لوگوی کاردون

علت خاموش روشن شدن چراغ یخچال

علت خاموش روشن شدن چراغ یخچال
فهرست محتوا

یخچال های امروزی با قابلیت ها و طراحی های متنوع بسیار کاربردی تر از گذشته هستند چرا که استفاده از تکنولوژی های جدید در آن ها سبب شده تا در صورت بروز مشکل با آلارم ها و نمایش کد خطا بر روی صفحه نمایش بتوانید به راحتی مشکل را عیب یابی نمایید. استفاده از لامپ درون یخچال شاید فقط زمانی که در تاریکی هستید و می خواهید از داخل یخچال مواد غذایی بردارید مشخص شود. گاهی اوقات ممکن است متوجه خاموش و روشن شدن لامپ یخچال شوید و یا در تاریکی شب برای برداشتن موادغذایی از داخل یخچال با لامپ خاموش یخچال روبرو شوید اگر می خواهید علت خاموش روشن شدن چراغ یخچال را بدانید با کاردون همراه شوید.

یخچال استارت نمی کند

علت خاموش روشن شدن چراغ یخچال

چرا یا لامپ یخچال ماننده سایر وسایل در صورت استفاده در مدت زمان طولانی پس از مدتی میسوزد و یکی از دلایل خاموش روشن شدن چراغ یخچال سوختن و یا نیم سوز شدن آن است. در گذشته و در یخچال های قدیمی از لامپ های رشته ای استفاده می شد که احتمال سوختن این نوع لامپ زیاد بود. اما این روزها در یخچال ها از لامپ های ال ای دی استفاده می شود زیرا طول عمر بیشتری دارند همین طور مصرف برق کمتری هم دارند.

گاهی اوقات ممکن است لامپ یخچال سالم باشد اما چراغ یخچال خاموش باشد در این شرایط باید بدانید مشکل از کجاست و چرا لامپ یخچال خاموش می ماند. خرابی سرپیچ لامپ می تواند دلیل روشن نشدن لامپ باشد. اگر لامپ استفاده شده در یخچال شما از نوع رشته است ممکن است مشکل از سرپیچ باشد چرا که رطوبت موجود در یخچال سبب زنگ زده شدن سرپیچ خواهد شد در این صورت لامپ یخچال یا روشن نمی شود و یا با هر بار باز و بسته کردن درب یخچال لامپ روشن و خاموش می شود که باید این مورد حتما برطرف شود.

زمانی که درب یخچال را باز می کنید لامپ روشن می شود دلیل این اتفاق میکروسوئیچ درب یخچال است بنابراین می توان خرابی و وجود مشکل در میکروسوئیچ درب یخچال را دلیل خاموش روشن شدن چراغ یخچال دانست. همان طور که می دانید میکروسوئیچ با استفاده از یک فنر به هنگام باز شدن درب یخچال مدار را وصل نموده و موجب روشن شدن لامپ می شود. و به هنگام بسته شدن درب یخچال این فنر فشرده به حالت اولیه برگشته و مدار قطع می شود. اگر این سوئیچ خراب شود یا لامپ یخچال روشن نمی شود و یا برعکس همیشه روشن می ماند.

علت سوختن لامپ یخچال

چگونه مشکل چراغ یخچال را برطرف کنیم ؟

همان طور که می دانید برای برطرف کردن همه مشکلات ابتدا لازم است مشکل را شناسایی کنیم سپس برای عیب یابی آن اقدام نماییم. اگر مشکل روشن نشدن لامپ یخچال با بررسی موارد بالا برطرف نشد در نهایت باید به سراغ برد الکترونیک یخچال برویم لازم است مدار یخچال را بررسی نمایید زیرا وجود کوچکترین مشکلی در مدار یخچال می تواند سبب اختلال در روشن شدن لامپ شود البته نیاز به نگرانی نیست زیرا گاهی اوقات مشکل فقط سوختن یک خازن مانع برق رسانی و اتصال جریان برق خواهد شد.

بیشتر بدانید : چگونه بفهمیم گاز یخچال تمام شده

شاید بهتر است بدانید چگونه می توان لامپ یخچال را تعویض نمود تا در صورت سوختن لامپ خودتان مشکل را برطرف نمایید برای این کار لازم است بدانید لامپ در کدام قسمت یخچال قرار گرفته است معمولا لامپ در قسمت بالای یخچال تعبیه شده است در یخچال های قدیمی در کنار ترموستات قرار داده شده است اما در برخی از یخچال های امروزی جای لامپ تغییر کرده است که می توانید برای یافتن آن از دفترچه راهنمای دستگاه استفاده نمایید و یا با جستجوی مدل یخچال در اینترنت به دفترچه راهنما دسترسی پیدا کنید. معمولا لامپ درون یک محفظه پلاستیکی قرار دارد تا پخش نور بیشتری داشته باشد. با باز کردن آن محفظه می توانید لامپ جدید را جایگزین نمایید.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها