درجه آب گرم ماشین لباسشویی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

شاید همیشه یکی از مسائلی که در ماشین لباسشویی حائز اهمیت بوده است درجه آب گرم ماشین لباسشویی باشد زیرا شما می دانید که در درجه های مختلف ممکن است اتفاقاتی برای لباس هایتان بیافتد که برایتان نا خوشایند باشد و همین طور قبض ماشین لباسشویی می تواند شما را غافلگیر نماید. بنابراین بهتر است در این باره اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید این مسائل را مدیریت نمایید.

بیشتر ما از دمای 40 درجه سانتی گراد و حجم زیادی از لباس ها استقبال می کنیم اما گاهی اوقات لازم است برای تمیز شدن بیشتر لباس ها و یا آسیب نزدن به بافت لباس ها باید از درجه های دیگری هم استفاده کنید کاردون در این مطلب تمامی درجه های آب گرم ماشین لباسشویی را برایتان به اشتراک می گذارد.

صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی، چند درجه است ؟

شاید بتوانیم به جرات بگوییم بیشتر مصرف کنندگان ماشین لباسشویی از دمای 30 درجه سانتی گراد استفاده می کنند بدون توجه به برچسب روی لباس ها ! البته لازم است بگوییم بیشتر لباس ها با دمای 30 درجه سازگار هستند و مشکلی به وجود نخواهد آمد اما بهتر است از این قانون تبعیت کنید تا لباس هایتان خراب نشوند.

توصیه می شود برای لباس های نخی از دمای 20 درجه سانتی گراد استفاده کنید همان طور که می دانید دمای 20 درجه یکی از دمای های مناسب است که در مصرف برق هم صرفه جویی می شود البته لازم است این را بگوییم در صورتی که بر روی لباس ها لکه ای از روغن مشاهده کرده اید و قصد شستشوی آن را با دمای 20 درجه دارید از الان باید بگوییم که جای لکه ها باقی خواهد ماند. زیرا دمای 20 درجه مناسب برای از بین بردن لکه روغن نمی باشد.

بیشتر بدانید : ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

حال سوال اینجاست که درجه 20 و 30 درجه آب سرد ماشین لباسشویی محسوب می شود یا خیر ؟ در لباسشویی های امروزی با توجه به استفاده از سیستم بخار در ماشین لباسشویی دمای آب به طور اتوماتیک افزایش می یابد بنابراین می توان گفت تنظیم آب گرم بین 30 تا 40 درجه می باشد و آب سرد بین 15 تا 20 درجه می باشد. به این نکته توجه داشته باشید پودر ماشین لباسشویی در آب سر ماشین لباسشویی قابلیت حل شدن نخواهد داشت و قدرت پاک کنندگی را کاهش می دهد پس دقت داشته باشید درجه آب سرد از 15 درجه پایین تر نرود زیرا در این صورت لباس ها به خوبی تمیز نخواهد شد.

چگونه بهترین دمای آبی را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنیم ؟

خوشبختانه این روزها تمامی لباس ها دارای برچسب شستشو هستند و شما می توانید با کمک آن لباس های خود را تفکیک کنید. اما اگر بنا به هر دلیلی به این برچسب ها دسترسی نداشتید و یا اصلا لباس ها دارای برچسب شستشو نبود توصیه ما به شما این است که برای لباس های رنگی ریسک نکیند و درجه آب سرد ماشین لباسشویی استفاده کنید زیرا شستشوی لباس های رنگی با آب سرد به شما کمک می کند تا رنگ ها ثابت مانده و به لباس ها آسیب کمتری وارد شود.

یکی از مزیت های استفاده از درجه آب سرد ماشین لباسشویی صرفه جویی در مصرف برق می باشد اما همیشه نمی توان از این چرخه شستشو استفاده کرد برای از بین بردن کثیفی های گرد و خاک می توانید از درجه آب سرد استفاده کنید اما برای از بین بردن لکه ها از روی لباس نمی توانید از آب سرد استفاده کنید و باید از درجه آب گرم ماشین لباسشویی بهره ببرید. دقت داشته باشید زمانی که از درجه آب سرد ماشین لباسشویی استفاده می کنید به جای استفاده از پودر لباسشویی از مواد شوینده مایع استفاده کنید تا در فرایند شستشو اختلالی ایجاد نشود.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها