برای جرم‌ گیری ماشین لباسشویی چه باید کرد؟

برای جرم‌ گیری ماشین لباسشویی چه باید کرد
فهرست محتوا

ماشین لباسشویی برای شستشوی لباس‌های شما از آب داغ استفاده می‌کند که این امر می‌تواند باعث ایجاد رسوب و جرم آهک در آن شود. آهک بیش از حد نیز بر عملکرد ماشین لباسشویی شما تاثیر منفی خواهد گذاشت. این رسوبات روی لباس‌های شما جمع می‌گردند و موجب مصرف انرژی بیشتر دستگاه برای افزایش کارایی می‌شوند که بالطبع طول عمر دستگاه را کاهش خواهد داد. رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی می‌تواند عملکرد دستگاه را افزایش دهد و لباس‌های شما را هم تمیز نگه دارد. وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی کاردون در این مقاله نکاتی را برای رسوب‌زدایی و جرم ‌گیری ماشین لباسشویی به اشتراک می‌گذارد.

چرا ماشین لباسشویی جرم می‌گیرد؟

رسوب و جرم در ماشین لباسشویی اغلب به خاطر وجود آب سخت تشکیل می‌شود. ذرات معدنی قابل رسوب موجود در آب، روی سطوح داخلی ماشین لباسشویی به هم پیوند می‌خورند. این ذرات به مرور زمان سخت می‌شوند و به راحتی از بین نخواهند رفت. اگر در منطقه‌ای با آب سخت زندگی می‌کنید، رسوب آهک سریع‌تر ایجاد خواهد شد. آب سخت محتوای کلسیم و منیزیم بالایی دارد، به این معنی که ماشین لباسشویی شما در معرض رسوب بیشتری قرار خواهد گرفت.
رسوب آهک به آهستگی و در طول زمان ایجاد می‌گردد، بنابراین نیازی نیست ماشین لباسشویی مرتبا رسوب‌زدایی و جرم‌گیری شود. با این حال، همچنان مهم است که با رسوب‌زدایی از ماشین لباسشویی خود مراقبت کنید.

دلیل نیاز به جرم‌ گیری ماشین لباسشویی

رسوب‌زدایی و جرم‌گیری از ماشین لباسشویی یک راه عالی برای عاری کردن این دستگاه از بوی نامطبوع و در عین حال، افزایش طول عمر و بهینه کردن عملکرد آن است. هنگام رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی، باقی مانده رسوب آهک از دیگ و عنصر گرمایش داخلی آن پاک خواهد شد. رسوب آهک به ویژه در مناطقی رایج است که آب لوله‌کشی آن‌ها سخت می‌باشد. این رسوب‌ها می‌توانند به آرامی و در طول زمان ایجاد شوند و به تدریج کارایی و عمر مفید دستگاه شما را کاهش دهند. همچنین در برخی موارد، رسوبات آهک می‌توانند به لباس‌ها نیز در حین شستشو آسیب برسانند و باعث سایش و حتی پارگی آن‌ها شوند.

دلیل نیاز به جرم‌ گیری ماشین لباسشویی

زمان جرم‌گیری ماشین لباسشویی

توصیه می‌شود که ماشین لباسشویی خود را حدود سه بار در سال رسوب‌زدایی و جرم‌گیری نمایید البته اگر در منطقه‌ای با آب لوله‌کشی سخت زندگی می‌کنید، این جرم‌گیری باید بیشتر از سه بار در سال صورت گیرد. در صورت عدم مراقبت، رسوب آهک به احتمال زیاد در دستگاه ایجاد می‌شود. این امر ممکن است باعث شود قسمت‌هایی از ماشین لباسشویی شما به عنوان مثال عنصر گرمایش آن، نیاز به تعویض پیدا کنند که هزینه‌بر خواهد بود. رسیدگی منظم، بهترین راه برای اطمینان از این است که ماشین لباسشویی شما در بهترین حالت باقی می‌ماند.

نحوه جرم ‌گیری ماشین لباسشویی

شما باید ماشین لباسشویی خود را به طور مرتب رسوب‌زدایی و جرم‌گیری کنید تا این دستگاه بهترین عملکرد خود را ارائه نماید. برای این کار می‌توانید یک محصول رسوب‌زدای سنتی یا صنعتی را انتخاب کنید. البته این محصولات باید روی ماشین لباسشویی شما اثر خوب و مضاعفی داشته باشند. برای رسوب‌زدایی و جرم‌گیری باید دستورالعمل‌های موجود روی محصول رسوب‌زدای صنعتی را به دقت دنبال کنید. پس از رسوب‌زدایی نیز می‌توانید یک شستشوی خالی را اجرا کنید تا دستگاه شما کاملا تمیز شود.
در اینجا به 5 محصول سنتی و صنعتی اشاره می‌کنیم که جرم‌ گیری ماشین لباسشویی با آن‌ها امکان‌پذیر است. توجه داشته باشید که رسوب‌های سخت را تنها می‌توان با محصولات پرقدرت‌تر صنعتی از بین برد. پس اگر تا به حال لباسشویی خود را جرم‌گیری نکرده‌اید و آب منطقه شما نیز سخت است، توصیه کاردون استفاده از محصولات جرم‌گیر صنعتی است.

۱. جرم‌گیری با سرکه و جوش‌شیرین

ترکیب سرکه سفید و جوش‌شیرین یک پاک‌کننده موثر برای تقریبا هر سطح یا وسیله‌ای محسوب می‌شود. خواص پاک‌کنندگی و ضد باکتری سرکه، آن را به یک محلول پاک‌کننده باارزش تبدیل کرده است. ترکیب سرکه اسیدی با جوش‌شیرین نیز می‌تواند یک پاک‌کننده کف قوی ایجاد کند که کثیفی را از بین خواهد برد.
همیشه از سرکه سفید ساده یا مقطر و نه هر نوع دیگری، در داخل ماشین لباسشویی خود استفاده کنید. در حالی که انواع سرکه‌ها برای تمیز کردن مفید هستند، اما می‌توانند پسماندهایی از خود به جای بگذارند. سرکه سفید یک خوشبوکننده عالی است، بنابراین پس از استفاده، بوی ماندگار نخواهد داشت. با روش‌های زیر می‌توانید از سرکه و جوش‌شیرین برای جرم‌ گیری ماشین لباسشویی استفاده کنید.
۱.  2 فنجان سرکه را به محفظه شوینده و نصف فنجان جوش‌شیرین را به محفظه نرم‌کننده اضافه کنید.
۲. 2 فنجان سرکه را مستقیما داخل دیگ دستگاه بریزید. آب را با نصف فنجان جوش‌شیرین مخلوط کنید تا خمیر شلی به دست آید و آن را در محفظه شوینده بریزید.
۳.  سرکه و جوش‌شیرین را مستقیما به دیگ لباسشویی اضافه کنید.
۴.  نصف فنجان جوش‌شیرین را به دیگ اضافه نمایید و چرخه را شروع کنید. سپس 2 فنجان سرکه را در محفظه شوینده بریزید.

هنگامی که سرکه و جوش‌شیرین به لباسشویی اضافه شدند، یک چرخه طولانی و داغ را شروع کنید. به محض اینکه دیگ لباسشویی پر شد و جوش‌شیرین و سرکه با هم مخلوط شدند، چرخه را متوقف کنید و بگذارید نیم ساعت بماند تا دیگ خیس بخورد. سپس چرخه را از سر بگیرید تا ماشین لباسشویی شما رسوب‌زدایی شود.

جرم‌گیری با سرکه و جوش‌شیرین

۲. جرم‌گیری با پودر جرم‌گیر

پودر جرم‌گیر نوعی کربنات سدیم است که یک نرم‌کننده قوی آب و پاک‌کننده چندمنظوره محسوب می‌شود. این پودر به ویژه در حل کردن رسوبات موثر است و همین امر، آن‌ را به یک پاک‌کننده عالی برای ماشین لباسشویی تبدیل می‌کند. زیرا پودر جرم‌گیر می‌تواند موادی را تجزیه کنند که مانع از زهکشی مناسب می‌شوند و رشد باکتری‌ها را تشویق می‌کنند.
دو فنجان پودر جرم‌گیر را در دیگ ماشین لباسشویی خود بریزید و یک شستشوی طولانی و داغ را شروع کنید. این پودرها خودشان در آب داغ حل می‌شوند، بنابراین ریختن آن‌ها در دیگ تنها کاری است که باید انجام دهید تا قدرت پاک کنندگی آن‌ها فعال شود. می‌توانید این کار را هر ماه یا بیشتر به عنوان یک چرخه تمیز کردن نیز تکرار کنید تا ماشین لباسشویی شما در بهترین شرایط باقی بماند.
برای جرم‌گیری محفظه ماشین لباسشویی نیز نصف فنجان پودر را به دو فنجان آب داغ اضافه کنید و هم بزنید تا حل شود. قبل از شروع چرخه تمیز کردن، محلول را در کشوی دیسپنسر بریزید تا باقیمانده رسوب‌ها از کشو و لوله‌های آن خارج شوند.

جرم‌گیری با پودر جرم‌گیر

۳. جرم‌گیری با قرص

قرص لباسشویی نیز یک محصول چندکاره است که می‌تواند جرم‌ گیری ماشین لباسشویی شما را به خوبی انجام دهد. این قرص‌های رسوب‌زدا و محلول در آب، راه دیگری برای حفظ ماشین لباسشویی شما از رسوب آهک هستند. شما فقط باید از یک قرص در هر ماه (هر سه ماه در مناطق آب نرم) در شستشوی گرم استفاده کنید. بدین ترتیب رسوبات آهک را از تمام مناطق کلیدی، ازجمله عنصر گرمایش، پمپ‌ها و لوله‌های لباسشویی پاک خواهید کرد. در نتیجه، ماشین لباسشویی شما کارآمدتر عمل می‌کند و عمر طولانی‌تری خواهد داشت.

۴. جرم‌گیری با وایتکس

شما با وایتکس یا سفیدکننده نیز می‌توانید به جرم ‌گیری ماشین لباسشویی خود بپردازید. برای جرم‌گیری لباسشویی با وایتکس باید مراحل زیر را به ترتیب انجام دهید.
۱. ماشین لباسشویی خود را روی بالاترین دمای ممکن تنظیم کنید.
۲. دو فنجان از سفیدکننده را در محفظه مواد شوینده بریزید.
۳. ماشین لباسشویی خود را طوری تنظیم نمایید که در طولانی‌ترین چرخه کار کند.
۴. اجازه دهید چرخه شروع شود و سفیدکننده با آب مخلوط گردد.
۵. چرخه را متوقف کنید و اجازه دهید سفیدکننده و آب به مدت نیم ساعت داخل دیگ لباسشویی بماند.
۶. چرخه را از سر بگیرید و بگذارید به اتمام برسد.
سفیدکننده یک پاک‌کننده بسیار کارآمد است که ماشین لباسشویی شما را درخشان می‌کند، اما بوی خوبی از خود به جای نمی‌گذارد. بنابراین برای از بین بردن این بوی بد باید ماشین لباسشویی را دوباره وارد یک چرخه آبکشی کنید تا آخرین ذرات ماده سفیدکننده نیز از دیگ آن خارج شوند. شاید دوست نداشته باشید از سفیدکننده استفاده کنید، اما بخواهید همان قدرت از بین بردن باکتری‌ها را به دست آورید. در این صورت می‌توانید به جای آن از مقدار مساوی پر اکسید هیدروژن و سفیدکننده کلر بهره ببرید. هر دو این محلول‌ها برای ضدعفونی کردن ماشین لباسشویی شما مناسب خواهند بود.

هشدار: قبل از استفاده از وایتکس دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی خود را مطالعه کنید و مطمئن شوید که استفاده از وایتکس به دستگاه شما آسیب نمی‌رساند و این مورد در دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی شما مجاز شمرده شده است.

جرم‌گیری با وایتکس

۵. جرم‌گیری با مایع جرم‌گیر

مایع رسوب‌زدای چندمنظوره، محصولی با سرعت اثر بالا است که به تمیز کردن و ضدعفونی کردن انواع دستگاه‌های مختلف از رسوب آهک و کثیفی می‌پردازد. به عنوان مثال، مایع جرم‌گیر را می‌توان در دستگاه‌هایی نظیر قهوه‌ساز، کتری، ماشین لباسشویی، ماشین ظرفشویی، بخارشوی و اتو نیز به کار برد. این مایع می‌تواند رسوبات انباشته‌شده در ماشین‌های برقی که با آب سروکار دارند را از بین ببرد و آن‌ها را روان و موثر نگه دارد.
به دلیل ماهیت همه‌کاره بودن مایع رسوب‌زدای چندمنظوره، تنها یک راه برای استفاده از آن وجود ندارد. پیشنهاد می‌کنیم همیشه دستورالعمل‌های سازنده دستگاه خود را دنبال نمایید. اما چند دستورالعمل کلی برای جرم‌ گیری ماشین لباسشویی با این مایع وجود دارد. ابتدا 200 میلی‌لیتر از محلول را در محفظه مواد شوینده لباسشویی بریزید. شستشوی گرم را انتخاب کنید و چرخه‌ای طولانی را شروع کنید. هیچ لباسی در دستگاه قرار ندهید تا این ماده تمام رسوبات آهکی، مواد شوینده و کثیفی‌های تجمع کرده در اطراف دیگ و لوله‌ها را پاک کند.

جرم‌گیری با مایع جرم‌گیر

رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی

رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی ال جی باید سالی 3 بار و به وسیله جرم‌گیرهای صنعتی یا محلول جوش‌شیرین و سرکه خانگی انجام شود. برای این کار می‌توانید محلول جرم‌گیر را در یک چرخه طولانی و با آب داغ ماشین لباسشویی بریزید. مایع سفیدکننده، قرص، پودر یا مایع جرم‌گیر برای این کار مناسب هستند. پس از اتمام رسوب‌زدایی نیز می‌توانید یک چرخه خالی یا با آب‌لیمو را برای خوشبو کردن ماشین لباسشویی ال جی اجرا کنید.

رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی سامسونگ

جرم ‌گیری ماشین لباسشویی سامسونگ باید هر از چند گاهی در دستور کار شما قرار گیرد. این کار بسیار آسان است و می‌توانید از محلول سرکه سفید و جوش‌شیرین برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی سامسونگ بهره ببرید. همچنین رسوب‌گیرهای صنعتی مانند پودر و مایع جرم‌گیر نیز وجود دارند که به طور خاص برای این کار ساخته شده‌اند. اگر رسوبات ماشین لباسشویی سامسونگ شما خیلی زیاد هستند، توصیه می‌کنیم از مواد جرم‌گیر صنعتی برای رسوب‌زدایی بهره ببرید.

رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی بوش

برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی بوش باید داغ‌ترین و طولانی‌ترین چرخه موجود در دستگاه را انتخاب کنید. سپس یک محلول جرم‌گیر سنتی یا صنعتی را درون محفظه مواد شوینده آن بریزید. وسط چرخه باید لباسشویی را متوقف کنید تا مواد رسوب‌گیر حدود نیم ساعت در دستگاه باقی بمانند. اگر لباسشویی بوش شما از قابلیت وقفه در میان چرخه برخوردار نیست، همان طولانی‌ترین چرخه برای رسوب‌زدایی کافی خواهد بود. پس از چرخه نیز می‌توانید از یک آبکشی با آب‌لیمو برای رفع بوی بد دستگاه استفاده کنید.

رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی پاکشوما

جرم‌ گیری ماشین لباسشویی پاکشوما معمولا با محلول سنتی جوش‌شیرین و سرکه سفید ساده، کافی خواهد بود. البته اگر رسوب‌ها خیلی متراکم هستند و به سادگی رفع نمی‌شوند، می‌توانید از مواد جرم‌گیر صنعتی مانند پودر یا قرص استفاده کنید. کافی است این محلول‌ها را در دیگ ماشین لباسشویی بریزید و گرم‌ترین و طولانی‌ترین برنامه شستشوی ماشین لباسشویی پاکشوما را انتخاب نمایید.

جرم‌گیری محفظه شوینده لباسشویی

کشوهای شوینده لباسشویی به سرعت کف صابون را جمع می‌کنند که ظاهری ناخوشایند دارد و می‌تواند منجر به انسداد در کار آن‌ها شود. اکثر این محفظه‌های ماشین لباسشویی قابلیت جابه‌جایی دارند، بنابراین باید بتوانید آن‌ها را از دستگاه بیرون بکشید. تمام قسمت‌های قابل جدا شدن را بردارید و تا آنجا که ممکن است صابون و باقیمانده آن را با دستمال‌کاغذی پاک کنید.
سینی و کشوها را نیز در یک سطل آب گرم و مواد شوینده قرار دهید و بگذارید نیم ساعت خیس بخورند. سپس آن‌ها را به راحتی و با یک اسفنج یا پارچه میکرو فایبر تمیز کنید. یک مسواک قدیمی نیز می‌تواند برای رسیدن به گوشه‌هایی که دسترسی به آن‌ها سخت است نیز مفید باشد. قبل از مونتاژ مجدد و قرار دادن دوباره آن‌ها در ماشین لباسشویی، تمام قطعات را کاملا خشک کنید.

جرم‌گیری لاستیک ماشین لباسشویی

یک واشر درزگیر لاستیکی، دور درب ماشین لباسشویی اتوماتیک قرار دارد. این لاستیک مستعد جذب کپک و جرم است زیرا محیطی گرم، تاریک و مرطوب دارد. برای بررسی وجود کثیفی، چین‌های لاستیکی را از هم جدا کنید و یک پارچه میکرو فایبر تمیز در اطراف واشر بکشید.
برای تمیز کردن و جرم‌زدایی لاستیک ماشین لباسشویی، از یک پارچه میکرو فایبر و محلول تمیزکننده موضعی مانند سرکه سفید یا پاک‌کننده چندمنظوره پاک کنید. اگر نمی‌توانید به تمام لاستیک دسترسی داشته باشید یا رسوب زیادی دارد، از یک برس نرم استفاده نمایید تا به آرامی رسوب‌ها را پاک کند. پس از هر بار شستشو نیز لاستیک لباسشویی را خشک نمایید و درب آن را باز بگذارید تا آب‌ها تبخیر شوند.

جرم‌گیری لاستیک ماشین لباسشویی

مزایای استفاده از جرم‌گیرهای ماشین لباسشویی

همان‌طور که گفتیم، روش‌های سنتی رسوب‌زدایی و جرم ‌گیری ماشین لباسشویی شامل استفاده از سرکه سفید یا جوش‌شیرین به عنوان جرم‌گیر طبیعی هستند. البته گزینه‌های مصنوعی، کارخانه‌ای و موثرتر نیز وجود دارند. برای مراقبت از ماشین لباسشویی می‌توانید از محصولات رسوب‌زدایی شامل قرص و پودر استفاده نمایید. این محصولات به شما کمک می‌کنند تا تمام باقی‌مانده‌های رسوب و جرم را از لباسشویی خود پاک نمایید.
محصولاتی که به طور خاص برای رسوب‌زدایی ماشین لباسشویی طراحی شده‌اند، نتایج بهتر و ماندگارتری نسبت به محلول‌های خانگی سنتی مثل سرکه سفید یا جوش‌شیرین ارائه می‌دهند. استفاده از این پودرها، مایع‌ها یا قرص‌ها بسیار سریع، آسان و در عین حال موثر است. استفاده از رسوب‌زداهای مغناطیسی نیز بسیار راحت می‌باشد و به شکستن مولکول‌های کلسیم و نرم کردن آب سخت رسوب کرده در ماشین لباسشویی می‌انجامند.

جرم‌گیری ماشین لباسشویی اتوماتیک

رسوب‌زدایی ماشین‌های لباسشویی اتوماتیک درب از جلو، بسیار آسان است. محصولات بسیار زیادی در این زمینه موجود هستند که به شما در انجام این کار کمک می‌کنند. مثلا می‌توانید به سادگی مقدار توصیه شده‌ای از پودر جرم‌گیری مخصوص را به کشوی مواد شوینده اضافه نمایید و یک چرخه شستشوی خالی را شروع کنید. این کار از فضای داخلی لباسشویی مراقبت می‌کند و رسوبات آهکی ایجاد شده در آن را از بین می‌برد. بنابراین ماشین لباسشویی شما به صورتی تازه و روان‌تر کار خواهد کرد.
برخی از افراد تمایل دارند که پس از این جرم‌گیری، یک چرخه شستشوی خالی دوم را هم اجرا کنند. این کار ضروری نیست، اما می‌تواند به تمیزتر شدن دستگاه و رفع بوهای احتمالی آن کمک کند. برای جرم ‌گیری ماشین لباسشویی اتوماتیک و دستیابی به بهترین نتیجه باید دستورالعمل‌های موجود در محصول رسوب‌زدا را دنبال کنید. رسوب‌زدایی، بخش مهمی از نگهداری ماشین لباسشویی است، اگرچه تمیز کردن لاستیک و بدنه خارجی دستگاه نیز اهمیت فراوانی دارد. این رسوب‌زدایی‌ها باید حداقل دو تا سه بار در سال انجام شوند. همچنین مهم است که فیلتر تخلیه لباسشویی اتوماتیک را هم به طور منظم بررسی و تمیز کنید.

جلوگیری از رسوبات در ماشین لباسشویی

بهترین راه برای جلوگیری یا کاهش تشکیل جرم یا رسوب در ماشین لباسشویی، به استفاده از آب نرم برمی‌گردد. آب سخت حاوی مواد معدنی رسوب‌کننده زیادی است که به مرور زمان در ماشین لباسشویی شما تجمع خواهند کرد. اگر می‌خواهید از شر این رسوبات راحت شوید، باید از آب نرم در دستگاه خود استفاده کنید. البته این کار به نوع آب لوله‌کشی منطقه شما برمی‌گردد و تا حدود زیادی از دست شما خارج است. دستگاه‌های نرم‌کننده آب خانگی نیز معمولا برای تهیه آب شرب کاربرد دارند و استفاده از آن‌ها برای تصفیه آب کل منزل، غیرممکن و غیراقتصادی خواهد بود.
به هر حال، تشکیل جرم در ماشین لباسشویی به مرور زمان اجتناب ناپذیر است و باید در هر دوره به رفع آن بپردازید. بنابراین انجام دوره‌ای جرم ‌گیری ماشین لباسشویی بهترین راه برای خلاصی از شر رسوبات است.

نشانه‌های نیاز لباسشویی به جرم‌گیری

آیا متوجه بوی کهنگی، کپک زدگی، تخم‌مرغ یا گوگرد در لباس‌هایتان می‌شوید؟ بوی بد معمولا اولین نشانه‌ای است که ماشین لباسشویی شما نیاز به یک جرم‌گیری خوب دارد. با گذشت زمان باکتری‌ها، رسوبات آهک، کف صابون، لجن و کپک می‌توانند در داخل ماشین لباسشویی شما جمع شوند. این مواد مانع از کارکرد موثر ماشین لباسشویی می‌گردند و لباس‌های شما را کثیف‌تر از همیشه باقی می‌گذارند.
اگر بوی بدی وجود ندارد، تخلیه آهسته نیز می‌تواند نشانه‌ای از تجمع رسوبات در زهکش ماشین لباسشویی باشد. تمیز کردن منظم فیلتر ماشین لباسشویی و شستشوی فاضلاب، می‌تواند به کارایی بهتر و کارآمدتر ماشین لباسشویی بی‌انجامد. اگر لباسشویی شما کثیف باشد، لباس‌های شما نیز کثیف می‌شوند و گاهی اوقات بعد از گذراندن چرخه، علائمی سیاه یا زنگ‌زدگی روی آن‌ها خواهید دید.

جمع‌بندی

جرم ‌گیری ماشین لباسشویی از موارد مهمی است که نباید پشت گوش انداخته شود. یک ماشین لباسشویی جرم‌گرفته نمی‌تواند حداکثر کارایی خود را ارائه کند و به مرور زمان از کار خواهد افتاد. بنابراین سعی کنید حداقل هر 4 ماه یک‌بار یکی از روش‌های ذکرشده در این مطلب را برای رسوب زدایی از ماشین لباسشویی خود انجام دهید. اگر هم سوالات بیشتری در این زمینه دارید، حتما با وب‌سایت تعمیرات لوازم خانگی کاردون در میان بگذارید.

قرص، پودر و مایع جرم‌گیری ماشین لباسشویی موجود است. شما همچنین می‌توانید از ترکیب سرکه و جوش شیرین نیز برای جرم گیری ماشین لباسشویی استفاده کنید.

بوی بد ماشین لباشویی و لباس‌ها پس از شستشو، لک شدن لباس‌ها پس از شستشو از جمله علائم ظاهری جرم گرفتن ماشین لباشویی هستند. اما به طور مرتب هر ۳ یا ۴ ماه یک بار بهتر است جرم گیری انجام شود.

به تعمیر ماشین لباسشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین لباسشویی

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها