علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی

علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

نمک ماشین ظرفشویی یک ماده شوینده کمکی برای شستشوی بهتر ظروف است، اینکه نمک ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می دهد و چه مقدار از آن باید استفاده شود و یا علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی چیست ؟ سوالاتی است که در این مطلب کاردون به آن پرداخته است. به منظور دستیابی به نتایج شستشوی خوب، ماشین های ظرفشویی باید از آب نرم استفاده کنند. این جایی است که نمک ماشین ظرفشویی وارد می شود. ادامه مطلب را بخوانید تا بدانید نمک ماشین ظرفشویی چیست ، چگونه از آن استفاده کنید و چگونه کار می کند.

ماشین ظرفشویی دستگاه مناسبی است که ظرف ها را می شوید و به مردم فرصت بیشتری می دهد تا از خواسته های زندگی خود مراقبت کنند. نگهداری لوازم آشپزخانه به ویژه ماشین ظرفشویی برای عملکرد مطلوب بسیار مهم است. این جایی است که افزودن نمک به دستگاه برای ادامه کار و هر چه بهتر آن ضروری است. اما چرا افزودن نمک به ماشین ظرفشویی ضروری است؟

چگونه ماشین ظرفشویی را تمیز کنیم

نحوه استفاده و محل قرار دادن نمک ماشین ظرفشویی

محفظه نمک ماشین ظرفشویی به طور معمول در پایین دستگاه، نزدیک فیلتر قرار دارد. برای دسترسی به آن باید قفسه زیرین را بیرون بیاورید و برای ریختن نمک از یک قیف کوچک استفاده کنید تا مطمئن شوید که کل نمک در سوراخ قرار دارد. فقط باید نمک را تا سطح آب داخل محفظه نمک پر کنید. شما اغلب می توانید تنظیم نمک روی ماشین ظرفشویی خود را متناسب با سختی آب منطقه خود انجام دهید. برای اینکه بدانید آب خانه چقدر سخت است ، باید تست های لازم را انجام دهید. معمولا به هنگام نصب اولیه ماشین ظرفشویی این کار توسط متخصصین انجام می شود.

در بیشتر ماشین های ظرفشویی امروزی چراغ پر کردن نمک وجود دارد. اگر ماشین ظرفشویی شما چراغ نشانگر ندارد، بهتر است نمک را ماهی یکبار پر کنید و فقط نمک را در واحد نرم کننده قرار دهید. نمکی که در واحد نرم کننده می ریزید هرگز به ظروف شما برخورد نمی کند. فقط در واحد باقی می ماند. اگر نمک شل را در ماشین ظرفشویی بگذارید، نه تنها به درستی کار نمی کند ، بلکه ممکن است ظرف هایی کمی کثیف یا شور به شما تحویل بدهد. همچنین نمک را به سایر نقاطی که برای مواد شوینده ، تمیز کننده ماشین ظرفشویی یا مواد شوینده علامت گذاری شده قرار ندهید ، زیرا این کار به راحتی باعث خراب شدن دستگاه شما می شود.

اگر ماشین ظرفشویی نمک نداشته باشد

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

علت زود تمام شدن نمک ماشین ظرفشویی

ماشین های ظرفشویی مختلف دارای واحدهای با اندازه متفاوت هستند که مقادیر مختلف نمک را می گیرند ، بنابراین هیچ اندازه گیری دقیق برای این فرآیند وجود ندارد. نمک را داخل دستگاه بریزید تا کاملاً پر شود ، اما نه روی خط آب. از آنجا که در قسمت محفظه نمک، آب هم وجود دارد، در حال ایجاد آب نمک آب شور هستید. اگر برای شما هم سوال است که نمک ماشین ظرفشویی چه کاری انجام می دهد و چرا ماشین های ظرفشویی به آن نیاز دارند؟

بیشتر بدانید :نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

باید بگوییم سدیم موجود در نمک ماشین ظرفشویی با ترکیب گلوله های رزینی در کار ماشین ظرفشویی شما باعث جذب سختی آب می شود. گلوله های رزینی دارای بار اتمی منفی و نمک ماشین ظرفشویی بار اتمی مثبت دارند. کلسیم و منیزیم با یون های سدیم عوض می شوند، سختی را از بین می برند و آب را نرم می کنند. وقتی ذخایر سدیم گلوله های رزین خسته شد، با افزودن نمک ماشین ظرفشویی آنها را بازنشانی می کند ، بنابراین می توانند جذب بیشتری کنند. این به دو دلیل مهم است:

  1. مواد شوینده ماشین ظرفشویی در آب نرم بهترین عملکرد را دارند ، بنابراین نمک به شما کمک می کند تا ظروف تمیزتر شوند.
  2. آب سخت می تواند به مرور باعث کدر شدن لیوان ها شود و همچنین قسمت های داخلی ماشین ظرفشویی شما را با آهک مسدود کند.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس