چه زمانی در ماشین ظرفشویی را باز کنیم

فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از کارآمد ترین وسایل برقی است که این روزها در منزل همه وجود دارد و استفاده از آن بسیار رایج شده است اما استفاده از ماشین ظرفشویی نیازمند رعایت کردن نکاتی می باشد. که از این طریق میتوان عمر آنرا بیشتر کرد ، هر وسیله برقی دارای دفترچه راهنمایی است که برای استفاده بهتر آن تعبیه شده و باعث طولانی شدن عمر آن میگردد ، این دفترچه شامل سوالاتی ایست که در ذهن مخاطبین بوجود آمده برای مثال از چه مواد شوینده ای استفاده شود بهتر است و یا چه زمانی در ماشین ظرفشویی را باز کنیم ؛ اینها مجموعه سوالاتی هستند که قبل از خرید هر وسیله ای به ذهن افراد میرسد  اما برای دستیابی به پاسخ آنها چه باید کرد ، میتوانید اطلاعات لازم را برای این موضوع با مطالعه ادامه متن کسب کنید .

آموزش تعمیر ماشین ظرفشویی بوش

نکاتی برای مراقبت از ماشین ظرفشویی

برای استفاده بیشتر و بهتر از هر وسیله برقی بهتر است که از نکاتی پیروی کنید و بهتر بدانید که چطور میتوانید از آن استفاده کنید برای مثال :

  1. تعداد مناسب ظرف : حتما به تعداد مناسبی ظرف در ماشین قرار دهیدزیرا تعداد کمتر باعث مصرف کمتر ماشین ظرفشویی نمیشود و همان میزان انرژی و برق را مصرف میکند همچنین از قرار دادن تعداد زیادی ظرف هم جلوگیری نمائید زیرا مانع گردش آب درون ماشین میگردد و امکان چرب ماندن ظروف یا باقی ماندن مواد شوینده بر روی آن وجود دارد.
  2. تمیز بودن ظروف :به خاطرداشته باشید که حتما ظروفی که درون ماشین ظرف شویی قرار میدهید باید از هر گونه زباله و مواد غذایی ای پاک باشد و بقایایی بر روی آن نمانده باشد
  3. برنامه کامل شستشو :حتما اجازه دهید دستگاه شما برای شستشو برنامه کاملی داشته باشد و طی هیچ شرایطی بین کار درب ماشین را باز نکنید و یا روند شستشو را متوقف نکنید ؛ حتما اجازه دهید این برنامه بصورت کامل انجام گیرد

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

چه زمانی در ماشین ظرفشویی را باز کنیم ؟

بهتر است زمانیکه ماشین در حال کار کردن است درب آن باز نشود همچنین اجازه دهید برنامه شستشو بصورت کامل انجام گیرد و پس از اتمام آن میتوانید 2 -3 ساعت به ماشین زمان داده و سپس درب آنرا بازکیند و ظروف را خارج کنیدالبته بهتر است بعداز اتمام کار برای بخار شدن و از بین رفتن رطوبت دستگاه درب آن باز شوداما اقدام به خروج ظروف نکنید؛ بایدبدانیددر صورتیکه هنوز آب یا کف درون دستگاه وجود دارد درب رانباید باز کنید ابتدا برنامه مجددی برای تخلیه این مواد داشته باشید و در صورتیکه مواد شوینده و کف بصورت کامل از دستگاه پاک شد میتوانید درب را باز کرده و اقدام به خروج ظروف نمائید همچنین شما میتوانید پس از اتمام کار ماشین به آن فرصت استراحت داده و برای اتفاده مجدد برای 5 ساعت بعد اقدام به تکمیل حجم آن نمائید.

کف در ماشین ظرفشویی

در مجموع باید بدانید

در نهایت نکاتی که باید برای ماشین ظرفشویی خود مورد نظر قراردهیداین است که مواد شوینده مخصوص به این ظروف را استفاده نمائید و  تا تمام نشدن شستشو درب ماشین را باز نکنید برای رسوب گیری از نمک مخصوص ماشین استفاده کنید و در ابتدا قبل از شروع فعالیت ، برق و دیگر اتصالات را بررسی کنید به نحوه قرار گرفتن ظروف در ماشین توجه داشته باشید که طوری قرار نگیرند که روبروی محفظه ها از جمله آب یا مواد شوینده یا جای قرص را بپوشانند.

همچنین برای شستشو لازم است از قرص هایی استفاده کنید که سالم باشد و تاریخ انقضای آن نگذشته باشد و نرم نشده باشد و لازم است به درستی در جایگاه خود قرار داده شود و در طول شستشو هم میزان آبی که وارد دستگاه میشود را بررسی کنید که به مقدار مورد نیاز دستگاه بوده باشد و خللی در شستشو بوجود نیاید ، اگر مجبور به باز کردن درب شدید ابتدا دکمه توفق فعالیت را بزنید اما در زمان آبگیری و شستشو اینکار را انجام ندهید و اجازه بدهید این مرحله به پایان برسد سپس اقدام کنید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس