لوگوی کاردون

استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی

Work-guide-and-use-of-dishwasher
فهرست محتوا

یکی از سوالاتی که اکثر کاربران پرسیده اند و ما بر آن شدیم تا در این رابطه مطلبی منتشر کنیم این است که در صورت استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی دستگاه خراب می شود؟ آیا این گفته درست است یا خیر؟ باید بگوییم ماشین ظرفشویی یک وسیله دکوری نیست و باید به طور منظم از آن استفاده شود در صورتی که ماشین ظرفشویی دارید حداقل یک بار در هفته از آن استفاده کنید. اما چرا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن دستگاه می شود؟ البته شاید برای شما هم پیش بیاید که به یک سفر طولانی بروید و مجبور به استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی خود شوید. شاید از خودتان سوال کنید در این صورت باید چه کنیم؟ ما در ادامه این مطلب پاسخ این سوال را به شما خواهیم داد.

اگر ساکن تهران هستید و قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات ماشین ظرفشویی در تهران کاردون استفاده نمایید.

چرا استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث خراب شدن دستگاه می شود؟

Not using the dishwasher for a long time

جالب است بدانید در بین وسایل برقی ماشین ظرفشویی در صورت استفاده کردن زیاد عمر طولانی تری خواهد داشت. بنابراین از این طرز فکر که استفاده بیش از حد باعث خرابی دستگاه می شود رها شوید و از ماشین ظرفشوییتان استفاده کنید. به طور منظم و حداقل هفته ای یکبار از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید تا عمر دستگاهتان را بالا ببرید.

استفاده نکردن طولانی مدت از ماشین ظرفشویی باعث ایجاد آسیب های جدی به دستگاه و قطعات آن می شود. زیرا در مخزن های ذخیره آب ماشین ظرفشویی 5 لیتر آب ذخیره می شود در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی این آب راکد می ماند و باعث زنگ زدگی قطعات ماشن ظرفشویی می شود بنابراین تا می توانید از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

همان طور که می دانید مخزن نمک و مایع جلادهنده با هر بار شستشو پر نمی شود بنابراین در صورت باقی ماندن نمک و مایع جلادهنده در مخزن ماشین ظرفشویی این مواد به دلیل انجام واکنش های شیمیایی باعث آسیب دیدن ماشین ظرفشویی می شود. همچنین در برخی واقع باعث تولید بوی بد در دستگاه می شود. البته لازم است بگوییم در صورت استفاده از نمک و مایع جلادهنده بی کیفیت و نامرغوب شاهد این اتفاقات خواهید بود. زیرا در صورت باقی ماندن این دو ماده در دراز مدت قطعات داخلی ماشین ظرفشویی دچار زنگ زدگی می شود و آسیب جدی به ماشین ظرفشویی شما وارد می شود.

نکات لازم در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی

نمک و مایع جلادهنده را حتما از مخزن ها تعبیه شده تخلیه کنید در صورتی که می خواهید خودتان این کار را انجام دهید با روشن کردن پی در پی دستگاه می توانید از تخیله مخزن ها مطمئن شوید.

فیلتر ماشین ظرفشویی را باز کنید و به جای آن از یک دستمال استفاده کنید زیرا دستمان رطوبت را به خود جذب می کنید و مانع از زنگ زدگی قطعات می شود.

بعد از انجام این کار ها می توانید با خیال راحت به سفر بروید و دیگر نگران خراب شدن ماشین ظرفشویی خود نباشید البته به این نکته توجه کنید که در صورت استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی حتما بار اول اجازه دهید دستگاه خالی کار کند زیرا در صورت فعال نشدن سنسورها تغییرات دمایی رخ نخواهد داد.

تاثیر عدم استفاده طولانی مدت از ماشین ظرفشویی بر عمر و عملکرد آن

ماشین ظرفشویی‌ها با طراحی و ساختاری پیچیده همراه هستند که برای بهترین عملکرد، نیاز به استفاده مداوم دارند. استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی، می‌تواند به طور مستقیم تاثیر منفی بر عمر و عملکرد آن داشته باشد.

استفاده مداوم از ماشین ظرفشویی، باعث جلوگیری از تشکیل رسوبات و کثیفی در دستگاه می‌شود. در عوض، عدم استفاده ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی، می‌تواند باعث تشکیل رسوبات و کثیفی در دستگاه شود که باعث کاهش عمر و عملکرد آن می‌شود.

علاوه بر این، در صورت عدم استفاده ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی، باتری داخلی آن ممکن است ضعیف شود و منجر به از بین رفتن تنظیمات و تاریخچه ماشین ظرفشویی شود. همچنین، قطعات ماشین ظرفشویی ممکن است زمانی که استفاده نمی‌شوند، خشک و خراب شوند و نیازمند به تعمیرات و تعویض قطعات می شوند.

بنابراین، برای حفظ عمر و عملکرد ماشین ظرفشویی، بهتر است آن را به صورت مداوم و برای شستشوی ظروف استفاده کرد. اگر برای مدت طولانی نیازی به استفاده از ماشین ظرفشویی ندارید، بهتر است از روش‌های مناسبی برای حفظ و نگهداری آن استفاده کنید، مانند شستشوی دوره‌ای دستگاه و جلوگیری از تشکیل رسوبات و کثیفی در دستگاه.

نحوه تعمیر و نگهداری ماشین ظرفشویی در صورت عدم استفاده طولانی مدت

اگر برای مدت طولانی نیازی به استفاده از ماشین ظرفشویی ندارید، بهتر است از روش‌های مناسبی برای حفظ و نگهداری آن استفاده کنید تا عمر و عملکرد آن حفظ شود. در ادامه به برخی از نکات و روش‌های نگهداری ماشین ظرفشویی می پردازیم:

۱) شستشوی دوره‌ای دستگاه: برای حفظ ماشین ظرفشویی، بهتر است دستگاه را در دوره‌های منظم و بدون ظروف در داخل آن، شستشو دهید. به این ترتیب، می‌توانید از تشکیل رسوبات و کثیفی در دستگاه جلوگیری کنید.

۲) جلوگیری از تشکیل رسوبات: در صورتی که ماشین ظرفشویی برای مدت طولانی استفاده نمی‌شود، بهتر است از تشکیل رسوبات جلوگیری کنید. برای این منظور، می‌توانید از یک قرص ضد سختی، مواد شیمیایی ضد رسوب، یا خلوص‌دهنده‌های آب استفاده کنید.

۳) حفظ قطعات ماشین ظرفشویی: برای حفظ قطعات داخلی ماشین ظرفشویی، بهتر است آن را در یک محیط خشک و خنک نگهداری کنید. همچنین، می‌توانید از پوشش محافظ برای ماشین ظرفشویی استفاده کنید تا قطعات آن را در برابر گرد و غبار و رطوبت محافظت کنید.

۴) اجرای برنامه شستشو: برای حفظ عمر و عملکرد ماشین ظرفشویی، بهتر است دوره‌های شستشو را به طور منظم اجرا کنید. اگر ماشین ظرفشویی شما دارای برنامه “ضد باکتری” است، از آن برای جلوگیری از رشد باکتری‌ها در دستگاه استفاده کنید.

۵) بررسی و تعمیر قطعات: قبل از استفاده مجدد از ماشین ظرفشویی، بهتر است قطعات آن را بررسی کنید و در صورت نیاز، تعمیر یا تعویض کنید. به عنوان مثال، می‌توانید فیوزهای داخلی و دیگر قطعات را بررسی کنید و در صورت لزوم، تعویض کنید.

با رعایت این نکات و روش‌ها، می‌توانید ماشین ظرفشویی خود را در صورت عدم استفاده طولانی مدت، بهترین شکل ممکن حفظ کنید.

به طور منظم و حداقل هفته ای یکبار از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید تا عمر دستگاهتان را بالا ببرید.

در صورت استفاده نکردن از ماشین ظرفشویی این آب راکد می ماند و باعث زنگ زدگی قطعات ماشن ظرفشویی می شود بنابراین تا می توانید از ماشین ظرفشویی خود استفاده کنید.

فیلتر ماشین ظرفشویی را باز کنید و به جای آن از یک دستمال استفاده کنید زیرا دستمان رطوبت را به خود جذب می کنید و مانع از زنگ زدگی قطعات می شود.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

4 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
مرضیه
3 ماه قبل

ممنون از اطلاعات خوبتون 🥰
عااالی بود 👌

a.nazari
مدیر
پاسخ به  مرضیه
2 ماه قبل

ممنون همراهی شما🙏🙏

صغرا هاشمی
17 روز قبل

سلام خسته نباشید ظرف شویی کنوود بزرگ ۱۲ ساله داریم سفر شش ماهه میرم ولی نمیدونستیم باید تخلیه کنیم وماهی یکبار وقتی هستیم روشن میکنیم حالا مسافریم چطور تخلیه کنیم ممنون

پشتیبانی کاردون
ویرایشگر
پاسخ به  صغرا هاشمی
15 روز قبل

سلام. اگه منظورتون از تخلیه کردن نمک ماشین ظرفشویی است، کمی کار دشواری است. آسان ترین روش این است که آب بریزید و با پیمانه کم کم آن را تخلیه کنید.