لوگوی کاردون

تنظیم ساعت تلویزیون ال جی

تنظیم ساعت تلویزیون ال جی
فهرست محتوا

گاهی اوقات ممکن است خرابی تنظیمات تاریخ و ساعت در تلویزیون برایتان آزاردهند شود مثلا زمانی که در حال تماشای یک برنامه مهیج هستید و نمی خواهید چشم از تلویزیون بردارید اما همزمان می خواهید از تاریخ و ساعت هم مطلع شوید در این زمان تنها راه حل استفاده از تاریخ و ساعت تلویزیون است اما به شرطی که تنظیم ساعت تلویزیون ال جی انجام شده باشد و زمان دقیقی برایتان نمایش داده شود! در غیر این صورت باید برای تنظیم تاریخ و ساعت تلویزیون دست به کار شوید. گاهی اوقات تنظیم نبودن ساعت می تواند برایتان دردسرهای بیشتری به همراه آورد برای اطلاع از آن ها بهتر است با کاردون همراه شوید.

بیشتر بدانید : مشکل خاموش و روشن شدن تلویزیون ال جی

تنظیم ساعت تلویزیون ال جی

ممکن است شما هم با این مشکل برخورده باشید که هنگام نمایش صفحه زمان بندی برنامه ها به دلیل تنظیم نبودن ساعت تلویزیون زمان بندی برنامه ها با اشکال مواجه شود و اگر قصد ضبط کردن یک برنامه خاص را داشته باشید به دلیل زمانبندی اشتباه نتوانید آن برنامه را ضبط کنید. برای جلوگیری از بروز چنین اتفاقاتی لازم است ساعت تلویزیون ال جی را تنظیم نمایید و با اتفاقات این چنینی غافلگیر نشوید. شاید هدف شما از جستجوی عبارت تنظیم ساعت تلویزیون ال جی این است که از نحوه تنظیمات ساعت مطلع شوید اگر می خواهید درباره تنظیم ساعت تلویزیون بدانید کاردون راه را برایتان هموار نموده است.

علت سیاه شدن تصویر تلویزیون ال جی

اگر تلویزیون شما ال جی است و برای تنظیم ساعت نمی دانید از کجا شروع کنید به کاردون اعتماد کنید و با استفاده از کنترل دستگاه وارد منوی تنظیمات شوید و بخش تاریخ و زمان را پیدا کنید البته لازم است بدانید در برخی از مدل های تلویزیون ال جی بخش تاریخ و زمان در منوی اصلی قرار دارد و نیازی به وارد شدن در بخش تنظیمات نیست. در این بخش تنظیمات زمان را در حالت خودکار یا Auto قرار دهید در صورتی که تاریخ و زمان هنوز تنظیم نشده است باید منطقه زمانی را طوری قرار دهید که براساس ساعت و تاریخ رسمی ایران باشد شما می توانید ساعت تابستانی را هم در همین منو تنظیم کنید.

توجه داشته باشید برای تنظیم تاریخ و ساعت لازم است اتصال دستگاه به اینترنت را بررسی نمایید زیرا در صورت عدم اتصال دستگاه به اینترنت تنظیمات تاریخ و ساعت امکان پذیر نخواهد بود.

آشنایی با کلیدهای کنترل تلویزیون ال جی

همیشه برخی از کلیدهای کنترل تلویزیون ال جی به دلیل استفاده بیشتر از آن ها شناخته شده تر هستند و اکثر افراد به دلیل استفاده مشترک از آن ها در سایر وسایل ریموت دار با آنها آشنا هستند اما برخی از دکمه ها در کنترل تلویزیون ال جی تعبیه شده است که در صورت عدم آشنایی با کاربرد آن ها هیچ وقت استفاده نخواهند شد و همین موضوع می تواند بسیاری از قابلیت ها و کاربردهای دستگاه شما را پنهان نماید چرا که به دلیل عدم آگاهی از آن ها استفاده نمی شود.

شاید اگر شما بدانید که با استفاده از یک دکمه ساده در ریموت تلویزیون ال جی می توانید از دستگاه به عنوان رادیو استفاده نمایید هر چه بیشتر درباره دکمه های ریموت تلویزیون علاقه مندی به خرج می دهید شما می توانید با استفاده از دکمه TV/RAD کانال های آنالوگ و دیجیتال را از یکدیگر تفکیک نمایید همین طور می توانید با استفاده از این دکمه نسبت ابعاد تلویزیون را تعیین نمایید که معمولا این نسبت 16:9 می باشد اما در صورت اتصال وسیله جانبی این نسبت تغییر می کند و باید از گزینه Just scan استفاده نمایید.

استفاده از دکمه Energy saving برای میزان نور صفحه و صرفه جویی در مصرف انرژی می باشد با کمک این دکمه می توانید نور صفحه را خودتان تعیین کنید که معمولا حالت خودکار را توصیه می کنیم چرا که براساس میزان نور محیط نور صفحه را تعیین می کند اما بهتر است هنگامی که تلویزوین را در حالت رادیو قرار می دهید با استفاده از این دکمه نمایشگر را خاموش کنید تا در مصرف انرژی صرفه جویی شود.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها