علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

تمیز نشستن ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که تمیز نشستن ماشین ظرفشویی باعث نارضایتی شما شده باشد. باید بگوییم تمیز نشستن ماشین ظرفشویی یکی از مشکلات شایع این دستگاه می باشد و می تواند دلایل مختلفی به همراه داشته باشد. البته گاهی اوقات خرابی ماشین ظرفشویی می تواند دلایل غیر فنی داشته باشد و بدون متخصص قابل حل باشد. خوشبختانه علت تمیز نشستن ماشین ظرفشویی همیشه دلایل غیرفنی دارد و خودتان می توانید مشکل را برطرف نمایید. آیا می خواهید بدانید استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن آن می شود ؟

تمیز نشستن ظرفشویی

5 علت غیر فنی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

1.شوینده نامناسب یکی از دلایل شایع و مهم در تمیز نشستن ماشین ظرفشویی است. گاهی اوقات استفاده از مواد شوینده تاریخ مصرف گذشته می تواند باعث تمیز نشدن ظروف شود و باعث نارضایتی شما شود. سعی کنید از مواد شوینده مرغوب و با کیفیت برای ماشین ظرفشویی استفاده نمایید. همان طور که می دانید از و در شوینده، ژل و قرص به عنوان شوینده ماشین ظرفشویی می توان استفاده نمود.

در صورتی که از پودر برای ماشین ظرفشویی استفاده می کنید متوجه شده اید که پودر ها در دمای پایین در آب حل نمی شود و بیشتر مواقع بر روی ظروف به شکل رسوب و یا لکه های سفید باقی می ماند. بنابراین در انتخاب شوینده مناسب برای ماشین ظرفشویی دقت نمایید.

همان طور که می دانید مایع جلا دهنده در مرحله آخر شستشو ظروف برای درخشندگی بیشتر و کمک به خشک شدن ظرف ها به کار می آید. اگر از مایع جلادهنده استفاده نشود با مشکل تمیز نشدن ظرف ها روبرو خواهید شد و یا ظرف ها خشک نمی شود. البته زیاده روی در مصرف مایع جلادهنده هم می تواند باعث کف کردن بیش از حد شود.

نصف قرص ماشین ظرفشویی

نمک ماشین ظرفشویی یکی از مهم ترین مواردی می باشد که نبود آن باعث ایجاد رسوب و لکه بر روی ظروف می شود و می تواند یکی از دلایل تمیز نشستن ماشین ظرفشویی باشد. زیرا نمک سختی آب را از بین می برد و باعث حل شدن مواد شوینده در آب می شود. با توجه به آمار موجود در بازار قرص ماشین ظرفشویی از محبوبیت بالایی برخوردار است زیرا عملکرد بهتری داشته اما باید بدانید در صورتی که برای شستن ظرف ها از دمای پایین استفاده می کنید به دلیل حل نشدن قرص در آب انتخاب مناسبی نخواهید داشت.

بررسی علت غیر فنی تمیز نشستن ماشین ظرفشویی

2.تنظیمات ماشین ظرفشویی، یکی از پارامترهای مهم در کیفیت شستشوی ظروف می باشد. که با توجه به سختی آب محل زندگی شما قایل تنظیم می باشد. برای تمیز شستن ظروف باید تنظیمات ماشین ظرفشویی قبل از انجام عملیات شستشو مشخص شود.

3. یکی از دلایل شایع برای تمیز نشستن ماشین ظرفشویی چیدن نادرست ظروف در ماشین ظرفشویی است. گاهی اوقات ممکن است با قرار دادن نادرست ظرف ها در دستگاه و جا دادن بیش از حد ظروف در ماشین ظرفشویی مانع از رسیدن آب و مواد شوینده به ظرف ها شوید و در نتیجه از شستشوی ظرف ها رضایت نداشته باشید. خوشبختانه هر بخش از ماشین ظرفشویی به طور مشخص جای ظروف را تعیین کرده است و می توانید از همان الگو برای چیدمان ظروف استفاده نمایید.

استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی

4.گاهی اوقات گرفتگی سوراخ خای آبپاش در ماشین ظرفشویی می تواند دلیل تمیز نسشتن ماشین ظرفشویی باشد. و یا قرار دادن ظروف بر روی یکدیگر مانع از حرکت و چرخش آبپاش شود در این صورت قطعا از نتیجه کار راضی نخواهید بود. برای تمیز کردن بازوها و آبپاش می توانید از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده نمایید.

5.برای رضایت داشتن از شستشوی ظروف در ماشین لباسشویی بهتر است از کثیف نبودن فیلتر تخلیه لباسشویی اطمینان خاطر داشته باشید. ممکن است به دلیل جمع شدن تکه های مواد غذایی و کثیفی بر روی فیلتر تخلیه ظروف به خوبی شسته نشود. بهتر است هر چند وقت یکبار فیلتر را با آب و صابون بشویید تا دچار گرفتگی یا انسداد نشود.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها