل امکان تشخیص ایراد وجود نداره.
   موفق باشید

 49. با سلام و وقت بخیر
  یخچال فریزر سامسونگ No Frost مدل RL46WBSW چند روزی است پس از سرد کردن خاموش شده و بصورت اتومات روشن نمیشود مگر اینکه مجددا برق را قطع و وصل کنیم که باز پس از سرد کردن کامل خاموش میشود لطفا بفرمایید اشکال از چیست؟ با تشکر

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه ایراد از سنسور، رله استارت، برد، اتصالات مرتبط و … باشه. لازمه دستگاهتون بررسی بشه تا بتونیم نظر قطعی اعلام کنیم. لطفا درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 50. سلام روز بخیر ببخشید یخچال ما دوقلو هستش جنسش سینور الان فریزرش حدودا 8دقیقه خاموش میشه و حدودا 15دقیقه موتور کار میکنه ایراد نداره در این وسط دما میاد رو منفی23خاموش و رو منفی 19بازم یخچال روشن میشه

  1. سلام و وقت به خیر؛
   با توجه به اینکه زمان روشن و خاموش شدن دستگاه با مدت زمان استاندارد تفاوت داره بهتره درخواست ثبت کنید تا برای بررسی دستگاهتون مراجعه بشه.
   موفق باشید

 51. سلام روز بخیر ببخشید یخچال ما دوقلو سینور اسمش حدودا 8دقیقه موتور خاموشه و 16دقیقه موتور روشنه این مشکل نداره عادیه و در این مدت هم دما از منفی 23خاموش میشه و از منفی19موتور دوباره شروع به کار میکنه؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   معمولا استاندارد با این دقیقه‌هایی که شما فرمودید تفاوت داره. دستگاه شما از نظر کارکرد ایرادی هم داره؟ بهتره دستگاهتون از طرف کارشناس بررسی بشه.
   موفق باشید

 52. سلام ما فریزر هیوندای داریم. حدود 30 دقیقه کار می کنه و 30 دقیقه خاموش هست حالا با تلر انس 5 دقیقه کم و زیاد می‌خواستم ببینم این میزان کارکرد نرمال هست؟. و اینکه نیاز است که سالانه درب پشت رو باز کنیم و پشت دستگاه رو تمیز کاری کنیم؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   بازه‌ای که اعلام میفرمایید با روند نرمال دستگاه تفاوت داره. بهتره دستگاهتون بررسی بشه. میتونید درخواست ثبت کنید تا برای بازدید دستگاهتون مراجعه بشه.
   موفق باشید

 53. باسلام یخچال سامسونگ دارم (بالا یخچال پایین فریزر)مدتیه احساس میکنم زیاد کار میکنه (بین 40تا60دقیقه )کارمیکنه (20تا30دقیقه)خاموشه از نظر سروصدا وسرما هیچ مشکلی نیست. آیا این زمان نرمال است؟
  باتشکر فراوان

  1. سلام و وقت به خیر؛
   این مدت زمان با مدت استاندارد کارکرد دستگاه مغایرت داره. بهتره دستگاهتون از طرف کارشناس بررسی بشه.
   موفق باشید

 54. سلام خدمت جنابعالی ببخشید سوالی داشتم اگه راهنمایی کنید ممنون میشم
  من یخچال فریزر ساید ال جی دارم که مدت 11سال به خوبی کار میکرد ولی چند روز پیش متوجه شدم که موتور یکسره کار میکند با نمایندگان گلدیران تماس گرفتم و آنها تکنیسین خود را فرستادن و آنها فن کمپرسور و سیم سنسور اکسیژن را عوض کردند ولی باز یخچال یکسره کار میکرد بعد با تماس مجدد آنها مراجعه کردند وبرد یخچال را برای تعمیر بردند و تعمیر کردند ولی باز مشکل یخچال درست نشده ممنون میشم اگه راهنمایی کنید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لطفا مجدد به کارشناس تعمیر اطلاع بدید ممکنه نیاز به بررسی قطعات دیگه‌ای باشه و امکان اعلام نظر به این شکل برای ما وجود نداره.
   موفق باشید

 55. سلام
  وقت بخیر
  موتور یخچال فریزر من سوخت عوض کردم الان یخچال در طول روز چند بار خاموش و روشن میشود ولی فریزر در طول روز 3الی4روز خاموش و روشن میشود هنوز ۷2ساعت هست که تعمیر شده میخواستم مشکلی نداره لطفا راهنمایی کنید یخچال فریزر من اسنوا هستش

  1. سلام و وقت به خیر؛
   روال کارکرد دستگاه شما با استاندارد تفاوت داره. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه. و یا اینکه با کارشناسی که دستگاه رو تعمیر کردن در این مورد صحبت کنید.
   موفق باشید

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لازم هست دستگاه بررسی بشه. لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی و تشخیص ایراد دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 56. با سلام
  یخچال الکترو استیل دارم که ۱۲ ساعت یکبار اتومات میکنه دلیلش چیه آیا عیبی داره؟!

  1. سلام و وقت به خیر؛
   کار کردن یکسره‌ی دستگاه میتونه علل متفاوتی داشته باشه. اگر دستگاه مدت زیادی خاموش باشه و یا تازه نصب شده باشه. میزان مواد غذایی داخل دستگاه زیاد باشه و یا مواد غذایی خیلی گرم باشه. فاصله‌های استاندارد دستگاه از اطراف رعایت نشده باشه. درب یخچال زیاد باز و بسته بشه و یا دستگاه کنار وسایل حرارت زا باشه معمولا بیش از حد معمول کار میکنه. اگر همه این موارد رعایت شده باشه، نیاز به بررسی دستگاه وجود داره و میتونید درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه صورت بگیره.
   موفق باشید

 57. سلام فریزر پارس هر چند دقیقه باید قطع کند و دوباره راه اندازی شود با احترام فراوان

  1. سلام و وقت به خیر؛
   معمولا به این شکل هست که بعد از هر 30 دقیقه که یخچال کار میکنه نیاز هست که 15 دقیقه اتومات کنه و این معمولا در برندهای مختلف تقریبا یکسانه. در این مورد میتونید به مطلب لینک زیر مراجعه کنید:
   https://kardoon.ir/2020/03/26/%db%8c%d8%ae%da%86%d8%a7%d9%84-%da%86%d9%86%d8%af-%d8%af%d9%82%db%8c%d9%82%d9%87-%db%8c%da%a9%d8%a8%d8%a7%d8%b1-%d8%a8%d8%a7%db%8c%d8%af-%d8%a7%d8%aa%d9%88%d9%85%d8%a7%d8%aa-%da%a9%d9%86%d8%af%d8%9f/
   موفق باشید

 58. سلام وقت بخیر. آقا من دو سه روز پیش موتور یخچال رو عوض کردم و شارژ گاز هم انجام شد. هنوز اتوماتیک نکرده و فقط روی درجه ۲ اتوماتیک میکنه که اونم خیلی دیر به دیر. مثلا یک ساعت روشنه بعدش حدود ۴۰ دقیقه آف میکنه.

  1. سلام و وقت به خیر؛
   تا چند روز ممکنه این روند ادامه داشته باشه و بعد به حالت عادی برمیگرده. لطفا در صورتی که مشکل رفع نشد، برای مراجعه‌ی کارشناس، درخواست تعمیرات ثبت کنید.
   موفق باشید

 59. سلام یخچال سایت دوو دارم که برای استراحت و تمیز کردن 24 ساعت خاموش کردم از وقتی روشن کردم اتومات نمیزنه تقریبا 10 ساعت شده لطفا راهنمایی کنید داخلش خوب سرد شده

  1. سلام و وقت به خیر؛
   لطفا بفرمایید آیا دستگاه سرمایش داره؟ اگر سرما داره و خاموش نمیشه مشکلی نداره و معمولا وقتی دستگاه مدتی خاموش بوده، زمانی که مجدد روشن میشه ممکنه تا مدتی طبق استاندارد حالت عادی اتومات نکنه چون میزان سرمایش داخل دستگاه از بین رفته و نیاز هست سرمایش کل کابین تامین بشه.
   موفق باشید

 60. یخچال من سامسونگه
  یخچال من 10دقیقه کار میکنه و 15دقیقه خاموش میشه درجه هم از سه خط روی اولینه یا همون کمترینشه
  ایا مشکل داره؟؟؟؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   روند کارکرد دستگاهتون کمی با روال عادی تفاوت داره. بهتر هست دستگاه بررسی بشه. اگه تمایل دارید لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا برای بررسی دستگاه مراجعه بشه.
   موفق باشید

 61. سلام درب فریزربه مدت پنج ساعت باز بوده اس الان بیشتر از ۲۴ ساعت هس که فریزراتوماتیک نمیکند ایا خراب شده است

  1. سلام و وقت به خیر؛
   اگر یخچال برای مدتی خاموش باشه و یا به طور کلی سرمای کابین خارج بشه و از بین بره، برای تامین مجدد سرمایش و هوای خنک مدت بیشتری زمان لازم هست و دستگاه دائم کار میکنه. این مورد طبیعی هست. در صورتی خاموشی دستگاه ممکنه تا 72 ساعت هم تامین سرمایش زمان ببره.
   موفق باشید

 62. سلام
  بعد از اینکه یخچال فریزر قدیمی امرسان را برای آب شدن برفک خاموش کردیم پس از روشن شدن مجدد چند ساعت طول می کشد ترموستات عمل کند و به حال اتومات در بیاید؟

  1. سلام و وقت به خیر؛
   ممکنه تا ۷۲ ساعت زمان ببره تا کابین کاملا خنک بشه و به وضعیت عادی برگرده.
   موفق باشید

 63. سلام یخچال تعمیر شده ولی رو حالت اتومات نمیزی پ یکسره داره کار میکنه علتش چیه؟ممنون

  1. سلام و وقت به خیر؛
   به دلیل اینکه دستگاه مدتی برای تعمیر خاموش بوده، حدود 72 ساعت زمان میبره تا کامل کابین دستگاه خنک بشه و به حالت عادی برگرده.
   موفق باشید

 64. سلام وقت بخیر
  1. ترموفیوز یخچال دوو ما خراب شده بود، تعمیرکار ترموفیوز رو یه جوری نصب کرد که سر اون به لوله های ضخیم تر چسبیده و از لوله های نازکتر دوره، بنظرتون ترموفیوز درست نصب شده؟
  2. بعد از تعمیر به موتور یخچال که دست میزنم خیلی داغه، این طبیعیه؟

  1. سلام دوست عزیز ترموفیوز رو لطفا چک کنید که به اواپراتور یخچال نصب شده باشد و گرمای موتور تا حدی طبیعی هست اگر فن پشت موتور که حالت پروانه ایی دارد کار نکند داغی موتور اتفاق افتاده که باید متخصص مراجعه کند درصورت راهنمایی بیشتر لطفا با شماره ۰۲۱۴۷۱۰۰ تماس بگیرید.

 65. با سلام ، یخچال من دوو هست ، دیروز یک دفعه کار نکرد ، امروز از ساعت ۱۲ ظهر شروع به کار کرده تا همین الان که ۹ شب هست داره کار میکنه ، دقیقا نمی‌دونم برای اولین بار که روشن میشه بعد از ۱ روز ،به حالت نورمال باید چند ساعت کار کنه ،توقف هم نداشته

  1. سلام باتوجه به اینکه سوال شما تخصصی هست لازم که با همکاران بنده در بخش کاردون با شماره 47100 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید. پیروز باشید

 66. سلام خسته نباشید من ابسرد کن رو بعد از چند ماه دوباره دارم استفاده میکنم میله های پشت ابسرد کن خیلی داغ میشن دلیلش چیه!؟

 67. سلام یخچال ساید سامسونگ قسمت یخچال سرماش خوب هستش ولی قسمت فریزر سرما داره ولی منجمد کامل نمی کنه دمای یخچال روی 3هستش فریزر 20من زمان گرفتم 5دقیقه خاموش 4الی 5دقیقه روشن وقتی موتور یخچال هم خاموش می شه فن پشت موتور یک سره کار می کند

  1. سلام
   دوست عزیز احتمالا شما چیدمان مواد غذایی رو طوری چیدید که راه برودت هوا رو بستید یک مقدارحجم مواد غذایی را کم کنید و امتحان کنید اگر مشکل برطرف نشد که با 02147100تماس بگیرید.

 68. سلام. روز به خیر. فریزر شش فوت آزمایش دست دومی خریداری کردم، ده دقیقه کار می کند، پنج دقیقه آف می شود… روی منفی هجده آف و روی منفی چهارده مجددا روشن میشود… آیا این علائم منطقی هستند؟

  1. سلام اگر سرمایش یخچالتون هیچ مشکلی براش پیش نیومده و مواد غذایی خوب منجمد می‌شوند این روند طبیعی و مشکلی ندارد در غیر اینصورت با همکارهای ما میتوانید تماس بگیرید 02147100

 69. سلام یخچال من از وقتی برق رفت قطع شد برق که اومد وصل شده الان ساعات هاست که داره یکسره کار می‌کنه موتورش خیلی داغ شده باید چیکار کنیم

  1. سلام زمانی که برق قطع میشود سرمایش یخچال کم میشود و به محض اینکه برق میاد موتور یخچال باید مدام کار کند تا سرمایش از دست رفته برگرد اگر چند روزه که مدام کار می کند و قطع نشده نیاز به بازدید دارد شما می توانید با شماره ۰۲۱۴۷۱۰۰ تماس بگیرید.

 70. سلام یخچال ازمایش گرفتم اتومات نمیکنه امکانش هست مشکل از محافظ باشه ؟چون محافظ یکبار ضربه دیده ولی چراغش سبز هست !

  1. یخچالهای آزمایش یا مکانیکی هستند یا الکترونیکی اگر سرما یخچال خوب باشه و مکانیکی باشه ایراد از ترموستات است و اگر الکترونیکی باشه ایراد از سنسور محیط می باشد که می توانید با شماره 02147100 تماس بگیرید برای راهنمایی بیشتر

 71. سلام
  ساید دیپوینت پنج سال بدون مشکل کار می کرده تا اینکه یکباره دمای فریزر بالا رفت. کارشناس ایراد رو از مم بودن گاز تشخیص داد و بعد از شارژ گاز و تمیز کردن لوله ها یخچال حدود سه روزه که هر یک ساعت فقط حدود سه دقیقه خاموشه و بعد روشن میشه. دمای داخل طبیعیه و محل نصب هم تغییری نکرده. به نظر شما از کارشناس بخوام که دوباره بیاد برای رفع مشکل یا نه؟
  سپاس

  1. سلام دوست عزیز بالا رفتن دمای یخچال به خاطر این هست که خوب شارژ گاز انجام نشده از فردی که مراجعه کردند بخواهید که مراجعه کنند و از دستگاه بازدید کنند. در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.

 72. سلام. یخچال فریزر سامسونگ 25فوت دارم 17سال دارم چهار کوشه پایین و بالا یخچال، این یخچال دو ساعت خاموش و سه ساعت کار می کنه، فکر کنم غیر عادیه اینجور کار کردن کمپرسور را خراب می کند؟

  1. با سلام
   اگر تو این چند سال سرویس انجام نشده بهتر است جهت چک و بازدید کندانسور دستگاه شما یک متخصص مراجعه کند جهت سرویس دستگاه لطفا با شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکاران بنده رسیدگی کنند.

 73. درود یک یخچال قدیمی دارم
  ۸ دقیقه روشن میمونه و ۴ دقیقه استراحت
  این طبیعیه؟
  موتورشم خیلی داغه
  خنکی و یخ زدن بالاشم طبیعیه
  فقط موتورش خیلی داغه میترسم بسوزه

  1. با سلام
   دستگاه شما نیاز به بازدید دارد بهتر است که یک سرویس انجام شود
   با شماره02147100 تماس بگیرید تا همکارانم شما را راهنمایی کنند.

 74. سلام،وقت بخیر،ببخشیدمن یخچالمون رو بعداز ۳ماه به برق زدم تقریبا یک ساعت ونیم هست کارمیکنه واتومات نمیکنه،به نظرتون طبیعیه یا مشکلی داره؟؟

  1. با سلام
   بله طبیعی هست در صورت مشکل و ادامه داشتن به شماره 02147100 تماس بگیرید تا همکاران بنده راهنماییتون کنند.

 75. سلام وقت بخیر.یدونه یخجال نیم فریزر داریم مارکش سوزان هست بابرفک. بالا یخجال پایین فریزر.پشت یخجال که یدونه لوله ازموتورمیادمیره بالا.موقع کارکردن یعنی روشن بودن یخجال برف میزنه.بعداینکه اتواتیک کردشروع به ذوب شدن میکنه کف زمین پشت یخجال آب میشه.میخواستم بدونم مشکل چیه.؟؟بعداین یخجالها چقدر تو اتوماتیک میمونن یعنی حالت خاموش میمونن. احساس میکنم زمان بیشتری خاموش میمونه. درجه دمای یخجال هم گذاشتیم رو2 .. ممنون میشم مشکلشوبگین مرسی…

  1. سلام وقتتون بخیر
   برفکی که اب میشود با توجه از لوله ای به نام درین هدایت میشود و بر روی یک کاسه مانند که برروی کمپرسور قرار دارد میریزد که گرمای کمپرسور ام را بخار میکند اینکه برای شما بر روی زمین میریزد احتمالا شیلنگ پشت کمی جا به جا شده است
   در جه دمای یخچال معقول میباشد و مشک خاصی ندارد

  2. سلام مایخچال امرسان دست دوم خریدیم دیشب زدیم تو برق تا حالا داره کارمیکنه وقطع نکرده موتور خاموش نمیشه ایا مشکلی داره یخچال

   1. سلام و وقت بخیر
    دوست عزیز اگر اطمینان دارید دستگاه شما یک روزه که خاموش نشده، ترموستات دستگاه شما مشکل دارد و بهتر است به متخصص مراجعه شود
    متخصصان ما در خدمت شما هستند
    کافی است با شماره 02147100 تماس حاصل فرمایید

 76. سلام یخچال فیلور بعد از تعویض موتور اتومات نمیکنه
  تعمیر کار میگه ۲۴ ساعت باید کار کنه تا اتومات کنه
  دمای یخچال از یک کمتره بنظرتون طبیعیه

  1. سلام دماریخچال نباید زیر یک باشد
   اینکه موتور ۲۴ساعت کارمیکند و بعد خاموش شود
   ایراد دارد
   و باید توسط کارشناس بازدیدشود.
   با شماره 02147100 تماس بگیریئد

 77. سلام وقت بخیر یخچال من الجی مدل اینورتر لاینر هست ۲ ساعت یکسره کار میکنه و اتوماتیک نمیشه این مدل یخچال ها خودشون آیا تشخیص خطا رو میگن یا نه

  1. سلام وقت بخیر
   در مورد اینکه دو ساعت کار میکند و بعد خاموش میشود بستگی به بازو بسته کردن درب دستگاه دارد
   در این مورد که این دستگاه ها خودشون ایراد رو میگن اینطور نیست

   1. سلام وقت بخیر، برد یخچال ساید من مارک بلومبرگ، خراب شده بود تعمیر شد تقریبا سه روز یخچال خاموش بود و من درب های یخچال رو باز گذاشتم بو نگیره، وسایل قسمت یخچال هم بیرون بود، از وقتی مجدد روشن شده، تقریبا یک روزه یکسره کاره میکنه و اتومات نمیکنه… آیا مشکلی هست؟ یا حل خواهد شد

 78. باعرض سلام وخسته نباشید ۳روز پیش یخچال فریزر کمپرسور سوخت درضمن نام برندش بکو هست تعمیر کار آوردم کمپرسور جیاسیپرا مداN1111Y2 نصب کرد ولی متاسفانه اون سرمای کمپرسور اول را ندارد وخیلی طول می‌کشد که اتومات کند وبه تعمیرکار میگم میگه هیچ مشگلی نیست می خواستم ازتون خواهش کنم اگر مشگل از کمپرسور ویا جای دیگری هست بگید در ضمن طبق قرارمون هر موقع به روال شد من باایشان تسویه کنم خواهشمنداست راهنمایی کنید ممنون

  1. سلام
   شما میتوانید با توجه به درجه تنظیم و درج شده روی دیسپلی یک عددد ترنومتر داخل یخچال و فریزر قرار دهید و سرمایش رو چک کنید. در صورت نیاز به توضیحات تکمیلی با شماره تماس 02147100 تماس بگیرید.

 79. سلام خسته نباشید یخچال الکترواستیل داریم صبح واخرشب اتوماتش خوب کار میکتد ولی بعدظهر ها هر ۵ ساعت یکبار اتومات میکند
  فریزر و بالای یخچال هم از لحاظ سرمایش خوب هستند
  البته درجه اش رو هرچند هم که بذاریم هیچ فرقی نمیکنه و اگر روی صفر بزاریم خاموش میشه

  1. در مورد بعد از ظهر عر ۵ساعت یکبار
   بعد از ظهر اگر از ساعت ۱۵حساب کنیم ۵ساعت بعد میشود ساعت ۲۰یکبار این اتفاق میفتد دلیل کلمه هر ۵ساعت اگر امکان داره بیشتر توضیح بدید ممنونم در ساعتی که اعلام میکنید خوب کار میکند هر چند ساعت اتومات میشود و مشکل سر چند ساعت و دقیقه هست که باعث سوال برای شما شده است
   اگر روی ۰میزارید خاموش میشود ایراد هست
   نباید خاموش شود
   در این مورد نیاز به بررسی تکنسین دارد
   با شماره 02147100 تماس بگیرید

 80. یخچال ما مدا‌وم میره روی حالت df همون برفک زدایی کجاش خرابه خوب کار میکنه ولی کلا هی میره رو حالت برفک زدایی

  1. حالت dfحالت دیفراست و یا همان یخ زدایی میباد
   برند یخچال و زمان به دقیقه و یا ساعت اعلام شود تا راهنمایی درستی صورت بگیرد ولی در حالت کلی
   👇👇👇
   نوفراست از کلمه انگلیسی NoFrost گرفته شده است و به معنی بدون برفک می باشد. در یخچال های بدون برفک یا نوفراست برفکی در داخل یخچال دیده نمی شود. اما این بدان معنا نیست که برفک وجود ندارد.

   در این مدل یخچال‌های نوفراست در اصل رادیاتورهای خنک کننده یا همان کویل اواپراتور توسط روکش پوشانده شده‌اند که دیده نشوند بداین صورت هوای خنک توسط فن به داخل کابین هدایت می‌شود و طوری طراحی شده‌اند که برفک حاصله از رطوبت، توسط دستور برد الکتریکی یا تایمر با روشن شدن المنت برفک‌ها آب می‌شوند و از طریق یک مسیر به یک محفظه روی کمپرسور هدایت می‌شود و آنجا نیز توسط گرمای کمپرسور (موتور یخچال) تبخیر می‌شود. که این عمل باعث کمک به خنک‌سازی کمپرسور هم می‌شود.

   و شما در این سیستم هیچگونه برفکی نمی‌بینید به این سیستم نوفراست می‌گویند.
   آب شدن برفک‌های یخچال به دو دلیل زیر الزامی است:
   لایه‌های برفک بر روی لوله‌ها خنک‌کننده به حکم عایق انتقال برودت خواهند بود و ضریب انتقال برودت را کاهش می‌دهد در نتیجه سرما کم می‌شود.
   در اواپراتورهای فن‌دار برای انتفال جریان هوا، وجود برفک در روی لوله‌ها مقدار هوای جریانی را کاهش می‌دهند، در نتیجه سرما کم می‌شود.

 81. درود بر شما، یخچال فریزر ویرپول دو درب قدیمی دارم سمت راست یخچال سمت چپ فریزر، بعد از چندسال ماه پیش روشن کردم، سرماش عالیه منتها بعد متوجه شدم یه سره کار می‌کرد، ترموستات تعویض شد و چون ترموستات خودش پیدا نشد یه ترموستات نوع هوایی مشابه انداخته شد، الان حدودا 1دقیقه کار میکنه و 15ثانیه خاموش میشه و سریع روشن میشه، از اونجایی که شهرستان محل زندگی بنده تعمیرکار مجرب نیست به نظر شما مشکل از کجاست، ناگفته نمونه تایمر مکانیکی هست و با دست که میچرخونم قطع میکنه و کار برفک زدایی صورت میگیره و به نظرم موردی نداره

  1. در مورد اینکه یک دقیقه کار میکند و سپس خاموش دو باره روشن میشود
   یعنی در طول روز بالای ۱۰۰۰بار با ۱۵ثانبع استراحت روشن خاموش میشود که قاعدتا هم از لحاظ مصرف برق و هم استهلاک موتور دستگاه رو به شدت افزایش میدهد
   باید توسط کارشناس بازدید بشه
   چون اعلام کردید محل زندگی شما احتمالا نمایندگی مجرب ندارد
   از طریق تماس با ۴۷۱۰۰طبق سوال سایت خود شماره تماس بکذارید کارشناسان با شما تماس بگیرند و راهنمایی نماید

 82. سلام‌یخچال‌۲درب‌الکترواستیل‌۵تا۶ساعت‌کارمبکنه‌ونیم‌ساعت‌خاموش‌میشه،صدای‌موتورشم‌مدتیه‌زیادشده.ترموستات‌تعویض‌کردیم‌فرقی‌نداشته
  اگه‌میشه‌راهنمایی‌کنین؟

 83. با سلام يخچال ما موقعي كه ميخواد كار بكنه دو ثانيه طول نميكشه كه خاموش ميشه بعد ١رب باز هم به همين شكل…

  1. احتمالا رله و اورلود ایراد داشته باشه یا کمپرسور در صورت نیاز به راهنمایی و ثبت سفارش با شماره 02147100 تماس بگیرید

 84. سلام خسته نباشین مایخچال دست دوم خریدیم فریزرش خوب بودولی کابینش خنک نمیشداتوماتشم طبیعی بود تعمیرکارآوردیم گفت فن سوخته تعویضش کردالان یخچال هفت هشت ساعت کارمیکنه ۴ساعت استراحت داره مشکلش چیه دجه روگذاشتیم روی ۱چرابعدازتعویض فن اینطورشده ممنون

  1. سلام . در حال حاضر اگر با تعویض این قطعه سرمایش یخچال و فریزر نرمال شده طبیعی میباشد

 85. باسلام موتور یخچال من کار نمی‌کرد مدل یخچال سونیا هستش تعمیر کاد اومده پشت یخچال قطعه تایمر مکزیکی عوض کرده ولی فن داخل فریزر کار نمی‌کرد اونو یکسره کرده وموتور هم اتومات نمیکنه مشکلش چیه ?آیا فن فریزر یکسره کار کنه مشکل داره

  1. سلام . حتما تعمیر دستگاهتون رو متخصصین کار بلد بسپارید . چون ممکنه به دستگاه آسیب برسونن . حتما نیازمند بررسی متخصص میباشد
   در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.

 86. سلام
  یخجال ساید ویرپول دارم
  صدای فن زیاد است.آیا میتوانم فن یخچال را خاموش کنم.جای یخجال خیلی خنکه و در جای سردسیر هست.
  ممنون

  1. سلا . فن دستگاه حتما باید کار انجام بده . در غیر ایصورت موتور آسیب میبینه در صورت نیاز با شماره 02147100 تماس بگیرید.

 87. سلام،یخچال فریزر ما پایینش فریزر بالاش یخچال هر چند وقت یکبار سرما به یخچال که بالا نمی‌رسه و فریزر خنک خنک میشه،بعد پشت فریزر لوله ها یخ میزنن به این علت سرما بالا به یخچال نمی‌رسه علتش چی می‌تونه باشه؟

  1. سلام و روز خوش
   اصولا در محصولات مانند شما یخچال از سرمایش تولید شده در بخش فریز استفاده می کند، امکان دارد فریز شما برفک زده باشد، پیشنهاد میشود اول دستگاه را خاموش کرده طبقات و محتویات فریز را تخلیه کرده و سپس به مدت 8 الی 12 ساعت اجازه دهید برفک های فریز آب شوند، سپس فریز را به مدت یک ساعت روشن کنید و طبقات و محتویات در در فریز قرار دهید در صورت بروز مجدد این مشکل پیشنهاد می کنم به متخصص مراجعه شود.

 88. سلام یخچال ما ترموساتشو تازه عوض کردیم درجش هم روی ۳ هست ولی یخ نمیکنه بعد ۴ روز بردمش رو ۷ درجه موتورش یک ساعت کار کرد و الان یکم بهتر یخ میکنه ایا مشکلی داره؟

  1. سلام و وقت بخیر
   سلام . آیا با ترموستات فابریک تعویض شده ؟ واگر فابریک میباشد احتمال خرابی سیکل و یا کیپی مسیر میباشد و نیازمند بررسی متخص است
   امکان داره ترموستات غیر اصل و یا نادرست نصب شده باشه، همچنین احتمال خرابی سیکل و یا مسدود شدن لوله ها نیز میباشد

   1. یخچال ارج هستش بردش خراب شد تعمییر کار اوردیم عوض کردش حدودا دو روزه
    قبلا هم با اون برد قدیمیش یکسره کار میکرد
    بعد عوض کردن به این صورت شد

 89. سلام خسته نباشین، یخچال من آی فادر هست که تازه خریدم، موقع روشن شدن استارتش خیلی صداش زیاده و موقع خاموش شدن کمپرسور صدا میده انگار که پره هاش میخوره به بدنش، مشکلش از چیه؟

  1. سلام و وقت بخیر
   احتمال خرابی پایه وجود داره و قابل تعمیر میباشد و نیازمند بررسی متخصص میباشد

  1. زمان اتومات کردن موتور یخچال بستگی به حجم یخچال و همچنین مقدار مواد غذایی هست که در یخچال نگهداری میشود
   با توجه به توضیحات شما عملکرد دستگاه شما ایرادی ندارد

 90. سلام..یخچال پارسه مدل قدیمی..الان ۳ روزه مدام داره کار میکنه و خاموش نمیشه،جایخیش نصفش یخ زده نصفش نه..ی صدایی مثل هوا هم میاد ک مداوم نیست ولی هی تکرار میشه مشکلش چیه؟گازش کمه بنظرتون؟…ممنون میشم جواب بدین.

  1. سلام و وقت بخیر
   با توجه به توضیحات شما احتمال خرابی فن و یا کاهش شدید گاز یخچال هست
   پیشنهاد می کنیم برای عیب یابی دقیقتر به متخصص مراجعه شود

 91. سلام و خسته نباشید
  یخچال ساید بلومبرگ داریم که فنش تازه عوض شده ولی مشکلی دارم اینه که دمای یخچال حدود 2 درجه است و پایین تر از میزانی هست که نشان میده و تنظیم درجه از روی صفحه تاثیری در تغییر درجه داخل یخچال نداره در ضمن هنگامی که از آبسردکن آب میگیریم درجه روی ال ای دی خود به خود تغییر میکنه میشه بفرمایید چه مشکلی هست ؟

  1. سلام و روز بخیر
   با توجه به توضیحات شما احتمالا ایراد از برد نمایشگر دستگاه شما می باشد
   برای بررسی دقیق تر به متخصص مراجعه شود

 92. سلام خسته نباشید
  فریزر تک دونار دارم که قبلا دودقیقه کار میکرد دودقیقه استراحت و سرمای کافی هم نداشت تعمیر کار اومد هم برد هم سنسور دیفراست و ترموستات رو عوض کرد الان بعد سه روز موتور ۴۰ دقیقه کار میکنه دوساعت ونیم خاموشه سرمای کافی هم داره ..ایا ایرادی داره ؟؟ یا طبیعیه

 93. سلام یخچالمون مارک best
  چند روزه صداش عوض شده و دیر اتومات میزنه
  مثلا ۲۰ دقیقه خاموش ۲ ساعت روشن.علتش چیه،؟یکساله ک خریدیمش

  1. سلام وقت بخیر
   احتمالا موتور یا فن ایراد داره که باید توسط متخصص بررسی بشه.
   موفق باشید.

 94. سلام مهندس جان من تازه یخچال دوقلو سوزان خریدم بعد نصب توسط نمایندگی الان نزدیک به 48ساعته که فریزرش اتومات نکرده یکسره کار می‌کنه به نمایندگی گفتم میگه یخچال صفر بعد نصب تا 72ساعت یکسره کار کردنش طبیعیه ،لطفا راهنمایی کنید

  1. سلام وقت بخیر
   یخچال وقتی نصب می‌شه زمان می‌بره تا به دمای دلخواه برسه تا اتومات کنه. این مورد طبیعیه.
   موفق باشید.

  1. سلام. وقتتون بخیر.
   به احتمال زیاد ایراد مربوط به ترموستات دستگاه می‌شه که یه سره کار می‌کنه.
   موفق باشید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...