لوگوی کاردون

چگونه تلویزیون را به اینترنت وصل کنیم

چگونه تلویزیون را به اینترنت وصل کنیم
فهرست محتوا

در گذشته که دنیای دیجیتال وجود نداشت تلویزیون ها هم قابلیت اتصال به اینترنت را نداشتند اما تلویزیون های امروزی طوری طراحی شده اند که می توان به صورت های مختلف اتصال به اینترنت را برای کاربران فراهم نمود. اما سوال مهم این است که چگونه تلویزیون را به اینترنت وصل کنیم شما با اتصال تلویزیون به اینترنت می توانید مانند یک کامپیوتر با تلویزیون خود به صفحات وب دسترسی داشته باشید و تصور این موضوع در گذشته امکان پذیر هم نبود اما خوشبختانه الان در دنیایی زندگی می کنیم که پیشرفت دنیای دیجیتال را روزانه شاهد هستیم.

چشمک زدن چراغ پاور تلویزیون پاناسونیک

چگونه تلویزیون را به اینترنت وصل کنیم

بیشتر کسانی که از تلویزیون های هوشمند استفاده می کنند نمی دانند چگونه می توان از اینترنت آن استفاده نمود و دستگاه را به اینترنت متصل کرد. برای اتصال تلویزیون به اینترنت می توانید از شبکه های بی سیم و یا کابل Ethernet استفاده نمایید البته که باید تنظیماتی هم انجام دهید تا بتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید با استفاده از کنترل تلویزیون و فشردن دکمه home یا menu به بخش setup بروید سپس Network, Network selection را انتخاب کنید و به قسمت cable بروید سپس Cable network setup شده و حالت اتومات را برای Internet protocol setup فعال کنید تا تلویزیون به طور خودکار با مودم ارتباط برقرار نماید با انجام این تنظیمات تلویزیون شما به اینترنت متصل خواهد شد.

بیشتر بدانید : چرا تلویزیون سیگنال ندارد

البته لازم است یادآور شویم اگر تلویزیون شما دارای وایرلس است می توانید به صورت وایرلس به اینترنت متصل شوید برای این کار مجدد مراحل بالا را طی کنید اما به جای انتخاب کابل در بخش Network selection گزینه Wireless را انتخاب کنید حال می توانید به بخش Access point select مراجعه نمایید و از بین شبکه های موجود نام وایرلس خود را انتخاب نمایید و با وارد کردن رمز عبور به اینترنت متصل شوید. دقت کنید ممکن است در برند های مختلف تلویزیون نام دکمه ها متفاوت باشد اما مراحل اتصال به اینترنت در تمامی تلویزیون ها یکسان است و باید همین مراحل را طی نمایید.

چرا تصویر تلویزیون شطرنجی میشود

چرا تلویزیون به اینترنت وصل نمی شود ؟

ممکن است در حین انجام مراحل بالا اختلالاتی هم ایجاد شود و نتوانید تلویزیون را به اینترنت متصل نمایید و یا حتی ممکن است تمامی مراحل بالا را انجام دهید اما تلویزیون به اینترنت متصل نشود در این صورت باید چه کنیم ؟ عدم اتصال اینترنت به تلویزیون می تواند به دلیل وجود مشکل در کابل، شبکه، تنظیمات دستگاه و یا مشکلات سخت افزاری باشد برای تشخیص خرابی و مشکل باید از یک کامپیوتر برای تست کابل و شبکه استفاده نمایید تا از وجود اینترنت مطمئن شوید اگر مشکل از کابل و یا شبکه باشد باید در کامپیوتر هم شما نتوانید به اینترنت دسترسی داشته باشید. اگر مشکل سخت افزاری باشد باید از یک فرد متخصص برای بررسی و شناسایی مشکل کمک بخواهید به همین منظور می توانید با کارشناسان کاردون از طریق شماره 02147100 در ارتباط باشید.

شاید نگاهی به گذشته برای شما هم جالب باشد زمانی که حتی به این فکر نمی کردیم که بتوان یک فیلم را از طریق صفحات وب در تلویزیون تماشا کرد. در گذشته برای تماشای فیلم های مورد علاقه مان مجبور به استفاده از CD و یک دستگاه به عنوان پخش کننده آن بودیم اما این روزها دیگر نه نیازی به پخش کننده برای نمایش تصویر هستیم و نه تمایلی به استفاده از ابزارهای دیگر احساس می شود چرا پیشرفت تکنولوژی و ورود تلویزیون هایی با صفحات بزرگتر توانست تمامی خلا ها را از بین ببرد طوری که حتی تصور آن هم در گذشته وجود نداشت. خوشبختانه تلویزیون های قدیمی هم این روزها با کمک اسمارت باکس ها می توانند به تلویزیون هوشمند تبدیل شوند.

مطالب مرتبط

سوال و نظر خود را بیان کنید

0 Comments
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها