لوگوی کاردون

علت قطع برق ماشین ظرفشویی

علت قطع برق ماشین ظرفشویی
فهرست محتوا

ماشین ظرفشویی یکی از لوازم خانگی کاربردی و ضروری در هر آشپزخانه می باشد به خصوص اگر خانم های خانه دار شاغل باشند و زمان کافی برای رسیدگی به امور خانه را نداشته باشند ترجیح می دهند به جای اتلاف وقت در آشپزخانه برای شستن ظروف این زمان را برای کارهای دیگر صرف کنند بنابراین در این شرایط ظرفشویی بهترین انتخاب می باشد. اما شاید شما هم به دنبال علت قطع برق ماشین ظرفشویی هستید و می خواهید بدانید چرا گاهی اوقات ماشین ظرفشویی روشن نمی شود. همیشه یکی از اولین نگرانی ها بعد از قطع برق ظرفشویی و روشن نشدن آن خرابی موتور دستگاه می باشد بهتر است با ما همراه باشید و دیگر نگران نباشید.

اگر قصد تعمیر ماشین ظرفشویی خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی در محل کاردون استفاده نمایید.

علت قطع برق ماشین ظرفشویی

The cause of the dishwasher power failure

گاهی اوقات ممکن است با جمع کردن ظروف در ماشین ظرفشویی قصد روشن کردن دستگاه برای شروع فعالیت شستشو را داشته باشید اما با یک اتفاق ناگهانی و روشن نشدن ماشین ظرفشویی غافلگیر شوید در این شرایط فقط به دنبال علت روشن نشدن ماشین ظرفشویی هستید و می خواهید هر چه سریع تر مشکل را برطرف نمایید. یکی از دلایل که می تواند منجر به روشن نشدن ماشین ظرفشویی شود خرابی سلکتور و وجود یک مشکل در این قطعه است. اگر سلکتور یا سوئیچ آسیب دیده باشد و یا دکمه های آن کار نکند در این مواقع باید از یک متخصص برای بررسی وضعیت دستگاه کمک بخواهید.

همان طور که می دانید روشن نشدن ماشین ظرفشویی می تواند دلایل مختلفی داشته باشد و لازم است همه دلایل بررسی شود. در برخی از مدل های ماشین ظرفشویی از رله برای ایجاد جریان برق موتور استفاده می شود البته تا زمانی که موتور دستگاه شروع به فعالیت کند. اگر ماشین ظرفشویی روشن نمی شود ممکن است علت آن قطع برق و نرسیدن جریان برق به موتور باشد در این شرایط ممکن است رله استارت خراب شده باشد که باید آن را تعویض نمایید.

همیشه در صورت روشن نشدن ماشین ظرفشویی لازم نیست نگران شوید چرا که در برخی مواقع مشکل می تواند سطحی باشد و بتوانید سریعا آن را برطرف نمایید به همین منظور در صورت بروز مشکل ابتدا لازم است موارد احتمالی و ساده را بررسی نمایید. قفل درب و یا سویئچ قفل درب از مواردی هستند که خرابی آن ها منجر به روشن نشدن ماشین ظرفشویی خواهد شد گاهی اوقات ممکن است با باز و بسته کردن درب ماشین ظرفشویی مشکل برطرف شود.

علت داغ شدن دوشاخه ماشین ظرفشویی

در بعضی موارد، این داغ شدن به دلیل بار زیاد برقی مصرفی در ماشین ظرفشویی باشد. در این موارد، ممکن است برق بیش از حد در دوشاخه جریان داشته باشد که منجر به داغ شدن آن شود. برای رفع این مشکل، باید دوشاخه را با یک دوشاخه با ظرفیت بیشتر و مناسب تر جایگزین کنید و همچنین به کم کردن بار مصرفی ماشین ظرفشویی توجه کنید.

در بعضی موارد، دلیل داغ شدن دوشاخه ممکن است به دلیل خرابی در قطعات داخلی ماشین ظرفشویی باشد. اگر برخی از قطعات داخلی مانند موتور، برد الکترونیکی و یا سیم‌های برقی ممکن است خراب شده باشند و باعث داغ شدن دوشاخه می شوند. برای رفع این مشکل، بهتر است به تعمیرکار مجرب مراجعه کنید تا قطعات خراب شده را بررسی کند و در صورت نیاز تعمیر کند.

همچنین دلیل داغ شدن دوشاخه ممکن است به دلیل مشکلات در شبکه برق باشد. در بعضی مناطق، شبکه برق نامساعد است و ممکن است ولتاژ برق بالاتر از حد مجاز باشد که باعث داغ شدن دوشاخه می شود.

چرا ماشین ظرفشویی روشن نمی شود؟

Why does the dishwasher not turn on

اگر از سالم بودن قفل درب ماشین ظرفشویی اطمینان دارید بهتر است تایمر دستگاه را چک کنید برای بررسی تایمر ماشین ظرفشویی باید پنل جلویی ظرفشویی را باز کنید تا بتوانید تایمر دستگاه را تست کنید بهتر است در این مواقع به وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون مراجعه نمایید و با ثبت سفارش منتظر اعزام متخصصین برای برطرف کردن مشکل دستگاه خود بمانید.

شاید بهتر است شما فقط اقدامات اولیه را انجام دهید و در صورت برطرف نشدن مشکل کار را به کاردون بسپارید. شما می توانید برای مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی دستگاه تان را مجدد تنظیم کنید برای اینکار لازم است ماشین ظرفشویی را خاموش نموده و از برق جدا کنید بعد از 30 دقیقه مجدد ماشین ظرفشویی را به برق وصل کنید و از یک برنامه شستشو برای شستن ظروف استفاده نمایید. در صورتی که با تنظیم کردن مجدد ماشین ظرفشویی شما شروع به فعالیت نکرد باید با یک تعمیرکار ماشین ظرفشویی مشکل را درمیان بگذارید.

اگر بخواهیم به طور خلاصه مشکل روشن نشدن ماشین ظرفشویی را بررسی کنیم باید سه دلیل اصلی را بررسی نماییم سپس به دنبال بقیه موارد بروید ابتدا از سالم بودن دوشاخه و مواردی که منجر به نرسیدن برق به دستگاه می شود را بررسی نمایید در مرحله دوم لازم است از عدم وجود مشکل در درب ماشین ظرفشویی مطمئن شوید و در مرحله سوم تایمر و برد الکترونیکی دستگاه را بررسی نمایید.

سوالات متداول

در بعضی موارد، این داغ شدن به دلیل بار زیاد برقی مصرفی در ماشین ظرفشویی باشد.

در بعضی مناطق، شبکه برق نامساعد است و ممکن است ولتاژ برق بالاتر از حد مجاز باشد که باعث داغ شدن دوشاخه می شود.

اگر از ماشین ظرفشویی برند ال جی استفاده می کنید که نیازمند تعمیر است، می توانید از سرویس تعمیر ماشین ظرفشویی ال جی کاردون استفاده نمایید.

به تعمیر ماشین ظرفشویی نیاز دارید؟ تعمیرات، سرویس، نصب و تمدید گارانتی ماشین ظرفشویی

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

2 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
ستاره
9 ماه قبل

ببخشید آیا داغ شدن دو شاخه برق ماشین ظرفشویی امکان ایجاد آتش سوزی داره؟

Ayob Akhlaj
مدیر
پاسخ به  ستاره
8 ماه قبل

با سلام و وقت بخیر
بله این مورد بسیار خطرناک هست و باید سریع رفع بشه چون هم ممکن هست باعث سوختگی دستگاه بشه و هم ایجاد آتش سوزی.