لوگوی کاردون

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

یکی از مشکلاتی که ممکن است برای خانم های خانه دار کمی نگران کننده باشد تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی است البته اگر علت آن و راه حلی برای برطرف کردن آن نداشته باشید شاید کمی هم آزاردهنده باشد. اگر می خواهید علت و راه حل برطرف کردن این مشکل را بدانید حتما کلیپ تهیه شده توسط تیم کاردون را تماشا کنید چرا که در این کلیپ علت را برایتان به اشتراک گذاشته ایم همین طور راه حل هایی که با انجام آن ها خودتان هم می توانید مشکل را برطرف نمایید در اختیارتان قرار داده ایم پس همیشه با کاردون همراه شوید تا دیگر نگران خرابی های لوازم خانگیتان نباشید به قول دوستان تو هر خونه ای یه کاردون لازمه!

اگر قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل کاردون استفاده نمایید.

تخلیه نکردن ماشین ظرفشویی

اگر ماشین ظرفشویی شما هم آب را تخلیه نمی کند شاید لازم است فیلتری که کف ماشین ظرفشویی تعبیه شده است را بررسی نمایید گاهی اوقات ممکن است وجود کثیفی و باقی مانده غذاها در فیلتر مانع از عملکرد درست آن شود و آب تخلیه نشود بنابراین لازم است بعد از هر بار شستشو فیلتر ماشین ظرفشویی را تمیز کنید تا با این مشکل مواجه نشوید. از دیگر دلایل تخلیه نشدن آب گرفتگی شلنگ تخلیه است باید دقت داشته باشید شلنگ تخلیه دچار تا خوردگی و گرفتگی نداشته باشد زیرا مانع از خروج آب خواهد شد و در نتیجه آب تخلیه نخواهد شد.

موضوع مهم دیگر این است که باید ارتفاع شلنگ تخلیه از کف زمین حداقل 77 سانتی متر و حداکثر یک متر به طور U برعکس در فاضلاب منزلتان قرار گیرد. گاهی اوقات ممکن است مشکل از ماشین ظرفشویی نباشد و علت اصلی تخلیه نشدن آب فاضلاب منزلتان باشد لازم است فاضلاب منزل را بررسی نمایید تا از مسدود نبودن آن مطمئن شوید. همین طور بهتر است میزان فرو رفتن شلنگ تخلیه در فاضلاب منزل را هم بررسی نمایید. پیشنهاد می کنیم این کلیپ را مشاهده نمایید.

بله، گاهی اوقات ممکن است وجود کثیفی و باقی مانده غذاها در فیلتر مانع از عملکرد درست آن شود و آب تخلیه نشود.

ارتفاع شلنگ تخلیه از کف زمین حداقل 77 سانتی متر و حداکثر یک متر به طور U برعکس در فاضلاب منزلتان قرار گیرد. 

از دلایل تخلیه نشدن آب گرفتگی شلنگ تخلیه است باید دقت داشته باشید شلنگ تخلیه دچار تا خوردگی و گرفتگی نداشته باشد زیرا مانع از خروج آب خواهد شد و در نتیجه آب تخلیه نخواهد شد.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ناصر
7 ماه قبل

من شلنگ تخلیه ام سوراخ شد عوضش کردم خودم اما الان دیگ تخلیه نمیکنه دلیلش چیه؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  ناصر
7 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
احتمالا اندازه شلنگتون از حد استاندارد خارج هست، باید اندازه بگیرید.