تصویر هدر
مدت زمان کارکرد یخچال

مدت زمان کارکرد یخچال

18 مرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از موضوعاتی که در این روزها بسیار به آن توجه می شود نگهداری از لوازم خانگی است زیرا همه ما می دانیم که استفاده درست از وسایل می تواند به طول عمرشان بیافزاید. بنابراین بهتر است ابتدا با عملکرد هر یک از لوازم خانگی آشنا شوید تا بتوانید بهتر از آن ها نگهداری کنید یکی از موارد حائز اهمیت در مورد یخچال که به افزایش طول عمر آن می انجامد مدت زمان کارکرد یخچال است. بهتر است بدانید تمامی یخچال ها کارکردشان یکسان می باشد و هر چند دقیقه یکبار به حالت خاموشی و یا استند بای می روند بنابراین اگر با این حالت روبرو شدید کاملا طبیعی است.

بیشتر بخوانید : علت گرم بودن داخل یخچال

تعمیر یخچال در منزل

یخچال چند ساعت باید کار کند ؟

یکی از سوالاتی که بیشترین تعداد جستجو در اینترنت را به خودش اختصاص داده مدت زمان کارکرد یخچال است. شاید شما هم در اینترنت سرچ کرده اید که یخچال چند ساعت باید روشن باشد ؟ مدت زمان اتومات یخچال چقدر است ؟ گاهی اوقات ممکن است با دانستن این موضوع بتوانید از مشکل یخچال مطلع شوید و از نگرانی هایی که ممکن است در آینده به سراغتان بیاید جلوگیری نمایید.

بهتر است با عملکرد یخچال بیشتر آشنا شوید، همان طور که می دانید ترموستات یکی از کلیدی ترین قطعات در یخچال می باشد که با تنظیم دمای یخچال به کمپرسور یا موتور یخچال فرمان قطع یا وصل شدن را صادر می کند بنابراین در صورت خرابی ترموستات یخچال شما همیشه روشن است و این موضوع می تواند به موتور فشار زیادی وارد کند. اگر یخچال شما همیشه روشن است حتما بعد از خواندن این مطلب اقدام به ثبت سفارش در کاردون نمایید و یا اگر به اطلاعات بیشتری در این باره نیاز دارید با کاردون همراه شوید.

اگر بخواهیم به بیان ساده تر به توضیح این موضوع بپردازیم شما تصور کنید دمای یخچال را روی 5 درجه سانتی گراد تنظیم کرده اید در این شرایط ترموستات به موتور یخچال دستور فعالیت داده تا دمای یخچال را به 5 درجه سانتی گراد برساند طبیعتا اگر اختلالی در عملکرد یخچال وجود نداشته باشد باید بععذ از رسیدن به دمای 5 درجه کمپرسور قطع شود و دما ثابت شود. اما اگر در این روند مشکلی وجود داشته باشد و یکی از این فعالیت ها انجام نشود می گوییم یخچال اتومات نمیکند! همان طور که طبق توضیحات روشن است خرابی ترموستات می تواند یکی از شایع ترین و مهم ترین دلایل اتومات نکردن یخچال باشد.

سرد نکردن بالای یخچال

مدت زمان کارکرد یخچال چقدر است ؟

خیلی خوشحالیم از اینکه این روزها می توان با انتشار مقالات و مطالبی آموزشی سطح دانش و آگاهی افراد را بالا برد. زیرا دانستن این که یخچال هر چند دقیقه باید اتومات کند می تواند به شما کمک کند تا علت خاموش نشدن موتور یخچال را شناسایی کنید و برای تعمیر یخچال اقدام نمایید. همین طور می توانید با زبانی مشترک بین خودتان و تعمیر کار یخچال ارتباط برقرار نمایید. اگر بخواهیم به طور کلی به بررسی مدت زمان کارکرد یخچال بپردازیم باید بگوییم در شرایط عادی یخچال در حدود 35 تا 85 درصد اوقات روشن است البته این در شرایطی است که دمای یخچال نرمال باشد در غیر این صورت هر چه دما بالاتر باشد این مدت زمان هم بیشتر است.

بیشتر بخوانید : یخچال چند دقیقه یکبار باید اتومات کند؟

اگر به تازگی متوجه شده اید یخچالتان یکسره کار می کند و اصلا در حالت استند بای نمی رود بهتر است به دنبال علت آن باشید. دلایل ساده ای وجود دارد که می تواند در صورت نادیده گرفتن آنها بسیار دردسر ساز شوند به عنوان مثال اگر غذای گرم داخل یخچال قرار می دهید باید بدانید این کار می تواند منجر به یکسره کار کردن موتور شود و یا با باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال می توانید به یکسره کار کردن یخچال کمک کنید.


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.