لوگوی کاردون

درجه آب گرم ماشین لباسشویی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

شاید همیشه یکی از مسائلی که در ماشین لباسشویی حائز اهمیت بوده است درجه آب گرم ماشین لباسشویی باشد زیرا شما می دانید که در درجه های مختلف ممکن است اتفاقاتی برای لباس هایتان بیافتد که برایتان نا خوشایند باشد و همین طور قبض ماشین لباسشویی می تواند شما را غافلگیر نماید. بنابراین بهتر است در این باره اطلاعاتی داشته باشید تا بتوانید این مسائل را مدیریت نمایید.

بیشتر ما از دمای 40 درجه سانتی گراد و حجم زیادی از لباس ها استقبال می کنیم اما گاهی اوقات لازم است برای تمیز شدن بیشتر لباس ها و یا آسیب نزدن به بافت لباس ها باید از درجه های دیگری هم استفاده کنید کاردون در این مطلب تمامی درجه های آب گرم ماشین لباسشویی را برایتان به اشتراک می گذارد.

صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

درجه آب گرم ماشین لباسشویی، چند درجه است ؟

شاید بتوانیم به جرات بگوییم بیشتر مصرف کنندگان ماشین لباسشویی از دمای 30 درجه سانتی گراد استفاده می کنند بدون توجه به برچسب روی لباس ها ! البته لازم است بگوییم بیشتر لباس ها با دمای 30 درجه سازگار هستند و مشکلی به وجود نخواهد آمد اما بهتر است از این قانون تبعیت کنید تا لباس هایتان خراب نشوند.

توصیه می شود برای لباس های نخی از دمای 20 درجه سانتی گراد استفاده کنید همان طور که می دانید دمای 20 درجه یکی از دمای های مناسب است که در مصرف برق هم صرفه جویی می شود البته لازم است این را بگوییم در صورتی که بر روی لباس ها لکه ای از روغن مشاهده کرده اید و قصد شستشوی آن را با دمای 20 درجه دارید از الان باید بگوییم که جای لکه ها باقی خواهد ماند. زیرا دمای 20 درجه مناسب برای از بین بردن لکه روغن نمی باشد.

حال سوال اینجاست که درجه 20 و 30 درجه آب سرد ماشین لباسشویی محسوب می شود یا خیر ؟ در لباسشویی های امروزی با توجه به استفاده از سیستم بخار در ماشین لباسشویی دمای آب به طور اتوماتیک افزایش می یابد بنابراین می توان گفت تنظیم آب گرم بین 30 تا 40 درجه می باشد و آب سرد بین 15 تا 20 درجه می باشد. به این نکته توجه داشته باشید پودر ماشین لباسشویی در آب سر ماشین لباسشویی قابلیت حل شدن نخواهد داشت و قدرت پاک کنندگی را کاهش می دهد پس دقت داشته باشید درجه آب سرد از 15 درجه پایین تر نرود زیرا در این صورت لباس ها به خوبی تمیز نخواهد شد.

چگونه بهترین دمای آبی را برای ماشین لباسشویی انتخاب کنیم ؟

خوشبختانه این روزها تمامی لباس ها دارای برچسب شستشو هستند و شما می توانید با کمک آن لباس های خود را تفکیک کنید. اما اگر بنا به هر دلیلی به این برچسب ها دسترسی نداشتید و یا اصلا لباس ها دارای برچسب شستشو نبود توصیه ما به شما این است که برای لباس های رنگی ریسک نکیند و درجه آب سرد ماشین لباسشویی استفاده کنید زیرا شستشوی لباس های رنگی با آب سرد به شما کمک می کند تا رنگ ها ثابت مانده و به لباس ها آسیب کمتری وارد شود.

یکی از مزیت های استفاده از درجه آب سرد ماشین لباسشویی صرفه جویی در مصرف برق می باشد اما همیشه نمی توان از این چرخه شستشو استفاده کرد برای از بین بردن کثیفی های گرد و خاک می توانید از درجه آب سرد استفاده کنید اما برای از بین بردن لکه ها از روی لباس نمی توانید از آب سرد استفاده کنید و باید از درجه آب گرم ماشین لباسشویی بهره ببرید. دقت داشته باشید زمانی که از درجه آب سرد ماشین لباسشویی استفاده می کنید به جای استفاده از پودر لباسشویی از مواد شوینده مایع استفاده کنید تا در فرایند شستشو اختلالی ایجاد نشود.

چگونه دمای ماشین لباسشویی را بالا ببریم؟

بیشتر ماشین های لباسشویی امروزی مدرن هستند و تنظیمات مختلفی برای استفاده از دمای مختلف آب دارند. معمولاً معمولاً برای انواع لباس ها با درجات مختلف کثیفی، از دماهای مختلف آب برای شستشو استفاده میشود. از مواد لباس، رفع لکه و موارد دیگر می‌توان به دلایل مختلف در استفاده از تنظیم دمای آب لباسشویی اشاره داشت و در واقع هر چقدر آب گرم تر باشد لباسها تمیزتر می‌شود.

البته دلیل تمیز شدن لباس ها فقط آب گرم نیست و باید به مواد شوینده مرغوب و عملکرد خوب ماشین لباسشویی هم اشاره داشت. همه این موارد در کنار هم، آلودگی و میکروب ها را از روی لباس پاک می کند.

 اگر میخواهید بهترین دما برای لباسشویی خود انتخاب کنید باید، تنظیمات را بدانید و  از اینکه چگونه دمای ماشین لباسشویی را بالا ببریم؟ بیشتر بدانید. همراه ما باشید!

بررسی دمای آب ماشین لباسشویی قبل از شستشو

بررسی دمای آب لباسشویی می‌تواند یک عملکرد خوب و دقیق از شماره‌های دما به کاربران بدهد بهتر است برای انجام این کار از یک دماسنج استفاده نمایید و دمای آب را در تنظیمات مختلف انواع درجات آب اندازه گیری نمایید

استفاده از آب داغ برای لباسشویی

در زمانی که نیاز به نظافت بیشتر و بهداشت بیشتر است معمولاً به آب داغ نیاز است لباس های نخی سفید، ملحفه های تخت، حوله و دستمال آشپزخانه و سرویس ها و حمام و لباس های بسیار کثیف که دارای لکه های روغنی هستند، باید با آب داغ تمیز شوند تا میکروب ها و کثیفی ها از بین برود.

 دمای آب داغ برای از بین بردن کثیفی و آلودگی از لباس بسیار کاربردی است. اما برخی از لباس ها اگر در آب داغ شسته شوند ظاهر خود را از دست می‌دهند و رنگ های مختلف پس از استفاده در آب داغ محو می شوند و برخی لباس ها و پارچه ها با آب داغ، لکه دار میشوند. پارچه های ظریف هم در برابر آب داغ مقاومت ندارند.

در نظر داشته باشید که آب گرم زمانی که به دستگاه شما می رسد از زمانی که از آبگرمکن خارج شده ۱۰ درجه سردتر می باشد..

 در واقع آب داغ ۱۳۰ درجه فارنهایت می باشد. آب گرم بین ۱۱۰ تا ۹۰ درجه فارنهایت و آب سرد هم بین ۸۰ تا ۹۰ درجه فارنهایت قرار دارد. قابل ذکر است که دمای آب سرد کمتر از ۶۰ درجه فارنهایت لباس ها را به خوبی تمیز نمی کند و تنظیم دمای لباسشویی به آب و هوای بیرون نیز بستگی دارد.

استفاده از آب داغ برای شستن لباس در لباسشویی مزایایی دارد از این مزایا می توان به از بین بردن لکه های روغنی و آلوده به باکتری و یا قارچ اشاره داشت.

 اما از معایب استفاده از آب داغ در شستن لباس با لباسشویی می توان به از بین بردن و محو کردن رنگ ها و ایجاد لکه بر روی لباس اشاره داشت. بهتر است قبل از استفاده از آب داغ برای لباس با با برچسب مراقبت از پوشاک آشنا باشید.

استفاده از درجه آب گرم ماشین لباسشویی

معمولاً پارچه های دست ساز مانند نایلون، پلی استر و ابریشم مصنوعی با لباس هایی که کمی کثیف هستند با آب گرم شسته می شوند. آب گرم در واقع ترکیبی از آب داغ و سرد می‌باشد که در بسیاری از ماشین های لباسشویی به صورت ۵۰،۵۰ آب سرد و گرم مخلوط می شود. البته در بعضی دیگر از دستگاه های جدیدتر، تناسب مخلوط آب سرد و گرم ۴۰، ۶۰  است.

معمولاً از آب گرم و درجه آب گرم ماشین لباسشویی برای شستن شلوار جین و لباسهای جین استفاده می شود آب گرم تمیزکنندگی بسیار خوبی دارد و لباس ها را کوچک و یا دچار آبرفتگی نمیکند.

استفاده از آب سرد برای شستشوی لباس در لباسشویی

 برای لباس‌های تیره و روشن و پارچه‌های ظریف معمولاً از آب سرد استفاده می‌شود. آب سرد برای اقلام ظریف و یا شستشوی لباس‌ها با دستورالعمل حساس استفاده می‌شود.

اگر لباس هایی که قرار است با آب سرد شسته شود، کثیف هستند بهتر است زمان شستشو بیشتر باشد و یا اینکه، قبل از شستشو برای مدتی در آب خیسانده شود. می توان از مایع لباسشویی سنگین تر و بر پایه آنزیم فرموله شده بر پایه آب سرد استفاده شود.

در صورتی که ماشین لباسشویی شما هم دچار این مشکل شده، می توانید از سرویس تعمیر ماشین لباسشویی در منزل کاردون استفاده کنید.

یکی از مزیت های استفاده از درجه آب سرد ماشین لباسشویی صرفه جویی در مصرف برق می باشد.

 برای از بین بردن لکه ها از روی لباس نمی توانید از آب سرد استفاده کنید و باید از درجه آب گرم ماشین لباسشویی بهره ببرید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
نفس
3 ماه قبل

سلام
لباس رو با آب گرم بشوریم بهتره یا آب سرد؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  نفس
3 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بستگی به نوع پارچه داره اما معمولا برای از بین بردن لک ها لباس ها رو با آب گرم بشورید بهتر هست.