نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی
فهرست محتوا

یکی از سوالاتی که ممکن است ذهن شما را هم درگیر کرده باشد دلیل نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی است اگر به دنبال علت این مشکل هستید با کاردون همراه شوید زیرا در این مطلب می خاهیم به بررسی این مشکل بپردازیم. یکی از قطعاتی که در ماشین لباسشویی نقش مهمی دارد جا پودری است زیرا برای استفاده از پودر و مایع شوینده به جهت شستشوی تمیزتر لباس ها باید از این قسمت استفاده نمایید. با توجه به اینکه استفاده از این قطعه بسیار ساده می باشد اما باید بدانید که در صورت استفاده نادرست خرابی این قطعه می تواند منجر به از کار افتادن ماشین لباسشویی شود.

علامت قفل روی ماشین لباسشویی سامسونگ

نشت آب از جاپودری ماشین لباسشویی

گاهی اوقات ممکن است نشست آب از جاپودری ماشین لباسشویی توجه شما را بهه خود جلب نماید در این شرایط به دنبال علت هستید و راه حلی برای برطرف کردن این مشکل! اگر به تازگی ماشین لباسشویی خریداری کرده اید در نصب آن وسواس به خرج دهید زیرا یکی از دلایل نشت آب از جا پودری ماشین لباسشویی نصب نادرست دستگاه است.

اگر ماشین لباسشویی تراز نباشد ممکن است آب از داخل جاپودری ریزش کند. شکستن جاپودری ماشین لباسشویی از دیگر دلایل نشست آب از جاپودری می باشد چرا که جاپودری از دو قسمت ثابت و متحرک تقسیم شده است در قسمت متحرک که محفظه جاپودری و مواد شوینده می باشد اگر شکستگی و یا ترک خوردگی ایجاد شود آب نشست می کند و برای رهایی از این مشکل باید جاپودری را تعویض نمایید.

یک لوله پلاستیکی به رنگ مشکی زیر مخزن جاپودری تعبیه شده است که وظیفه هدایت آب و مواد شوینده به داخل ماشین لباسشویی را برعهده دارد اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل پوسیدگی و انباشت مواد شوینده به دلیل استفاده بیش از حد پودر ماشین لباسشویی راه لوله مسدود شود و شما شاهد نشست آب از جاپودری ماشین لباسشویی باشید. برای برطرف کردن این مشکل لازم است پنل جلویی ماشین لباسشویی را باز کنید و برای برطرف کردن مشکل اقدام نمایید بهتر است برای عیب یابی این مشکل در اپلیکیشن کاردون ثبت سفارش نمایید تا متخصصین کاردون در کوتاه ترین زمان در محل شما اعزام شوند.

استفاده از پودر دستی در ماشین لباسشویی

چگونه جاپودری ماشین لباسشویی را تمیز کنیم ؟

اگر برای تمیز کردن محفظه جاپودری وسواس به خرج ندهید باقی مانده مواد شوینده تبدیل به لکه های سیاه رنگ می شوند بنابراین بهتر است ماهی یکبار برای تمیز کردن مخزن جاپودری زمان بگذارید و برای شستن این محفظه از آب گرم استفاده نمایید. برای تمیز کردن جاپودری باید از انباشته شدن مواد شوینده جلوگیری نمایید بنابراین بهتر است بعد از هر بار استفاده از دستگاه محفظه جاپودری را با آب تمیز کنید. اگر می خواهید محفظه جاپودری ماشین لباسشویی را جرم گیری کنید با کاردون همراه شوید و طبق دستورالعمل ذیل عمل نمایید.

بیشتر بدانید : علت نیامدن اب داخل لباسشویی

برای تمیز کردن جاپودری لازم است نکات ایمنی را رعایت کنید ابتدا ماشین لباسشویی را از برق بکشید و لباسشویی را خاموش کنید.

محفظه جاپودری را تا جایی که ممکن است از دستگاه خارج کنید با استفاده از کلیدی که درون محفظه جاپودری تعبیه شده است محفظه را از دستگاه جدا کنید و سپس با استفاده از آب گرم و برس برای تمیز کردن قطعات از مواد شوینده و باقی مانده آن ها اقدام نمایید.

قسمت های داخلی را با استفاده از دستمال مرطوب تمیز کنید و محفظه را در جای خود قرار دهید. دقت داشته باشید برای تمیز کردن محفظه جاپودری فقط از آب گرم استفاده شود تا در صورت استفاده از ماشین لباسشویی آسیبی به لباس ها وارد نشود. اگر در هنگام تمیز کردن از مواد شوینده دیگری هم استفاده کرده اید قبل از استفاده از ماشین لباسشویی برنامه RINSE & SPIN را اجرا کنید

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها