لوگوی کاردون

چند نکته طلایی که باید هنگام خرید یخچال به آن دقت کنید

چند نکته طلایی که باید هنگام خرید یخچال به آن دقت کنید
فهرست محتوا

با توجه به اینکه امروزه زندگی ها به سمت ماشینی شدن می رود عصر تکنولوژی به سرعت در حال پیشرفت می باشد و بر تمامی ابعاد زندگی انسان ها تاثیر گذاشته است. همان طور که می دانید یخچال یک کالای سرمایه ای محسوب می شود چرا که طول عمر زیادی دارد و اگر هنکام خرید یخچال نکات طلایی ذکر در این مطلب را در نظر بگیرید از خرید خود نهایت رضایت را خوهید داشت. کاردون تصمیم دارد با انتشار مطلب چند نکته طلایی که باید هنگام خرید یخچال به آن دقت کنید کار را برایتان ساده تر نماید. با توجه به اینکه این روزها یخچال یکی از گران قیمت ترین لوازم خانگی است باید در خرید آن دقت نمایید.

برای خرید یخچال به چه نکاتی باید توجه کرد؟

What points should you pay attention to when buying a refrigerator

اگر قصد خرید یخچال را دارید قبل از اینکه وارد مغازه شوید موارد زیر را بررسی نمایید.

۱) هنگام خرید یخچال بودجه خود را تعیین کنید

یکی از مهم ترین پارامتر ها که در انتخاب یخچال بسیار تاثیر گذار است بودجه ای است که برای خرید یخچال کنار گذاشته اید. بهتر است ابتدا بودجه را تعیین نمایید تا سردرگم نشوید زیرا تنوع بالای یخچال باعث می شود از محدوده تعیین شده از بودجه فراتر روید و در انتخاب و تصمیم گیری دچار سردرگمی شوید. این تصور را از خود دور کنید که قیمت بالا تضمین کیفیت بهتر خواهد بود.

۲) هنگام خرید یخچال ظرفیت یخچال مهم است

اگر می خواهید یخچال فریزر ساید بای ساید خریداری نمایید باید به اندازه آن دقت کنید. شاید برایتان جالب باشد بدانید واحد ظرفیت داخلی یخچال لیتر و واحد ظرفیت خارجی یخچال فوت می باشد. برای انتخاب یخچال باید سه فاکتور مهم تعداد اعضای خانواد، مقدار مصرف انرژی و جایی که یخچال در آن جا قرار می گیرد را در نظر بگیرید که به ظرفیت یخچال مربوط می شود.

بهتر است به طور واضح تر به توضیح این مبحث بپردازیم برای انتخاب سایز یخچال ساید بای ساید در صورتی که خانواده ای کم جمعیت و یا دو نفره هستید ظرفیت 160 تا 200 لیتر به شما پیشنهاد می شود. حال اگر بخواهید روش محاسبه ظرفیت را بدانید باید بگوییم به ازای هر نفر 200 لیتر به ظرفیت یخچال اضافه نمایید به عنوان مثال برای یک خانواد 5 نفره یخچال با ظرفیت 800 لیتر مناسب است. لازم است بگوییم این معیار انتخاب استاندارد است اما شاید شما بخواهید یخچال با ظرفیت بالاتر تهیه نمایید بنابراین انتخاب با شماست و کاملا اختیاری می باشد.

اگر قصد تعمیر یخچال خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات یخچال در محل کاردون استفاده کنید.

آیا اندازه یخچال در مصرف آن تاثیر دارد؟

Does the size of the refrigerator affect its consumption

پاسخ این سوال بله می باشد. اندازه و ظرفیت یخچال ارتباط مستقیمی با مصرف انرژی دارد به بیان ساده تر هر چه ظرفیت یخچال بیشتر باشد مصرف انرژی بالاتر می رود. در یخچال ها با نماد تاره و یا حروف A تا G رده انرژی مشخص می شود هر چه تعداد ستاره ها بیشتر باشد مصرف انرژی کمتر خواهد بود و همچنین حرف A نشان دهنده مصرف انرژی کمتر خواهد بود.

با توجه به توضیحات بالا در هنگام خرید یخچال به این موضوع دقت نمایید تا از خرید خود رضایت کامل داشته باشید. اگر بین دو سایز 600 و 800 لیتر نمی دانید کدام را انتخاب کنید توصیه ما به شما انتخاب ظرفیت 800 لیتر است زیرا چنان تفاوتی بین این دو نیست ولی در عوض شما جای بیشتری برای مواد غذایی خود دارید. نگرانی که در آینده برایتان اذیت کننده خواهد بود.

دقت کنید در هنگام خرید یخچال ساید بای ساید به دلیل ابعاد و اندازه بزرگتر این یخچال ها حتما فضایی که می خواهید در آن یخچال را قرار دهید در نظر داشته باشید همین طور مسیری که یخچال باید طی کند زیرا گاهی اوقات شما یخچال را خریداری می کنید ولی مسیری که باید یخچال طی کند را در نظر نمی گیرید و نمی توانید از آن استفاده کنید!

نکات طلایی مربوط به کاهش مصرف انرژی در یخچال ساید بای ساید

امروزه با پیشرفت تکنولوژی و طراحی های جدید سیستم هایی در یخچال های ساید بای ساید تعبیه شده است که مصرف انرژی را کاهش می دهد. بهتر است به این موارد آگاه باشید تا در هنگام خرید یخچال به این موارد توجه کنید.

سیستم برفک آبکن خودکار

همان طور که گفتیم علاوه بر سایز یخچال عوامل دیگر در تعیین مصرف انرژی یخچال تاثیر گذار است سیستم برفک آبکن خودکار تکنولوژی به کار رفته در یخچال های ساید بای ساید است که به صورت خودکار برفک ها را آب می کند و اجازه نمی دهد بر روی مواد غذایی و دیواره یخچال ها در اثر دمای بالای یخچال برفک های زیادی ایجاد شود این موصوع باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

آبسردکن و بار در یخچال ساید بای ساید

Side by side water cooler and side by side refrigerator

همان طور که می دانید در یخچال های ساید بای ساید سیستم آبسردکن طراحی شده است تا از مصرف انرژی بالا جلوگیری شود . تصور کنید در گذشته انتظاری که از یخچال می رفت سرد نگه داشتن مواد غذایی و آب بود بنابراین اعضای خانواده هر بار درب یخچال را باز می کردند تا آب خنک بنوشند تصور کنید این کار در طول روز چند بار اتفاق می افتد و انرژی بالایی مصرف می شد. با طراحی آبسرد کن کمی این موضوع کمرنگ تر شد اما با تعبیه بار در یخچال های ساید بای ساید باز کردن درب یخچال کم رنگ تر شد و افراد برای نوشیدن یک لیوان آب خنک از آبسردکن و یا بار یخچال استفاده می کنند بنابراین در مصرف انرژی صرفه جویی می شود.

استفاده از دکمه Eco یا Holiday

استفاده از این دکمه در زمان هایی که از یخچال کمتر استفاده می کنید به شدت توصیه می شود زیرا در این حالت مصرف انرژی کم می شود به عنوان مثال زمانی که به سفر می روید می توانید از این دکمه استفاده نمایید.

اگر از یخچال برند جنرال الکتریک استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، پیشنهاد می کنیم از سرویس تعمیر یخچال جنرال الکتریک کاردون استفاده نمایید.

هنگام خرید یخچال به موتور آن توجه کنید یکی از مهم ترین و اصلی ترین قسمت های یخچال موتور آن است در هنگام خرید یخچال به موتور آن توجه کنید زیرا موتور های چینی کیفیت بالایی ندارد و بعد از مدتی دچار مشکل می شود و تمام هزینه های شما را بر باد می دهد و باید برای تعمیر یخچال هزینه کنید. در هنگام خرید یخچال دقت کنید تا ویژگی های کندانسور و موتور خوب را هنگام کار کردن یخچال مشاهده نمایید و برای خرید لوازم خانگی از نمایندگی ها و برند های معتبر خرید نمایید.

اگر می خواهید یخچال فریزر ساید بای ساید خریداری نمایید باید به اندازه آن دقت کنید.

برای انتخاب یخچال باید سه فاکتور مهم تعداد اعضای خانواد، مقدار مصرف انرژی و جایی که یخچال در آن جا قرار می گیرد را در نظر بگیرید که به ظرفیت یخچال مربوط می شود.

سیستم برفک آبکن خودکار تکنولوژی به کار رفته در یخچال های ساید بای ساید است که به صورت خودکار برفک ها را آب می کند و اجازه نمی دهد بر روی مواد غذایی و دیواره یخچال ها در اثر دمای بالای یخچال برفک های زیادی ایجاد شود این موصوع باعث کاهش مصرف انرژی می شود.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها