لوگوی کاردون

علت گرم نکردن سولاردام ال جی

گرم نکردن سولاردم
فهرست محتوا

گاهی اوقات ممکن است زمان کافی برای گرم کردن غذا بر روی اجاق گاز نداشته باشید و ترجیح می دهید از مایکروفر و یا سولاردام برای گرم کردن غذا استفاده نمایید اما بعد از گرم کردن متوجه می شوید غذا اصلا گرم نشده است علت گرم نکردن سولاردام ال جی چیست و چرا ان اتفاق می افتد آیا سولاردام نیاز به تعمیر دارد ؟ آیا سولاردام قابل تعمیر است ؟ اینها سوالاتی است که که در صورت بروز یک مشکل برای سولاردام در ذهن شما ایجاد می شود. اگر می خواهید درباره سولاردام و علت خرابی های آن بیشتر بدانید با کاردون و مطالب آموزشی آن همراه شوید.

The reason for not heating Solardam LG

علت گرم نکردن سولاردام ال جی

مشکلاتی که ممکن است سولاردام را درگیر نماید و مانع گرم کردن دستگاه شود مربوط به مشکلات فنی دستگاه می باشد. گاهی اوقات با فشردن دکمه استارت و تنظیم برنامه خاص برای گرم کردن غذا انتظاری که از گرم کردن داشتیم برآورده نخواهد شد و قطعا به دنبال دلیلی برای گرم نشدن غذا هستیم این مشکل می تواند دلایل مختلفی داشته باشد. یکی از قطعاتی که ممکن است خرابی آن سبب گرم نکردن غذا باشد دیود نام دارد لازم است سالم بودن دیود را بررسی نمایید برای این کار می توانید از مولتی متر استفاده نمایید.

روی درب سولاردام از میکروسوئیچ استفاده شده است که با بسته شدن درب سولاردام و فشرده شدن میکروسوئیچ برق داخل مدار جریان پیدا کرده و دستگاه عمل می کند در صورتی که میکروسوئیچ خراب شود و یا با اختلال مواجه شود ممکن است دستگاه روشن نشود و یا حتی در گرم کردن غذا با مشکل روبرو شوید. اگر از تعمیرکار در زمینه تعمیرات مایکروفر و سولاردام کمک بخواهید قطعا با تست سالم بودن میکروسوئیچ که توسط مولتی متر انجام می شود صورت می گیرد. در صورت خراب بودن میکروسوئیچ لازم است این قطعه تعویض شود. شاید اسم مگنترون را در سولاردام شنیده اید این قطعه در واقع همان لامپ اشعه می باشد که وظیفه آن تولید امواج به منظور گرم کردن غذا می باشد در صورت خراب شدن این قطعه از غذای گرم خبری نیست!

Why doesn't Solardam heat food

چرا سولاردام غذا را گرم نمی کند؟

ترانس قطعه ای است که وظیفه تبدیل برق شهری 220 ولت به 2000 ولت را بر عهده دارد اگر در عملکرد ترانس اختلالی ایجاد شود مگنترون قادر به کار کردن نخواهد بود در نتیجه سولاردام گرم نمی کند در حقیقت اگر ترانس دچار خرابی یا مشکل شود شما از بوی سوختگی می توانید متوجه خرابی این قطعه شوید البته که باید توسط تعمیرکار این قطعه بررسی شود زیرا ممکن است قطعی در سیم پیچ آن وجود داشته باشد. بنابراین اگر با سرو صدای سولاردام مواجه شدید و یا از دستگاه دود یا بوی سوختگی احساس کردید می توانید به خرابی ترانس مشکوک شوید.

و در نهایت اگر تمامی موارد بالا را بررسی نمودید اما مشکل هنوز هم برطرف نشده است باید به سراغ برد الکترونیکی دستگاه بروید که تست سالم بودن برد دستگاه نیاز به تخصص و دانش فنی دارد بنابراین بهتر است این کار را به کاردون و تیم متخصص آن بسپارید و با ثبت سفارش در وب سایت و یا اپلیکیشن کاردون منتظر تماس کارشناسان کاردون و اعزام تعمیرکار به محل شما در کمترین زمان باشید.

خوشبختانه کاردون همیشه با انتشار و گردآوری مطالب آموزشی همراه شما خواهد بود همچنین می توانید با ثبت مشکلات خود در قسمت نظرات منتظر پاسخ کارشناسان ما باشید تا به سوالات شما پاسخ دهند و از نگرانی های شما بکاهند. این روزها با توجه به شرایط اقتصادی تعمیرات لوازم خانگی به صرفه تر می باشد بنابراین اگر وسایل برقی شما نیاز به تعمیر دارد و نگران حمل وسایل برقی به تعمیرگاه هستید توصیه می کنیم با کاردون آشنا شوید زیرا این مجموعه به صورت آنلاین و بدون نیاز به حمل لوازم مشکل را برطرف می کند.

در صورتی که میکروسوئیچ خراب شود و یا با اختلال مواجه شود ممکن است دستگاه روشن نشود و یا حتی در گرم کردن غذا با مشکل روبرو شوید.

ترانس قطعه ای است که وظیفه تبدیل برق شهری 220 ولت به 2000 ولت را بر عهده دارد اگر در عملکرد ترانس اختلالی ایجاد شود مگنترون قادر به کار کردن نخواهد بود در نتیجه سولاردام گرم نمی کند.

این قطعه در واقع همان لامپ اشعه می باشد که وظیفه آن تولید امواج به منظور گرم کردن غذا می باشد.

اگر قصد تعمیر سولاردام خود را دارید، می توانید از سرویس تعمیرات سولاردام کاردون استفاده کنید.

آخرین مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها