لوگوی کاردون

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

شاید شما هم از سر و صدا و یا لرزش بیش از حد ماشین لباسشوییتان به تنگ آمده اید. لازم است بدانید لزرش دستگاه در عملکر آن اختلالی ایجاد نمی کند اما می تواند با سرو صدای زیادی همراه باشد که شما را آزار دهد. لازم است برای این سروصدا چاره ای بیاندیشید زیرا توجه نکردن به آن می تواند به دستگاه شما آسیب برساند بنابراین برای تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی لازم است با کاردون همراه شوید زیرا در این مطلب سعی داریم آموزش مرحله ای تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی را برای شما به اشتراک بگذاریم.

تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

کمک فنر ماشین لباسشویی قطعه ای است که در تمام ماشین لباسشویی های امروزی به کار رفته است این قطعه حرکت دیگ را کم می کند. اگر دقت کرده باشد در حین عملیات شستشو و آب کشی دیگ ماشین لباسشویی با تکان های شدیدی روبرو خواهد شد بنابراین باید این تکان ها مدیریت شود تا دیگ لباسشویی آسیب نبیند. برای تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی می توانید به تکان ها و لرزش های بیش از حد ماشین لباسشویی دقت نمایید.

اگر کمک فنر ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد در مرحله آبکشی و خشک کردن با سرو صدای زیادی مواجه خواهید شد در حدی که تحمل آن غیرممکن خواهد بود در این صورت باید اقدام به تعویض این قطعه نمایید. شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد و یا از یکی از دوستان و آشنایان خود شنیده باشید که ماشین لباسشویی در حین فعالیت حرکت کند ! این اتفاق زمانی رخ می دهد که کمک فنر ماشین لباسشویی دچار آسیب دیدگی و یا خرابی شده باشد.

در این شرایط باید کمک فنر ماشین لباسشویی بررسی شود تا در صورت خرابی اقدام به تعویض آن ها نمایید لازم است بگوییم تعویض کمک فنر نیاز به دانش و تجربه کافی دارد باز هم مثل همیشه یادآوری می کنیم در صورتی که دانش فنی در زمینه تعمیرات ماشین لباسشویی ندارید اقدام به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی نکنید.

صدای زیاد ماشین لباسشویی ال جی

آموزش تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی

خوشبختانه راه تشخیص خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی بسیار ساده است و در صورت مشاهده هر گونه لرزش بیش لز حد باید آن را جدی بگیرید. و برای تعویض این قطعه بر طبق موارد ذیل عمل کنید.

1.یکی از مهم ترین کارهایی که قبل از انجام کارهای تعمیرات لوازم خانگی باید انجام دهید دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید تا با خیالی آسوده به انجام مراحل بعدی بپردازید.

2.لازم در این مرحله لوله تخلیه و شیر برقی را از شیر آب جدا کنید.

3.اگر قبلا این کار را انجام داده اید و یا در این زمینه تخصص دارید می دانید که کمک فنر ماشین لباسشویی به بدنه خارجی دستگاه چسبیده است و برای تعویض آن لازم است پنل جلویی و عقبی دستگاه را باز کنید.

بیشتر بدانید : ماشین لباسشویی روشن میشه ولی کار نمیکنه

4.بعد از باز کردن پنل ها به راحتی می توانید کمک فنر را مشاهده کنید که در زیر دیگ لباسشویی قرار گرفته است برای جدا کردن کمک فنر از دیگ ماشین لباسشویی باید پیچ های بالای کمک فنر را باز کنید.

5.حال لازم است بازوی کمک فنر را از کف لباسشویی جدا کنید

6.حالا می توانید کمک فنر جدید را جایگزین کنید و تمامی مراحل بالا را تکرار کنید تا دوباره از ماشین لباسشویی استفاده کنید.

به عنوان سخن پایانی لازم است بگوییم مشکل خرابی کمک فنر در اثر بی توجهی به لرزش بیش از حد ماشین لباسشویی ایجاد می شود بهتر است قبل از آنکه کار به تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی برسد تمامی صدا ها و لرزش ها را جدی بگیرید و حتی لازم است گاهی اوقات حساسیت خود را بالا ببرید تا از بروز مشکلات بزرگتر جلوگیری نمایید.

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی

علائم خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ممکن است شامل موارد زیر باشد:

۱) لرزش شدید ماشین لباسشویی هنگام استفاده
۲) صدای بلند و ناهموار در زمان چرخش ماشین لباسشویی
۳) عدم توانایی ماشین لباسشویی در چرخش بار لباس به طور کامل
۴)  بار لباس به طور نامتناسب درون ماشین لباسشویی قرار می‌گیرد
۵)  در هنگام باز کردن در ماشین لباسشویی، حرکت آن ناهموار است.

روغن کاری کمک فنر لباسشویی

کمک فنرهای ماشین لباسشویی برای عملکرد بهتر و طول عمر بیشتر به روغن کاری نیاز دارند. برای روغن کاری کمک فنرهای ماشین لباسشویی، می‌توانید مراحل زیر را دنبال کنید:

 • ابتدا باید مطمئن شوید که ماشین لباسشویی خاموش و غیرفعال است و به طور کامل خنک شده است.
 • با استفاده از کلید مناسب، قسمت جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید.
 • برای دسترسی به کمک فنرها، پوشش محافظ را از بالای آن‌ها بردارید.
 • سپس با استفاده از یک روغن کمک فنر مخصوص، تعداد چند قطره روغن را در هر یک از محفظه‌های کمک فنر قرار دهید.
 • پوشش محافظ را به محل قبلی برگردانید و درب ماشین لباسشویی را ببندید.
 • ماشین لباسشویی را روشن کرده و چرخه شستشویی را اجرا کنید تا روغن به طور یکنواخت در کمک فنرها توزیع شود.

توصیه می‌شود روغن کاری کمک فنرهای ماشین لباسشویی را حداقل هر شش ماه یکبار انجام داده و در صورت نیاز، از روغن مخصوص کمک فنر استفاده کنید.

علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی چیست؟

همه قطعات لباسشویی در مرور زمان و استفاده زیاد، دچار خرابی و فرسودگی می شوند و نیاز به تعمیر و تعویض خواهند داشت اما، در اثر رعایت یکسری موارد، خرابی کمک فنر لباسشویی و دیگر قطعات دیرتر اتفاق می افتد. در ادامه مطلب همراه ما باشید تا با علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی و راه های نگهداری بهتر از ان بدانیم.

تشخیص خرابی کمک فنر لباسشویی کار خیلی پیچیده و سختی نیست. با بررسی وضعیت ماشین لباسشویی و کمک فنر می توان خرابی و اختلال در ان را متوجه شد.

از مهم ترین علت خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی، تنظیم نادرست و محل قرارگیری نامناسب است. ماشین لباسشویی باید تراز و تنظیم باشد تا دچار خرابی کمک فنر نشود.

از دیگر علت خرابی کمک فنر لباسشویی، مقدار لباسی است که داخل مخزن دستگاه ریخته می شود. باید بر اساس وزن استاندارد لباسشویی خود، در ان لباس بریزید تا باعث از بین رفتن کمک فنرها نشود.

مراقبت از ماشین لباسشویی

برای اینکه لباسشویی تان درگیر تعمیر و هزینه های ناشی از تعویض قطعات نشود، مراقبت از لباسشویی خود را داشته باشید تا زود خراب و فرسوده نگردد. از مهم ترین موارد در نگهداری لباسشویی موارد زیر می باشد.

 • لباسشویی را به اندازه ظرفیتی که دارد پر کنید.
 • هر چند وقت یکبار لباسشویی خود را با مواد شوینده مناسب تمیز نمایید.
 • لباسشویی باید تراز و تنظیم شود.
 • از قرار دادن وسایل سنگین بر روی لباسشویی خود، خودداری نمایید.
 • از شوینده های مناسب برای لباسشویی استفاده نمایید.
 • اگر دستگاهتان دچار لرزش است ان را رفع نمایی تا باعث خرابی در قسمت کمک فنر ماشین لباسشویی نشود.

تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی

برای تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی خود بهتر است از افراد متخصص و تعمیرکاران حرفه ای کمک بخواهید. کارشناسان زبده کاردون، نحوه تعویض کمک فنر لباسشویی ال جی و تعمیر آن را به درستی می دانند. می توانید با خیال راحت، دستگاه خود را به دست متخصصین ما در جهت تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی بسپارید.

اگر ماشین لباسشویی شما لرزش های شدیدی دارد و در هنگام کارکردن دچار لرزش است، احتمال زیاد کمک فنر لباسشویی خراب شده است. دلیل عمده لرزش های ماشین لباسشویی به علت خراب بودن کمک فنرها است.

از دلایل خرابی کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی، استفاده زیاد و مکرر از ان، فرسودگی و ضربه خوردگی است.

در تعمیر کمک فنر ماشین لباسشویی ال جی معمولا سعی بر تعمیر قطعه مورد نظر است و اگر قابل تعمیر نباشد، قطعه باید تعویض شود.

برای تعمیر لباسشویی LG خود در هر نقطه از تهران که هستید، با کارشناسان کاردون در ارتباط باشید و درخواست خود را ثبت نمایید.

هزینه تعویض کمک فنر لباسشویی

از آنجاییکه هزینه تعویض قطعات لباسشویی کمی بالا است، بهتر است در مراقبت از دستگاه خود کوشا باشید و به محض وجود خرابی و ایراد از تعمیرکاری ماهر کمک بخواهید.

هزینه تعمیر و تعویض کمک فنر لباسشویی به برند و مدل ان بستگی دارد. برای اطلاع از قیمت تعمیر و تعویض کمک فنر لباسشویی با کارشناسان کاردون در ارتباط باشید.

تست کمک فنر لباسشویی

بهترین راه برای تست درست کار کردن فنر لباسشویی و اطمینان از سلامت آن توجه به لرزش ها و صداهایی که در هنگام استفاده از لباسشویی ایجاد میشود.

 ماشین های لباسشویی در بخش جلویی دارای کمک فنر هستند که کاربرد آن برای کاهش حرکت محفظه داخل دستگاه می باشد. اگر این فنرها خراب وفرسوده باشند؛ در پروسه شستشو و خشک کردن لباس با لباسشویی صدای بلند کوبیده شدن شنیده می شود. در این صورت باید کمک فنرها تعویض شوند. از تعمیرکار حرفه ای برای تعمیر و تعویض آن کمک بخواهید.

کمک فنر ماشین لباسشویی سامسونگ

 ماشین لباسشویی از برند سامسونگ نیز مانند دیگر لباسشویی ها دارای کمک فنر است. کمک فنر ها در بالای محفظه و دو فنر هم در قسمت پایین قرار دارند. در ماشین لباسشویی سامسونگ در اثر خرابی کمک فنرها، دستگاه دچار لرزش و تکان می شود. در این صورت حتما باید سینی جلوی دستگاه باز شود و تعمیرات توسط کارشناسان زبده و ماهر انجام گردد. استفاده از کمک فنر های نامناسب و نامرغوب و خراب باعث آسیب و شکستگی محفظه و یا همان دیگ لباسشویی سامسونگ می شود.

دو شاخه دستگاه را از برق جدا کنید تا با خیالی آسوده به انجام مراحل بعدی بپردازید.

اگر کمک فنر ماشین لباسشویی شما آسیب دیده باشد در مرحله آبکشی و خشک کردن با سرو صدای زیادی مواجه خواهید شد در حدی که تحمل آن غیرممکن خواهد بود.

 این قطعه حرکت دیگ را کم می کند.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

9 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
عادل امیری
2 سال قبل

قیمت کمک فنر همراه با نصب چنده؟

Support
پاسخ به  عادل امیری
2 سال قبل

سلام و وقت به خیر؛
لطفا درخواست تعمیرات ثبت کنید تا کارشناس پس از بررسی دستگاه هزینه رو به شما اعلام کنن.
موفق باشید

بهداد زرمهری
2 سال قبل

سلام
هر عدد کمک فنر ال جی ۷ کیلو چنده؟

a.nazari
مدیر
پاسخ به  بهداد زرمهری
2 سال قبل

سلام وقت بخیر
بستگی با مدل دستگاه دارد لطفاً مدل اعلام گردد
یا با شماره 1604 تماس بگیرید

آراد
1 سال قبل

کمک فنرو میشه روغن زد دوباره نصب کرد

a.nazari
مدیر
پاسخ به  آراد
1 سال قبل

سلام اگر نمد داخل کمک سالم باشه بله کار میکنه

حمیدرضا
2 ماه قبل

سلام خسته نباشید تعویض کمک فنر ماشین لباسشویی هم شما انجام میدین؟

Ayob Akhlaj
ویرایشگر
پاسخ به  حمیدرضا
2 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بله تمامی سرویس های ماشین لباسشویی توسط کاردون انجام می شوند.

سید بهروز
23 روز قبل

سلام من لباسشویی ال جی 12کیلویی دارم 10سال داره کار می‌کنه ولی به تازگی صدای زیادی میدهد فکر کنم کمک وسط خراب هزینه چقدر برای تعمیر کمک فنر چند ممنون