بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

بوی فاضلاب ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی یکی از لوازم خانگی است که در آشپزخانه مورد استفاده قرار می گیرد و یکی از مشکلاتی که ممکن است برای شما هم اتفاق افتاده باشد بوی فاضلاب ماشین لباسشویی می باشد که بسیار آزار دهنده خواهد بود اگر از این وسیله در آشپزخانه استفاده می کنید. در این شرایط همه به دنبال دلیل بوی فاضلاب هستید و یک راه حل برای برطرف کردن و از بین بردن این بو! کاردون سعی دارد با انتشار این مطلب شما را در یافتن راه حل مناسب یاری نمایید بنابراین لازم است تا انتهای مطلب با ما همراه شوید.

چگونه قفل ماشین لباسشویی سامسونگ را باز کنیم

بوی فاضلاب ماشین لباسشویی

برای از بین بردن بوی فاضلاب ماشین لباسشویی لازم است ابتدا علت بوی بد را بدانیم و شاید گاهی اوقات این بوی بد به لباس ها منتقل شود و این موضوع شما را بسیار آزار دهد. شاید شما هم شنیده اید که میکروب ها در محیط های مرطوب و گرم فضای مناسبی برای رشد کردن دارند در مخزن و یا سبد ماشین لباسشویی بعد از عملیات شستشو این شرایط فراهم می باشد در نتیجه میکروب ها و باکتری ها فضای مناسبی برای رشد کردن خواهند داشت.

البته گاهی اوقات ممکن است باقی ماندن مواد شوینده و نرم کننده در ماشین لباسشویی باعث ایجاد بوی بد در دستگاه شود بنابراین اگر زمان دیگری از ماشین لباسشویی برای شستن لباس ها استفاده نمایید این بوی بد به لباس ها منتقل خواهد شد.

لازم است بدانید بوی بد در ماشین لباسشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد که باید برای برطرف کردن آن تمامی دلایل را بررسی نمایید. اگر ماشین لباسشویی را روشن کرده اید و فراموش کنید لباس ها را از داخل مخزن خارج کنید یکی از دلایل ایجاد بوی بد را فراهم کرده اید بنابراین بهتر است در خارج کردن لباس های خیس از ماشین لباسشویی همیشه وسواس به خرج دهید.

از دیگر مواردی که می تواند منجر به تولید بوی بد شود بستن درب ماشین لباسشویی بعد از خارج کردن لباس های خیس از مخزن می باشد همان طور که می دانید محیط مرطوب و گرم می تواند به رشد باکتری ها کمک کند پس این شرایط را برای رشد باکتری ها فراهم نکنید.

علت بوی بد ماشین لباسشویی چیست؟

بهتر است بعد از هر بار استفاده از ماشین لباسشویی لاستیک دور درب دستگاه را تمیز کنید تا اگر دور لاستیک آب جمع شده است تمیز شود. همان طور که می دانید انجام سرویس های دوره ای می تواند از بروز چنین مشکلاتی جلوگیری نماید بنابراین لازم است این موضوع را مورد توجه قرار دهید و سالیانه ماشین لباسشویی خود را سرویس کنید.

اگر به سرویس دوره ای ماشین لباسشویی توجه نمی کنید لازم است هر چند وقت یکبار جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنید و از مسدود نبودن فیلتر ها مطمئن شوید. از مواردی که می تواند بسیار آزار دهنده باشد بوی فاضلاب ماشین لباسشویی است که کاملا با بویی که ناشی از رشد باکتری ها می باشد تفاوت دارد و علت آن هم مربوط به موارد ذکر شده نخواهد بود.

بوی فاضلاب خصوصا اگر از لباسشویی در آشپزخانه و محیط خانه استفاده می شود می تواند بسیار آزار دهنده باشد و باید در اسرع وقت نسبت به برطرف کردن آن اقدام نمود. دلیل ایجاد بوی فاضلاب عدم استفاده از سیفون در مسیر تخلیه فاضلاب می باشد اگر مسیر تخلیه لباسشویی و سینک ظرفشویی مشترک باشد در این صورت ایجاد بوی فاضلاب طبیعی می باشد و باید برای برطرف کردن و از بین بردن این بو در مسیر تخلیه فاضلاب از سیفون استفاده نمود. همین طور باید مسیر تخلیه فاضلاب را بررسی نمود تا در صورت گرفتگی و مسدود بودن لوله فاضلاب مطمئن شوید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها