تصویر هدر
معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

16 مرداد, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از دغدغه های همه خانم ها هنگام خرید ماشین ظرفشویی نحوه استفاده و آگاهی داشتن از برنامه های دستگاه می باشد. بنابراین دانستن معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش برایتان حائز اهمیت است البته اگر قصد شما خرید یک ماشین ظرفشویی با برند بوش می باشد ما در این مطلب سعی داریم شما را با معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش آشنا نماییم تا شما را از این نگرانی رها کنیم.

ماشین ظرفشویی بوش خشک نمیکند

همه چیز درباره ماشین ظرفشویی بوش

یکی از راه های اساسی برای داشتن اطلاعات کافی درباره محصول خریداری شده دفترچه راهنمای آن می باشد. با این اوصاف تیم کاردون با بررسی ماشین ظرفشویی بوش به توضیح برخی از دکمه های روی ماشین ظرفشویی بوش پرداخته است که آن ها را با شما به اشتراک می گذارد.

یکی از دکمه های کاربردی و شناخته شده برای تمامی برندها Power می باشد که به منظور روشن و خاموش کردن دستگاه مورد استفاده قرار می گیرد. اگر می خواهید بدون افزایش دمای آب و برنامه های اضافی ظروف را بشویی می توانید از دکمه­ی Normal cycle استفاده نمایید. گاهی اوقات می خواهید ظروف به صورت خودکار شسته شود و دیگر نیازی به تنظیم برنامه برای شستشو نباسد می توانید با زدن دکمه­ ی Auto/sensor/smart wash در این حالت تمامی موارد به صورت خودکار تعیین شده و در زمان معین و با درجه حرارت تعیین شده براساس حجم ظروف به صورت خودکار عملیات شستشو انجام می شود. یکی از سخت ترین ظروف برای شستشو قابلمه و تابه می باشد که شاید اختراع ماشین ظرفشویی و دکمه­ی Pots & Pans یکی از بهترین اختراعات بوده است.

اگر مهمان دارید و می خواهید ظروف کثیف را سریع تر بشویید بهتر است از دکمه­ی Express/quick/1 hour wash استفاده کنید زیرا این دکمه در مدت زمان یک ساعت با افزایش دمای آب ظروف را می شوید. یکی از دکمه هایی که در ماشین ظرفشویی بوش و ال جی وجود دارد و معنای یکسانی دارد Extra hot است این دکمه برای شستن ظروف خیلی کثیف و چرب کاربرد دارد زیرا دمای آب تا 80 درجه سانتی گراد افزایش می یابد و عملیات شستشو انجام می شود اگر این اتفاق رخ نداد حتما با متخصصین کاردون مشورت کنید.

معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش را می دانید ؟

اگر می خواهید دمای آب را تا 150 درجه سانتی گراد بالا ببرید و در حالت ضد باکتری ظروف را بشویید از دکمه­ی Sani wash/ anti bacterial cycle استفاده کنید. یکی از دکمه های جالب در ماشین ظرفشویی بوش Aqua sensor می باشد که میزان کثیفی آب را تشخیص می دهد در صورتکثیف بودن آب در شستشو از آن برای شستشوی اصلی استفاده نخواهد شد آب تعویض می شود سپس عملیات شستشو انجام می شود.

اگر ماشین ظرفشویی شما تا نصف ظرفیت پر شده است بهتر است از دکمه­ی Half load استفاده کنید چرا که با استفاده از این دکمه می توانید در مصرف انرژی و آب صرفه جویی کنید. گاهی اوقات و در شرایط اضطراری می توانید از دکمه­ی Aqua spot استفاده کنید زیرا به مدت 24 ساعت از ورود آب به دستگاه جلوگیری می کند معمولا زمانی که ماشین ظرفشویی دچار نشتی شده است از این دکمه استفاده می کنند تا در اولین فرصت از یک متخصص برای تعمیر ماشین ظرفشویی کمک بخواهید.

Child lock همان طور که از اسم این دکمه مشخص است قفل کودک می باشد که در صورت داشتن بچه کوچک در خانه توصیه می کنیم از این دکمه کاربردی استفاده کنید تا از دردسرهای احتمالی به جهت کنجکاوی های کودکانه در امان باشید لازم است بدانید علاوه بر برند بوش تمامی برند ها از این دکمه در ماشین ظرفشویی استفاده کرده اند. یکی از دکمه هایی که در ماشیم ظرفشویی بوش تعبیه شده است و برای شستشوی اقتصادی کاربرد دارد Eco می باشد. منظور از شستشوی اقتصادی زمانی است که ماشین ظرفشویی از ظروف پر شده است اما خبری از کثیفی زیاد نیست با استفاده از این دکمه می توانید در مصرف آب و انرژی صرفه جویی کنید.


4 دیدگاه

سونیا
آبان 28, 1399

سلام و خسته نباشید
rinse aid در ماشین ظرفشویی چه معنی داره ؟

Support
آبان 28, 1399

سلام و وقت به خیر؛
برنامه Rinse aid یا کمک آبکشی به منظور سرعت بخشیدن به عمل خشک کردن و جلوگیری از ایجاد لکه کاربرد داره.
موفق باشید

سید باقر میرشجاعی
بهمن 20, 1399

سلام
برای راه اندازی ماشین بوش سری ۴امروز تکنسین آمد و مخزن نمک را بدون اینکه با آب مخلوط کند پر کرد یک بشقاب بلوری داخل دستگاه گذاشت و دستگاه ۱ساعت و ۲۰ دقیقه خالی شستشو کرد بدون قرص در پایان کار بشقاب پر از خش شده بود.برای ماشین قرص فینیش کوانتوم تهیه کرده ام مخزن مایع جلا دهنده رانیز پر کرد.آیا درست بود که برای اولین بار نمک با آب مخلوط نشود؟
در استفاده از قرص کوانتوم فینیش به نمک و جلا دهنده نیاز است؟ آیا باید مخزن نمک ومایع خالی شود؟چرا ظرف پر از خش شد؟
با تشکر

Support
بهمن 21, 1399

سلام و وقت به خیر؛
نیاز به استفاده از جلادهنده هست ولی لازمه درجه جلادهنده درست تنظم بشه. بهتره در مورد نحوه شستشو و مخزن نمک از کارشناسی که دستگاه رو نصب کردن سوال کنید و در صورتی که شستشو همیشه به همین شکل انجام میشه، برای بررسی دستگاه درخواست تعمیرات ثبت کنید.
موفق باشید


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.