لوگوی کاردون

سایه دار شدن تصویر تلویزیون

سایه دار شدن تصویر تلویزیون
فهرست محتوا

یکی از مشکلاتی که ممکن است در تلویزیون ایجاد شود و شما را کلافه نماید سایه دار شدن تصویر تلویزیون است زیرا با این اتفاق شما دیگر نمی توانید به خوبی از تصویر تلویزیون استفاده کنید و همین موضوع می تواند منجر به آزار شما شود. البته که بروز این مشکل می تواند علت و دلایل مختلفی داشته باشد به همین خاطر کاردون سعی دارد در این مطلب به طور کامل این مورد را بررسی نماید و راهکارهای آن را در اختیارتان قرار دهد اما به یاد داشته باشید تعمیر تلویزیون در صورتی که دانش فنی و تخصص مربوطه را ندارید اصلا توصیه نمی شود چرا که ممکن است خسارت های بیشتری به دستگاه وارد نمایید.

سایه دار شدن تصویر تلویزیون

شاید برای شما اتفاق افتاده است که در هنگام تماشای تلویزیون متوجه لکه های سیاه کوچک بشوید گاهی اوقات ممکن است این لکه ها خود به خود برطرف شود اما نه همیشه ! گاهی اوقات هم ممکن است این لکه ها برای همیشه در تلویزیون شما بماند و به سادگی نتوان مشکل را برطرف نمود در هر جال باید بدانید مشکل از خرابی و یا سوختن پیکسل هاست. در صورتی که لکه های محوی بر روی تلویزیون مشاهده می کنید که باعث سایه دار شدن تصویر تلویزیون می شود باید بگوییم عملکرد پیکسل ها دچار اختلال شده است و نمی تواند رنگ را تغییر دهد و اگر این مشکل را جدی نگیرید در نهایت منجر به سوختن پیکسل ها خواهد شد.

شاید بهتر است راه های پیشگیری از بروز این مشکل را بدانید تا بتوانید از سایه دار شدن تصویر تلویزیون جلوگیری نمایید. گاهی اوقات ممکن است لکه های سیاهی که بر روی تلویزیون شما ایجاد می شود ناشی از کثیفی و گرد و خاک باشد همان طور که می دانید تلویزیون دستگاهی است که باید هر چند وقت یکبار گردگیری شود و گرد و غبار روی آن پاک گردد اگر این اتفاق نیافتد ممکن است کثیفی ها به شکل لکه های سیاه بر روی تصویر تلویزیون تاثیر بگذارد درست است این لکه ها در عملکرد تلویزیون شما آسیبی وارد نمی کند اما ممکن است در نمایش تصویر برایتان مشکل ایجاد نماید. بهتر است هنگامی که تلویزیون خاموش است برای گردگیری آن اقدام نمایید.

علت وجود لکه در تصویر تلویزیون چیست ؟

همه ما می دانیم که در تلویزیون های ال ای دی از نقاطی به نام پیکسل برای نمایش تصویر استفاده شده است که این صفحه متشکل از پیکسل ها با توجه به تغییر رنگ ها تصویر را به نمایش میگذارد. حال تصور کنید زمانی یکی از پیکسل ها پیر کند و نتواند تغییر رنگ بدهد در این صورت چه اتفاقی می افتد ؟ شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که در هنگام تماشای یک برنامه تلویزیونی و یا یک تصویر ثابت با تغییر دادن تصویر با مشکل روبرو شوید در این صورت اصطلاحا گفته می شود پیکسل ها گیر کرده اند اگر این مشکل را جدی نگیرید ممکن است به سوختن پیکسل ها منجر شود.

بیشتر بدانید : علت پیدا شدن خطوط افقی روی تلویزیون

به همین خاطر بهتر است در صورت مشاهده این مشکل با متخصصین کاردون تماس بگیرید تا شما را در برطرف کردن این مشکل راهنمایی نمایند. البته لازم است بگوییم برای جلوگیری از بروز این مشکل اجازه ندهید تلویزیون شما بیش از 30 دقیقه بر روی یک تصویر ثابت بماند زیرا این مورد می تواند باعث ایجاد اختلال در پیکسل ها شود. راه حل هایی برای برطرف کردن مشکل پیکسل های گیر کرده وجود دارد در حقیقت باید بگوییم این مشکل راه حل دارد و می توانید مجدد از تلویزیون خود بدون تعویض پیکسل ها استفاده نمایید. با استفاده از برخی ابزار ها می توانید پیکسل ها را مجبور به تغییر رنگ کنید اما برای برطرف کردن این مشکل باید از کاردون کمک بخواهید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها