لوگوی کاردون
ترفند خنک شدن کولر ابی

ترفند خنک شدن کولر ابی

شاید برخی از ما همیشه به دنبال راه حلی برای فرار از گرمای تابستان باشیم و حتی به ترفند خنک شدن کولر ابی هم فکر کرده باشیم و حتی در اینترنت هم به دنبال راه حلی برای افزایش باد کولر ابی باشیم. خوشبختانه در این مطلب قصد داریم برخی از ترفند های خنک شدن کولر ابی را با شما به اشتراک بگذاریم تا بتوانید از شر گرمای تابستان نجات پیدا کنید. با کاردون همراهخ شوید تا با یک مطلب آموزشی دیگر شما را راهنمایی نماید.

ترفند خنک شدن کولر ابی را می دانید ؟

همان طور که می دانید کولر ابی از تکنولوژی خاصی پیروی نمی کند و همین موضوع امکان تنظیم کردن درجه سرما را از شما گرفته است و نهایتا می توانید از دور کند و یا تند بهره مند شوید. که در بیشتر مواقع از دور تند استفاده می کنید اما باز هم جوابگو نیست و رضایت شما را فراهم نمی کند. توصیه می کنیم برای بهره مندی از باد خنک برخی از موارد که می تواند در عملکرد کولر ابی متاثر باشد را بررسی نمایید.

بهتر است قبل از شروع فصل گرما به فکر سرویس کولر آبی باشید. در صورتی که پوشال ها نیاز به تعویض دارند آن ها را تعویض کنید زیرا یکی از مواردی که در بهتر و خنک شدن باد کولر آبی نضش دارد پوشال ها هستند. شاید بهتر است به طور دقیق تر بیان کنیم که هر 2 سال یکبار لازم است پوشال ها را تعویض کنید زیرا با آلودگی های موجود در هوا هم می تواند برای سلامتی شما هم مضر باشد بنابراین هر 2 سال یک بار اقدام به تعویض پوشال ها نمایید.

می دانید که خیس شدن پوشال ها می تواند به امر خنک کردن کمک نماید بنابراین اگر برای مدت طولانی از کولر ابی خود استفاده نکرده اید و از خشک بودن پوشال ها مطمئن هستید قبل از روشن کردن کولر ابی لازم است 15 دقیقه پمپ آب را روشن کنید و اجازه دهید پوشال ها خیس شوند.

انداختن یخ در کولر ابی برای افزایش باد خنک

اگر کولر ابی را در پشت بام نصب کرده اید و از هیچ سایه ای برخوردار نیست لازم است به فکر یک سایبان و یا فضایی برای ایجاد کردن سایه باشید تا از باد خنک استفاده کنید. البته که آب جمع شده در کف کولر به تولید باد خنک کمک می کند به همین دلیل توصیه ما به شما این است که از تابش مستقیم نور آفتاب به کولر ابی جلوگیری نمایید.

شاید شما هم شنیده اید که می گویند برای افزایش باد خنک در کولر ابی یخ بریزید ! شاید با رعایت برخی از موارد هیچ گاه نیاز به این کار نباشد اما گاهی اوقات تحمل گرما برای شما بسیار طاقت فرسا خواهد بود و یکی از مواردی که شاید کمی از باد گرم کولر ابی جلوگیری نماید انداختن یخ در سینی کولر باشد.

بیشتر بدانید : کولر آبی چند آمپر مصرف میکند ؟

گاهی اوقات برخی افراد از دو پمپ آب برای خیس کردن پوشال ها استفاده می کنند تا بتوانند از باد خنک بهره مند شوند اما جالب است بدانید با رعایت نکات ذکر شده در ابتدای مطلب نیازی به این کار نیست و شما می توانید همان باد را داشته باشید.

و در آخر باید بدانید قبل از شروع فصل گرما باید کولر ابی را سرویس نمایید تا در انتهای فصل تابستان از عملکرد کولر ابی خود راضی باشید. برخی افراد این موضوع را نادیده گرفته و اصلا توجهی به سرویس کولر ابی نمی کنند این را بدانید شما با این کار از طول عمر کولر ابی خود می کاهید و شاید حتی در گرم ترین روزهای فصل تابستان مجبور به تحمل کردن گرما شوید زیرا دستگاه شما به طور ناگهانی خراب می شود و شما به دردسر می اندازد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...