علت زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی

علت زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

یکی از مشکلات شایع کاربرانی که از ماشین ظرفشویی استفاده می کنند زوزه کشین ماشین ظرفشویی هنگام کار کردن دستگاه می باشد. به راستی علت زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی چیست ؟ موضوع مهمی که باید بسیار به آن توجه داشته باشید این است که صدای سوت و یا هر گونه سر و صدا از ماشین ظرفشویی نشان از خرابی دستگاه است و باید آن را جدی بگیرید. توصیه کاردون به شما مخاطبین همیشگی این است که در صورت شنیدن صداهای غیر طبیعی از دستگاه با یک متخصص مشورت نمایید و حتما آن را برطرف کنید.

علت زوزه کشیدن ماشین ظرفشویی چیست ؟

همان طور که می دانید شنیدن سر و صدا در ماشین ظرفشویی کاملا غیر طبیعی می باشد و باید قطعات مختلفی را بررسی کنید تا بتوانید مشکل را پیدا کنید و آن را برطرف نمایید. لازم است برای افزایش آگاهی خود در این باره بیشتر بدانید همان طور که می دانید گاهی اوقات ممکن است با گیر کردن اجسام در پمپ تخلیه سر و صداهایی به گوشتان برسد بنابراین بهتر است هر چند وقت یکبار برای تمیز کردن پمپ تخلیه اقدام نمایید تا در صورت مشاهده هر گونه جسم خارجی آن را تخلیه نمایید.

البته لازم است بدانید در برخی مواقع ممکن است خراب شدن پمپ تخلیه هم با سر و صدا همراه باشد که در این صورت بهتر است تشخیص و تعمیر را به فرد متخصص بسپارید زیرا تعویض پمپ تخلیه نیاز به دانش فنی دارد و در صورت نداشتن دانش فنی ممکن است خسارات بیشتری به دستگاه وارد نمایید.

اگر مشکل از پمپ تخلیه نبود دومین قطعه ای که می توان به آن مشکوک شد بازوی اسپری است در صورتی که سال هاست از ماشین ظرفشویی خود استفاده می کنید ممکن است در اثر ساییدگی و یا برخورد بازوی اسپری با دیگر اجسام سر و صداهایی به گوشتان برسد و شما را نگران کند گاهی اوقات می توانید با چرخاندن بازوی اسپری از سالم بودن آن مطمئن شوید و در صورتی که این قطعه به راحتی نچرخد باید برای تعویض و یا تعمیر آن اقدام نمایید.

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

چرا ماشین ظرفشویی سر و صدا دارد ؟

همان طور که در ابتدای مطلب اشاره کردیم خراب شدن قطعات می تواند منجر به تولید صدا در ماشین ظرفشویی شود بنابراین باید تمامی قطعات را بررسی کنید تا مشکل را بیابید. یاتاقان در ماشین ظرفشویی از جنس پلاستیک است که بازوی اسپری و بازوی شستشو درون آن قرار دارد اگر این قطعه در اثر ساییدگی خراب شود باید برای تعمیر آن اقدام کنید.

بیشتر بخوانید : استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی

بازوی آبپاش برای شستن و آبکشی ظروف استفاده می شود در صورتی که تمامی موارد بالا را بررسی کرده اید اما باز هم مشکل شما با سر و صدا برطرف نشده است بهتر است این قطعه را بررسی کنید زیرا در صورت شل شدن و یا خرابی این قطعه با ظروف برخورد کرده و صداهای غیر طبیعی به گوشتان خواهد رسید. خوشبختانه در حال حاضر اطلاعات کافی درباره سرو صدای ماشین ظرفشویی در اختیار دارید در صورتی که ماشین ظرفشویی شما دچار این مشکل شود می توانید تمامی موارد بالا را بررسی کنید تا مشکل را برطرف نمایید.

اگر دلیل اصلی سرو صدا وجود اجسام خارجی در ماشین ظرفشویی بود خودتان هم می توانید دست به کار شوید و مشکل را برطرف نمایید اما اگر مشکل از قطعات داخلی دستگاه باشد لازم است از یک فرد متخصص برای برطرف کردن مشکل کمک بخواهید زیرا با نداشتن دانش فنی و تجربه در زمینه تعمیرات ماشین ظرفشویی می توانید نگرانی هایتان را افزایش دهید و علاوه بر آن بر هزینه تعمیرات ماشین ظرفشویی هم بیافزایید بنابراین بهتر است کار را به کاردون بسپارید تا از نتیجه کار رضایت داشته باشید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس