لوگوی کاردون

علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی

The reason for the dishwasher running out of salt
فهرست محتوا

نحوه استفاده و محل قرار دادن نمک ماشین ظرفشویی

محفظه نمک ماشین ظرفشویی به طور معمول در پایین دستگاه، نزدیک فیلتر قرار دارد. برای دسترسی به آن باید قفسه زیرین را بیرون بیاورید و برای ریختن نمک از یک قیف کوچک استفاده کنید تا مطمئن شوید که کل نمک در سوراخ قرار دارد. فقط باید نمک را تا سطح آب داخل محفظه نمک پر کنید. شما اغلب می توانید تنظیم نمک روی ماشین ظرفشویی خود را متناسب با سختی آب منطقه خود انجام دهید. برای اینکه بدانید آب خانه چقدر سخت است، باید تست های لازم را انجام دهید. معمولا به هنگام نصب اولیه ماشین ظرفشویی این کار توسط متخصصین انجام می شود. اگر قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل کاردون استفاده نمایید.

در بیشتر ماشین های ظرفشویی امروزی چراغ پر کردن نمک وجود دارد. اگر ماشین ظرفشویی شما چراغ نشانگر ندارد، بهتر است نمک را ماهی یکبار پر کنید و فقط نمک را در واحد نرم کننده قرار دهید. نمکی که در واحد نرم کننده می ریزید هرگز به ظروف شما برخورد نمی کند. فقط در واحد باقی می ماند. اگر نمک شل را در ماشین ظرفشویی بگذارید، نه تنها به درستی کار نمی کند، بلکه ممکن است ظرف هایی کمی کثیف یا شور به شما تحویل بدهد. همچنین نمک را به سایر نقاطی که برای مواد شوینده، تمیز کننده ماشین ظرفشویی یا مواد شوینده علامت گذاری شده قرار ندهید، زیرا این کار به راحتی باعث خراب شدن دستگاه شما می شود.

از کجا بفهمیم نمک ماشین ظرفشویی تمام شده؟

برای تشخیص تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی، به چند علامت می توانید توجه کنید:

۱) چراغ نشانگر:

اکثر ماشین‌های ظرفشویی دارای چراغ نشانگر نمک هستند که در صورت تمام شدن نمک روشن می‌شود. این چراغ معمولاً با علامت “S” یا نماد نمک نشان داده می‌شود.

۲) رسوبات روی ظروف:

اگر نمک تمام شده باشد، ممکن است بعد از شستشو، لکه‌ها یا رسوبات سفید رنگی روی ظروف مشاهده کنید. این رسوبات به دلیل سختی آب و عدم وجود نمک برای نرم کردن آن ایجاد می‌شوند.

۳) عملکرد نامناسب ماشین ظرفشویی:

در برخی موارد، تمام شدن نمک می تواند بر عملکرد ماشین ظرفشویی نیز تاثیر بگذارد. به عنوان مثال، ممکن است ظروف به طور کامل تمیز نشوند یا زمان شستشو بیشتر طول بکشد.

۴) بررسی مخزن نمک:

می توانید به طور مستقیم مخزن نمک را بررسی کنید تا ببینید که آیا خالی است یا خیر. مخزن نمک معمولاً در قسمت پایین ماشین ظرفشویی، زیر سبد پایینی قرار دارد.

علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی مختلف دارای واحدهای با اندازه متفاوت هستند که مقادیر مختلف نمک را می گیرند، بنابراین هیچ اندازه گیری دقیق برای این فرآیند وجود ندارد. نمک را داخل دستگاه بریزید تا کاملاً پر شود، اما نه روی خط آب. از آنجا که در قسمت محفظه نمک، آب هم وجود دارد، در حال ایجاد آب نمک آب شور هستید. اگر برای شما هم سوال است که نمک ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می دهد و چرا ماشین های ظرفشویی به آن نیاز دارند؟

باید بگوییم سدیم موجود در نمک ماشین ظرفشویی با ترکیب گلوله های رزینی در کار ماشین ظرفشویی شما باعث جذب سختی آب می شود. گلوله های رزینی دارای بار اتمی منفی و نمک ماشین ظرفشویی بار اتمی مثبت دارند. کلسیم و منیزیم با یون های سدیم عوض می شوند، سختی را از بین می برند و آب را نرم می کنند. وقتی ذخایر سدیم گلوله های رزین خسته شد، با افزودن نمک ماشین ظرفشویی آنها را بازنشانی می کند، بنابراین می توانند جذب بیشتری کنند. این به دو دلیل مهم است:

۱) مواد شوینده ماشین ظرفشویی در آب نرم بهترین عملکرد را دارند، بنابراین نمک به شما کمک می کند تا ظروف تمیزتر شوند.

۲) آب سخت می تواند به مرور باعث کدر شدن لیوان ها شود و همچنین قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی شما را با آهک مسدود کند.

سوالات متداول

محفظه نمک ماشین ظرفشویی به طور معمول در پایین دستگاه، نزدیک فیلتر قرار دارد.

 اگر ماشین ظرفشویی شما چراغ نشانگر ندارد، بهتر است نمک را ماهی یکبار پر کنید و فقط نمک را در واحد نرم کننده قرار دهید.

برای تشخیص تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی به چند علامت می توانید توجه کنید: روشن شدن چراغ نشانگر نمک، مشاهده رسوبات روی ظروف، عملکرد نامناسب دستگاه و بررسی مخزن نمک.

در صورت مشاهده این علائم، نمک را دوباره پر کنید و از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اگر مشکل حل نشد، ممکن است سنسور نمک مشکل داشته باشد و نیاز به تعمیر توسط تکنسین داشته باشد.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
شریفی
10 ماه قبل

سلام
علت اینکه نمک ظرفشویی تمام نمی شود چیست