لوگوی کاردون

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو

علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو
فهرست محتوا

یکی از شایع ترین مشکلاتی که برای بسیاری از کاربران کاردون اتفاق افتاده است و به دنبال دلیل آن هستند علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو می باشد. بنابراین تیم تولید محتوای کاردون برای گردآوری دلیل این موضوع اقدام به انتشار این مطلب کردند. بهتر است بگوییم هر یک از ما حداقل یک بار با این صحنه مواجه شده ایم که درب یخچال را باز کنیم و با یخ زدگی موادغذایی و میوه ها درون یخچال مواجه شویم همه ما می دانیم که این اتفاق می تواند بر طعم و مزه غذاها متاثر باشد بنابراین به دنبال یک راه حل برای برطرف کردن آن هستیم.


بیشتر بدانید : علت یکسره کارکردن یخچالبیشتر بدانید : تعمیر موتور یخچال


علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال دوو چیست ؟

گاهی اوقات بهتر است قبل از هر اقدامی درباره این موضوع کمی تحقیق و بررسی کنیم و یا شاید بهتر باشد سطح آگاهی خود را در این باره افزایش دهیم  و کمی مطالعه کنیم بنابراین اگر در اینترنت جستجو کرده اید و با این مطلب روبرو شده اید باید بدانید که شما یک فرد خوش شانس هستید زیرا در ادامه مطلب برخی از این دلایل را با شما به اشتراک گذاشته ایم.

همان طور که می دانید و شاید اولین موضوعی که به ذهنتان می رسد بررسی کردن تنظیمات یخچال است. زیرا یکی از دلایل سرد شدن بیش از حد یخچال می تواند تغییرات دمایی باشد بنابراین بهتر است به تنظیمات دمایی یخچال دوو اهمیت دهید و آن را بررسی کنید. دقت داشته باشید همیشه نشانگر و عقربه ها تنظیمات دمایی را دقیق نشان نمی دهد. در صورتی که تنظیمات دمایی یخچال عدد مورد نظرتان را نمایش می دهد اما مواد غذایی درون یخچال منجمد می شود باید دلیل دیگری وجود داشته باشد .همان طور که می دانید دمای مناسب برای یخچال بین 3.5 تا 5.5 درجه سانتی گراد است بنابراین هر چند وقت یکبار تنظیمات دمایی یخچال را بررسی کنید.

بیشتر بخوانید : علت یخ زدن لوله پشت یخچال

لازم است بدانید مکانی که مواد غذایی را قرار می دهید بسیار مهم است زیرا هر یک از طبقات و قفسه های یخچال حساسیت دمایی متفاوتی دارند. بله درست است هر یک از طبقات یخچال دارای دمای یکسانی نیستند و باید برای قرار دادن مواد غذایی درون یخچال حساسیت به خرج دهید. بهتر است برای قرار دادن مواد غذایی درون یخچال از دستورالعمل مربوط به نحوه قراردادن موادغذایی استفاده کنید تا با این مشکل روبرو نشوید.


بیشتر بدانید : بعد از جابجایی یخچال چند ساعت بعد آن به برق بزنیم


چرا یخچال مواد خوراکی را منجمد می کند ؟

اگر موارد بالا را بررسی کرده اید اما باز هم با مشکل یخ زدگی مواد غذایی مواجه هستید باید چک کنید مواد غذایی در نزدیکی دریچه های خروجی و خنک کننده قرار گرفته اند یا خیر ؟ همان طور که از اسم شان پیداست این دریچه ها وظیفه انتقال هوای سرد به درون یخچال را بر عهده دارند اگر مواد غذایی در کنار این دریچه ها قرار گیرند منجمد می شوند بنابراین باید دقت کنید تا با فاصله از این دریچه ها مواد خوراکی را قرار دهید.

دلایل زیادی وجود دارد که باعث منجمد شدن مواد غذایی داخل یخچال می شود اگر تنظیمات فریزر را بررسی نکرده اید بهتر است دمای فریزر را به حالت نرمال تغییر دهید. البته باید خاطر نشان کنیم کار کردن یخ ساز یخچال می تواند فریزر را بیش از حد سرد کند و همین موضوع می تواند یکی از دلایل منجمد شدن مواد غذایی باشد. گاهی اوقات خالی بودن یخچال می تواند این دردسر را برایتان به بار آورد. شاید این دلیل برایتان عجیب باشد اما براساس تحقیقات انجام شده به این نتیجه می رسیم که واقعیت دارد. درست است خالی بودن یخچال تعادل دمایی درون یخچال را از بین می برد و همین موضوع می تواند دلیل خوبی برای یخ زدن مواد غذایی باشد.


بیشتر بدانید : علت سرد نشدن قسمت بالای یخچال


اگر تمامی موارد بالا را بررسی کرده اید اما باز هم با این مشکل مواجه هستید پیشنهاد کاردون به شما این است که کار را به کاردون بسپارید و با ثبت سفارش در وب سایت و اپلیکیشن کاردون منتظر اعزام متخصص به محل خود باشید.

به تعمیر یخچال نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی یخچال

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها