لوگوی کاردون

استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران پرسیده اند و ما بر آن شدیم تا در این رابطه مطلبی منتشر کنیم این است که در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی دستگاه خراب می شود ؟ آیا این گفته درست است یا خیر ؟ باید بگوییم ماشین ظرفشویی یک وسیله دکوری نیست و باید به طور منظم از آن استفاده شود در صورتی که ماشین ظرفشویی دارید حداقل یک بار در هفته از آن استفاده کنید. اما چرا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن دستگاه می شود ؟ البته شاید برای شما هم پیش بیاید که به یک سفر طولانی بروید و مجبور به استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی خود شوید. شاید از خودتان سوال کنید در این صورت باید چه کنیم ؟ ما در ادامه این مطلب پاسخ این سوال را به شما خواهیم داد.

ماشن ظرفشویی ال جی

چرا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن دستگاه می شود ؟

جالب است بدانید در بین وسایل برقی ماشین ظرفشویی در صورت استفاده کردن زیاد عمر طولانی تری خواهد داشت. بنابراین از این طرز فکر که استفاده بیش از حد باعث خرابی دستگاه می شود رها شوید و از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید. به طور منظم و حداقل هفته ای یکبار از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید تا عمر دستگاهتان را بالا ببرید.

استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث ایجاد آسیب های جدی به دستگاه و قطعات آن می شود. زیرا در مخزن های ذخیره آب ماشین ظرفشویی 5 لیتر آب ذخیره می شود در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی این آب راکد می ماند و باعث زنگ زدگی قطعات ماشن ظرفشویی می شود بنابراین تا می توانید از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

همان طور که می دانید مخزن نمک و مایع جلادهنده با هر بار شستشو پر نمی شود بنابراین در صورت باقی ماندن نمک و مایع جلادهنده در مخزن ماشین ظرفشویی این مواد به دلیل انجام واکنش های شیمیایی باعث آسیب دیدن ماشین ظرفشویی می شود. همچنین در برخی واقع باعث تولید بوی بد در دستگاه می شود. البته لازم است بگوییم در صورت استفاده از نمک و مایع جلادهنده بی کیفیت و نامرغوب شاهد این اتفاقات خواهید بود. زیرا در صورت باقی ماندن این دو ماده در دراز مدت قطعات داخلی ماشین ظرفشویی دچار زنگ زدگی می شود و آسیب جدی به ماشین ظرفشویی شما وارد می شود.

نمک ماشین ظرفشویی ال جی

نکات لازم در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی

در صورتی که می خواهید برای یک دوره طولانی مدت از ماشین ظرفشویی خود استفاده نکنید توصیه می کنیم موارد زیر را رعایت نمایید. شاید برای شما اتفاق افتاده باشد که یک سفر یک ماهه یا 6 ماهه را تجربه کنید در این صورت می خواهید 6 ماه از خانه دور باشد و باید در عین حال مراقب وسایل خود هم باشید در صورتی که در این شرایط قرار گرفته اید حتما اولین کاری که می کنید نجات ماشین ظرفشویی از استفاده نکردن طولانی مدت باشید.

نمک و مایع جلادهنده را حتما از مخزن ها تعبیه شده تخلیه کنید در صورتی که می خواهید خودتان این کار را انجام دهید با روشن کردن پی در پی دستگاه می توانید از تخیله مخزن ها مطمئن شوید.

فیلتر ماشین ظرفشویی را باز کنید و به جای آن از یک دستمال استفاده کنید زیرا دستمان رطوبت را به خود جذب می کنید و مانع از زنگ زدگی قطعات می شود.

بعد از انجام این کار ها می توانید با خیال راحت به سفر بروید و دیگر نگران خراب شدن ماشین ظرفشویی خود نباشید البته به این نکته توجه کنید که در صورت استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی حتما بار اول اجازه دهید دستگاه خالی کار کند زیرا در صورت فعال نشدن سنسورها تغییرات دمایی رخ نخواهد داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

آخرین مطالب

سفارش‌تان را در کاردون ‌‌
ثبت کنید

بهترین متخصص را
انتخاب کنید

خدمات موردنظرتان را
دریافت کنید

کار رو به کاردون بسپار...