صفحه نمایش یخچال

علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال چیست؟

9 مهر, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین وسیله برقی آشپزخانه هر فردی، یخچال است. زندگی روزمره بدون یخچال اصلا راحت نیست. در صورتی که وسیله برقی دیگری از خانه ما خراب شود زیاد ناراحت یا نگران نمی‌شویم. اما اگر این وسیله برقی یخچال باشد آشکارا نگران و مضطرب می‌شویم زیرا درون یخچال مواد خوراکی موجود است که در صورت خرابی یخچال آن‌ها هم خراب و فاسد می‌شوند.

حال ممکن است این خرابی روشن نشدن صفحه نمایش یخچال باشد. ما در ادامه مطالب به علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌پردازیم. هم‌چنین انواع دلایل را برای شما می‌آوریم. پس برای فهمیدن علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال با ما همراه باشید.

 

صفحه نمایشگر یخچال چیست؟

شاید بهتر باشد قبل از اینکه به علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال بپردازیم، با خود صفحه نمایش و کارایی آن آشنا شویم.

از مهم‌ترین و اصلی‌ترین بخش هر یخچال ساید صفحه نمایش آن است. صفحه نمایش یخچال تقریبا هر اطلاعاتی که لازم داشته باشید را به شما می‌گوید. اطلاعاتی از قبیل تنظیمات قفل کودک، تنظیمات مرتبط با یخ ساز و آب ریز، تنظیمات فیلتر و نمایش وضعیت آن، دمای داخل یخچال و فریزر، خنک کردن سریع و… .

گزینه دمای یخچال و فریزر این امکان را به شما می‌دهد که دمای فریزر و یخچال را خودتان بتوانید تغییر دهید.

گزینه تنظیمات کودک به این صورت است که اگر کودکی در خانه خود دارید، می‌توانید این گزینه را انتخاب کنید. این گزینه باعث می‌شود هنگامی که کودک به صفحه نمایش یخچال دست می‌زد، تنظیمات به هم نخورد.

گزینه تنظیمات آب ریز و یخ ساز به شما امکان استفاده از هر یک به صورت مجزا را می‌دهد.

تنظیمات فیلتر: در صورتی که فیلتر نیاز به تعمیر یا تعویض داشته باشد، روی صفحه نمایش یخچال مشخص می‌شود.

گزینه خنک کردن سریع: در صورتی که مثلا به دلیل قطعی برق تنظیمات دما به هم خورد با انتخاب این گزینه دما با سرعت بیش‌تری به تنظیمات ثبت شده می‌رسد.

حتی هنگامی که برد و سیم کشی دچار مشکل شد، صفحه نمایش به شما اخطار خرابی را می‌دهد.

اکنون که با صفحه نمایش یخچال آشنایی بهتری پیدا کردید، به علت خاموش شدن صفحه نمایش می‌پردازیم.

نمایشگر یخچال

دلایل خاموش شدن صفحه نمایش یخچال چیست؟

در این قسمت به علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌پردازیم تا شما با بررسی هر مورد علت روشن نشدن صفحه نمایش یخچال را پیدا کنید. پس با ما در ادامه مطالب برای پیدا کردن علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال همراه باشید.

1- قطع بودن برق یخچال

یکی از رایج‌ترین علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال، قطعی برق یخچال است. هنگامی که متوجه خاموش شدن صفحه نمایش یخچال خود شدید، ابتدایی‌ترین راه این است که برق یخچال را بررسی کنید. ممکن است کل برق خانه و یا ساختمان شما رفته باشد. اگر مشکل از قطعی برق خانه یا ساختمان نبود، احتمالا مانعی برای برق یخچال وجود دارد. آن را بررسی کنید و در صورت نیاز با متخصص یا نصاب یخچال تماس بگیرید.

2- وجود مشکل در برد یخچال

خرابی برد یخچال می‌تواند علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال باشد. زمانی که برق یخچال را بررسی کردید و علت خاموش شدن صفحه نمایش از قطعی برق نبود، به سراغ برد یخچال بروید. برد یخچال نیز یکی از اصلی‌ترین و مهم‌ترین بخش یخچال است. اگر برد یخچال دچار خرابی شود ممکن است دیگر اجزای یخچال نیز دچار ایراد شوند.

 محل قرارگیری برد یخچال بالای یخچال و در سمت عقب یا جلو قرار دارد. به خوبی برد را بررسی کنید. در صورتی که می‌خواهید از خرابی برد اطمینان حاصل کنید، برق یخچال را از پریز بکشید. بعد از گذشت 30 ثانیه دوباره جریان برق را وصل کنید. اگر هیچ‌گونه تغییری در صفحه نمایش یخچال رخ نداد احتمالا علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال به علت خرابی برد است. از آنجایی که برد یخچال بسیار گران و حساس است بهتر است این کار را به یک متخصص با تجربه بسپارید.

تعمیر صفحه نمایش یخچال

 

3- خرابی ترموستات یخچال

از دیگر علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال، ممکن است خرابی ترموستات باشد. کار اصلی ترموستات در موتور هر وسیله برقی این است که در صورتی که موتور بیش از حد داغ شد، ترموستات دستور خاموشی موتور را صادر می‌کند. اگر ترموستات یخچال دچار خرابی شود، دستوراتی که صادر می‌کند هم اشتباه هستند. در نتیجه این دستورات اشتباه، عملکرد یخچال با مشکل رو به رو می‌شود. بهتر است برای تعمیر ترموستات یخچال با یک متخصص تماس بگیرید.

4- خراب بودن سوئیچ درب یخچال

به طور طبیعی زمانی که درب یخچال را باز می‌کنید، صفحه نمایش نیز روشن می‌شود. اگر هنگام باز کردن درب یخچال متوجه روشن نشدن صفحه نمایش شدید، علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌تواند به علت خرابی سوئیچ درب باشد. خراب بودن سوئیچ درب باعث روشن نشدن دیسپلی می‌شود. در این صورت باید سوئیچ درب را عوض کنید.

5- در تعادل نبودن دمای یخچال

اگر دمای یخچال شما در تعادل نباشند روی صفحه نمایش یخچال یک زاویه به وجود می‌آید. یکی از علت خاموش شدن صفحه نمایش همین موضوع است. اگر دما متعادل نباشد ممکن است رو به گرما برود. در نتیجه این گرمی دما، مواد غذایی ممکن است خراب شوند. در واقع علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال در اینجا نوعی هشدار حساب می‌شود.

6- خرابی سنسور یخ ساز یخچال

از علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال می‌توان به خرابی سنسور یخ ساز اشاره کرد. سنسور یخ ساز از دیگر قطعات مهم یخچال است. از دلایل خرابی این سنسور عبارتند از:

– خرابی قطعات

– مشکلات ترموستات

– گرفتگی فیلتر

– یخ زدن لوله‌های انتقال آب

– مسدود بودن خط انتقال آب به سنسور

در صورتی که هر یک از گزینه‌های بالا اتفاق بیفتد، از علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال است. بهتر است از یک تعمیرکار متخصص کمک بگیرید تا مشکل سنسور را رفع کند.

 

امیدواریم مطالب بالا برای شما سودمند و مفید بوده باشد و اکنون علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال را بدانید. در برخی موارد ممکن است علت خاموش شدن صفحه نمایش یخچال از مشکلات فنی باشد. در این موارد در صورتی که تجربه کافی ندارید و کم تجربه هستید بهترین کار تماس با یک متخصص است تا به شما در رفع مشکل راهنمایی و کمک برساند.


8 دیدگاه

مسلم
اردیبهشت 09, 1400

سلام یخچال ما الکترو استیل هست چندوقتی هستش که بزفک میزنه و درجه های دمای یخچال بالا وپایین میشه و یکی دو روزی طول میکشه تا بخواد عادی بشه.اونم باید یخچال کامل خالی کنم تا خوب بشه دوباره.تا گوشتی وسیله ای میذارم که حدود 10 یا 15 کیلو باشه سریع صفحه نمایش خاموش میشه و درجه اش کم میشه بخاطر چی اینجوری میشه.الان حدود 4.5ماهی هستش اینجوری شده.یه تعمیرکارم اوردم نگاه کرد و یخورده دستکاری کرد وگفت مشکلی نیست جلو هواکششو فقط نبندید

پشتیبان
اردیبهشت 12, 1400

سلام
دوست عزیز یخچال های الکترواستیل معمولا به اینصورت هستند که دمای یخچال باتوجه به دمای محیط تغییر میکند و بالا و پایین میشود منتها شما برای تست یخچال فریزر یک لیوان آب در طبقه وسط بگذارید اگر تا 5ساعت یخ زد که یخچال مشکلی ندارد و موضوع بعد اینکه شما میبایست حجم مواد غذایی داخل یخچال رو با توجه به گنجایش یخچال بگذارید تا یخچال فضای خالی برای چرخش دما داشته باشد.

مهدی
تیر 22, 1400

سلام یخچال ما سینجره الان چند روزه که صفحه نمایشگر یکدفعه عدد صفر و نشون میده و مدامچشمک میزنه و پس از مدتی خاموش میشه و دمای یخچال و نشون میده البته یخچال برای خودش اتومات میزنه و کار میکنه در ضمن یه ماه پیش بردش خراب شده بود وتعمیر کردیم از همون موقع بعضی مواقع این طوری میشه

پشتیبان
تیر 28, 1400

برد دیسپلی یخچال شما خراب شده است و ارتباطی به کارکرد دستگاه ندارد و نشان دهنده وضعیت دستگاه هست
باید تکنسین مراجعه و مشکل بررسی بشه میتونید با 021۴۷۱۰۰تماس بگیرید.

شیدا
مرداد 20, 1400

سلام خسته نباشید یخچال ما الکترو استیل هستش صفحه نمایشگرش روشن نمیشه ولی وقتی درب و باز میکنیم آلارم میده بعد دوم اینکه چند وقتی بود که طبقه بالای یخچال خوب سرد نمیکرد ولی فریزر خوب بود الان حدیدا صدای موتورش خیلی زیاد شده اتومات هم دیر میزنه میخواستم دلیل اینو ببپرسم یکی روشن نشدن نمایشگر باوجود اینکه آلارم رو میده و صدای موتور و اتومات یر و چرا طبقه بالا سرد نمی کنه

پشتیبان
مرداد 23, 1400

سلام روز بخیر دستگاه شما باید بازدید شود لطفا با شماره 02147100 تماس بگیرید تا راهنمایی شوید.

زینب
مرداد 23, 1400

سلام یخچال ما الکترواستیل هست، چند روزع که صفحه نمایشگرش چشمک میزنه، و دمای فریزرش پایینه
ویخچالمون صدا میده، ببخشید یعنی ممکنه چه مشکلی داشته باشه؟

پشتیبان
مرداد 24, 1400

حتمالا مشکل از هیتر دستگاهتون هست برای بررسی بیشتر با 47100 تماس بگیرید تا ثبت رسید انجام شود


ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.