علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ
فهرست محتوا

افرادی که از ماشین ظرفشویی در خانه استفاده می کنند ممکن است یک روز به دلیل مشکلاتی که علت آن باید بررسی شود نتوانند از ماشین ظرفشویی استفاده نمایند و از خود علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ را سوال کنند در این شرایط تنها دانستن علت است که می تواند به شما در برطرف کردن مشکل کمک نماید. بنابراین لازم است اگر هم تعمیر کار نیستید علت را بدانید تا بتوانید ساده تر مشکل را عیب یابی نمایید. اگر ماشین ظرفشویی شما سامسونگ است و کار نمیکند با کاردون همراه شوید زیرا در این مطلب سیر تا پیاز دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی را برایتان به اشتراک می گذارد.

علت کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ

یکی از اولین دلایل کار نکردن ماشین ظرفشویی سامسونگ فیوز حرارتی است این قطعه به کار رفته در ماشین ظرفشویی جریان برق را به ماشین ظرفشویی هدایت می کند و در صورت داغ شدن بیش از حد ماشین ظرفشویی مانع از کار کردن دستگاه می شود. بنابراین همان طور که می دانید اگر این قطعه از کار بیافتد عملا نمی توانید از ماشین ظرفشویی استفاده کنید زیرا دستگاه کار نمی کند شما می توانید برای اطمینان از خراب شدن فیوز حرارتی با استفاده از یک مولتی متر تست نمایید اگر جریان وجود نداشت باید فیوز حرارتی را تعویض نمایید.

درب ماشین ظرفشویی اگر باز بماند و یا کلید درب ظرفشویی خراب شود ماشین ظرفشویی کار نمی کند پس بهتر است این مورد هم بررسی و چک شود. اگر درب ماشین ظرفشویی باز بماند آب نشتی دارد  بنابراین فرآیند شستشو اجرا نمی شود. اگر درب دستگاه بسته شده است اما باز هم ماشین ظرفشویی شروع به کار نمیکند باید تایمر و کنترل الکتریکی را بررسی نمایید.

چگونه ماشین ظرفشویی را تعمیر کنیم

لازم است بدانید همیشه مشکلات فنی نخواهند بود و گاهی اوقات ممکن است مشکلات جزئی دلیل اصلی نگرانی شما باشد بنابراین توصیه می کنیم قبل از هر اقدامی موارد احتمالی و ساده را بررسی نمایید شاید خودتان بتوانید مشکل را برطرف نمایید. گاهی اوقات ممکن است دلیل اصلی کار نکردن ماشین ظرفشویی قطع جریان برق باشد پس اول پریز برق را چک کنید تا از وصل بودن دوشاخه دستگاه به برق مطمئن شوید. اگر دوشاخه به برق متصل نباشد ماشین ظرفشویی کار نمی کند گاهی اوقات ممکن است در اثر جابه جایی دستگاه از برق جدا شود و شما متوجه آن نشوید تا زمانی که بخواهید از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

ماشین ظرفشویی‌تان روشن نمی‌شود؟ آب داخل محفظه ماشین ظرفشویی شما می‌ماند؟ ظرف‌های‌تان به خوبی شسته نمی‌شوند؟ اگر ماشین ظرفشویی شما به درستی کار نمی‌کند، می‌توانید خدمات تخصصی تعمیر، نصب و سرویس دوره‌ای ماشین ظرفشویی‌تان را در منزل از کاردون بخواهید. تعمیرات تخصصی ماشین ظرفشویی کاردون سرویس ضمانت ۳ ماهه دارد. در صورت تعویض قطعه، از قطعات اصلی استفاده می‌شود و قطعات تا ۶ ماه ضمانت دارند. همه‌ی قیمت‌ها و هزینه‌های خدمات کاردون منصفانه و رقابتی هستند.

متخصصان کاردون سرویس با تجربه بالایی که در تعمیر ماشین ظرفشویی دارند، کار تعمیرات ماشین ظرفشویی شما را به صورت تخصصی در منزل شما انجام می‌دهند. کیفیت تعمیر ماشین ظرفشویی در کاردون تضمین شده است. قطعاتی که در دستگاه شما به کار می‌رود، اصلی هستند و تا ۶ ماه ضمانت دارند. هزینه‌های تعمیرات در کاردون شفاف، منصفانه و رقابتی تعیین شده‌اند.

چرا ماشین ظرفشویی کار نمی کند؟

همیشه تصور ما از خراب شدن لوازم خانگی خرابی موتور و یا برد دستگاه می باشد و با کار نکردن وسیله برقی سریعا نگران خرابی موتور خواهیم شد اما باید بدانید که دلایل ساده هم می تواند دلیل کار نکردن وسیله برقی شما باشد بنابراین پیشنهاد می کنیم زود قضاوت نکنید ! شاید بهتر است ابتدا موارد احتمالی و ساده را بررسی کنید در صورتی که مشکل برطرف نشد با متخصصین کاردون همراه شوید و کار را به کاردون بسپارید تا در کوتاه ترین زمان مشکل دستگاهتان را برطرف نمایند.

بیشتر بدانید : معنی کلمات روی ماشین ظرفشویی بوش

اگر به دلیل شیطنت های کودکتان مجبور به استفاده از قفل کودک هستید بهتر است اول قفل کودک را بررسی کنید تا فعال نباشد اگر ماشین ظرفشویی شما مجهز به دکمه قفل کودک است حتما این مورد را بررسی نمایید زیرا گاهی اوقات ممکن است به طور اتفاقی از این دکمه استفاده کرده باشید و فراموشتان شود باید از غیر فعال بودن این دکمه مطمئن شوید تا بتوانید از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

و اما اگر ماشین ظرفشویی شما کار نمی کند اما چراغ های پنل آن روشن می شود توصیه می کنیم دستگاه را ریست نمایید برای اینکار می توانید بنا به مدل دستگاه از دفترچه راهنما برای ریست کردن استفاده نمایید ولی در اکثر مدل ها شما برای ریست کردن دستگاه می توانید دکمه خاموش و روشن را دو بار فشار دهید دستگاه برای 90 ثانیه چرخه تخلیه آب را اجرا می کند و ریست می شود بعد از آن شما می توانید از ماشین ظرفشویی استفاده نمایید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها

به مشاوره نیاز دارید؟

اگر ماشین ظرفشویی شما مشکلی دارد و می‌خواهید به صورت تلفنی درباره مشکل دستگاه خود مشاوره بگیرید، فرم درخواست تماس را پر کنید تا کارشناسان ما در اسرع وقت با شما تماس بگیرند و شما را راهنمایی کنند.

فرم درخواست تماس از کاردون

سفارش تعمیرات لوازم خانگی تنها با چند کلیک یا یک تماس