علائم سوختن موتور یخچال

علائم سوختن موتور یخچال
فهرست محتوا

موتور یخچال مهم ترین بخش  یخچال می باشد در صورتیکه این بخش دچار مشکل بشود سیستم یخچال بصورت کامل از کار افتاده و دیگر قادر به ادامه فعالیت خود نخواهد بود همچنین بخش مهمی که لازم است مورد توجه قرار بگیرد همین قسمت است در صورتیکه بوی سوختگی احساس کردید و یا روند فعالیت وسیله برقی شما دچار مشکل شده بود حتما از تعمیرکار مربوطه بخواهید تا در اولین فرصت به بررسی کلی یخچال شما بپردازد. علائم سوختن موتور یخچال را میتوانید در این متن ملاحظه کنید.

موتور یخچال در صورتیکه تحت فشار قرار بگیرد به سرعت دچار مشکل شده و اگر به بررسی و اصلاح بخش معیوب شده نپردازید امکان سوختن آن وجود دارد؛ اما اکثر اوقات با از کار افتادن یکباره این وسیله قابل مشاهده هست همچنین این بخش مبلغی بیشتر از حد معمول برای تعمیر را به خود اختصاص میدهد زیرا بخش اصلی یخچال می باشد.

سوختن موتور یخچال

برای تشخیص سوختن موتور یخچال راه هایی وجود دارد اما در این قسمت میتوانید با توجه به سه روش از سوختن این وسیله مطلع گردید ، در صورتیکه موتور به یکباره استارت بزند و قطع شود به منزله از کار افتادن موتور می باشد همچنین اگر زمانی که این موتور استارت میزدن بصورت ناگهانی فیوز میپرد و برق قطع میشود نیز میتواند یکی دیگر از نشانه های سوختن موتور یخچال باشد آخرین موردی که در این بخش به بیان آن می پردازیم این است که کمپرسور به نظر روشن می آید اما زمانیکه دست خود را به آن نزدیک میکنید دمای بالایی دارد و بسیار داغ می باشد در چنین شرایطی لازم است که در اسرع وقت با تعمیر کار مربوطه تماس حاص نمائید و برای بررسی و تعویض موتور یخچال اقدامات لازم را انجام دهید.

سوختن یا معیوب شدن موتور این وسیله برقی دارای علائم خاص خود می باشد که گاهی اوقات نیاز به دقت بالایی دارد و گاهی اوقات با یک بررسی ساده قابل تشخیص می باشد از نمونه های این علائم میتوان به:

1)سر و صدا در یخچال: زمانیکه موتور یخچال سوخته یا بخشی از آن از کار افتاده باشد در هنگام کار یخچال سر و صدای بلندی ایجاد می شود، لازم به ذکر است که ایجاد این صداها میتواند علل دیگری هم داشته باشد اما یکی از این علت ها بوجود آمدن مشکل در موتور آن است، برای یافتن علت دقیق آن لازم است که یک تعمیرکار به بررسی سیم پیچی ها و شل نشدن آنها و فن موجود در موتور و دیگر اتصالات موجود بپردازد.

سالم بودن موتور یخچال

علائم سوختن موتور یخچال را می دانید؟

2)خاموشی طولانی: اصلی ترین علائم سوختن موتور یخچال خاموشی ناگهانی و روشن نشدن آن می باشد. در این صورت  این وسیله برقی بصورت کامل از کار افتاده است و لازم است به بررسی علت آن بپردازید البته امکان اشکال در انتقال برق و نرسیدن جریان برق به یخچال نیز وجود دارد البته بهتر است قبل از نگرانی برای سوختن موتور به بررسی سیم ها و انتقال برق بپردازید.

3)حرارت بالا در یخچال: همانطور که در بخش های بالایی نیز بیان گردید وجود گرما در بخشی از یخچال که موتور در آن قرار دارد و اکثر اوقات گرمای زیاد در قسمت پشتی یخچال میتواند یکی از علائم سوختن موتور یخچال باشد ، شما می توانید برای بررسی این علامت یک دماسنج را درون یخچال خود قرار داده و دمای آنرا اندازه بگیرید و با دمای استاندارد مقایسه کنید ؛ همچنین برای جلوگیری از بروز مشکل لازم است که فاصله ای نزدیک به 15 سانتی متر بین یخچال و دیوار فاصله باشد تا مانع گرم شدن آن شود.

4)منجمد شدن موتور : در صورتیکه موتور یخچال منجمد شد می توانید 24 ساعت به آن زمان دهید اگر این یخ از بین رفت و روند فعالیت ادامه پیدا کند مشکلی وجود ندارد و سالم است در غیر این صورت لازم است که از تعمیرکار کمک بگیرید زیرا امکان معیوب شدن موتور وجود دارد و باید هر چه زودتر اصلاح شود.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها