تصویر هدر
نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

9 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

نمک موجود در ماشین ظرفشویی مانع از ایجاد لکه های سفید روی ظروف شما می شود. از نمک ماشین ظرفشویی به عنوان نرم کننده آب برای از بین بردن آهک از آب استفاده می شود. سختی بیش از حد آب باعث ایجاد لکه های سفید روی ظروف می شود. مخزن نمک را می توانید در پایین ماشین ظرفشویی پیدا کنید. فقط از نمک مخصوص ماشین ظرفشویی استفاده کنید، زیرا نمک خوراکی برای ماشین ظرفشویی مناسب نیست. به همین منظور ابتدا لازم است بدانید نمک ماشین ظرفشویی چیست؟ و چرا باید از این ماده در ماشین ظرفشویی استفاده شود. تیم کاردون با انتشار این فیلم تمامی سوالات شما درباره نمک ماشین ظرفشویی را پاسخ خواهد داد.

نمک ماشین ظرفشویی چیست؟

نمک ماشین ظرفشویی کلرید سدیم است، همان ماده شیمیایی نمک های دریا را تشکیل می دهد. نمک خوراکی خیلی ریز است و می تواند ماشین ظرفشویی را مسدود و به آن آسیب برساند، بنابراین نباید از نمک خوراکی در ماشین ظرفشویی استفاده کنید. اندازه گرانول نمک ماشین ظرفشویی بزرگتر است و تضمین می کند که نمک کندتر حل می شود بدون اینکه دستگاه را مسدود کند. نمک ماشین ظرفشویی در واقع وارد ماشین ظرفشویی نمی شود بلکه قبل از اینکه با آب فاضلاب تخلیه شود، از طریق دستگاه برای جلوگیری از سخت بودن آب وارد عمل می شود.

بیشتر بدانید : نحوه تخلیه نمک ماشین ظرفشویی

روشی که نمک ماشین ظرفشویی کار می کند تأمین سدیم برای «تبادل یونی» ماشین ظرفشویی است که در نرم کننده وجود دارد. هنگامی که توسط سدیم احیا شود ، این کار برای جذب و به دام انداختن یون های منیزیم و کلسیم که باعث ایجاد سختی در آب می شوند ، کار می کند. نمک ماشین ظرفشویی دارای گرانولهای بزرگتری نسبت به نمک خوراکی است تا به آنها کمک کند تا بدون خطر ایجاد انسداد حل شوند. مخزن نمک در پایین ماشین ظرفشویی شماست. به راحتی می توانید مخزن را با صفحه بزرگ آن تشخیص دهید. برای دستیابی به نتایج مطلوب ، باید مقدار نمک را با سختی آب خانه تنظیم کنید. اگر این کار را انجام ندهید ، یا نمک زیادی استفاده کنید در پایان فرآیند شستشو دچار مشکل می شوید.


نوشته مرتبط

علت قطع شدن صدا و تصویر تلویزیون ال جی
علت قطع شدن صدا و تصویر تلویزیون ال جی

2 فروردین, 1400راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

اگر یک تلویزیون هوشمند و یک سینمای خانگی با بلندگوهای خوب دارید ، به احتمال زیاد می خواهید صدا را از برنامه های تلویزیون از طریق این بلندگوها دریافت کنید. اگر برای دریافت صدا از برنامه های تلویزیون هوشمند خود برای پخش از طریق سیستم شانس نداشته اید و می خواهید علت قطع شدن صدا …

ادامه مطلب
3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی
3 علت کثیف شستن ماشین لباسشویی

16 اسفند, 1399راهنما لوازم خانگی , سبک زندگی

ماشین لباسشویی وسیله ای است که ما اکثر روزها با آن کار می کنیم و کاملاً به آن وابستگی داریم. ماشین لباسشویی کار تمیز کردن لباس های ما ، از شلوار جین کثیف ، لباس های رنگ آمیزی شده با گل ، ملافه تخت گرفته تا حوله های مرطوب و لباس های ظریف را بر …

ادامه مطلب

ثبت ديدگاه

ایمیل شما منتشر نمی شود.