علت قطع برق ماشین ظرفشویی

علت قطع برق ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی کاربردی و ضروری در هر آشپزخانه می باشد به خصوص اگر خانم های خانه دار شاغل باشند و زمان کافی برای رسیدگی به امور خانه را نداشته باشند ترجیح می دهند به جای اتلاف وقت در آشپزخانه برای شستن ظروف این زمان را برای کارهای دیگر صرف کنند بنابراین در این شرایط ظرفشویی بهترین انتخاب می باشد. اما شاید شما هم به دنبال علت قطع برق ماشین ظرفشویی هستید و می خواهید بدانید چرا گاهی اوقات ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. همیشه یکی از اولین نگرانی ها بعد از قطع برق ظرفشویی و روشن نشدن آن خرابی موتور دستگاه می باشد بهتر است با ما همراه باشید و دیگر نگران نباشید.

چگونه ماشین ظرفشویی را سرویس کنیم

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

علت قطع برق ماشین ظرفشویی

گاهی اوقات ممکن است با جمع کردن ظروف در ماشین ظرفشویی قصد روشن کردن دستگاه برای شروع فعالیت شستشو را داشته باشید اما با یک اتفاق ناگهانی و روشن نشدن ماشین ظرفشویی غافلگیر شوید در این شرایط فقط به دنبال علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی هستید و می خواهید هر چه سریع تر مشکل را برطرف نمایید. یکی از دلایل که می تواند منجر به روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود خرابی سلکتور و وجود یک مشکل در این قطعه است. اگر سلکتور یا سوئیچ آسیب دیده باشد و یا دکمه های آن کار نکند در این مواقع باید از یک متخصص برای بررسی وضعیت دستگاه کمک بخواهید.

همان طور که می دانید روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و لازم است همه دلایل بررسی شود. در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی از رله برای ایجاد جریان برق موتور استفاده می شود البته تا زمانی که موتور دستگاه شروع به فعالیت کند. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ممکن است علت آن قطع برق و نرسیدن جریان برق به موتور باشد در این شرایط ممکن است رله استارت خراب شده باشد که باید آن را تعویض نمایید.

همیشه در صورت روشن نشدن ماشین ظرفشویی لازم نیست نگران شوید چرا که در برخی مواقع مشکل می تواند سطحی باشد و بتوانید سریعا آن را برطرف نمایید به همین منظور در صورت بروز مشکل ابتدا لازم است موارد احتمالی و ساده را بررسی نمایید. قفل درب و یا سویئچ قفل درب از مواردی هستند که خرابی آن ها منجر به روشن نشدن ماشین ظرفشویی خواهد شد گاهی اوقات ممکن است با باز و بسته کردن درب ماشین ظرفشویی مشکل برطرف شود.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ؟

اگر از سالم بودن قفل درب ماشین ظرفشویی اطمینان دارید بهتر است تایمر دستگاه را چک کنید برای بررسی تایمر ماشین ظرفشویی باید پنل جلویی ظرفشویی را باز کنید تا بتوانید تایمر دستگاه را تست کنید بهتر است در این مواقع به وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون مراجعه نمایید و با ثبت سفارش منتظر اعزام متخصصین برای برطرف کردن مشکل دستگاه خود بمانید.

بیشتر بدانید : معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

شاید بهتر است شما فقط اقدامات اولیه را انجام دهید و در صورت برطرف نشدن مشکل کار را به کاردون بسپارید. شما می توانید برای مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی دستگاه تان را مجدد تنظیم کنید برای اینکار لازم است ماشین ظرفشویی را خاموش نموده و از برق جدا کنید بعد از 30 دقیقه مجدد ماشین ظرفشویی را به برق وصل کنید و از یک برنامه شستشو برای شستن ظروف استفاده نمایید. در صورتی که با تنظیم کردن مجدد ماشین ظرفشویی شما شروع به فعالیت نکرد باید با یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی مشکل را درمیان بگذارید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم باید سه دلیل اصلی را بررسی نماییم سپس به دنبال بقیه موارد بروید ابتدا از سالم بودن دوشاخه و مواردی که منجر به نرسیدن برق به دستگاه می شود را بررسی نمایید در مرحله دوم لازم است از عدم وجود مشکل در درب ماشین ظرفشویی مطمئن شوید و در مرحله سوم تایمر و برد الکترونیکی دستگاه را بررسی نمایید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس