لوگوی کاردون

ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند

ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند
فهرست محتوا

این روزها با پیشرفت علم و تکنولوژی دستگاه های جدید وارد بازار می شوند که جایگزین دستگاه های قدیمی خواهند شد. اما باز هم نمی توان گفت دستگاه های قدیم طرفداری ندارند ماکروفر یکی از لوازم کاربردی در خانه می باشد که به منظور گرم کردن غذا از آن استفاده می کنیم البته که از این وسیله پرکاربرد می توان در ادارات و شرکت ها هم استفاده نمود. اگر ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند باید چه کنیم؟ یکی از سوالاتی که بسیار زیاد در اینترنت جستجو می شود و همه به دنبال پاسخی برای آن هستند کاردون با انتشار این مطلب سعی دارد تمامی دلایل گرم نکردن ماکروفر را برایتان بازگو نماید. با کاردون همراه شوید تا اطلاعات خود را در زمینه تعمیرات لوازم خانگی افزایش دهید.

اگر از ماکروفر برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماکروفر ال جی استفاده کنید.

The microwave turns on but does not heat up

چرا ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند؟

این روزها یکی از وسایل پر کاربرد در هر خانه ای ماکروفر است که شاید بتوان گفت با تولید محصولات جدید مانند سولاردام استقبال از این وسیله خانگی بیش از گذشته می باشد چرا که با استفاده از سولاردام و کارایی آن به راحتی می توان خانه ای که گاز رومیزی دارد و از داشتن فر محروم است را پوشش داد. اگر می خواهید بدانید کارایی سولاردام چیست حتما با کاردون همراه شوید. حال می خواهیم درباره دلایل گرم نکردن ماکروفر را برایتان توضیح دهیم.

یکی از دلایل اصلی چرا ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند، سوختن دیود است. همان طور که می دانید دیود وظیفه تبدیل کردن جریان برق AC به DC را برعهده دارد حال اگر دیود سوخته باشد ولتاژ کافی به قطعات نخواهد رسید و بنابراین شاهد گرم نشدن غذا خواهیم بود. در صورتی که دیود سوخته باشد تنها راه حل برای برطرف کردن این مشکل تعویض این قطعه خواهد بود البته لازم است برای کسب اطمینان از سوختن دیود این قطعه را تست نمایید. لازم است بگوییم تعمیر ماکروفر بسیار حساس و خطرناک است. زیرا این وسیله برقی برق را در خازن ها ذخیره می کند و در صورت وصل نبودن جریان برق باز هم خطر برق گرفتگی وجود دارد. بنابراین لازم است از یک فرد متخصص برای تعمیر ماکروفر و تعویض دیود کمک بخواهید.

گاهی اوقات ممکن است بسته نشدن کامل درب ماکروفر علت اصلی گرم نکردن غذا باشد زیرا در ماکروفر ها از سه یا چهار میکروسوئیچ برای اطمینان از بسته شدن درب ماکروفر استفاده می شود حال اگر این میکروسوئیچ ها خراب شود درب دستگاه به طور کامل بسته نخواهد شد و باید این قطعه تعویض شود تا مشکل برطرف شود.

اگر ماکروفر شما خراب شده و نیاز به تعمیرکار ماکروفر دارید، می توانید از متخصصین کاردون کمک بگیرید!

چرا ماکروفر گرم نمیکند؟

Why does the microwave not heat up

شاید لازم است با مکانیسم مایکروفر برای گرم کردن غذا بیشتر آشنا شوید و تا به راحتی با دلایل اینکه چرا ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند آشنا شوید. اما قبل از هر چیز باید بگوییم تعمیر مایکروفر نیاز به تخصص و تجربه در این زمینه دارد و پیشنهاد کاردون به شما این است که از تعمیر این وسیله حساس و خطرناک در صورت نداشتن دانش فنی پرهیز کنید.

مگنترون قطعه ای است که امواج رادیویی با طول موج بلند تولید می کند و از آن برای گرم کردن غذا استفاده می نماید مگنترون با ولتاژ بالا کار می کند که این ولتاژ را دیود تامین می کند حال اگر مگنترون خراب شود دیگر ماکروفر گرم نمیکند. در حقیقت مگنترون یکی از قطعات اصلی برای گرم کردن است که در صورت خراب شدن این قطعه فیوز ماکروفر می پرد و دیگر ماکروفر روشن نمی شود. اگر با بررسی ماکروفر علت گرم نکردن دستگاه هیچ یک از موارد ذکر شده نبود لازم است در اپلیکیشن و یا وب سایت کاردون ثبت سفارش نمایید تا متخصصین مجرب کاردون در کوتاه ترین زمان برای برطرف کردن مشکل در محل شما حاضر شوند.

یکی از دلایل اصلی چرا ماکروفر روشن میشود ولی گرم نمیکند، سوختن دیود است.

دیود وظیفه تبدیل کردن جریان برق AC به DC را برعهده دارد حال اگر دیود سوخته باشد ولتاژ کافی به قطعات نخواهد رسید و بنابراین شاهد گرم نشدن غذا خواهیم بود.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها