لوگوی کاردون

علت سوختن فیوز تلویزیون

علت سوختن فیوز تلویزیون
فهرست محتوا

تلویزیون یکی از وسایل کاربردی ایست که در منزل استفاده میشود و در صورت بروز مشکل برای این وسیله افراد خانواده نیز دچار کلافگی خاصی میشوند ، آسیب هایی که به این وسیله الکترونیکی وارد میشود متفاوت می باشد که میتوان از آسیب به ظاهر و سخت افزار یا پیکسل ها و یا سیم پیچی داخلی نام برد اما گاهی اوقات پیش می آید که فیوز میسوزد ، علت سوختن فیوز تلویزیون چیست و چرا این اتفاق رخ میدهد ؟ برای جلوگیری از آن چه کارهایی را میتوان انجام داد ؟ در صورت بروز چنین اتفاقی  چه کاری باید انجام داد ؟ اینها سوالهایی است که در ذهن افراد مختلف بوجود می آید و ما در این متن قصد داریم به توضیح اطلاعاتی در این زمینه بپردازیم .

علت سوختن فیوز تلویزیون را می دانید ؟

فیوز یا مدارهای خروجی ای که وظیفه تغذیه را به عهده دارند ممکن است به دلایل مختلفی از بین رفته و معیوب شود ؛ مواردی که باعث از بین رفتن این وسیله میشود اعمم است از :

  1. خروجی دستگاه معیوب گردد : در این زمان مثبت و منفی در خروجی دستگاه بهم خورده و باعث اتصالات می گردد و روند انجام وظیفه به مخاطره افتاده و در نهایت باعث از بین رفتن فیوز می گردد.
  2. نا سالم بودن قطعات : زمانیکه قطعات الکترونیکی ناسالم یا سوخته شوند اشکال در منبع تغذیه بوجود می آید و همین امر باعث میگردد نهایتا فیوز در بخش خروجی از بین برود.
  3. خرابی خازن : گاهی اوقات وجود خرابی یا به اصطلاح نشتی در خازنها با ولتاژ بالا در قسمت ورودی منبع تغذیه باعث از کار افتادن فیور میشود.
  4. نوسانات برق : حتما شنیده اید که می گویند برای وسیله برقی خود حتما از ترانس استفاده نمائید تا  در صورت رفتن برق یا نوسانات بوجود آمده در این مورد وسیله برقی شما از جمله تلویزیون دچارمشکل نشود ؛ زیرا یکی از مواردی که باعث سوختن فیوز میشود همین نوسانات برقی است .

جلوگیری از آسیب به تلویزیون

برای آنکه از آسیب به این وسیله برقی جلوگیری نمائید بهترین کار استفاده از ترانس می باشد تا بتوانید نوسانات برقی را تحت کنترل داشته باشید همچنین در صورتیکه عیبی در تلویزیون مشاهده کردید حتی اگر بهم ریختگی تنظیمات هم باشد حتما به تعمیرکار آن اطلاع داده یا از مراکز تلفنی جهت جلوگیری از ادامه این آسیب کمک بگیرید. زیرا زمانیکه عیب نمایش داده شده کم است قابل برطرف شدن با هزینه کم می باشد این درحالیست که اگر دیر دست به کار شوید  امکان آنکه مبلغ بالایی برای این اصلاح بپردازید بالا می رود.

کیفیت تلویزیون

چگونه تلویزیون را تعمیر کنیم؟

پیشنهاد می شود که این تعمیرات را خودتان انجام ندهید و برای اصلاح مشکل بوجود آمده حتما از تعمیرکار تلویزیون کمک بگیرید ، از گارانتی استفاده نموده و یا مسئولین مربوط به این موارد را انتخاب نمائید زیرا در صورتیکه برای این عیوب خودتان دست به کار شوید ممکن است مشکل را اشتباه تشخیص دهید و سیستم تلویزیون را بصورت کامل بهم بریزید. اگر میخواهید در این رابطه حتما خودتان عمل کنید باید به مراکز مربوطه از جمله موسسات مراجعه نمائید و آموزش های لازم در این زمینه را دریافت نمائید.

ویروسی شدن تلویزیون

چگونه تعمیر کار ماهر پیدا کنیم؟

برای یافتن کسی که بصورت کامل به روند کارکرد تلویزیون مطلع باشد لازم است یا از گارانتی این وسایل استفاده نمائید و یا درمرورگرها به بررسی بپردازید همچنین این روزها میتوانید از اپلیکیشن هایی که مخصوص این موارد هستند نیز استفاده نمائید باید دقت داشته باشید از افرادی برای برطرف سازی مشکل کمک بگیرید که علاوه بر دارابودن اطلاعات کافی بتوانند با مبلغ مناسب و کالای باکیفیت به اصلاح مشکل بوجود آمده بپردازد همچنین گارانتی پس از تعمیر و استفاده از وسیله اورجینال نیز باید در اولویت انتخاب شما باشد در صورتیکه امکان حمل کردن تلویزیون به مغازه را ندارید میتوانید تماس گرفته و بخواهید که تعمیر در محل صورت گیرد و این مورد به این معنی است که فرد مورد نظر با وسایل برای برطرف سازی مشکل کالای شما به خانه یا هر محلی که تلویزیون قرار دارد بیاید و این تعمیرات را انجام دهد .

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها